R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Tiry na tory - Wieluń
Autor Wiadomość
maxo 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 139
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-17, 13:27   Tiry na tory - Wieluń

Cytat:
Dlaczego polskie drogi są jak seks bez zabezpieczeń? Bo prędzej czy później wpadniesz. A w co? – zapytasz. W którąś z setek tysięcy dziur w naszych drogach. Albo na TIR-a. Jedno z drugim zresztą się wiąże – większość tych dziur jest dziełem TIR-ów.


Można dziś wyrazić poparcie akcji obok Muzeum Ziemi Wieluńskiej przy ul. Narutowicza.
Więcej o akcji tutaj

tirynatory1.jpg
Plik ściągnięto 388 raz(y) 91,19 KB

tirynatory2.jpg
Plik ściągnięto 376 raz(y) 95,59 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-08-17, 13:32   

dzisiaj i jutro do około godziny 18stej


O TIR-ze, który jeździł koleją


W Wieluniu, muzeum zaparkowała kampania „Tiry na tory” prowadzona przez Instytut Spraw Obywatelskich z Łodzi. Celem jest rozpowszechnianie wiedzy na ten temat i zbieranie podpisów pod petycją, która trafi do Prezesa Rady Ministrów RP – Donalda Tuska. Wśród „postulatów” skierowanych do władz znajduje się między innymi :
- przyjęcie, jako zasady i celu polskiej polityki transportowej, że tranzyt towarów przez Polskę będzie odbywał się przy użyciu kolei (tzw. transport kombinowany)
- by nasze drogi były bezpieczniejsze, bez zderzeń samochodów osobowych z ciężarowymi, bez setek dziur i kolein.
- by powietrze było czystsze, miasta cichsze, a my – zdrowsi.
- nie chcemy, żeby żeby nasze, budżetowe pieniądze pokrywały szkody spowodowane przez prywatne TIR-y.
- realizowanie polityki transportowej przyjaznej ludziom i środowisku.
O tym, że TIR-y mogą jeździć koleją, które powstały do przewozu ciężkich ładunków, przekonały się już sąsiednie kraje tj. Szwajcaria, Niemcy, Austria, Francja, Holandia czy Republika Czeska. W naszym kraju również już to funkcjonuje jednak nie jest tak rozpropagowane jak w innych krajach.

Na terenie Polski kursuje scpecjalny pociąg o nazwie Ferry Train, który jeździ na trasie Poznań – Franowo – Świnoujście – Ystad – Malmoe i przewozi średnio 30 kontenerów z meblami do różnych firm. Oznacza to, że w skali roku za pomocą tego jednego pociągu z polskich dróg zostaje „zdjętych” aż 7 tysięcy ciężkich samochodów ciężarowych

Dla osób, które nadal nie wiedzą o co chodzi
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-17, 17:02   

Popieram takie incjatywy i jak najbardziej jestem ' za ' :) Tiry na tory !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maed 
Dojeżdża PKSem
a wolałabym PKP!


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-18, 14:54   

Też jak najbardziej popieram, nie tylko z powodu bycia niepoprawną fanką transportu szynowego, ale również z powodów wyszczególnionych przez autorów akcji. Zachęcam do podpisywania (:
_________________
Lexon - nauka języków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-18, 15:35   

Ja podpisałem na stronie :)

Przez jednego idiotę w tirze, podczas powrotu znad morza zatrzymałbym się w Poznaniu, a potem nie wiem, czy nie w plastikowym worku do Wielunia... idiota nawet nie spojrzał w lusterko zmieniając pas i centralnie zajechał mi drogę... uratowała mnie zimna krew i sprawne ABSy...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-08-18, 15:46   

Ja oczywiście też podpisałem się pod akcją. Wieluńska część kampanii na razie się zakończyła, ale być może za niedługo jeszcze raz powróci.

Bezpośredni link do podpisania
http://www.tirynatory.pl/...podpisz-petycje
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-18, 15:50   

Też skorzystałem ze strony :) Leń się taki jakiś zrobiłem na wakacjach :roll: Ale akcję popieram ostro :!: Jak wracałem z jezior to musiałem się przebijać przez watahy białoruskich TIR'ów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-18, 20:11   Bocznice

Odbiegnę nieco od akcji .... ale poruszę temat pokrewny (zagadnienie ma pewien wpływ na ilość tirów na drogach, nie ma jednak nic wspólnego z przewożeniem tirów koleją)

W Wieluniu rzeszę zwolenników zdobyła niestety, ostatnio także "konkurencyjna akcja" "Tory na Tiry .... i na złom" a węgiel i stal na drogi ;)


Na terenie ciepłowni bocznice niby istnieją, ale w ostatnich kilku miesiącach rozebrano bocznice do ZUGiLu wraz z fragmentem który stanowił nie tylko kolejowy dojazd do ZUGiLu, ale także dojazd do .....bocznicy Ciepłowni. Ciepłownia została więc z "bocznicą" odciętą od linii kolejowej. Bocznice stosunkowo niedawno były eksploatowane (jeszcze z rok temu widywałem tam pociągi z węglem czy stalą, od roku w tamtym rejonie bywałem rzadziej).

Przy przewozie większych ilości towaru na znaczne odległości , kolej ma pewną przewagę nad transportem kołowym. Jednak gdy produkuje się mało (ZUGiL - ostatnio) zazwyczaj ekonomicznie uzasadniony staje się tylko transport samochodowy, przy okazji pewne możliwości "logistyczne" tracą inni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2010-08-18, 20:41   

W przypadku takich zakładów jak ZUGiL które produkują wszelkiego rodzaju stalowe konstrukcje wielkogabarytowe, aparaturę przemysłową transport kolejowy nie wchodzi w grę. Takie ładunki szerokie, długie, wysokie, ciężkie transportuje się głównie pojazdami ciężarowymi. Także transport ponadgabarytowy dalej będzie odbywał się na naszych polskich drogach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-18, 20:51   Bocznice

MI81, miałem na myśli głównie węgiel do ciepłowni, a w przypadku Zugilu chodziło mi raczej surowiec na konstrukcje i tiry/wagony z blachą, kształtownikami etc... chociaż zdarza się że niektóre "gabaryty" też wozi się koleją ;) :

Cytat:

33-metrowe kolosy dojechały na Stadion Narodowy
2010-02-11
33 metry długości, średnica nieco ponad jeden metr, 39 ton wagi, srebrzysty połysk międzykontynentalnej rakiety balistycznej - tak wyglądają stalowe słupy, które w czwartek nad ranem dowieziono specjalnymi lawetami na Stadion Narodowy. Słupy wyprodukowano w znajdujących się pod Wenecją zakładach włoskiej firmy Cimolai. Do Warszawy dotarły koleją na stację towarową Warszawa-Praga na Żeraniu.

źródło: http://warszawa.gazeta.pl...n_Narodowy.html


Z drugiej strony, te dodatkowe tiry w mieście, "wywołane" likwidacją bocznicy, nie będą jakimś problemem ... i prawdopodobnie nie zostaną nawet zauważone przez zwykłych mieszkańców (w przypadku Wielunia, to owe dodatkowe tiry i tak "zginą" w masie dotychczas przejeżdżających przez miasto) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
adson 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 55
Piwa: 2/2
Skąd: ok.Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2010-08-18, 21:49   

Kiedyś wieźli chyba z Zugilu konstrukcje stadionu okolo 03:00 w nocy
Gabaryt jechał więc wszystkie wysepki od Wielunia do Sieńca ściągali i trzeba było się ciągnąć za nimi :smile:

a tak właściwie to chyba też podpiszę się na stronce :)




PozdRawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-08-19, 09:36   

:D No popatrzcie tylko, proste społeczeństwo ma świadomość, że "tiry na torach" to bezpieczeństwo dla pozostałych, i trochę lepszy stan dróg, a kolejne rządy dzierżące stery okrętu zwanego Polska, nie :twisted: Czym to może być spowodowane, zastanowił się ktoś?

Jak się najpierw rozpieprzyło całą infrastrukturę kolejową, to dzisiaj nie pomogą żadne petycje, podpisy, czy akcje, taka jak np. ta. Nie ma się co czarować, nasz kraj jeszcze bardzo długo będzie czekał na spełnienie takich życzeń jak to właśnie; Tiry na tory , o ile doczeka się kiedykolwiek.
Podawanie nam za przykład krajów zachodnich, jest bez sensu. Tam nie było "dzikiej demokracji", w której najpierw się coś robi (w tym przypadku dewastuje, kasuje itp.) a po jakimś czasie dopiero się myśli :shock:


Oczywiście też jestem zwolennikiem jak najmniejszej liczby tirów na naszych drogach, ale ... to chyba dopiero po drugiej stronie lustra :P :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
natash 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 153
Skąd: kadłub
Wysłany: 2010-08-19, 23:47   

Tiry na tory to wg mnie jedno z najbardziej bezsensownych populistycznych haseł... Infrastruktura w fatalnym stanie, bocznic kolejowych praktycznie nie ma a znaczna część transportu towarów jest do mniejszych odbiorców przez co załadunek/rozładunek jest nieopłacalny. I do tego podatki płacone przez właścicieli tych pojazdów, akcyza za olej napędowy... Wybory jakieś się zbliżają że pojawiają się takie akcje?

Aha, teraz zobaczyłem - 7000 samochodów ROCZNIE na trasie? Śmiech na sali
_________________
"All this chaos in heads of quarter intelligentsia comes from that science
is really not for everybody."
[Hugo Steinhaus "Memories and Notes"]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-20, 00:25   

natash napisał/a:
Wybory jakieś się zbliżają że pojawiają się takie akcje?

O tej akcji słyszałem już dawno... wybory wtedy nie były na topie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-08-20, 11:15   

O czym wy się rozpisujecie ??? W akcji "Tiry na tory" chodzi o tranzyt przez tereny Polski, a nie o transport wewnętrzny. :grin: :grin: :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW