R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-10-23, 16:33
Jaki kupić router?
Autor Wiadomość
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-07-14, 07:17   Jaki kupić router?

Potrzebuję wskazówek jaki kupić router. Obecnie mam Linksys WRT54G V8 zakupiony 3 lata temu w USA. Korzystam z routera od około 1.5 roku i pojawiają się co jakiś czas problemy. Admin sugeruje „zużycie routera”. Router nie uległ jakimkolwiek uszkodzeniom- nie upadł, nie był zalany.
Od około miesiąca bywają takie dni, że nie mam netu. W komputerze widać, że wszystko ładnie jest połączone (siła sygnału „znakomita”), admin widzi mnie w sieci jako podłączoną, a netu brak. Od jakiegoś czasu wychodząc do pracy wyłączam router z gniazdka i sieci (żeby nie było przegrzania routera- to zalecał admin).
Dla mnie troszkę dziwne, żeby sprzęt po 1,5 roku użytkowania się psuł, no ale…
Niestety ciężko się przestawić na kabelek :P Na router max mogę przeznaczyć 200 zł. Jeśli ma się psuć co 1,5 roku, to troszkę mniej :wink: .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-14, 09:24   

Na początek zmień admina :D

Mój router chodzi już 6-7 lat, włączony 24h/dobę i żadnych objawów "zużycia" nie zauważyłem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mihau 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 252
Piwa: 2/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-14, 11:11   

Ja mam D-Link Dl-524 i nie narzekam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-14, 11:15   

Cytat:
Obecnie mam Linksys WRT54G V8 zakupiony 3 lata temu w USA. Korzystam z routera od około 1.5 roku i pojawiają się co jakiś czas problemy. Admin sugeruje „zużycie routera”


Administrator napisał/a:
Na początek zmień admina :D


I to jest to. Co jak co, ale WRT54G, nawet już na VxWorksie to żywa legenda routerów...

Cytat:
admin widzi mnie w sieci jako podłączoną, a netu brak.


W takim momencie wejdź w wiersz poleceń i napisz choćby "ping 213.180.146.27"* i ofc enter. Jak zacznie wyrzucać coś w stylu "upłynął limit czasu żądania" to faktycznie netu nie ma, jak będzie wyrzucało odpowiedzi to leżą DNS, a wtedy trzeba szukać dalej.

*oczywiście bez cudzysłowu. Adres IP jest do onetu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-14, 11:28   

Po dobrych kilku latach doświadczenia powiem tak, najgorsze firmy z jakimi się spotkałem, w których zawsze były problemy czy to przy konfiguracji czy hardware to TP-Link i D-Link.
Bardzo dobra firma bynajmniej pod względem softu na prawdę masa opcji, filtracji itd (oczywiście zależy od modelu) ale cena/jakość przedstawia się znakomicie to Pentagram.
A najwyższa półka to no wiadomo Cisco i Linksysy, z tego co się kiedyś orientowałem to mają coś wspólnego te firmy także ich sprzęt z na pewno bije Pentagram na głowę, ale z ceną też i to nie jednokrotnie.
Jako że sam używam Pentagrama od dwóch lat to mogę powiedzieć że w modelu P6331-6 QoS spisuję się znakomicie, jedna regułka QoSu to z 20 możliwych opcji do ustawienia od IP, porty (zakresy) po priorytety maximum / guaranted aż po godziny aktywności regułek, filtracja logowanie regułek na porty LAN>WAN WAN>LAN, statyczne ARP i na prawdę masa innych przydatnych opcji. Jedyny minus z jakim się spotkałem przez ten czas używania to jednak czasem trzeba zrestartować. Po około dwóch miesiącach uptime'u lubi całkowicie nie odpowiadać na ping.
Podejrzewam, że akurat Ciebie nie interesują te opcje, tylko żeby dobrze wszystko chodziło no ale piszę tak ogólnie jakby ktoś inny był jeszcze zainteresowany.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-14, 11:33   

Cytat:
A najwyższa półka to no wiadomo Cisco i Linksysy, z tego co się kiedyś orientowałem to mają coś wspólnego te firmy także ich sprzęt z na pewno bije Pentagram na głowę, ale z ceną też i to nie jednokrotnie.


Linksys należy od pewnego czasu do Cisco.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-14, 11:35   

Aj sorki nie potrzebujesz routera ADSL, także ten model co ja mam się nie nada no ale jakiegoś Pentagrama z translacją z medium RJ45>RJ45 by znalazł ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-14, 23:08   

d@vid napisał/a:

Jako że sam używam Pentagrama od dwóch lat to mogę powiedzieć że w modelu P6331-6 QoS spisuję się znakomicie, jedna regułka QoSu to z 20 możliwych opcji do ustawienia od IP, porty (zakresy) po priorytety maximum / guaranted aż po godziny aktywności regułek, filtracja logowanie regułek na porty LAN>WAN WAN>LAN, statyczne ARP i na prawdę masa

Nie obrażaj QoSa. Jaki taki QoS to zaczyna się od Pomidorów. Wszystkie te w tych innych to jest niezrozumiałe nieporozumienie.

Co do wyboru, kup dowolny, bo to i tak nie ma znaczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-14, 23:15   

Ahh no tak sorki zapomniałem że Ty ten model używasz dłuższy czas ode mnie i lepiej wiesz jak spisuje się QoS w tym modelu... przynajmniej dla sieci obsługującej tylko 4 max 6 komputerów na raz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-14, 23:36   

d@vid napisał/a:
Ahh no tak sorki zapomniałem że Ty ten model używasz dłuższy czas ode mnie i lepiej wiesz jak spisuje się QoS w tym modelu... przynajmniej dla sieci obsługującej tylko 4 max 6 komputerów na raz.

Dokładnie : )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-07-15, 09:18   

Kolejne objawy- działają komunikatory, natomiast przeglądarki oraz outlook nie. Wirusa w kompie nie ma, bo takie objawy były na dwóch komputerach w domu. :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-15, 09:31   

Albo jakiś robal, albo coś nie tak z adresami DNS. Spytaj się dostawcy o informacje dla połączenia(Adres IP, Maska podsieci, Brama sieciowa, adres dns1 i adres dns2).

Wpisz w pole adresu w przeglądarce: http://213.180.146.27 i enter - jaki efekt?

sprawdź także to co podał kitor czyli.
START>Uruchom...>napisz w polu cmd i wciśnij ok>wpisz ping 213.180.146.27 i wciśnij enter
Jak efekt?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2010-07-15, 22:29   

miałem Linksysa, D-Linka, Planeta i teraz mam Edimaxa w standardzie N i powiem Wam że niby szajs a działa stabilnie bez problemów i zasięg ma dość spory , w pracy mam Netgear-a i też działa bez problemu , a jeżeli ktoś by chciał menadźer pasma (QOS) to polecam Planeta BM-500 + modem ADSL (NEO ,Netia) - rewelacja do małych sieci do 15 komputerów - sam router można za ok 200 zł "wyrwać" na necie - nowy ok 500 kosztował kiedyś ... zrobiłem kilka takich instalacji i działają bez problemu .
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2010-07-16, 08:28   

A ja mam najtańszą Hamę za 90dych i śmiga :<
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-07-16, 09:30   

Powoli ta sytuacja zaczyna mnie irytować. Nie zrobiłam jeszcze tego co zasugerował Administrator, w niedzielę spróbuję. Najlepsze jest to, że jak uruchamiam przeglądarkę, strony próbują się wczytywać (baaaardzo powoli) po czym po jakimś czasie wyskakuje komunikat, że "nie można wyświetlić strony". Mam wrażenie, jakbym miała ograniczoną prędkość neta, albo jakby ktoś się podpiął pod moje konto i ściągał jakieś pliki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW