R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-03-01, 16:15
Ekspedientka to też człowiek
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-17, 17:37   

miko 005 napisał/a:
Czy zgodzilibyście się na oddanie jakiegoś (wynegocjowanego) procentu od własnych zysków, na poczet wynagrodzenia dla swoich pracowników?


Ale nadal pozostaje kwestia założeń tego pomysłu?

Np jeśli uznamy że przy takim układzie:
-brak świadczeń urlopowych
-brak świadczeń chorobowych (tych które płaci pracodawca)
-brak odpraw,
-brak nadgodzin,
-wynagrodzenie wypłacane po wpływie należności od kontrahenta (w przypadku braku zapłaty - brak wynagrodzenia)

to zapewniam Cię że wielu pracodawców chętnie by się na to zgodziło. Wtedy rzeczywiście byłby wolny rynek i pełna swoboda przy zawieraniu umów.

Sama idea premii z zysku nie jest niczym nowym, ale jest to traktowane jako dodatek motywujący i bardzo uznaniowy.

Zresztą - w firmach gdzie istnieje wynagrodzenie akordowe, de facto, pracownicy otrzymują pewien procent zysku - choć obarczony oczywiście wszelkimi ograniczeniami wynikającymi z obecnego stanu prawnego.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-09-17, 20:14   

ourson napisał/a:
Ale nadal pozostaje kwestia założeń tego pomysłu?

Np jeśli uznamy że przy takim układzie:

Ale to nie są nowości, to już funkcjonuje;
ourson napisał/a:
-brak świadczeń urlopowych

- zatrudnianie na umowę zlecenie (częsty przypadek)
ourson napisał/a:
-brak świadczeń chorobowych (tych które płaci pracodawca)

- to samo zatrudnienie (umowa zlecenie), pracownik opłaca sobie sam składki (jeśli chce) i dopiero po okresie 6 miesięcy ma prawo do zasiłku chorobowego
ourson napisał/a:
-brak odpraw

- zatrudnienie na czas określony, teraz można go przedłużać w nieskończoność, i nie może być dłuższy niż dwa lata (czyli w sam raz żeby ominąć prawo do wypłacenia odprawy)
ourson napisał/a:
-brak nadgodzin

- patrząc na przykłady wieluńskich firm (wystarczy poczytać nasze forum), widać jak jest z tym płaceniem za nadgodziny
ourson napisał/a:
-wynagrodzenie wypłacane po wpływie należności od kontrahenta (w przypadku braku zapłaty - brak wynagrodzenia)

- to też częste tłumaczenie właścicieli firm, którzy nie płacą już teraz wynagrodzeń (przykład ZUGiL-u)

Jednym słowem, schody, schody i jeszcze raz schody :shock:

ourson napisał/a:
Sama idea premii z zysku nie jest niczym nowym, ale jest to traktowane jako dodatek motywujący i bardzo uznaniowy.

Mogę zareagować tylko tak :D :D :D :D :D :D :D :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-17, 23:19   

miko005, tak samo ja mogę powiedzieć że wynagradzanie w postaci udziału w zysku nie jest niczym nowym. Znacząca część akwizytorów, przedstawicieli handlowych etc jest wynagradzana prowizyjnie.
Coraz bardziej nie rozumiem o co Ci chodzi. Bo z jednej strony twierdzisz że obecne regulacje są niedobre, bo niedostatecznie chronią pracownika przed wyzyskiem, a zaraz potem postulujesz całkowitą liberalizację rynku pracy... Chyba że chodzi o to żeby państwo wprowadziło przymus...
A co do Twoich uśmiechów... Nie wiem jak jest w wielunskich przedsiębiorstwach, ale znam kilka wrocławskich które jeszcze kilka lat temu kiedy miałem z nimi styczność, wypłacały raz do roku premie z zysku, w tym w jednym z nich objęci ta forma premii byli pracownicy wszystkich szczebli.
Dla mnie koniec tego OT.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2010-09-18, 09:57   

miko 005 napisał/a:
ourson napisał/a:
1. czyli jak rozumiem, oczekiwałbyś że w pierwszym roku pracownik otrzyma 35tys, w drugim roku 49 tys, a w trzecim 7 tys rocznie?


No, tak bym właśnie oczekiwał ;)



Miko, a jakby było 3 pracowników? I każdemu po 35%?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-09-18, 18:21   

ourson, zgadzam się że niczego nowego nie wprowadzimy do tematu, wiadomo dlaczego ;) . Dlatego to też będzie już mój ostatni post na temat procentów, ale najpierw jeszcze tylko ostatnie słowo do tego co napisałeś;
ourson napisał/a:
miko005, tak samo ja mogę powiedzieć że wynagradzanie w postaci udziału w zysku nie jest niczym nowym. Znacząca część akwizytorów, przedstawicieli handlowych etc jest wynagradzana prowizyjnie.

Hm, prowizja. Pewnie nie jest rewelacyjna bo znam kilku ludzi, którzy są wiecznie zabiegani, żeby ta miesięczna wypłata była jako taka ;) Normalna praca o takim charakterze, a że tutaj trudno jest rozliczyć pracownika z wykonanej pracy, więc owa prowizja. Ale głowę dam że nie 35% :P

ourson napisał/a:
A co do Twoich uśmiechów... Nie wiem jak jest w wielunskich przedsiębiorstwach, ale znam kilka wrocławskich które jeszcze kilka lat temu kiedy miałem z nimi styczność, wypłacały raz do roku premie z zysku, w tym w jednym z nich objęci ta forma premii byli pracownicy wszystkich szczebli.

Te uśmiechy dotyczyły metody podziału tych zysków, które prawie zawsze odbywają się na zasadach, jak w tym starym dowcipie;
- W dużej firmie wypłacono premię za zyski z roku poprzedniego. Po kilku dniach spotkali się; dyrektor działu, kierownik i zwykły pracownik, jąkała. Chwalą się więc, co sobie za owe premie kupili. Dyrektor, - ja za te pieniądze kupiłem sobie trabanta.
Kierownik, - no myśmy trochę dołożyli i też kupiliśmy sobie trabanta.
No a co ty sobie kupiłeś, pytają obaj, zwykłego pracownika.
- Ja kupiłem sobie, tra... tra... traaa... .
- Trabanta, podpowiadają zniecierpliwieni.
- Nie, traaampki. A resztę żona dołożyła


Krzysztof napisał/a:
Miko, a jakby było 3 pracowników? I każdemu po 35%?

Krzysztof, czytałeś dokładnie? 35% ogólnie z zysku, na wypłaty pracownikom. Pamiętaj o jednym, jeden pracownik to jakiś tam wypracowany zysk, ale trzech, to już zysk wypracowany x 3, a dziesięciu, to już x 10. Nikt nie zatrudnia ludzi dla wyglądu, tylko po to aby ci ludzie przynosili zyski.
I tam gdzie jest potrzeba zatrudnienia 2 ludzi będzie tyle pracowało, a nie 5. No chyba że ta piątka z dobrej woli podzieli się zyskami przeznaczonymi dla owej dwójki, przy jednoczesnym wykonywaniu takiej pracy jaką by wykonywała ta dwójka ;)

Na tym koniec :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2010-09-18, 21:36   

Nareszcie :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-18, 23:09   

Wynagrodzenie uzależnione od zysku firmy jest pomysłem karkołomnym - dochodem firmy można dość elastycznie sterować np poprzez różnego rodzaju inwestycje kosztowe. I pewnie byłoby tak, że pracownik będzie miał inne zdanie na temat konieczności wydatku firmy na zakup np jakiejś maszyny czy też innej inwestycji, która w oczach pracodawcy będzie niezbędna, natomiast zmniejszy dochód firmy a co za tym idzie również i wypłatę pracownika.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-07, 11:17   

Dziś w całej Polsce miał się odbyć w supermarketach strajk włoski. Może ktoś się orientuje, czy w Wieluniu w supermarketach strajk taki się odbywa?
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2010-10-07, 11:22   

u mnie nie :D :D :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-07, 11:31   

Intermarche chodził rano normalnie, nie wiem jak inne.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-07, 15:56   

glizda napisał/a:
Dziś w całej Polsce miał się odbyć w supermarketach strajk włoski. Może ktoś się orientuje, czy w Wieluniu w supermarketach strajk taki się odbywa?

Przezornie zrobiłem sobie dzisiaj dzień bez zakupów :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-07, 18:38   

Kaufland działa dziś normalnie - rozmawiałem z kasjerką. Zanudziłyby się na śmierć :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2010-10-07, 18:56   

...co świadczy o tym , że praca ekspedientki w markecie czy supermarkecie nie jest taka ciężka :D :D :D -wszyscy są zadowoleni :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-08, 15:21   

daughter napisał/a:
...co świadczy o tym , że praca ekspedientki w markecie czy supermarkecie nie jest taka ciężka :D :D :D -wszyscy są zadowoleni :twisted:

Z wczorajszych prób relacji telewizyjnych (TVN Fakty, godz.19.00), widać było, że problem nie jest aż tak śmieszny. Ekipy telewizyjne nie były wpuszczane do sklepów, nawet skończyło się interwencją policyjną po tym jak ochroniarze "aresztowali" jedną z nich :shock: .
Zatrudnienie w tym dniu ludzi z zewnątrz, a swoich oddelegowanie na sklep, też świadczy o tym, że ktoś się czegoś boi :?
Niestety, znowu wygrał zaściankowy strach (mówię o naszym terenie) :shock:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2010-10-08, 15:43   

oj miko wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ...
niestety nikt nie poruszył jeszcze tematu o nowatorskim podejściu do pracy pracowników-mógłbyś się zdrowo uśmiać...
zawsze pracownik będzie miał źle-straszy swoimi prawami nie patrząc na to ,ze pracodawca też jakieś ma...ale nie odbiegam od tematu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW