R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Administrator
2010-05-20, 10:58
Dwie siostry zginęły w wypadku w Czarnożyłach
Autor Wiadomość
chlopczyk 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 362
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-08, 10:49   

to ja mam taką propozycję: Wśród forumowiczów są tu też przedstawiciele lokalnych mediów. Może one zajmą się tą sprawą i zapytają w sądzie, dlaczego ten człowiek jest na wolności, czy prokuratura w ogóle wystąpiła o nakaz aresztowania, bo jeśli nie to sąd nic nie mógł zrobić w tej sprawie i czy policja wykonała odpowiednio wszystkie czynności na miejscu tej tragedii. Rzadko mi się zdarza zgadzać z Zygmuntem Starym i Yampress'em, ale tu jakoś mam podobny tok myślenia i nie wierzę w przypadkową wolność kierowcy-mordercy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-08, 11:17   

chłopczyk:
Rozczaruję cię. Nie zgadzam się z tobą i tym razem.
1.To, że yampress, czy ktokolwiek inny napisał, wcale nie musi być prawda.
2.O przebywaniu tego człowieka w areszcie do rozprawy decyduje sąd. Istotne bardziej niż sam potencjalny fakt przebywania tego człowieka na wolności, jest to, czy policja prawidłowo zabezpieczyła dowody.
3.Ten człowiek nie wsiadał na motor, żeby potencjalnie zabić, dlatego używanie terminu morderca jest niesprawiedliwe i nieetyczne, jeszcze nie stwierdzono ponad wszelką wątpliwość, że był on sprawcą tej tragedii, w tym również swojej tragedii...
4.Nie jest dla mnie pewne, czy rzeczywiście, ten człowiek jest skoligacony z policjantem.
Zbyt wiele pytań, żeby można formułować jakieś wnioski.
Jedynie zgadzam się z toba, że dziennikarze powinni uzyskiwać odpowiedzi i przekazywać je rzetelnie opinii publicznej.
Ale w to, to akurat najmniej wierzę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-08, 11:47   

Właśnie najlepiej byłoby gdyby ktoś wtajemniczony wyjaśnił, dlaczego ten człowiek przebywa na wolności, bo pewnie są ku temu jasne powody.
Myślę, że nie powinniśmy oceniać, osądzać i podejrzewać skoro nie znamy całej sprawy.
Mam nadzieję, że sprawiedliwość prędzej, czy później zostanie właściwie wymierzona. Jak na razie karą dla motocyklisty są ogromne wyrzuty sumienia oraz pamięć o wypadku. A to wcale nie jest niewiele...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
monajka 
Czytał o Wieluniu



Wiek: 34
Dołączyła: 07 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-08, 12:08   

karcia, zgadzam się z tobą w pełni. Wyrzuty sumienia i pamięć robią jednak swoje.
_________________
Odi profanum vulgus et arceo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-08-08, 12:22   

karcia napisał/a:
Jak na razie karą dla motocyklisty są ogromne wyrzuty sumienia oraz pamięć o wypadku
wyrzuty sumienia moga byc kara dla mnie za to ze dałam klapsa dziecku...o czym my tu mówimy,.nie żyje 2 dzieci ,które jeszcze miały przed soba wszystko,nie ma dla niego innej kary jak więzienie i niestety tylko więzienie.....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-08, 12:43   

JustyGie napisał/a:
Yampress nie napisał, że ten człowiek jest na wolności PONIEWAŻ jego brat jest policjantem.

Taki można wysnuć wniosek z jego postu.

JustyGie napisał/a:
Kodeks karny mówi jasno, że za czyn zabroniony jest kara, przewidziana w Kodeksie karnym. Kara, nie wolność.

To nie jest takie proste jakby sie mogło wydawać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-08-08, 12:54   

KPK mówi:

Art. 257. § 1. Tymczasowego aresztowania nie stosuje się, jeżeli wystarczający jest inny środek zapobiegawczy.

§ 2. Stosując tymczasowe aresztowanie sąd może zastrzec, że środek ten ulegnie zmianie z chwilą złożenia, nie później niż w wyznaczonym terminie, określonego poręczenia majątkowego.

Art. 258. § 1. Tymczasowe aresztowanie może nastąpić, jeżeli:

1) zachodzi uzasadniona obawa ucieczki lub ukrywania się oskarżonego, zwłaszcza wtedy, gdy nie można ustalić jego tożsamości albo nie ma on w kraju stałego miejsca pobytu,

2) zachodzi uzasadniona obawa, że oskarżony będzie nakłaniał do składania fałszywych zeznań lub wyjaśnień albo w inny bezprawny sposób utrudniał postępowanie karne.

§ 2. Jeżeli oskarżonemu zarzuca się popełnienie zbrodni lub występku zagrożonego karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 8 lat, albo gdy sąd pierwszej instancji skazał go na karę pozbawienia wolności nie niższą niż 3 lata, potrzeba zastosowania tymczasowego aresztowania w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania może być uzasadniona grożącą oskarżonemu surową karą.

§ 3. Tymczasowe aresztowanie może wyjątkowo nastąpić także wtedy, gdy zachodzi uzasadniona obawa, że oskarżony, któremu zarzucono popełnienie zbrodni lub umyślnego występku, popełni przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu lub bezpieczeństwu powszechnemu, a zwłaszcza gdy popełnieniem takiego przestępstwa groził.



Widocznie zostały spełnione przesłanki zastosowania Art. 257. § 1.

Nie wiem jaka jest kwalifikacja ale wydaje mi się, że będzie to Art. 155 KK...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-08, 13:26   

bob_mistrz napisał/a:
Nie wiem jaka jest kwalifikacja ale wydaje mi się, że będzie to Art. 155 KK...


Może to też być art. 177 § 2 - wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym:

Art. 177. § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


Co do zastosowania tymczasowego aresztowania, to zgadzam się z bobem.

Polecam równiez art. 259 KPK - negatywne przesłanki zastosowania tymczasowego aresztowania.

Art. 259. § 1. Jeżeli szczególne względy nie stoją temu na przeszkodzie, należy odstąpić od tymczasowego aresztowania, zwłaszcza gdy pozbawienie oskarżonego wolności:
1) spowodowałoby dla jego życia lub zdrowia poważne niebezpieczeństwo,
2) pociągałoby wyjątkowo ciężkie skutki dla oskarżonego lub jego najbliższej rodziny.
§ 2. Tymczasowego aresztowania nie stosuje się, gdy na podstawie okoliczności sprawy można przewidywać, że sąd orzeknie w stosunku do oskarżonego karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania lub karę łagodniejszą albo że okres tymczasowego aresztowania przekroczy przewidywany wymiar kary pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia.
§ 3. Tymczasowe aresztowanie nie może być stosowane, jeżeli przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą roku, chyba że sprawca został ujęty na gorącym uczynku lub bezpośrednio potem.
§ 4. Ograniczenia przewidziane w § 2 i 3 nie mają zastosowania, gdy oskarżony ukrywa się, uporczywie nie stawia się na wezwania lub w inny bezprawny sposób utrudnia postępowanie albo nie można ustalić jego tożsamości
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-20, 10:58   

Motocyklista, który zabił dwie dziewczynki, jest na wolności

W czwartek Sąd Najwyższy w Warszawie rozpatrzy sprawę 7-letniej Natalki i jej 11-letniej siostry Kamili, które pod Wieluniem potrącił i zabił 24-letni motocyklista, który testował pożyczony motor.

W 2009 r. Sąd Rejonowy w Wieluniu skazał go na 5 lat więzienia, ale Mariusz S. odwołał się od wyroku. I choć wyrok został podtrzymany przez sieradzki Sąd Okręgowy, kierowca nie poddaje się w walce o wolność. Złożył kasację od wyroku, co wstrząsnęło rodzicami dziewczynek i miejscową społecznością.

- Najgorsze jest to, że choć moje córeczki nie żyją już od dwóch lat, Mariusz S. dalej przebywa na wolności, bo dostarczył do sądu zaświadczenie o ciężkim stanie zdrowia. Teraz ocenianie, czy tak jest naprawdę, należy do biegłych sądowych. Dla naszej rodziny to dramatyczne chwile, bo nie ma takiej kary, która byłaby w stanie powetować nam stratę dzieci. Ale nie może być też tak, że sprawca takiej tragedii może czuć się bezkarnie - mówi Waldemar Kozik, ojciec dziewczynek, które zginęły pod kołami rozpędzonego motocykla kawasaki.

Do tragicznego wypadku doszło w Czarnożyłach w maju 2008 r. Motocyklista w terenie zabudowanym pędził 100 km/h. Zdaniem sądu, dziewczynki w żadnym stopniu nie przyczyniły się do wypadku.

To motocyklista zamiast patrzeć na znaki spoglądał na licznik, testując prędkość pożyczonej maszyny. Prędkość dwukrotnie wyższą od dozwolonej. Opinia biegłych pokazała, że gdyby jechał wolno, nie musiałby wykonywać manewru obronnego. Poza tym w odległości 100 metrów nie było przejścia dla pieszych, więc dziewczynki wbiegając na jezdnię, zatrzymując się i znowu biegnąc, by jak najszybciej ją opuścić, zachowały się prawidłowo.

Tragedia wstrząsnęła miejscową społecznością. Dziś ludzie są zbulwersowani tym, że Mariusz S. za wszelką cenę stara się obronić przed pójściem do więzienia.

- Gdyby wsiadł na motor i pędził autostradą, to może sam sobie skręciłby kark i skrzywdziłby tylko siebie. Zapakowaliby go do worka i tyle. A tak doprowadził do tragedii dwóch rodzin, a teraz nie chce ponieść konsekwencji. To skandal - komentują sąsiedzi.

Ojciec
dziewczynek nie ukrywa, że liczy na to, że w czwartek zapadnie ostateczny wyrok w sprawie.

- Kamilka była najlepszą uczennicą w klasie. Zawsze w święto zakochanych przynosiła największą ilość walentynek, bo była tak lubiana. A Natalka we wrześniu ubiegłego roku miała pójść do I klasy. Kupiłem jej oryginalne pióro, ale nie zdążyła go użyć - rozpacza ojciec dziewczynek. - Czym, jak nie morderstwem, nazwać zabicie dwóch dziewczynek - pyta.


Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-20, 11:27   

Daję to trochę do myślenia.
Ale jeśli nie był pijany,nie uciekł z miejsca wypadku to raczej nie stosuje się kary bezwzględnego więzienia, jeśli chodzi o to jego zaświadczenie że jest nie pełna umysłowo, to w takich wypadkach nie powinno się dawać takich zaświadczeń że jest się wariatem czy debilem.
Jedyny błąd jaki zrobiły dziewczynki to że wbiegły na jezdnię, zamiast pójść na przejście dla pieszych.
Co do prędkości to facet nie jechał lecz pędził jak szalony, kto to słyszał żeby w miejscu zabudowanym tak pędzić, w Austrii jest tak iż jeśli ktoś przekroczy prędkość o 100% normy to natychmiast idzie do sądu i jest orzekany wyrok bezwzględnego więzienia. Może takie coś powinno być także u nas wprowadzone ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-20, 11:35   

wieluniak20 napisał/a:

Co do prędkości to facet nie jechał lecz pędził jak szalony, kto to słyszał żeby w miejscu zabudowanym tak pędzić,

no to chyba żyjemy w innym świecie, bo mało kto stosuje się do prędkości na terenie zabudowanym
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-20, 11:46   

wiem że mało kto ale w terenie zabudowanym jechać 100 ?? ja nigdy do przepisów się nie stosowałem ale jednak zawsze jeździłem ostrożnie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2010-05-20, 12:03   

wieluniak20 napisał/a:
Jedyny błąd jaki zrobiły dziewczynki to że wbiegły na jezdnię, zamiast pójść na przejście dla pieszych.



Cytat:
Zdaniem sądu, dziewczynki w żadnym stopniu nie przyczyniły się do wypadku.


Jeżeli w odległości 100m nie ma przejścia dla pieszych, masz prawo przejść przez jezdnię.

wieluniak20 napisał/a:
Ale jeśli nie był pijany,nie uciekł z miejsca wypadku to raczej nie stosuje się kary bezwzględnego więzienia,


Wieluniak poczytaj parę postów wyżej post reda albo spójrz do KK, a potem zabieraj głos.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-05-20, 12:18   

wieluniak20 napisał/a:
wiem że mało kto ale w terenie zabudowanym jechać 100 ?? ja nigdy do przepisów się nie stosowałem ale jednak zawsze jeździłem ostrożnie

Na ul. Popiełuszki auta rozwijają tam równie podobne prędkości
Zjazd z drogi krajowej nr 8 na 481 teren zabudowany w miejscowości Urbanice i Borowiec średnia prędkość na tych terenach powyżej 90km/h
Gdzieś miałem te statystyki od mojej koleżanki z policji Wieluńskiej. Jak znajdę to wrzucę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-20, 22:24   

Motocyklista skazany

Pięć lat więzienia i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów również przez 5 lat. Taki wyrok usłyszał dziś w Sądzie Najwyższym w Warszawie 24-letni Mariusz S. z pow. wieluńskiego, który testując prędkość pożyczonego motoru potrącił i zabił 7-letnią Natalkę i jej 11-letnią siostrę Kamilę.
Identyczny wyrok zapadł już w kwietniu 2009 r. przed Sądem Rejonowym w Wieluniu, ale mężczyzna odwołał się od niego. Gdy w sierpniu wyrok podtrzymał sieradzki Sąd Okręgowy, nie odpuścił i dalej walczył o wolność. Złożył kasację od wyroku. Dzisiejsza rozprawa była jednak ostatnią, bo postanowienie Sądu Najwyższegio nie podlega dalszemu zaskarżeniu.
Do wypadku doszło w maju 2008 r. w Czarnożyłach pod Wieluniem. Mężczyzna potrącił dziewczynki, gdy przebiegały z domu na drugą stronę jezdni. Postępowanie sądowe wykazało, że wsiadł na motor w klapkach i zamiast patrzeć na znaki spoglądał na licznik testując prędkość pożyczonej maszyny. Jechał z prędkością dwukrotnie wyższą od dozwolnej. Dla rodziców, którzy w wypadku stracili dwie ukochane córeczki, żaden wyrok nie będzie zadawalający, ale cieszą się, że proces w końcu się zakończył
- Nie ma takiej kary, która byłaby w stanie powetować nam stratę dzieci, ale cieszymy się, że biegli udowodnili, że do tragedii doszło tylko i wyłącznie z winy motocyklisty. Niestety pomimo zamknięcia sprawy zabójca naszych córek wciąż przebywa na wolności - mówi Wademar Kozik, ojciec dziewczynek, które zginęły pod
kołami kawasaki.
Jak się okazuje sprawca złożył w sądzie zaświadczenie lekarskie o złym stanie zdrowia, wnioskując o przesunięcie terminu wykonania wyroku. Dokumentacja lekarska trafiła do Instytutu Medycyny Sądowej w Łodzi, gdzie zostanie zweryfikowany stan zdrowia motocyklisty.


źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW