R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dni Wielunia 2011 zastąpi Teatr Historii
Autor Wiadomość
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-08-23, 01:41   

Tej dramaturgi nie odda nawet rzucenie na tam przybyłych ,
tylu petard ile wtedy spadło bomb ,
w mojej myślę zdrowej świadomości ,
dramaturgię tamtych chwil
odda nawet szeptem powiedziane ,
że tam zginęło ponad tysiąc ludzi .

A przybyłym tam świadkom tamtych wydarzeń ,
to niby miało pomóc w powrocie koszmarów ?

Ze dwanaście lat temu byłem na motoryzacyjnych targach Poznańskich ,
i w rogu jednej z hal swoje stoisko miała firma Blaupunkt ,
była tam taka komora dźwiękoszczelna w kształcie beczki ,
w niej głośniki nie wiem jakiej mocy ,
ale przechodząc tam przyspieszyłem kroku ,
i w środku chyba dwóch ludzi , na zewnątrz tabliczka ,
" Wchodzisz na własną odpowiedzialność , nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenie ,
bądź utratę słuchu " wejście oczywiście za okazaniem dowodu osobistego .

Ale tutaj żadnych ostrzeżeń nie było , ja gdybym wiedział na pewno bym nie poszedł ,
wolał bym obejrzeć w TV bo tam mam Volume -
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jakub_sadowa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 225
Piwa: 6/8
Skąd: Wieluń / Wrocław
Wysłany: 2011-08-23, 16:15   

Teatr Histori - Wieluń Miasto niepokonane.

Tvp historia 1 września godz. 20.00

Źródło: gazeta telewizyjna TO&OWO TV :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-08-24, 10:42   

jakub_sadowa napisał/a:
Tvp historia 1 września godz. 20.00

To samo źródło podaje, że dzień wcześniej tj. 31.08 (środa), emisja tego filmu na kanale TVP1. No niestety, godzina nadawania ... 23.30 :shock:
Ilu odbiorców w kraju ma możliwość odbierania TVP Historia? Ta godzina emisji w TVP1, to jak dla mnie, taka emisja na odczepnego.
Jednak trudno się pogodzić wielkim tego kraju, że palmę pierwszeństwa w tak znaczącej dacie, jak początek II wojny światowej, może dzierżyć tak małe miasteczko jak Wieluń, zamiast Warszawy czy Gdańska.
I o ile nasze władze pewnie nic na to nie mogły poradzić, tak już inni organizatorzy jak np.; Narodowe Centrum Kultury ( z podobno prawie wielunianinem Edwardem Chudzikiem), Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wpłynąć na godzinę nadania tego programu na kanale TVP1 pewnie mogły.

Osobiście jestem lekko rozczarowany tą godziną w TVP1 :roll:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-08-24, 10:49   

Wieluń nie tylko nie jest pępkiem świata, ale także Polski :wink:
Historyjka łzawa, ale sceny znad morza jednak są bardziej widowiskowe. I komercyjne :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-08-24, 11:00   

Chociaż na Polonii będzie o godnej godzinie...
1 września (z 1/2 września) o godz 00:15 - Akcje Specjalnego Znaczenia - Wieluń - Polska Guernika
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-09-02, 14:10   

Z takich ciekawostek, które wynikły podczas tego filmu, to lotniska, z których startowały niemieckie samoloty. Teraz to spokojne polskie wioski, choć pewnie duchy przeszłości krążą na nimi. A w niektórych przypadkach, to nawet są jeszcze dość solidnie zachowane obiekty z tamtych dni.



To lotnisko aeroklubu opolskiego, w miejscowości Polska Nowa Wieś. Ale 1.09.1939 roku z tego lotniska, w ówczesnej miejscowości Neudorf, startowały właśnie samoloty na Wieluń.
Te widoczne na zdjęciach budynki hangaru i wieży kontroli lotów, to "pamiątka" z tamtego okresu.
Już 9 września lotnisko wizytowali Hitler i Goering.

Tereny dzisiejszej ziemi opolskiej, były jeszcze długo po wojnie zdominowane przez ludność pochodzenia niemieckiego. Zmiany polityczno - gospodarcze jakie zachodziły w naszym kraju, zmieniały również struktury samej wsi. W latach 1960-1990 wyemigrowało z Polskiej Nowej Wsi do ówczesnego RFN-u prawie 1500 jego mieszkańców mających korzenie niemieckie.

Drugim takim lotniskiem, z którego również startowały niemieckie samoloty, było Groß Stein teraźniejszy Kamień Śląski



Teraz zmodernizowane, mające służyć jako lotnisko Opole - Kamień Śląski. O ile jednak wiem, prace stanęły w miejscu i na dzień dzisiejszy lotnisko wykorzystuje też opolski aeroklub.

To tyle, tak przypomniało mi się że dysponuję trochę materiałami na ten temat a że na czasie, to pomyślałem że podzielę się z Wami tymi wiadomościami ;)


PS. Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Ziemi Wieluńskiej i Jurajski oddział PTTK w Wieluniu, w 2009 roku z okazji 70-tej rocznicy nalotu na Wieluń, zorganizował wycieczkę historyczno-edukacyjną po tychże właśnie lotniskach. Gdzieś nawet pisałem na ten temat.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
sdawka 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-09-04, 15:19   

Jeśli ktoś nie mógł obejrzeć filmu lub ma ochotę zobaczyć go jeszcze raz podaję linki do filmu. Nagrywałem go przez kartę telewizyjną w dniu emisji. Zapraszam do oglądania oraz rozsyłania linków wśród znajomych :)
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oqae04PVjY8
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW