R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pozwólcie, że zapytam
Autor Wiadomość
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-06-17, 13:11   Pozwólcie, że zapytam

W niedzielę zaśpiewa u nas Mazowsze, niby, dla błogosławionego JPII, ale ten koncert jakoś tak dziwnie zbiegł się z odejściem księdza Stochniałka, Przypadek? Może pora powiedzieć, że to koncert dla niego. Uważam, że nie należy tego ukrywać, On (ksiądz Stochniałek) jest w Wieluniu postacią, której szacunek się należy, coś dla Wielunia zrobił i takie kamuflowanie uznania jest nie na miejscu.
Księże proboszczu - szacunek i wyrazy uznania.

I teraz PS:
Organizatorzy tego koncertu:
Mamy na tym terenie błogosławioną siostrę Kanutę (albo jakoś tak), czy Wy wiecie chociaż gdzie Ona się urodziła? Zamiast robić koncert dla błogosławionego JPII zrobić koncert dla siostry Kanuty?
Ksiądz Proboszcz i rodacy byli by wdzięczni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chi 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 85
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: EJP
Wysłany: 2011-06-17, 13:15   

a nie lepiej podziękować mu w niedzielę po sumie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2011-06-18, 20:58   Re: Pozwólcie, że zapytam

alef napisał/a:
Uważam, że nie należy tego ukrywać, On (ksiądz Stochniałek) jest w Wieluniu postacią, której szacunek się należy, coś dla Wielunia zrobił...

Przepraszam, że zapytam. Skoro nie należy ukrywać, to jaką wymierną wartość dla wszystkich mieszkańców Wielunia ma to "coś"?
Jak mam to rozumieć. Czy zrobił "coś" takiego, że mieszkańcom żyje się lepiej, mają pracę, więcej zarabiają, nie martwią się o mieszkanie, utrzymanie rodziny itp, czy może zadbał o ....?
No właśnie, co takiego zrobił?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2011-06-18, 21:20   

cogito napisał/a:
co takiego zrobił?


Ostatnio to chyba "fajną" wystawę pod pomnikiem JP II
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-06-18, 21:58   Re: Pozwólcie, że zapytam

cogito napisał/a:
(...) Czy zrobił "coś" takiego, że mieszkańcom żyje się lepiej, mają pracę, więcej zarabiają, nie martwią się o mieszkanie, utrzymanie rodziny itp, czy może zadbał o ....?
No właśnie, co takiego zrobił?


Po prostu był. Wspierał nas duchowo w trudnych momentach :wink:
Ale taki niewdzięcznik i ateusz jak Ty, nigdy tego nie zrozumie. Będziemy się za Ciebie modlić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2011-06-19, 12:09   Re: Pozwólcie, że zapytam

Świstek napisał/a:

Po prostu był. Wspierał nas duchowo w trudnych momentach :wink:
Ale taki niewdzięcznik i ateusz jak Ty, nigdy tego nie zrozumie. Będziemy się za Ciebie modlić.

Czy mógłbyś mi przybliżyć o jakie trudne momenty chodzi i na czym polegało wspieranie duchowe? Przyjmując, że człowiek składa się z ciała i duszy, przy czym to pierwsze jest fizyczną formą (widzialną), a drugie duchową (niewidzialną), to raczej trudno będzie dostrzec efekty. Dlatego pytam, bowiem miarą na tej ziemi jest wszystko to, co posiada fizyczny wymiar.
Co do rozumienia, to pod tym względem różnimy się i to dość znacznie. Ja ponad duchowość przedkładam fizyczny aspekt. Bez ciała nie byłoby duszy. Podziwiam więc Twoją umiejętność "widzenia" niewidzialnego, a nie dostrzegania tego, co jest fizyczne.

Jako przykład dam biedną rodzinę. Nie wiem jak bardzo byś taką rodzinę wspierało duchowo, to na nic się to zda. Nawet po największych modłach zbiorowych i indywidualnych nadal pozostanie biedną. Głodnych dzieci nie nakarmi się wspieraniem duchowym. Przeczytaj:
Cytat:
Kto w Polsce jest najbiedniejszy? W opinii potocznej emeryci i renciści. Bieda to starość. Jest inaczej. Bieda w Polsce ma twarz dziecka. Co trzecie żyje w naszym kraju w rodzinie wspomaganej przez pomoc społeczną. Biednych dzieci jest więcej niż biednych dorosłych.

Źródło.
O dokonania zapytałem całkiem poważnie. Uważam, że szacunek należy się za szczególne zasługi. Samo duchowe wsparcie, chociaż niewątpliwie jest potrzebne, ale to za mało, gdy wokół jest tyle ważniejszych spraw do załatwienia. Nim przeniesiemy się w zaświaty musimy fizycznie żyć na Ziemi, na tej Ziemi. Aby godnie żyć potrzebujemy pracy, płacy, gdzie mieszkać oraz co jeść. Ostatnio, gdy byłem w Wieluniu, to jakoś nie wyglądało to zbyt różowo. Pod każdy względem ww. Więc jak z tymi dokonaniami oprócz duchowego wsparcia? Chyba nie jest to objęte tajemnicą?

Ad modlitwy za mnie. Nie wiem czemu miałaby służyć ta modlitwa. Jako osoba wierząca zapewne wiesz, że zbawienie jest darem boskim za całokształt dokonań człowieka. Nie można więc Bogu nakazać lub wyprosić łaski. Jeżeli Twoi przywódcy duchowi uczyli Cię inaczej, zmień przywódców lub popraw Biblię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-06-19, 16:06   

Wywołałem temat celowo, chciałem aby wielunianie i (nie tylko) wypowiedzeli się o ksiedzu Stochniałki.
Plusy:
nigdy (albo prawie) z ambony nie wołał o kasę

minusy:
styl sprawowania władzy (jaśniepański)
zawłaszczanie przestrzeni publicznej (pomnik JPII poza terenem kościelnym)


resztę dopiszcie sami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-06-19, 16:07   

cogito napisał/a:
alef napisał/a:
Uważam, że nie należy tego ukrywać, On (ksiądz Stochniałek) jest w Wieluniu postacią, której szacunek się należy, coś dla Wielunia zrobił...


Przepraszam, że zapytam. Skoro nie należy ukrywać, to jaką wymierną wartość dla wszystkich mieszkańców Wielunia ma to "coś"?


cogito, żyjesz daleko stąd (od Wielunia), i chcesz zaprowadzać swoje porządki tutaj, trochę nieładnie :oops: . Pod tym "coś", dla każdego kryją się różne: rzeczy, wydarzenia, itp. Jeśli alef chce myśleć, że ten występ Mazowsza jest dla księdza Stochniałka, bo ... "coś" zrobił przez ten okres swojej posługi kapłańskiej, to niech tak myśli. Ma do tego prawo. A ty, w alef`a prywatne "coś" włazisz swoimi buciorami. Czy to świadczy o Tobie dobrze? Nie wiem, nie mnie Cię oceniać.
Oficjalnie Mazowsze zaśpiewa dla mieszkańców naszego grodu, ku czci niedawnej beatyfikacji Papieża Jana Pawła II.
A jakie alef, czy nawet połowa miasta ma odczucia, to ich sprawa. Ja pójdę tam, bo rządny jestem posłuchania samego Mazowsza, a że przy okazji oddam się chwili zadumy przed pomnikiem Błogosławionego Jana Pawła II, to też moja sprawa.

PS. czemu mnie nie dziwi, że właśnie w tej kwestii się odezwałeś? :shock:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-06-19, 17:34   

miko 005, jakie Ty masz czasem klapki na oczach...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2011-06-19, 17:45   

miko 005 napisał/a:

cogito, żyjesz daleko stąd (od Wielunia), i chcesz zaprowadzać swoje porządki tutaj, trochę nieładnie :oops: . Pod tym "coś", dla każdego kryją się różne: rzeczy, wydarzenia, itp.

Że daleko, to fakt, ale nie znaczy to, że muszę zapomnieć o swoim rodzinnym mieście. I nie zaprowadzam swoje porządki, ale byłem zaszokowany, gdy zobaczyłem zmiany. Chyba nie na lepsze, bo nie samą modlitwą człowiek żyje, co wyłożyłem w poprzednim poście. Życie doczesne toczy się tu i teraz. Dla rozwoju Wielunia potrzeba coś więcej, jak to, co zrobił ks. Stochniałek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-06-19, 18:13   

Cogito, proszę, przecież to nie mój pierwszy wpis na tym forum...
Żarty sobie robię, niezbyt wybredne co prawda, ale jednak :wink:
I chyba tak jak Ty nie widzę żadnego sensu w robieniu laurki księżom, nie widzę też sensu w stawianiu im pomników ani paradowaniu z ampułką krwi, zębem czy kwałkiem szlafroka przez pół miasta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2011-06-19, 21:01   

Świstek, ja tylko nawiązałem do pierwszej wypowiedzi Alef-a.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2011-06-19, 21:13   

miko 005 napisał/a:
cogito, żyjesz daleko stąd (od Wielunia), i chcesz zaprowadzać swoje porządki tutaj, trochę nieładnie :oops: .


Co ma wspólnego miejsce zamieszkania cogito z tematem? Z czego wnioskujesz, że chce on zaprowadzać swoje porządki "tutaj" i dlaczego jest to nieładne?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-06-20, 10:24   

Ferbik napisał/a:
miko 005, jakie Ty masz czasem klapki na oczach...

To nie jest kwestia klapek. Bo doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, dlaczego tak naprawdę ten koncert w Wieluniu się odbył. Ale nie to jest najważniejsze. W naszym mieście, wydarzeń kulturalnych jak na lekarstwo. Gdy znajdują się sponsorzy, którzy wykładają kasę na występ Mazowsza, to nie jest ważne z jakiego tytułu, ważne że ludziska będą mogli posłuchać zespołu o światowej renomie. No niestety, znowu mamy problem natury ... bo to ksiądz, czy coś w tym stylu (i kto tu ma klapki na oczach?).
Nikt ze zgromadzonych wczoraj wokół sceny nie zapłacił za przyjemność posłuchania Mazowsza ani złotówki. Malkontenci też nie zostali obciążeni dodatkowymi kosztami finansowymi, więc o co chodzi?

Wiem, ze temat kleru jest wdzięcznym tematem, bo można tak kręcić wokół tego bez ustanku. Nie mniej w próbie dopatrywania się w "pierdnięciu księdza" jakiejś chęci podtrucia wiernych, bo to przecież ksiądz, jest też jakimś rodzajem zboczenia ze strony podejrzewającego :twisted:

Frekwencja była spora, więc wygląda na to że ludziom na zobaczeniu Mazowsza zależało, a może nie tylko ;) , ale to chyba już ich sprawa, prawda?
Jedni ślepo hołdują (nie wiedzieć czemu) jakieś lokale gastronomiczne, a inni ... ;) I każdy ma święte prawo tak się zachowywać, bo to wolność słowa i przekonania się nazywa.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-06-20, 10:37   

miko 005, myślę że główny problem nie polega na tym, że to było zorganizowane z powodu odejścia księdza Stochniałka, tylko na tym, że ktoś na siłę próbował udawać że to z innego powodu...

miko 005 napisał/a:
Nikt ze zgromadzonych wczoraj wokół sceny nie zapłacił za przyjemność posłuchania Mazowsza ani złotówki. Malkontenci też nie zostali obciążeni dodatkowymi kosztami finansowymi, więc o co chodzi?


to nie do końca prawda, ale nie wchodźmy w szczegóły ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW