Źle utrzymane jacuzzi może być znakomitym środowiskiem dla potencjalnie niebezpiecznych bakterii.
Zespół naukowców z Texas A&M University przebadał 43 próbki wody z prywatnych i publicznie dostępnych jacuzzi. We wszystkich próbkach były nadzwyczajne ilości bakterii.
Bakterie kałowe znaleziono w 95 procentach próbek, grzyby - w 81 procent próbek, a potencjalnie niebezpieczne gronkowce w 34 procentach. O ile łyżeczka normalnej wody z amerykańskiego kranu zawiera normalnie nieco ponad 100 bakterii, to w odzie z jacuzzi mogą ich być ponad 2 miliony
Zdaniem kierującej badaniami dr Rity Moyes, szczególnie sprzyjają rozrostowi bakterii są rury jaccuzzi. Uwięziona w nich woda bywa przez długi czas nieruchoma, co daje świetne warunki do namnażania się mikrobów. Gdy wanna zostaje uruchomiona, trafia do niej woda z bakteriami. Mogą one wywoływać zakażenia układu moczowego, zapalenia płuc, choroby skóry, a nawet sepsę. Aerozol tworzący się podczas kąpieli może wprowadzać mikroby do płuc lub otwartych ran.
Zdaniem dr Moyes dokładne czyszczenie rur w jacuzzi jest najlepszym sposobem walki z bakteriami. Pomogłyby także lepsze projekty ich instalacji wodnej.
to o wszystko trzeba dbać i czyścić w miarę regularnie,
Myślę podobnie..kiedyś spałam u mojej znajomej i jak to po jakiejś imprezie wróciłyśmy do domu..oczywiscie trzeba było sie wykąpać ale jak zobaczyłam jej wanne to odechciało mi sie kąpać...wygląda obrzydliwie a ,,zarazki" i bród było widać na kilometr...doszłam do wniosku że z grubsza obmyje sie w umywalce a dopoiero jak wróce do domku to sie pożądnie wykąpę...nie nawidze brudu..a fuj..
_________________ ,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum