R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór trasy
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-07-18, 18:42   Wybór trasy

Mam przed sobą trasę Wieluń - Gdynia. Kilka razy pokonywałem ją jadąc krajową 1, czyli Łódź, Włocławek, Toruń. Jednak można by było jeszcze jechać drugą trasą, przez; Konin, Inowrocław Bydgoszcz. Co prawda łączy je wspólny wjazd na autostradę koła Grudziądza ale ... .

Jako, że ostatnio jechałem tamtędy jakieś trzy lata temu, a to szmat czasu, więc mam pytanie.
Jeśli ktoś pokonywał w/w trasy, a najlepiej jak obie naraz w krótkim czasie, to ma porównanie :razz: W takim razie proszę o pomoc w wyborze tej najlepszej pod względem komfortu jazdy.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-18, 19:48   

miko 005, jeśli chcesz jechać "1" to ja jadąc do Olsztyna wybieram trasę Sieradz-Poddębice-Łęczyca. Oprócz występujących obecnie wahadełek między Poddębicami i Łęczycą trasa bardzo przyjemna, niekłopotliwa, szybka - właściwie tylko w Sieradzu zdarza mi się odstać chwilę na światłach.
Ale i tak jeśli miałbym jechać przez Łódź to wolę tędy...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-18, 20:37   

Jechałem w zeszłym roku nad morze. Jechałem przez Konin, Bydgoszcz itd. Droga była łatwa i przyjemna. Mogę ją całkowicie polecić.
 
   
Tomal 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 105
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-18, 21:19   

2 tygodnie temu jechałem do Gdyni trasą przez Konin, Inowrocław, Bydgoszcz. Autostradę też ominąłem. Trasa fajna, zero remontów o ile dobrze pamiętam, jedynie przez Bydgoszcz trochę się korkowało ale tragedii nie było. Niestety nie jechałem drugim wariantem więc nie mam porównania. I tak jak pisał ourson, chyba lepiej na Łęczycę.
_________________
www.geofach.pl
www.facebook.com/CoZTego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-18, 21:56   

Miko005 a gdzie dokładnie jedziesz nad morze?
Bydgoszcz radzę omijać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-07-19, 11:23   

Mam rozumieć, że Bydgoszcz nie ma stosownej obwodnicy? No jak się będzie miało pecha, to można też trafić na zamkniętą obwodnicę Torunia, wtedy też ładujemy się przez całe miasto (raz już mnie taka przyjemność spotkała)
Łódź można też ominąć, w Pabianicach skręcając na Zgierz ;)
Kiedyś (jako pasażer) robiliśmy skrót, tyle że odwrotnie w Łęczycy skręcaliśmy na Sieradz. Nie przypadła mi jakoś ta trasa do gustu :razz:

Administrator napisał/a:
Miko005 a gdzie dokładnie jedziesz nad morze?

No pisałem że do Gdyni :P Orłowo ;)
Administrator napisał/a:
Bydgoszcz radzę omijać.

Co z tą Bydgoszczą?

Generalnie podpowiem tym, którzy "1" nie jechali jeszcze, że też dobrze się nią jedzie :wink: Oczywiście jak nie ma żadnych robót drogowych, albo jakiegoś nieprzewidzianego karambolu, jak np. wczoraj na wysokości Ciechocinka. I o ile roboty można przewidzieć na GDDKiA, to już tych drugich niestety nie :roll:

PS. Na razie dzięki podpowiadającym za sugestie i uwagi :) Proszę o więcej ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-19, 12:47   

ourson napisał/a:
miko 005, jeśli chcesz jechać "1" to ja jadąc do Olsztyna wybieram trasę Sieradz-Poddębice-Łęczyca. Oprócz występujących obecnie wahadełek między Poddębicami i Łęczycą trasa bardzo przyjemna, niekłopotliwa, szybka - właściwie tylko w Sieradzu zdarza mi się odstać chwilę na światłach.
Ale i tak jeśli miałbym jechać przez Łódź to wolę tędy...


Ja tą trasą Sieradz-POddębice-Łęczyca zawsze jeżdzę do Płocka... jest dużo szybciej niż przez Łask, Pabianice, Łódź. Zgadzam się, że trasa bardzo przyjemna i brak korków.
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-19, 13:03   

Jeżdżę praktycznie co roku trasą przez Bydgoszcz i nigdy nie miałem problemów. Przez Bydgoszcz przejeżdża się praktycznie cały czas dwoma lub trzema pasami, kilka prostych rond i skrzyżowań prosta jazda. W porównaniu z Łodzią lub Wrocławiem Bydgoszcz to maleńki pikuś.
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-19, 15:51   

miko 005 napisał/a:
Kiedyś (jako pasażer) robiliśmy skrót, tyle że odwrotnie w Łęczycy skręcaliśmy na Sieradz. Nie przypadła mi jakoś ta trasa do gustu


Fakt, za pierwszym razem też wydawało mi się jakoś dziwnie. Ale jak przetestowałem inne wersje - w tym Łódź i okoliczne skróty Pabianice-Zgierz to wróciłem do trasy Poddębice-Łęczyca ;-) I teraz oprócz okresu zimowego nie jeżdżę inaczej - nawet teraz kiedy są wahadełka między Poddębicami i Łęczycą, bo idą w miarę sprawnie...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomal 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 105
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-19, 22:42   

Gregg Sparrow napisał/a:
Przez Bydgoszcz przejeżdża się praktycznie cały czas dwoma lub trzema pasami, kilka prostych rond i skrzyżowań prosta jazda. W porównaniu z Łodzią lub Wrocławiem Bydgoszcz to maleńki pikuś.

Zgodzę się, że w porównaniu z Wrocławiem w godzinach szczytu Bydgoszcz o wiele lepszy jest ale biorąc pod uwagę całą trasę którą jechałem do Gdyni to właśnie tam natknąłem się na największe spowolnienie.
_________________
www.geofach.pl
www.facebook.com/CoZTego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Barca 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 363
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wie(życzka)luń
Wysłany: 2011-07-20, 07:36   

Dwa tygodnie temu kolega jechał do Władysławowa drogą: Sieradz - Łęczyca - Toruń, a później autostradą (był zadowolony).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2011-07-20, 08:27   

Bydgoszcz może i warto było omijać ale przed rozbudowanie południowej obwodnicy , teraz to bajka . Korki jak w każdym mieście ale stosunkowo patrząc np na Łódź szybko sie przelatuje . Chyba że ktoś ma traume przed dużymi rondami itd .

Miko moim zdaniem odpowiedź jest jedna , Sieradz Konin Bydgoszcz Świecie no i autostradka :P . Droga równa i szeroka praktycznie na całej długości , zależnie od pory dnia w jakiej będziesz jechał możesz spotkać kilka wąskich gardeł , ale tego po prostu nie unikniesz w naszym kraju .
Uważaj na Inowrocław , Policja stoi ZAWSZE . Najczęściej na wlocie na dwupasmówce .
W czerwcu jechałem osobowym samochodem do Łeby i też pojechałem ta trasą mimo że mogłem inna zaoszczędzić z 60 km .

W Koninie nie patrz na znaki tylko na pierwszych światłach skręć w prawo i jedź dopiero wtedy za znakami . Szybciej i mniejszy ruch .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW