R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Imprezy kulturalno-sportowe w naszym regionie.
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-08-07, 18:05   

maxo napisał/a:
Raczej chodzi o wieś Miechowa pod Byczyną.

Po solidnym przeanalizowaniu nazewnictwa miejscowości; Miechowa koło Byczyny, a Miechów koło Sycowa, też teraz stawiam na tę miejscowość obok Byczyny :P

A swoją drogą przydała by się solidniejsza informacja ze strony RZW, bo jeśli chodzi o miejscowości z poza naszego regionu to mogą w przyszłości występować taki właśnie kłopoty ze zlokalizowaniem "imprezy" ;) .
Dzięki maxo :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-07, 18:08   

miko 005 to Ty wprowadziłeś w błąd - napisałeś:
miko 005 napisał/a:
Na stronach RZW można zobaczyć zaproszenie do Miechowa

A tam było napisane Miechowa a nie Miechów :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-08-07, 18:18   

Tak, tak wiem że to po trosze moja wina :oops: Ale na usprawiedliwienie powiem, że odmieniłem tę nazwę coś na kształt np. zaproszenie do Toporowa, gdzie miejscowość nazywa się faktycznie Toporów ;) Zaproszenie do Miechowa, też logicznym było to odmienić na Miechów :razz:
OK, moja wina :twisted: Za to poznaliśmy trochę Polski :D przynajmniej wirtualnie ;)

PS. Tam na samym dole tego plakatu pisze jak wół; ..... ... wsi Miechowa, a nie wsi Miechów ;) Przepraszam, moja i tylko moja wina :oops: :oops: :oops:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
coprosze 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 60
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-08-09, 13:07   

a co powiedzie na tą impreze?

http://koncertyyy.pl/konc...luczbork/16025/

wybiera sie ktoś? nie wiem gdzie dodać,wiec daje tu :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-09, 20:59   

Junior Stress na żywo fajnie wypada. Barwinki też całkiem przyjemne. Ale się nie wybieram, nie lubię reggae. Jak to mówią "za dużo reggae zrobi z Ciebie hipisa" :twisted:
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-11, 10:15   

Europejskie Święto Bursztynu w Konopnicy i Wieluniu

Niezwykle ciekawie zapowiada się IV Europejskie Święto Bursztynu, które odbędzie się w nadchodzący weekend w Konopnicy i Wieluniu.

Mieszkańcy regionu będą mogli podziwiać m.in. wyścigi rydwanów, pojedynki rycerskie i starcia na kopie. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. W wielkiej piaskownicy będą poszukiwali "Złota Bałtyku".

Pierwszy, sobotni dzień świętowania odbędzie się w Konopnicy. Nad brzegiem Warty będzie można podziwiać dalszą cześć "Legendy Zamczyska". Tym razem Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Konopnickiej postanowiło uczcić 600-lecie rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Konopiej, który wróci cały spod Grunwaldu, stoczy kolejną bitwę w obronie wybranki swojego serca. Po pokonaniu wszystkich przeszkód, w końcu poślubi ukochaną Wartmiłę. Będzie więc okazja do świętowania. Na słowiańskie zaślubiny zostaną zaproszeni wszyscy mieszkańcy i turyści, a biesiada potrwa do nocy.

Na wypadek złej pogody w Konopnicy stanie duży namiot,. Zmieści się w nim 1,5 tysiąca osób.

Z kolei w niedzielę przed wieluńskim starostwem odbędzie się festiwal celtycko-słowiański. Atrakcją ma być pokaz i nauka tańca irlandzkiego oraz koncerty zagranicznych gwiazd. Organizatorzy chcą, by świętowały całe rodziny.

- W parku będą ustawione grille. Mieszkańcy będą więc mogli zabrać z sobą kocyk lub krzesełka i wygodnie biesiadować na łonie przyrody - zachęca Janusz Antczak, wiceprezes Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy i wicestarosta powiatu wieluńskiego.

Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-12, 13:25   

Wielunian i mieszkańców regionu czekają dwa dni zabawy. IV Europejskie Święto Bursztynu, które odbędzie się w sobotę i niedzielę, przygotowano z dużym rozmachem. Zorganizowanie imprezy kosztowało bowiem ok. stu tys. zł.

W sobotę nad brzegiem Warty, w Konopnicy, będzie można zobaczyć m.in. dalszą część "Legendy Zamczyska". Turyści zostaną zaproszeni na słowiańskie zaślubiny. Biesiada potrwa do nocy. Będą też pojedynki rycerskie. Biesiadę poprowadzi parodysta Waldemar Ochnia. Nie zabraknie plebejskich zabaw z udziałem publiczności. Początek o godz. 16.30.

W niedzielę na placu Kazimierza Wielkiego odbędzie się festiwal celtycko-słowiański. Atrakcją ma być pokaz i nauka tańca irlandzkiego. Będą też zabawy dla dzieci.

------------------

Bezpłatny dojazd autobusem na Święto Bursztynu w Konopnicy

Moc atrakcji czeka na mieszkańców, którzy w weekend będą bawili się podczas IV Europejskie Święto Bursztynu w Konopnicy i Wieluniu

W sobotę nad Wartą w Konopnicy będzie można podziwiać walki konne na kopie i dalszą część "Legendy Zamczyska". Ko-nopiej, który wróci spod Grunwaldu poślubi Wartmiłę. Mieszkańcy i turyści zostaną zaproszeni na słowiańskie zaślubiny. Biesiada potrwa do nocy. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Będą szukali bursztynu w ogromnej piaskownicy. Początek o godz. 16 30.
Organizatorzy zadbali o to, by do Konopnicy, bezpłatnie mogli dojechać mieszkańcy Wielunia. Chętni będą mogli dojechać na miejsce autobusem, który wyjedzie o godz. 15 spod marketu Kaufland. Wrócą o godz. 22. - Przewidujemy, że będzie jeden autobus, ale jeśli zobaczymy, że nie wszyscy się zmieszczą, zorganizujemy drugi. Podobnie będzie z powrotem - zapewnia Janusz Antczak, wiceprezes Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy. W Konopnicy będzie można także podziwiać stroje i uzbrojeniach zgodne z historycznymi realiami, które będzie prezentować 51 osobowa wielokulturowa grupa. W jej składzie znajdą się Celtowie, grupa plemion barbarzyńskich (słowiańsko-germańskich) i wojowie piastowscy z okresu wczesnego średniowiecza. Warto dodać, że do wykonania poszczególnych elementów uzbrojenia wykorzystano bogate materiały wykopaliskowe pochodzące ze znanych cmentarzysk nadwarciańskiej kultury przeworskiej w Kolonii Rychłocicach, Konopnicy i Strobinie. Stroje uszyła grupa rekonstrukcyjna, specjalizująca się w odtwarzaniu historycznych strojów.
W niedzielę w ramach drugiego dnia święta bursztynu, przed wieluńskim starostwem odbędzie się festiwal celtycko-słowiański. W parku będą ustawione grille, mieszkańcy będą mogli biesiadować na łonie przyrody. Atrakcją ma być pokaz i nauka tańca irlandzkiego oraz koncerty zagranicznych zespołów. Początek o godz. 17.


źródło: DZIENNIK POLSKA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-13, 10:04   



źródło: radiozw.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-13, 10:10   

Polecam koncert Carrantuohill, nawet jak ktoś muzyki folkowej specjalnie nie słucha (jak ja;)). Widziałem ich kilka razy na żywo i wypadają super. To właśnie oni odpowiedzialni są za scenę folkową na Woodstocku. Rok czy 2 lata temu grali u nas w kinie, nie wiem czy nie z tej samej okazji.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-13, 10:36   

Ja chciałbym zwrócić uwagę na tancerzy z zespołu Comhlan. To przede wszystkim znakomici instruktorzy. Około 7 lat temu pomagali jednej z klas przygotować taniec irlandzki na festiwal "BUDA". Kiedyś tworzyli zespół studenci krakowskich uczelni, obecnie już trochę straciłem z nimi kontakt. Ale tańce celtyckie zawsze mieli w paluszku. Sorry, raczej w nogach :grin: Polecam :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-27, 23:10   


























Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW