R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
nowa sprawa w wieluńskim szpitalu
Autor Wiadomość
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2011-03-04, 23:35   

No fakt... stare, brudne graty :roll: , ale przecież chyba te karetki nie wyjeżdżają do jakiś nagłych przypadków i ciężkich stanów, to nie pogotowie ratunkowe, tylko takie "taxi" z miejscem leżącym 8) Sanitariusze, czy tam ratownicy medyczni mają przewieść pacjenta z punktu A do punktu B i tyle.
Zawsze stary VW lepszy, niż stary Polonez "sanitarka" :lol
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
GhostD 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 14
Skąd: WLN
Wysłany: 2011-03-05, 10:52   

Picerek przyznaje Twoje auto pierwsza klasa, Win4life brak kultury niestety odczuwają wszyscy pacjenci służby zdrowia, praca z ludźmi niestety ciężką jest ale to nie usprawiedliwia.

Cóż widzę jednak, że problemem jest to, że wygrała firma z poza regionu i to strasznie boli przeciwników – popieram sam jestem z Wielunia i jestem za wspieraniem lokalnej przedsiębiorczości jednak pracuje w branży transportowej i trochę orientuje się w kosztach. Widzę, że wieluńskie firmy mają stawki większe niż praca Tira za granicą a przewóz transportem sanitarnym samochodem wyposażonym jedynie w łóżko bez aparatury specjalistycznej nie jest aż tak drogie. Dziwi mnie też, że wieluński szpital wolał płacić 3 zł za km jazdy busa – transportowego (karetki sanitarnej) i nie zdecydował się na zakup własnego sprzętu tym bardziej, że posiada już własny transport i kadry.

Moim zdaniem w tym przypadku dobrze się stało, że wygrała firma zewnętrzna nie zamieszana w lokalne układy, pokazało nam to jak wyprowadzane mogą być pieniądze ze szpitala i jego niegospodarność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-05, 11:13   

wln4life napisał/a:
dobry temat, ja widziałem jak sąsiadki konkubenta ojciec był odwożony do szpitala, nie dość że karetka brudna, to kierowca nieuprzejmy dzień dobry nie powiedział, strasznie piłował na trójce i nie zatrzymywał się na światłach... żenada

Ja do tego widziałem, że kierowca obgryzał paznokcie. Na dodatek miał czerwone skarpetki, więc wiadomo kto to jest... :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kaowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 226
Skąd: z podziemia
Wysłany: 2011-03-10, 11:43   

red napisał/a:
wln4life napisał/a:
dobry temat, ja widziałem jak sąsiadki konkubenta ojciec był odwożony do szpitala, nie dość że karetka brudna, to kierowca nieuprzejmy dzień dobry nie powiedział, strasznie piłował na trójce i nie zatrzymywał się na światłach... żenada

Ja do tego widziałem, że kierowca obgryzał paznokcie. Na dodatek miał czerwone skarpetki, więc wiadomo kto to jest... :D
no i w dodatku nie miał zapiętych pasów ... uwierzycie ? :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-23, 18:09   

Chcę na chwilę wrócić do karetek obsługujących nasz wieluński rejon. A w zasadzie to mam pytanie, na które może ktoś zna odpowiedź.
Czy te karetki, będące teraz własnością katowickiej firmy są obsługiwane przez kierowców ... ? No właśnie, lokalnych, czy ludzie też gdzieś z zewnątrz?
Dlaczego pytam? Wczoraj wieczorem byłem mimowolnym świadkiem, jak jadąca karetka pod konkretny adres (chodzi o nr. bloku), najwyraźniej błądziła. A sprawa wyglądała poważnie, bo karetka krążyła z włączonymi "kogutami". Wiem, że te osiedlowe alejki to istny labirynt, ale ... .
Problem może też absurdalny, nie mniej jeśli w ratownictwie medycznym, o życiu decydują minuty (tak nas wszędzie uczą), to pewnie każda strata czasu jest bezcenna ;)
A pytam tak z ciekawości o personel karetek, chociaż nie podejrzewam, żeby był on zewnętrzny, ale w dzisiejszych czasach to wszystko jest możliwe :razz: ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Biondarm 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 23 Lip 2009
Posty: 9
Skąd: polska
Wysłany: 2011-03-28, 19:12   

Kierowcami sa osoby z Wielunia
"Błądzenie" nie wynika z braku znajomości topografii miasta, lecz błędnego podania adresu przez wzywającego pomoc bądź transport. Często w takiej sytuacji muszą, ponownie kontaktować się z dyspozytorem, ten z kolei z dzwoniącym stąd, "błąkanie po okolicy". - takie sytuacje zdarzają sie w całym kraju.
Poza tym, gwoli wyjaśnienia katowicka firma nie jest pogotowiem a jedynie służy do transportu chorych i nie może używać sygnałów przeznaczonych dla karetek z zespołem wyjazdowym pogotowia. Powyższa sytuacja musiała nastąpić w sytuacji jaka jest opisana na początku. a w dniu o którym piszesz, szpitalna karetka Specjalistyczna była uszkodzona i w jej miejsce podstawiono karetkę innej znanej firmy
Pozdr
ps. pamiętasz konkretnie jak wyglądała ta karetka i co było na niej napisane??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-29, 08:51   

Biondarm napisał/a:
Kierowcami sa osoby z Wielunia

I ta odpowiedź zupełnie mi wystarczy ;) Nie chcę się wdawać w polemikę, czy to kwestia podania złego adresu, czy wina kierowcy. Dla mnie wyglądało to tak, jakby wiedzieli gdzie mają się udać, tylko nie mogli zlokalizować alejki dojazdowej do danego bloku. Co do wyglądu karetki, nie będę teraz strzelał, ani stwarzał wymyślnych opisów, bo dla mnie karetka, to karetka :wink:

Biondarm napisał/a:
Poza tym, gwoli wyjaśnienia katowicka firma nie jest pogotowiem a jedynie służy do transportu chorych i nie może używać sygnałów przeznaczonych dla karetek z zespołem wyjazdowym pogotowia.

Sytuacja jak na PKP :D , tory wspólne a przewoźników sporo. Oczywiście ku utrapieniu podróżnych. Podobnie można powiedzieć w takiej sytuacji o naszym szpitalu, nie wiadomo do kogo teraz mieć pretensje :razz: Jedni są od wożenia chorych, drudzy od szybkiego reagowania i pewnie tylko firma pogrzebowa nie zawiedzie :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jabajabadoo 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: daleko z tąd
Wysłany: 2011-05-20, 21:37   

A słyszeliście że dzisiaj rozbiła się karetka BOMEDu z pacjentem na pokładzie, w Woli Rudlickiej?
Kierujący wjechał w płot posesji. Co ciekawe, nie doszło podobno do żadnej kolizji z innym użytkownikiem drogi. Ciekawe co było przyczyną tego zdarzenia? Zły stan techniczny pojazdu, przepracowanie kierowcy który dyżurował być może już 24 godzinę, czy może podobno fakt z związany odmową oceny stanu trzeźwości :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
GhostD 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 14
Skąd: WLN
Wysłany: 2011-06-05, 11:47   

Nikt nic nie słyszał i nikt nic nie wie, tej firmy się nie krytykuje ani nie opisuje bo grozi to usunięciem z forum :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-06-05, 19:35   

GhostD, a kto usuwa?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
GhostD 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 14
Skąd: WLN
Wysłany: 2011-06-06, 19:31   

To był żarcik bo taka cisza w tym burzliwym temacie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
PICEREK XXL 
Słyszał o Wieluniu
PICEREKXXL


Pomogła: 1 raz
Wiek: 55
Dołączyła: 03 Mar 2011
Posty: 11
Skąd: SŁYSZAŁ O WIELUNIU
Wysłany: 2011-11-11, 17:54   

Oferty na ratownictwo otwarte. Szpitale w Wieluniu i Pajęcznie mają konkurencję.

Potwierdziły się przypuszczenia, że oferty szpitali w Wieluniu i Pajęcznie nie będą jedynymi, jakie zostaną zgłoszone do konkursu na ratownictwo medyczne. Czy lecznice wyjdą obronną ręką?
Dziś w łódzkim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia otwarto koperty z ofertami, jakie napłynęły do konkursu na ratownictwo medyczne w województwie łódzkim. Zarówno w rejonie operacyjnym Wieluń, jak i Pajęczno oprócz miejscowych szpitali ratować mieszkańców chcą dwa podmioty: duńska spółka Falck oraz Powiatowe Centrum Medyczne w Wieruszowie. Natomiast w rejonie Wieruszów ofertę złożyło tylko PCM.

Oferty przyjmowane były do wtorku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 listopada.


Info http://wielun.naszemiasto....html#skomentuj

Zbyszek Rybczyński
_________________
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2011-11-13, 12:45   

NFZ i władze województwa "sprzedadzą" Wieluń tak samo jak sąsiadów zza miedzy, czyli Praszkę w opolskim.
Tam od lat stacjonowała karetka Szpitala w Oleśnie, a od pół roku ratownictwem medycznym zajmuje się duński Falck.

W wygraniu konkursu z tą prywatną firmą nie pomogła, ani wyremontowana przez miasto stacja przy basenie, ani nowa karetka z pełnym wyposażeniem zakupiona ze środków unijnych.
Przetarg wygrał Falck i wszedł ze swoją stacją i swoją karetką, nie był też zainteresowany dotychczasowymi pracownikami z Praszki, zatrudnił nowych z województwa wielkopolskiego :?:
Po ogłoszeniu wyników były jakieś protesty i odwołania, ale bezskuteczne.

Akurat jestem w temacie, bo dobrze znam faceta który pracował w Praszce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2011-11-13, 15:59   

W Oleśnie i Kluczborku tez jezdzi Falck. Jesli wygraja konkurs to pewnie bedzie tak jak u sasiadow za miedza czyli straca prace dotychczasowi kierowcy/pracownicy.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
PICEREK XXL 
Słyszał o Wieluniu
PICEREKXXL


Pomogła: 1 raz
Wiek: 55
Dołączyła: 03 Mar 2011
Posty: 11
Skąd: SŁYSZAŁ O WIELUNIU
Wysłany: 2011-11-18, 21:25   

TO możne czekać naszych pacjentów z regionu jak przetarg na ratownictwo medyczne
w Wieluniu wygra firma FALCK. Oni zawsze ma czas.

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

info.Onet.pl
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW