R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Okrucieństwo
Autor Wiadomość
ninja1990 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 146
Skąd: Poland
  Wysłany: 2011-05-11, 19:28   Okrucieństwo

Zobaczice jak traktowane są zwierzęta. Nie mówię, że nie powinno się zabijać zwierząt bo wiadomo, ludzie jedzą mięso, ale chociaż mogliby to robić w humanitarny sposób, a nie zabijać jak bestie.
Jeśli ktoś jest wrażliwy, proszę nie ogladać tego filmu.


http://www.meatvideo.com/





Postanowiłem założyc nowy temat, jeżeli mod uzna, że można dołączyć do innego tematu proszę o przeniesienie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-05-11, 20:01   

dość mocny ten film ale niestety prawdziwy. Liczy się kasa i tyle. Tylko dlaczego jak się zabije psa, bije go to jest za to kara a jak zabijają zwierzęta, żebyśmy mogli mieć co na chleb położyć albo by obiad był smaczniejszy to nikt na to nie patrzy...? Ide po kanapkę z serem...
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Granaty 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 33
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-05-26, 12:07   

Takich filmów są tysiące, co tylko potwierdza stopień okrucieństwa wobec zwierząt hodowlanych i nie tylko. Polskie prawo na ten temat milczy. Aktualnie najwyższa kara za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem wynosi tylko 2 lata ( :!: :!: ). A co chwila słychać o nowych przypadkach. Ludzie ze zwierząt czynią sobie zabawki, nie widzą tego, że one czują, tak samo, jak my. Ba, zwierzę robi sie coraz bardziej uprzedmiotowione. Np. kury nazywamy drobiem, krowy wołowiną itp. itd. A gdzie szacunek dla braci mniejszych? Jak czasem obejrzę podobny film, to zastanawiam się gdzie podziało się człowieczeństwo... :sad: :sad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2011-05-26, 12:29   

I jak tutaj nie wierzyć ... musi istnieć sprawiedliwy Bóg który ukarze tych którzy czynią takie zło i wynagrodzi tych którzy czynią dobro bo sprawiedliwość wymierzana przez Nas ludzi jest niedoskonała tak jak wszystko co od Nas pochodzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-05-26, 22:04   

nie ma boga..gdyby był to by nie pozwolił na takie rzeczy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2011-05-30, 12:58   

Wstrząsający film, ale takie praktyki stosowane są od lat. Nigdy nie widzieliście jak na wsi zabija się świnie czy kurę? W jaki sposób chcielibyście żeby te zwierzęta zabijano?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2011-05-30, 13:55   

Cytat:
nie ma boga..gdyby był to by nie pozwolił na takie rzeczy


Ja wierzę, że Bóg dał Nam wolną wolę i możemy czynić dobrze lub źle. Bóg nie jest złotą rybką spełniającą życzenia. Przepraszam za OT - już kończę.

MI81 napisał/a:
Nigdy nie widzieliście jak na wsi zabija się świnie czy kurę?

Tak, tylko, że gdy zabija się zwierze na wsi to najpierw się je ogłusza (przynajmniej te większe) i z pewnością się ich nie kopie i nie bije.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2011-05-30, 23:18   

Zgadzam się z Tobą, niektóre sceny na filmie są drastyczne a metody uśmiercania zwierząt okrutne, w stylu kata. Tylko co my możemy zrobić, podejrzewam że w wielu zakładach mięsnych w Polsce w podobny sposób uśmierca się zwierzęta. Ten film ma na celu zniechęcić ludzi do jedzenia mięsa. Jedno jest pewne ja z jedzenia mięsa i ryb na pewno nie zrezygnuję.



Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-05-30, 23:42, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
piotrek7725 
Przejeżdżał przez Wieluń
piotrek7725


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 96
Skąd: W-n
Wysłany: 2011-07-05, 22:42   

Nie oglądałem filmiku do końca skończyłem już na 92 sekundach i to w całości wystarczy mi aby stwierdzić że zabijanie zwierząt powinno być bardziej humanitarne. Pokazane było zabijanie świni na żywca która była uniesiona na widlaku na wsi w gospodarstwach też się tak robi ale z wielką różnicą zwierze jest ogłuszane więc tego nie czuje nie musi się męczyć. Kastracja prosiąt rzecz potrzebna gdyby jej nie było dochodziłoby do zapładniania młodych macior jeszcze nie przygotowanych do wychowania potomstwa, jednak kastracja jest robiona na żywca a powinna być robiona po znieczuleniu lub ogłuszeniu prosiaka. Nie rozumiem tylko jednego - po co zabija się młode prosięta. Przecież zawsze można je sprzedać choćby za grosze a jeśli nie można ich sprzedać a trzeba je zabijać to lepiej robić to humanitarnie np. usypiać za pomocą zastrzyku. Dlaczego te krowy jeżdżą po tej szynie półżywe przecież ruszająca krowa może uszkodzić sprzęt w ubojni i dlatego ze się rusza zwiększa zużycie energii na tej szynie.

Ludzie zapomnieli że gdyby nie skok cywilizacji mogliby oni być oskórowani przez małpy i jeździć żywcem po szynie w ubojni. Opamiętajcie się!!!



Poprawiono 5 błędów ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-07-06, 00:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Osiem 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-02, 22:33   

szkoda, ze nie dotrwales do 2:21, tam dopiero sa jaja! a tak na powaznie, mozna mozna, wszystko mozna, ale czlowiek wymyslil jeszcze taki termin jak nieoplacalnosc...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Alicja 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Praszka
Wysłany: 2011-10-05, 17:24   

Phoenix napisał/a:
nie ma boga..gdyby był to by nie pozwolił na takie rzeczy


zgadzam się w 100%
_________________
Jedną z korzyści bycia bałaganiarzem jest to, że nieustannie dokonujemy fascynujących odkryć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-06, 18:53   

Ciężkie...
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Osiem 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-09, 13:40   

bez glebszego przemyslenia takie tanie teksty, ale to chyba nie ten dzial ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
eddiemj 
Dojeżdża PKSem
eddiemj


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 106
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-11, 10:19   

Prawdopodobnie najlepszy film traktujący o tej tematyce znajdziecie pod tym linkiem:

http://video.google.com/v...458742770657802

Tytuł: Earthlings (Ziemianie) - Polish Subs

Tak samo dosadny jak film podrzucony przez ninja z tym, że tutaj za względu na długość filmu poruszone są tutaj głębsze kwestie takiego zachowania.

Na prawdę warto dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie w związku z czym namawiam, aby osoby oglądające wytrwały do samego końca.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-15, 20:56   

MI81 napisał/a:
Zgadzam się z Tobą, niektóre sceny na filmie są drastyczne a metody uśmiercania zwierząt okrutne, w stylu kata. Tylko co my możemy zrobić, podejrzewam że w wielu zakładach mięsnych w Polsce w podobny sposób uśmierca się zwierzęta. Ten film ma na celu zniechęcić ludzi do jedzenia mięsa. Jedno jest pewne ja z jedzenia mięsa i ryb na pewno nie zrezygnuję.



Poprawiono 1 błąd ort.



Wybór jest...

1. Można kupować mięso od drobnych rolników, które jest tańsze i z reguły lepsze jakościowo niż syf z marketu. Przy okazji wspierasz lokalny rynek.

Dodam jeszcze że sporo mięsa wieprzowego dostępnego w Polsce pochodzi z Niemiec (często to mięso leży ponad rok w chłodniach - traci na wartościach odżywczych i później takie coś człowiek kupuje w markecie)

Co do warunków pracy ubojni zwierząt. Myślę że w Polsce nie źle w porównaniu do innych krajów. Znajomy pracował w Niemczech na ubojni świń i zdał mi podobną relację, co na tym filmie.

2. Jeżeli chodzi o mięso wieprzowe to moja rodzina kupuje żywą świnie u znajomego rolnika, następnie zamawiamy rzeźnika, który wykonuje swoją pracę.

Ostatnio pomagałem rzeźnikowi podczas zabijania świni i gość zrobił to profesjonalnie(najpierw głaskał zwierzę żeby się uspokoiło, później ogłuszył i szybki ruch siekierą)

Dodam też że im mniej się zwierze stresuje podczas uboju tym jakość mięsą jest lepsza.

http://www.odr.pl/zwierz/trzoda/trz007.html

W kulturze muzłumańskiej są nawet "wytyczne/zalecenia" jak należy zabijać zwierzęta hodowlane. U nas w cywilizowanej Europie jak widać brakuje tego typu zachowań i szacunku do zwierząt.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW