R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-10-23, 16:33
Grzywna za brak ochrony Wi-Fi
Autor Wiadomość
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-23, 10:45   

Cytat:
Ale co do sieci wi-fi ok ponosisz odpowiedzialność, ale z 2-giej strony niech ci się ktoś włamie i ściągnie piracki album a później operator prześle dane dalej... I ty masz problem, od razu haracz masz płacić bo nikogo nie interesuje wytłumaczenie... Przepis musiałby zawierać kilkanaście różnych sytuacji i co należało by wtedy zrobić.


Nie znam na to konkretnych przepisów, ale była zawsze mowa, że jeśli nastąpi pobranie pirackiej treści z twojego łącza, a ty posiadasz niezabezpieczoną sieć WiFi to w wypadku kontroli odpowiesz za to niezależnie czy to faktycznie ty pobierałeś. Jeśli za to masz zabezpieczenie na WiFi, i udowodnisz że to nie ty ("czysto" na sprzęcie komputerowym, tudzież ślady włamania w logach routera) można uniknąć kary.


Tak mnie w ogóle zastanowiło co mają na myśli pod pojęciem zabezpieczenia. Ja mam w tej chwili dwie sieci, z czego jedna z kilku powodów jest otwarta, ale ma aktywne filtry mac addresów. Wiem że wejście do czegoś takiego dla kogoś z linuxem jest kwestią chwili, ale zabezpieczenie jest które musi ominąć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-05-23, 10:58   

Załóżmy że masz router czy Liveboxa zabezpieczonego WEPem i filtrowanie po MAC.

Wyjeżdżasz na tydzien zostawiasz to właczone.

Sąsiad łamie WEPa klonuje MAC twojej karty i ciągnie ile się da i co się da.

Jak udowodnisz że to nie Ty ?

Wszelkie logi będą wskazywać na twój komp który faktycznie stoi wyłaczony w drugim pokoju.

Nawet jak masz linuxa możesz pokazać logi że go wtedy nie uruchamiałeś ale to żaden dowód bo łatwo to przecież podmienić.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-23, 11:09   

Cytat:

Tak mnie w ogóle zastanowiło co mają na myśli pod pojęciem zabezpieczenia.

wg mnie minimum dla domowych userów to filtrowanie po macach, wyłączenie rozgłaszania SSID, i wpa2-psk z jednym z takich haseł => https://www.grc.com/passwords.htm :D
Cytat:

Ja mam w tej chwili dwie sieci, z czego jedna z kilku powodów jest otwarta, ale ma aktywne filtry mac addresów. Wiem że wejście do czegoś takiego dla kogoś z linuxem jest kwestią chwili, ale zabezpieczenie jest które musi ominąć.

A z windowsem to nie ? Nie wspominając już o programie np. Mac MakeUp ...
właściwości mojej karty wifi pod win:
http://img12.imageshack.us/i/wifiuh.jpg/

[ Dodano: 2010-05-23, 11:14 ]
ilin napisał/a:
Załóżmy że masz router czy Liveboxa zabezpieczonego WEPem i filtrowanie po MAC. Ciach

wep to w dziejszych czasach żadne zabezpieczenie

Cytat:

Nawet jak masz linuxa możesz pokazać logi że go wtedy nie uruchamiałeś ale to żaden dowód bo łatwo to przecież podmienić.

Ludzie co w z tym linuxem, w windowsie też jest podgląd zdarzeń = logi.
Pozatym logi można i pod win i pod linuxem skasować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-23, 11:15   

Wiem że pod Win można podmienić maca, ale czym go podsłuchać? No chyba że ja już czegoś nie pamiętam /zwykle kismet i aircrack/

Cytat:

Jak udowodnisz że to nie Ty ?

Wszelkie logi będą wskazywać na twój komp który faktycznie stoi wyłaczony w drugim pokoju.


Istotnie, dlatego napisałem

Cytat:
"czysto" na sprzęcie komputerowym



Cytat:
wg mnie minimum dla domowych userów to filtrowanie po macach, wyłączenie rozgłaszania SSID, i wpa2-psk z jednym z takich haseł


IMHO WPA-PSK wystarczy, sieci zabezpieczonych wepem jest tyle że jak ktoś już będzie miał się włamywać to znajdzie taką :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-23, 11:21   

kitor napisał/a:
Wiem że pod Win można podmienić maca, ale czym go podsłuchać? No chyba że ja już czegoś nie pamiętam /zwykle kismet i aircrack/

np. wireshark, kismet pod win ;)

Cytat:

IMHO WPA-PSK wystarczy, sieci zabezpieczonych wepem jest tyle że jak ktoś już będzie miał się włamywać to znajdzie taką :wink:

tak na szybko z wikipedii: "Uwierzytelnienie w protokole WPA-PSK jest podatne na ataki słownikowe[1]. Szyfrowanie TKIP w WPA jest podatne na atak kryptoanalityczny o ograniczonym zasięgu[2], dla którego opracowano również zoptymalizowaną wersję[3]."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-23, 16:57   

Cytat:
np. wireshark, kismet pod win ;)


AFAIK firmware kart w sterownikach windowsowych nie wspiera trybu monitora, kiedyś kombinowałem z kismetem pod win.

Co do WPA to z tego co kojarzę ataki słownikowe idą z bazy dla danego SSID, gdzie baza dla pojedynczego SSID ma kilkanaście GB... Ostatnio obiło mi się o uszy że opracowano sposób na złamanie WPA w kilka minut, ale żadnych konkretów nie było.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-23, 17:38   

Cytat:

AFAIK firmware kart w sterownikach windowsowych nie wspiera trybu monitora, kiedyś kombinowałem z kismetem pod win.

AFAIR vista i późniejsze wspierają
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-23, 19:29   

O, dzięki za info, ja kombinowałem jeszcze za starego dobrego XP ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW