R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-10-23, 16:33
Grzywna za brak ochrony Wi-Fi
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-20, 22:40   Grzywna za brak ochrony Wi-Fi

Cytat:
Czy twoja sieć bezprzewodowa jest chroniona hasłem? Jeśli nie, i na dodatek mieszkasz w Niemczech, grozi ci grzywna.

Niemiecki wymiar sprawiedliwości zatwierdził przepis, zgodnie z którym na osoby, które korzystają z nie chronionej hasłem sieci Wi-Fi, można nałożyć grzywnę w wysokości do 100 euro.

Decyzja jest odpowiedzią na sprawę sądową pomiędzy pewnym muzykiem, a użytkownikiem internetu, którego nie chroniona sieć bezprzewodowa wykorzystywana była przez innych do pobierania i wymiany plików muzycznych. Sąd stwierdził, że użytkownicy są zobligowani do zabezpieczania swoich sieci, aby nie dopuścić do nieautoryzowanego do nich dostępu. W wielu przypadkach kończy się to złamaniem prawa.

Jeśli sąd chciałby rzeczywiście zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, właściwe podejście powinno polegać na przekonaniu internautów, aby ci korzystali z silnych haseł oraz odpowiedniego protokołu szyfrującego - twierdzi Susan J. Campbell, pisząca dla serwisu TMCnet.

źródło: tmcnet.com
http://hacking.pl/pl/news...ony_Wi_Fi.htmlb

Głupota żeby ktoś odpowiadał za czyny innych osób podłączających się do jego sieci.
Tak jakby ktoś mi ukradł auto spowodował wypadek, obrabował bank a mi jeszcze dołożą mandat za to że nie mam immobilisera albo po prostu zapomniałem zamknąć auta.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-20, 22:59   

No dobra, czyli że hotspoty są w niemczech nielegalne? :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-20, 23:06   

Hot spoty wymagają zalogowania się.

A co do niemieckiego prawa, to można je przyjmować za wzór.

Mają unormowane praktycznie wszystko. Łącznie z tym że pies ma prawo szczekać 15 minut na dobę. :D

Ordnung muß sein - czyli Porządek musi być - i jest, wystarczy pojechać do Niemiec na kilka godzin aby się o tym przekonać.


Mateusz napisał/a:

Tak jakby ktoś mi ukradł auto spowodował wypadek, obrabował bank a mi jeszcze dołożą mandat za to że nie mam immobilisera albo po prostu zapomniałem zamknąć auta.

Dokładnie tak, to Ty odpowiadasz za szkody spowodowane przez Twój samochód.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
woorm 
Czytał o Wieluniu



Wiek: 34
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 32
Skąd: Suwałki/Wieluń
Wysłany: 2010-05-20, 23:33   

wooo t oteż Ci prawo. Najpierw zabraniają grać w CS-a a teraz za sieć się biorą? xD
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Torlof1990
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-20, 23:55   

Mnie się podoba niemieckie prawo, np. podstawowe ubezpieczenie samochodu polega na tym, że jeśli pożyczysz kumplowi auto i spowoduje wypadek albo będzie brał udział w wypadku, to ubezpieczalnia nie wypłaci ani grosza (€centa). Ubezpiecza się auto na konkretną osobę i to jest normalne. Tak samo jak z płaceniem podatku (?) na kościół. Nie ma żebraniny na tacę, tak jak to ma miejsce u nas. Chcesz, to płacisz, nie chcesz - nie masz obowiązku.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-05-21, 08:18   

Ferbik napisał/a:
Nie ma żebraniny na tacę, tak jak to ma miejsce u nas. Chcesz, to płacisz, nie chcesz - nie masz obowiązku.

U nas też nie musisz. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-21, 11:05   

Dominika, bardziej chodziło mi o to, że tam nikt nie żebra, tylko określone to jest ustawowo :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-05-21, 17:54   

Ferbik napisał/a:
bardziej chodziło mi o to, że tam nikt nie żebra, tylko określone to jest ustawowo


Czyli gorzej jak Korei Północnej :)

A u nas to raczej żebrzą wolentariusze Owsiaka zagradzając wąskie przejścia przechodniom. :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-21, 23:24   

ilin napisał/a:
Ferbik napisał/a:
bardziej chodziło mi o to, że tam nikt nie żebra, tylko określone to jest ustawowo


Czyli gorzej jak Korei Północnej :)


TO nie tak. Jeśli zadeklarujesz się jako katolik, ewangelik itd . to dopiero wtedy płacisz podatek kościelny, środki te trafiają do Twojego kościoła. Jeśli nie chcesz go dalej płacić to występujesz z Kościoła poprzez złożenie oświadczenia w urzędzie stanu cywilnego lub w sądzie administracyjnym i przestajesz go płacić.

W Polsce niezależnie od tego jakiego wyznania jesteś Twoje pieniądze z podatków trafią do Kocioła katolickiego, czy tego chcesz czy nie. Możesz być nawet ateistą, a część Twoich podatków i tak trafi do KK.

woorm napisał/a:
wooo t oteż Ci prawo. Najpierw zabraniają grać w CS-a a teraz za sieć się biorą? xD


Z tego co wiem to wcale to nie weszło. A nawet jeśli to zakaz miał obowiązywać do 21 roku życia. To wszystko skutek pamiętnej strzelaniny w szkole.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-22, 08:06   

Słyszałem o Cs kiedyś, musieli by zabronić grać we wszystkie gry gdzie się strzela :D
W Niemczech jest tak iż tacka na kościół idzie od księdza do 1 osoby, a potem ludzie między sobą przekazują tackę i rzucają do niej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-22, 10:20   

Ciekaw jestem, czemu w Niemczech nie można grać w Wolfensteina... ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-05-22, 15:23   

Cytat:
W Polsce niezależnie od tego jakiego wyznania jesteś Twoje pieniądze z podatków trafią do Kocioła katolickiego, czy tego chcesz czy nie


A w jaki bezpośredni sposób?

Przecież też można 1% podatku przekazać na jakąś organizację kościelną chociażby Caritas.
Wydaje mi się że to raczej burza w szklance wody jeśli o te sprawę chodzi.


Wracając zaś do sedna sprawy to gdyby sytuacja taka miała miejsce w naszym kraju to wpadli by umundurowani panowie zdemolowali pół mieszkania zabrali komputer i osprzęt do niego i jeszcze oskarżyli o napaść na nich :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-22, 23:13   

ilin napisał/a:

A w jaki bezpośredni sposób?




Pytania zadaje: Poseł Jan Orkisz

Odpowiada: Podsekretarz stanu Tadeusz Matusiak



1: Ilu katechetów w polskich szkołach jest na etatach? Jaki jest ich koszt utrzymania w skali roku?

Z danych spisu kadrowego nauczycieli EWIKAN, dokonanego na dzień 1 października 2002 r., wynika, iż ogółem we wszystkich szkołach i placówkach w kraju zatrudnionych było 42.770 osób (w tym niepełnozatrudnieni) nauczających religii jako głównego przedmiotu. Należy podkreślić, iż w tej liczbie mieszczą się nauczyciele religii różnych wyznań (osoby duchowne i świeckie). Z uwagi jednak na fakt, że powyższa informacja określa liczbę nauczycieli religii, z którymi został nawiązany stosunek pracy, a nie rzeczywisty czas ich pracy (co pozwoliłoby ustalić liczbę pełnych etatów), nie jest możliwe na jej podstawie oszacowanie kosztów zatrudnienia tej grupy nauczycieli.

2: Ilu kapelanów w rozbiciu na poszczególne dziedziny jest na etatach? Ile to kosztuje budżet państwa?

Z tytułu utrzymania kapelanów resort ponosi następujące wydatki (w skali rocznej):
- w Ordynariacie Polowym — ok. 6,8 mln zł,
- w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego — ok. 1,1 mln zł,
- w Ewangelickim Duszpasterstwie Wojskowym — ok. 0,8 mln zł.

3: W jakiej wysokości są dotowane uczelnie katolickie i które?

W 2004 r. kościelne szkoły wyższe Kościoła Katolickiego w ramach dotacji na pomoc materialną dla studentów otrzymały ogółem 4.252,500 zł. Poniżej przedstawiam listę tych uczelni:
- Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu,
- Papieski Wydział Teologiczny — Sekcja św. Andrzeja Boboli ˝Bobolanum˝,
- Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna ˝Ignatianum˝ w Krakowie,
- Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie,
- Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Łodzi,
- Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie n. Wartą,
- Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
- Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi,
- Gdańskie Seminarium Duchowne w Gdańsku-Oliwie,
- Wyższe Seminarium Duchowne oo. Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach,
- Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej,
- Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach,
- Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu,
- Wyższe Seminarium Duchowne Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drohiczynie,
- Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie,
- Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie,
- Wyższe Seminarium Duchowne Karmelitów Bosych w Poznaniu,
- Wyższe Seminarium Duchowne Małego Dzieła Boskiej Opatrzności — Orioniści,
- Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy,
- Wyższe Seminarium Duchowne oo. Franciszkanów w Krakowie,
- Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu,
- Wyższe Seminarium Duchowne im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej w Siedlcach,
- Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie,
- Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne św. Jana Chrzciciela w Warszawie,
- Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej,
- Wyższe Seminarium Duchowne Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców Collegium Resurrectianum w Krakowie,
- Instytut Teologiczny im. św. Jana Kantego w Bielsku-Białej,
- Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

4: Ile środków z budżetu państwa wpływa w ciągu roku na Fundusz Kościelny?

W ostatnich trzech latach przeznaczane na omawiany cel środki budżetu państwa wyniosły 78.333.000,00 zł rocznie, z czego 85%-90% to środki przeznaczone na finansowanie składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne (emerytalne, rentowe i wypadkowe) części osób duchownych, które nie podlegają tym ubezpieczeniom z innych tytułów, stosownie do przepisów ustaw o systemie ubezpieczenia społecznego oraz zmieniających się ustaw o ubezpieczeniu

5: Ile budynków, budowli, gruntów i innych nieruchomości otrzymały kościoły i związki wyznaniowe w Polsce od 1990 r.? Jaka jest ich szacunkowa wartość?

W okresie od 1990 r. do chwili obecnej w toku regulacji spraw majątkowych kościołów i innych związków wyznaniowych na podstawie i w trybach określonych ustawami regulującymi stosunki miedzy Państwem a poszczególnymi kościołami i innymi związkami wyznaniowymi oraz ustawą z 17.5.1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania (t.j.: Dz. U. z 2000 r. Nr 26, poz. 319 z późn. zm.) kościelnym osobom prawnym zwrócono i przekazano nieruchomości o łącznej powierzchni 97.123 ha.

MSWiA nie posiada informacji o wartości nieruchomości, których własność nabyły w opisany wyżej sposób kościelne osoby prawne, bowiem w zdecydowanej większości przypadków w toku postępowań regulacyjnych i administracyjnych nie zachodziła potrzeba dokonywania ich wyceny.

Ponadto z informacji przekazanych przez MON wynika, iż z zasobów wojskowych zostało przekazanych 71.366 ha gruntów oraz 9 budynków i budowli o łącznej wartości szacunkowej 16,6 mln zł.

6: W jakiej innej postaci (ulgi podatkowe, darowizny, zwolnienia) państwo polskie pomaga kościołom i związkom wyznaniowym, w jakiej wysokości otrzymują środki z tych tytułów?

MSWiA nie dysponuje danymi pozwalającymi na udzielenie wyczerpującej odpowiedzi w przedmiotowym zakresie. Stosowne informacje mogą posiadać — według właściwości — Ministerstwa: Finansów i Polityki Społecznej.

7: Czy prawdą jest, że księża i zakonnicy nie będący katechetami otrzymują pensję? Jeżeli tak, to ilu i w jakiej wysokości?

O ile pytanie Pana Posła należy rozumieć w ten sposób, że dotyczy ono pensji wypłacanych ze środków publicznych osobom duchownym nie będącym katechetami, to należy wskazać, że państwowe i samorządowe jednostki organizacyjne mogą wypłacać osobom duchownym wynagrodzenie w sytuacji, gdy zatrudniają te osoby np. jako kapelanów, personel medyczny, opiekuńczy itp. MSWiA nie posiada jednak żadnych informacji co do skali tego zjawiska.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-23, 00:04   

Administrator

Jeżeli porównamy polski system prawny do niemieckiego to jest pewna przepaść.

Ale co do sieci wi-fi ok ponosisz odpowiedzialność, ale z 2-giej strony niech ci się ktoś włamie i ściągnie piracki album a później operator prześle dane dalej... I ty masz problem, od razu haracz masz płacić bo nikogo nie interesuje wytłumaczenie... Przepis musiałby zawierać kilkanaście różnych sytuacji i co należało by wtedy zrobić.

Jak dla mnie przesada, tak samo jak ograniczenia z grami i rzekoma brutalność. Jakby ludzie byli stadem cielaków i trzeba ich za łańcuch prowadzić i mówić każdemu co jest dobre a co nie i ograniczać maksymalnie pole do podejmowania decyzji tylko ze względu na to że znajdzie się taki 1/1000 co zrobi coś głupiego, media nagłośnią i już skandal że gry komputerowe niedobre, alkohol samo zło, jazda bez pasów niedopuszczalna(pomijając to że czasem mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-05-23, 00:08   

Ad 1
Pracują jak każdy inny nauczyciel.

Ad2.Zastąpili politruków i tak pensja szła i tak czy na kapelana czy politruka.


Ad3. Są dotowane jak każde inne uczelnie. Jakby były buddyjskie też by byly dotowane.

Ad4.5 W mojej parafii jest dom parafialny im księdza zamordowanego w Dachau.Wybudowany kiedyś tam przez parafian za wlasne pieniądze.
W PRLu byl własnością gminy. Potem nikt go nie chciał gmina nie chciala parafia też dlatego że trzeba łozyć na jego utrzymanie.
Koniec końców w końcu chcąc nie chcąc wrócil znowu do parafii.

Jeśli takie przekazywanie jest w tym podane to dziękuję bardzo.Mocno mija się to z prawdą.

Ad6 Jakieś ulgi mają kazde związki wyznaniowe.

Pamiętam taką "aferę" z przed lat jak jakiś gangster czy aferzysta zakładał swoją "wiarę" aby otrzymać zwolnienie z podatki.Wowczas to nawet głośne bylo ale szczególów nie pamiętam.

Ad 7 Odpowiedź padla.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW