R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Administrator
2010-08-27, 21:47
Prosimy o pomoc dla Karola Strzaly
Autor Wiadomość
creative 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 397
Skąd: wln
Wysłany: 2010-08-30, 20:15   

natrafiłem tez na takie nagranie:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-30, 20:57   

A tak właściwie to co się stało? Karol jest tym poszkodowanym czy sprawcą? Wie ktoś coś więcej na ten temat, bo nigdzie nie można się dowiedzieć niczego więcej.. Bo natenczas wiemy tylko tyle, że miał wypadek samochodowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-30, 21:53   

A kto to jest Karol??? Jakieś zdjęcie macie???
(pytam, bo jakbym mógł to bym oddał, ale oddałem jakiś miesiąc temu i jeszcze nie mogę)
 
   
creative 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 397
Skąd: wln
Wysłany: 2010-08-30, 23:23   

...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-08-31, 02:21   

ja się dowiedziałam tylko tyle że jechał skuterem i zderzył się z ciągnikiem oraz to że podobno ma problem z płucami i zmasakrowaną twarz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-31, 10:08   

Właśnie wróciłem z punktu krwiodawstwa i muszę Wam powiedzieć,że cieszy widok tak wielu chętnych osób by oddać krew dla Karola :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-31, 10:28   

Chętnych jest bardzo dużo, niestety nie wszyscy mogą oddać krew...
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-08-31, 10:48   

Gregg Sparrow napisał/a:
A kto to jest Karol???

Syn pewnego właściciela masarni w ... gdzieś tam ;)

Marta napisał/a:
A tak właściwie to co się stało? Karol jest tym poszkodowanym czy sprawcą?

Marta, a uważasz że gdyby Karol był poszkodowanym, czyli sprawcą miałby być kierowca ciągnika, to byłoby tak "cicho"? Pewnie nie, zrobiono by z niego (Karola) prawdziwą ofiarę, co dodało by jeszcze dramaturgii i zwiększyło liczbę ludzi oddających krew.

Co do okoliczności wypadku, brawura, wyprzedzanie na dużej szybkości dwóch tirów, i nadzianie się na słomiarę, czyli taką specjalistyczną naczepę rolniczą (zasłyszane z dwóch źródeł, co nie znaczy że w 100% pewne ;) ). No ale niestety, takie domniemywania zawsze mają miejsce, gdy ukrywa się prawdę.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2010-08-31, 11:17   

miko 005 napisał/a:
Syn pewnego właściciela masarni w ... gdzieś tam

Z dopiskiem byłego właściciela.

Faktycznie dziwną jest swoista zmowa milczenia w tym wypadku.

Widać, że akcja pomocy w oddawaniu krwi prowadzona jest na szeroką skalę, to bardzo budujące.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-31, 11:33   

...ale to chyba mało ważne czy był sprawcą czy poszkodowanym? Walczy o coś bardzo cennego -o życie. Jeżeli jest więc możliwość, aby mu pomóc, to chyba w takich chwilach nie powinno się rozgraniczać czy był tym "dobrym" czy "złym".
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-31, 11:45   

BaD_GiRl, ja nie chcę rozgraniczać czy on był 'złym' czy 'dobrym', nie o to mi chodziło. Po prostu chciałabym znać okoliczności wypadku jeśli chciałabym (a raczej mogłabym) oddać krew dla Niego, a poza tym znam go więc to logiczne, że chciałabym wiedzieć co się właściwie stało.
Tak czy siak trzymam kciuki za Karola i życzę mu z całego serca powrotu do zdrowia!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-02, 10:07   

Potrzebna krew dla Karola

Dziś przy I LO im. Tadeusza Kościuszki stanie ambulans, w którym będzie można oddać krew dla Karola Strzały, absolwenta szkoły, który walczy o życie. Karol miał bardzo poważny wypadek samochodowy. Jego koledzy i przyjaciele postanowili zorganizować apel z prośbą o oddanie krwi.

Karol był przewodniczącym szkoły w latach 2008/2009. Z chęcią pomagał uczniom. Teraz sam potrzebuje pomocy. Obrzęk mózgu już ponoć ustąpił, ale jego stan jest dalej bardzo ciężki, dlatego potrzebna jest krew- mówią absolwenci I LO w Wieluniu.
Apel uczniów okazał się skuteczny.
- Do tej pory krew oddało u nas ok. 150 osób - mówi Maria Styś, starsza pielęgniarka z wieluńskiego punktu krwiodawstwa.
Krew dla Karola można oddawać od pon. do śr. w godz. od 8 do 10 w SP ZOZ przy ul. Sieradzkiej 56. Krew dla Karola można oddawać także w innych miastach z dopiskiem "Dla Karola Strzały-Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi".



Źródło: Dziennik polska



Ambulans, w którym będzie można oddać krew, ustawiony zostanie w czwartek 2 września przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Zbiórka potrwa od godziny 8:00. Aby oddać krew, wystarczy mieć 18 lat, być zdrowym i przynieść ze sobą dowód tożsamości. Sprawdź gdzie jeszcze możesz oddać krew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-02, 18:16   

Akcja się odbyła. Uczestniczyli również nauczyciele :roll: Wielu chętnych nie mogło krwi oddać ze względu na nie spełnienie warunków podanych w ankiecie :(
P.S.
Przy okazji przeczytałem posty w tym temacie. Temacie, który mówi o pomocy osobie potrzebującej. Wieloma wypowiedziami jestem, delikatnie mówiąc, zdegustowany. Kochani, może zamiast pisać - coś zróbcie. Może kiedyś też będziecie w potrzebie. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karol1234 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2010-10-01, 10:08   

Witam
co do wypadku to jestem jedynym poszkodowanym, przy wyprzedzaniu ciężarówki, traktor rolniczy z przyczepa( przyczepa domowej roboty bez żadnych uprawnień) jadący przed tirem zaczął nagle skręcać a lewo, próbowałem go ominąć z prawej strony, mając nadzieje ze się zmieszczę ale kierowca traktora nie wiadomo dlaczego nagle sie zatrzymał zastawiając cala drogę, uderzyłem w przyczepę a właściwie praktycznie wsunąłem sie pod nia bo nie była wyposażona w żaden zderzak ani nic i przez to cale uderzenie poszło na moja twarz i płuca.
Co do informacji w lokalnych mediach to wypadek ten byl pomiędzy Łaskiem a Widawa także to nie nasze okolice. nie jechałem szybko bo ok 60-70, sami lekarze mówili ze gdybym jechał szybciej to juz by mnie tu nie było.
Dziękuje wszystkim którzy mnie wspierali i oddali dla mnie krew;)
Pozdrawiam, Karol Strzała
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-01, 10:50   

Cieszę się,że wracasz do zdrowia Karol.Masę ludzi oddawało krew,sam byłem tego świadkiem.Mam nadzieję,że szybko wrócisz do formy Pozdrawiam i do zobaczenia :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW