R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Mrówek
2010-08-13, 10:06
Jaki samochód dla żony i dziecka?
Autor Wiadomość
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2010-07-13, 19:31   Jaki samochód dla żony i dziecka?

Tak jak w temacie, poszukuję samochodu dla mojej żony i córki. Mała będzie nim podwożona do przedszkola, a żona będzie dojeżdzała do pracy na terenie Wielunia.
Kwota jaką chcę przeznaczyć na samochód to max 8.000 PLN

Proszę Was o sugestie oraz doradzenie mi, jaki samochód mam wybrać i dlaczego?

Z góry dziękuję za pomoc :grin:
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
sauce 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 297
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 21:43   

Wiesz.. musisz bardziej sie określić.. za tą cene nie bedzie rewelacji.. Tylko ze np mozesz miec albo kombi albo szukac jakiegos a la suva, choc nie wiem czy za tyle cos takiego kupisz..
Gdybym był na Twoim miejscu to kupiłbym Opla Omege kombi. Sam mam Opla juz drugiego i jestem zadowolony, auto bardzo mocne, kolega ma omege sedana i jest bardzo obszerne i bardzo wygodne.. jak sie rozejrzysz to mysle ze spokojnie wypatrzysz w wmiare dobrym stanie. Myślę ze z Opla bedziesz zadowolony, jak nie maja rdzy to nie bedziesz mial wiekszych problemow, duzo czesci, duzo zamiennikow, serwis w wieluniu, czego wiecej chciec ? :) Za ta cene ciezko bedzie Ci kupic inne niemieckie auto typu np bmw czy audi wiec skoro ma byc niemieckie i mocne to zostaje Ci opel. A jakbys mial kupic BMW czy AUDI za te 8 tys to bym sie zastanowil dobrze, bo za ta cene to cos musi byc nie tak.. albo przebieg kosmiczny, a np Omegi nie sa jakos szczegolnie katowane, bardziej jako limuzyna, sam o niej mysle za jakis rok :)
_________________
miłego dnia Mrówek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 21:53   

Sauce zastanów się. Kolubrynę typu Omega dla kobiety do miasta? Gdzie ona tym zaparkuje i ile czasu zajmie jej parkowanie takiego samochodu? Ople gniją na potęgę. Mój dobry kolega jest założycielem ogólnopolskiego Opel Klubu więc co nieco wiem(jeździł wiele lat Senatorem - bliźniaczym modelem Omegi).

Dawid kupuj Golfa III, żadnych problemów z częściami (tanie) , każdy mechanik ogarnie ten model ,przyzwoita jakość itd. Gabaryty w sam raz na miasto.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 22:15   

Sam od niedawna mam Golfa III i jestem zadowolony. W mieście sprawuje się dobrze, z parkowaniem nie ma kłopotów a na trasie też nie narzekam (chociaż ja wymagań co o samochodu to prawie nie mam;)). Jako auto dla żony Golf powinien być dobrym wyborem (byle nie trzydrzwiowy).
A co do posta sauce to zgadzam się z tym co napisał Administrator. Kombi odpada.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 22:17   

Kombi i sedan mają identyczne wymiary. Jednak duże samochody, takie jak Omega, mają to do siebie że ciężko się nimi parkuje. Nie chodzi tylko o gabaryty ale też i o duży promień skrętu w porównaniu do krótkich samochodów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
SysiO 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 31
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 22:45   

Omega dla kobiety ? Panowie :P Ja od siebie poleciłbym Astrę co prawda samochody maja nadwrazliwosc na rdze ale tak jak ktos juz wcześniej wspomniał jeśli trafi się na dobry egzemplarz nie będzie problemów. Astra w Hatchbacku jest nieco większa od golfa równie dobrze sobie radzi radzi. Linia nadwozia ani wnętrze nie jest az tak bardzo przestarzałe, druga sprawa jest to ze taka Astrę wytargasz za 5 tys - 3 w kieszeni :) Do tego silnik 1.7 D Nie do zajechania.

Moze byc tez:
-Renault Scenic - Cos większego, z Francji aczkolwiek ludzie jezdza i nie narzekają :P
-Renault Megane- cos takiego niby sportowego :P
-Volkswagen Sharan - z tego co wiem ;P kobiety sobie go chwalą, typowe rodzinne auto, mocne i funkcjonalne, mam w rodzinie kobiete ;p która mówi ze nie chciała by innego ;p Fakt jest troszke duze ale przynajmniej pakowne.

Nie podałes czy interesuje Cie małe auto, ekonomiczne wiec troszke trudno domyślać sie czego oczekujesz.
_________________
Nieustanna walka i dążenie po swoje
Wyznaczone cele przepędzają paranoje. Twardo tu stoję bo pewien jestem swego. Z podniesioną gardą nikt mi nie odbierze tego. Co nauczyło życie tysiącem dni. Nie raz konkretnie pozmazywały ślady krwi wiesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 22:54   

Dla kobiety to Corsa - jeśli chodzi o jazdę miejską i cenę do 8000zł to spokojnie. Jeśli chodzi o golfa III to jest zdecydowanie większy od corsy A. Mało awaryjne autka i w miarę ekonomiczne i dynamiczne silniki. Na miasto w sam raz wystarczy.
SysiO napisał/a:
Nie podałes czy interesuje Cie małe auto, ekonomiczne wiec troszke trudno domyślać sie czego oczekujesz.

Wystarczy trochę pomyśleć, żeby wydedukować, że to auto dla żony i dziecka po mieście, a nie dla całej rodziny w dalekie trasy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
sauce 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 297
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 22:56   

No w sumie może na miasto Omega jest duża. Do tego trzeba umieć dobrze jeździć, jak ktoś ma mało wprawy to bedzie miał cieżko zaparkować to fakt. Jednak dalej jestem za oplem, jak nie Omega to pomyśl o Astrze, która była produkowana od 98 roku bodajże, dobry samochód, sa i 3 drzwiowe i 4, więc jest do wyboru do koloru. Autko jest bardzo ekonomiczne, ma małe silniki, ale wieksze tez sa do wyboru, wiec kwestia upodobania :)
Napewno jak na miasto autko super, chciałem je wziąć ale nie pozwoliły fundusze bo miałem tylko 7 tys. Tobie też bedzie cieżko kupić ta Astre za 8 tys, ale jestem przekonany ze jak dolozysz z tysiac to kupisz i sie nie zawiedziesz.

OPLE GÓRĄ!!!! ;)

[ Dodano: 2010-07-13, 22:59 ]
Z Ferbikiem sie zgadzam, Corsa jak najbardziej. Smigałem kiedyś L-ką własnie Corsa to było nawet z przodu duzo miejsca i w miare wygodnie. Na miasto super autko i przede wszystkim mało pali. I powiem Ci jeszcze ze za te pieniadze to bym wlasnie brał Opla a nei inny samochod. Golfow jest tyle w wln i okolicach ze juz jak widze Golfa to mam wstret, przykro mi.. aczkolwiek auto nie do zajechania ;) Zalezy co sie komu podoba, dla kobiety chyba Corsa ładniejsza niz kanciasty i nie modny juz Golf ( znaczy nie modny, czyli chodzi mi ze wyglad troche przestarzaly )



Poprawiono 1 błąd ort.
_________________
miłego dnia Mrówek
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2010-07-14, 01:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
SysiO 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 31
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 23:12   

Ferbik napisał/a:
Wystarczy trochę pomyśleć, żeby wydedukować, że to auto dla żony i dziecka po mieście, a nie dla całej rodziny w dalekie trasy


Niby wystarczy ale co w przypadku gdy np zona potrzebuje duzy bagażnik na zakupy ?
_________________
Nieustanna walka i dążenie po swoje
Wyznaczone cele przepędzają paranoje. Twardo tu stoję bo pewien jestem swego. Z podniesioną gardą nikt mi nie odbierze tego. Co nauczyło życie tysiącem dni. Nie raz konkretnie pozmazywały ślady krwi wiesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
sauce 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 297
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 23:38   

SysiO nie przejmuj się ;) przyzwyczaj się, że na tym forum jeden drugiemu docina :)
_________________
miłego dnia Mrówek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 23:40   

SysiO napisał/a:
ale co w przypadku gdy np zona potrzebuje duzy bagażnik na zakupy ?

A to co ma takiego kupować, co by w corsę nie weszło, nawet po złożeniu tylnych siedzeń? Bo nie wiem czy widziałeś, ale corsa ma całkiem spory bagażnik w porównaniu do aut w tej klasie. Mój ojciec ma corsę już 9 lat i nawet duże zakupy w markecie potrafi przewieźć na raz. To nie jest auto do przewożenia mebli, ale dwa rowery wejdą do bagażnika.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
SysiO 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 31
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 23:45   

No nie wnikam :P Ale po prostu warto by było sprecyzować czy samochód ma byc duzy mały , ekonomiczny nowy używany klepany czy cos. Nie zrozum mnie źle.
_________________
Nieustanna walka i dążenie po swoje
Wyznaczone cele przepędzają paranoje. Twardo tu stoję bo pewien jestem swego. Z podniesioną gardą nikt mi nie odbierze tego. Co nauczyło życie tysiącem dni. Nie raz konkretnie pozmazywały ślady krwi wiesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 23:57   

Ferbik napisał/a:
. Mój ojciec ma corsę już 9 lat i nawet duże zakupy w markecie potrafi przewieźć na raz. To nie jest auto do przewożenia mebli, ale dwa rowery wejdą do bagażnika.


Z tymi rowerami to nie bardzo sobie wyobrażam - chyba że odkręcasz koła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-14, 00:38   

Przyszedł i się uczepił :P Przewoziłem, to wiem, że wchodzą :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-14, 08:51   

Zaraz czepia...

Ostatnio miałem przyjemność wkładać rower do samochodu większego niż Corsa i wcale nie było łatwo i stąd moje wątpliwości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW