R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Administrator
2010-09-28, 17:44
Spadające gwiazdy ?
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-27, 23:28   

JAREK.M napisał/a:
Ważne że nie interweniowała policja, straż miejska czy straż pożarna. Znaczy to że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a przecież o to chodzi.

A to dobre jest!
A może po prostu nikt nie zadzwonił albo nie zdążyli przyjechać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-09-28, 00:05   

yabos napisał/a:
Brak interwencji służb porządkowych oznacza, że coś odbyło się zgodnie z prawem?

Sprawdziłem, nigdzie nie ma zakazu puszczania lampionów, a więc wszystko zgodnie z PRAWEM :evil: Co nie jest zabronione jest dozwolone i przestań się znowu głupio czepiać.
Jak nie masz co robić posłuchaj muzyki na lastfm. :D

[ Dodano: 2010-09-28, 00:11 ]
red napisał/a:
A to dobre jest!
A może po prostu nikt nie zadzwonił albo nie zdążyli przyjechać?

Jeśli nikt nie dzwonił znaczy nikomu to nie przeszkadzało tylko Tobie i Yabosowi. :D :D :D
Myślę że impreza po wypuszczeniu lampionów jeszcze trwała i policja miała dużo czasu na przyjazd :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-28, 00:17   

JAREK.M napisał/a:
yabos napisał/a:
Brak interwencji służb porządkowych oznacza, że coś odbyło się zgodnie z prawem?

Sprawdziłem, nigdzie nie ma zakazu puszczania lampionów, a więc wszystko zgodnie z PRAWEM :evil: Co nie jest zabronione jest dozwolone i przestań się znowu głupio czepiać.
Jak nie masz co robić posłuchaj muzyki na lastfm. :D


Ja nie pytałem czy puszczanie lampionów było zgodnie z prawem tylko czy serio uważasz, że brak interwencji służb porządkowych oznacza, że coś odbyło się zgodnie z prawem bo większej bzdury dawno nie słyszałem. I znowu nie potrafisz odpowiedzieć normalnie, tylko wtrącasz swoje pseudo śmieszne osobiste docinki. A muzyki na lastfm nie słucham, ale dzięki za zainteresowanie. EOT
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-09-28, 00:19   

P.S. Chłopak nie zaprosił was na swoją osiemnastkę i teraz się go za to czepiacie. :D Nie wstyd wam. Popsuliście mu miłe wspomnienia po imprezie. A teraz przypomnijcie sobie wasze osiemnastki i przypomnijcie sobie czy ktoś się was o nie czepiał. WSTYD PANOWIE. :evil:

[ Dodano: 2010-09-28, 00:31 ]
yabos napisał/a:
serio uważasz, że brak interwencji służb porządkowych oznacza, że coś odbyło się zgodnie z prawem bo większej bzdury dawno nie słyszałem.

Oczywiście że nie. :grin: Np. Oddawanie moczu w miejscu publicznym jest niezgodne z prawem, a mimo to ludzie to robią a policja nie interweniuje. Palenie tytoniu w miejscu publicznym, czy wjazd samochodem do lasu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-09-28, 09:43   

Sylwester napisał/a:
Co z witaniem Nowego Roku - fajerwerki? Czy to nie jest czasem o wiele niebezpieczniejsze zwłaszcza, że ludzie robią to gdy są już zazwyczaj nietrzeźwi? Ile razy widziałeś chociażby na Placu Legionów - Nowy Rok czy podczas Dni Wielunia 'zabawy' zagrażające dużej liczbie osób. Sam co roku widzę jak ludzie odpalają fajerwerki które lądują na balkonie lub pod nimi, ulegają oparzeniom...

Tutaj się z Tobą zgodzę, idiotów nie brakuje. Ale to nie oznacza, że trzeba do nich dołączać tylko dlatego, że oni tak robią i ... żyją ;)
Ja na początku tej dyskusji, zadałem pytanie o stan prawny, pod kątem zagrożenia pożarowego przy puszczaniu takich lampionów. I chcę uzyskać odpowiedź, właśnie od Ciebie, czy masz taką wiedzę na temat konkretnych przepisów, odnoszących się do owych lampionów.

Z różnych obserwacji życiowych wiem też, że potem na rozprawie sądowej padają ze strony oskarżonych o nieumyślne spowodowanie czegoś tam, następujące słowa; - Wysoki sądzie, przepraszam, przepraszam wszystkich. Ja nie wiedziałem że to może się tak skończyć, wydawało mi się że to jest bezpieczne. Żałuję tego co się stało.
Niestety to już niczego nie zmieni, ktoś ucierpiał, ktoś coś stracił, kogoś już nie ma.

Te lampiony są widowiskowe, to fakt. Pewnie puścimy ich jeszcze ze 100 tys. i nic, ale ... ten 100 001 może okazać się tragiczny w skutkach. Życie zna wiele banalnych przypadków, w których dochodziło do niejednej tragedii. I warto o tym, i tylko o tym pamiętać.

JAREK.M napisał/a:
Ważne że nie interweniowała policja, straż miejska czy straż pożarna. Znaczy to że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a przecież o to chodzi. :grin: :grin: :grin:

JAREK.M, pisanie o tak późnych porach dnia, jak widać nie jest adekwatne do sensowności i zgodności z życiem realnym :shock: :oops:

JAREK.M napisał/a:
Oddawanie moczu w miejscu publicznym jest niezgodne z prawem, a mimo to ludzie to robią a policja nie interweniuje. Palenie tytoniu w miejscu publicznym, czy wjazd samochodem do lasu.

Ale wiesz, że Polska, to już nie np. Kuba, czy Chiny :razz: U nas nie ma już przy każdym obywatelu milicjanta, czy policjanta ;) , więc trudno jednoznacznie stwierdzić, że ten rodzaj łamania prawa nie jest ścigany. Osobiście (pisałem o tym), gdy na leśnym dukcie zaparkowałem, i "nadziałem" się na odpowiednie służby, poniosłem tego konsekwencje. Zostałem wylegitymowany, spisany i z racji tego, że zasłoniłem się niewiedzą o takowej ustawie (było to ładnych kilka lat temu), zostałem pouczony w tym temacie.
Jak widzisz, to że ktoś raz obsiusia mur, nie znaczy że może to robić cały czas bezkarnie ;) kiedyś "wpadnie" i będzie ... :oops:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-28, 14:24   

red napisał/a:
Sylwester napisał/a:
Byłeś właścicielem TestaRossy i doskonale wiesz, że po każdej imprezie witryny sąsiadujących sklepów były zalane wymiocinami. Po różnych imprezach ludzie mają powybijane szyby w samochodach lub one giną.

Owszem. I po każdej imprezie zarówno witryny jak i chodnik były dokładnie sprzątane, nawet na odcinku kilkudziesięciu metrów od lokalu.
Raz została wybita szyba w sklepie obok - sprawca został przez nas ujęty i przekazany policji, a sklep zabezpieczony.
Raz osoby zupełnie postronne dla lokalu i jego gości uszkodziły rynnę i wybiły szybę na kaliskiej - rynna została wymieniona na nasz koszt, chociaż nie było absolutnie żadnych dowodów na związek lokalu z tym uszkodzeniem.
Innych uszkodzeń cudzego mienia nie stwierdzono przez 4 lata i ok. 500 imprez.
Jak widzisz potrafię ponosić odpowiedzialność - nawet za cudze wybryki.


Nie chcę być złośliwy ale wypadałoby pisać wszystko zgodnie z prawdą.

Z tego co słyszałem od znajomych co mieszkają w pobliżu TR, to dopiero po kilku dyskusjach/awanturach/zwróceniu uwagi wymiociny i inne ślady pozostawione przez gości twojego lokalu zostały uprzątnięte. :)

Odnośnie lampionów, patrząc na ilość odwiedzin tego tematu(ponad 1000 osób) w niedalekiej przyszłości wiele ludzi też będzie puszczało takie lampiony i temat przestanie być jakąkolwiek nowinką.

Gdyby ktoś chciał kupić sobie takie lampiony zapraszam tutaj
http://allegro.pl/item110...y___10_szt.html

30zł za 10 stuk
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-28, 16:12   

Mateusz napisał/a:
Nie chcę być złośliwy ale wypadałoby pisać wszystko zgodnie z prawdą.

Z tego co słyszałem od znajomych co mieszkają w pobliżu TR, to dopiero po kilku dyskusjach/awanturach/zwróceniu uwagi wymiociny i inne ślady pozostawione przez gości twojego lokalu zostały uprzątnięte.

A ja słyszałem, że UFO istnieje...
Zatem pisz zgodnie z prawdą - przez 4 lata działalności nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi na nieporządek w okolicach lokalu, a tym bardziej na czyjeś że tak powiem wymiociny. Teren wokół lokalu był zawsze w miarę możliwości dokładnie sprzątany. I nie wiem kto mógłby się skarżyć, bo w ścisłym sąsiedztwie TR nikt nie mieszka - jednostkowe przypadki to kilka mieszkań nad sklepami na Kaliskiej i Sieradzkiej. Za nieporządek 100m od lokalu nie miałem i nie mam zamiaru odpowiadać.
I istnieje różnica między TR a sytuacją z soboty - ja nie pisałem obowiązku posprzątania po lampionach (bo to dla mnie oczywista oczywistość) a o zagrożeniu jakie one sprawiają. Ja nie rozdawałem pod TR butelek i nie zachęcałem ludzi do np rzucania nimi do celu. Więc są to dwie zupełnie inne sprawy.
Mateusz napisał/a:
Odnośnie lampionów, patrząc na ilość odwiedzin tego tematu(ponad 1000 osób) w niedalekiej przyszłości wiele ludzi też będzie puszczało takie lampiony i temat przestanie być jakąkolwiek nowinką.

Co nie znaczy że odrobina zdrowego rozsądku przy ich używaniu też by się przydała.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-09-28, 16:54   

Widzę że dołączył trzeci jurysta. :D No to mamy święta trójcę (red,miko i yabos) która nigdy w życiu nie złamała prawa. :D Szkoda tylko że żaden z was nie został prawnikiem, mimo tak wspaniałej znajomości tematu.
Męczycie młodego człowieka który wypuścił kilka lampionów, czepiacie się drobiazgów (co by było gdyby). Wyżyjcie się na dopalaczach, ale tak na całego, bez zahamowań. No i strachu że właściciele tych sklepów mogą wam zrobić kuku. :D Ja wiem że łatwiej jest wyżywać się na kimś kto nie może się bronić, ale mimo wszystko spróbujcie raz na kimś silniejszym. Jeżeli nie da rady poprzez forum, to proponuję akcję bezpośrednią. :twisted: :twisted: :twisted:


Prawo skończyłem ale to nie ma nic do rzeczy. Pewnie zdarzyło mi się złamać prawo ale nigdy nie starałem się dorabiać do tego ideologii. A teksty o strachu wobec właścicieli sklepów z dopalaczami zostaw sobie dla kolegów z piaskownicy - bo są mniej więcej na takim poziomie.
red
Ostatnio zmieniony przez red 2010-09-28, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-28, 17:43   

JAREK.M napisał/a:
Widzę że dołączył trzeci jurysta. :D No to mamy święta trójcę (red,miko i yabos) która nigdy w życiu nie złamała prawa. :D Szkoda tylko że żaden z was nie został prawnikiem, mimo tak wspaniałej znajomości tematu.

Pokaż mi miejsce w którym czepiam się Sylwka. Zadałem Ci tylko pytanie odnośnie tego co napisałeś na które jak zwykle nie potrafiłeś odpowiedzieć. Widzę, że bardzo Cię interesuje moje życie osobiste, więc napiszę Ci, że zdarzyło mi się złamać prawo i o takie głupstwa nie mam się zamiaru nikogo czepiać dopóki są robione z głową i nikomu nie szkodzą.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-28, 17:44   

Odeszliście zbyt daleko od tematu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW