R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Formuła 4.0 w Play
Autor Wiadomość
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-30, 09:52   

Mnie jedno śmieszy

Koloeżanka: " Ale TY masz drogą sieć i nie bede do ciebie dzwoić..
Ja: " No ok :twisted: . A ile tak razy do mnie dzwonisz? 3x w ciągu roku po 2 minuty. Ile więcej zapłacisz? Rozumiem jakbyś codziennie dzwoniła po godzinie za tą stawke...
Niektorzy to mają poglądy.

Nie zapominajmy że największe polskie sieci swego czasu centertel/idea plus i era powstały za pieniądze pożyczone z zachodu!. Potem trzeba było to wszystko spłacać a i sieci musiały jeszcze "zarobić" dużo i szybko. Jak to Polak chytry i od razu dużo i szybko musi mieć/zarobić. Stąd te wielkie stawiki 10 lat temu 2.40 za minute i podobne z 1 minutowym naliczaniem co bylo jawnym okradaniem abonenta/usera.

ourson wiem po co robią aby oderwać klientów orange i plus. A jedynym sposobem jest wielka konkurencyjność rozłożona w długim czasie. Szybko się nie da niestety już. Poza tym każdy boi się czegoś nowego i siedzi w tym w czym siedzi w tej samej sieci mimo iż stawki są większe. Przerabiałem ten temat też kiedyś. Przekonali mnie znajomi w pracy, którzy wszyscy weszli do play.... Teraz u mnie w domu każdy ma play.. Choć ciężko było ich przekonć. Najtwardszy opierał się z rok... :P

Teraz gdy przeniesienie numeru nic nie kosztuje to to, że przechodząc do innej sieci tracisz swój numer staje się nierealne. :P

Pewne sieci jak obserwuje to skostniałe twory i nic nowego nie chcą wprowadzać bo za mało będą zarabiać. Play niszczy tą taktyke "zmowy cenowej" i skamienialiny -> Wchodzi w próg tak mocnej sieci, że już może dyktować zasady na rynku. A i wzmacnia się z dnia na dzień. Wiadomo to proces w czasie ale nie jest na minus ale na plus. I ciągle się rozwija.

Co mnie obchodzi , że ktoś ma drogo do mnie. Ma sprawe to i tak zadzwoni, a jak nie to przyjdzie osobiście. Nie męczą mnie w pierdołowatch sprawach... Ważne, że ja mam tanio do wszystkich!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-03-30, 11:16   

yampress napisał/a:
Co mnie obchodzi , że ktoś ma drogo do mnie


jak ktoś ma firmę do której dużo się dzwoni na komórke to nigdy tej sieci nie wybierze , jeszcze chodzi o zasięg , Play niby na przekaźnikach Plusa a są miejsca że zasięgu nie ma , a w Plusie jest i całkiem spory ,

pozdrawiam
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2012-03-30, 11:29   

yamperss, wszystko o czym napisałeś jest prawdą, natomiast zapomniałes dodać, dlaczego Play ma tak tanie minuty?
Moim zdaniem jest to nieuczciwa konkurencja i ktos z UKE powinien za to dostać po (słowo wymoderowano).
Dla klientów ok, mają taniej i więcej i ja to równiez popieram, jednak Play w/g mnie, nie dość, że spuścił spodnie, to jeszcze wystawił d..pę posmarowaną wazeliną.
Ta oferta jest "podwodna" i ktoś za to wcześniej, czy później zapłaci.
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-30, 11:34   

yampress, ale ja nie oceniam działalności Plusa, Orange czy T-Mobile. Ja tylko twierdzę, ze celem działań podejmowanych przez PLAY jest maksymalizacja zysku w długim okresie. Ich celem nie jest zapewnienie tanich rozmów - to jest tylko uboczny skutek ich walki o zysk.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-30, 11:42   

ourson, mnie interesuje produkt końxcowy= cena usług,. Jak oni to robią mnie to już nie interesuje. Każdy ma swoje sprawy na głowie po co ją jeszcze takimi zaśmiecać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-03-30, 11:45   

MAR-COM napisał/a:
yampress napisał/a:
Co mnie obchodzi , że ktoś ma drogo do mnie


jak ktoś ma firmę do której dużo się dzwoni na komórke to nigdy tej sieci nie wybierze , jeszcze chodzi o zasięg , Play niby na przekaźnikach Plusa a są miejsca że zasięgu nie ma , a w Plusie jest i całkiem spory ,

pozdrawiam

Nie zgadzam się Play tam gdzie ma swoje nadajniki korzysta z nadajników własnych i ma największy zasięg w Polsce korzystając z nadajników Plus i Orange. Wkrótce gdy zacznie działać spółka NetWorks! Era i Oange połączą swoją sieć nadajników.
Z ciekawostek dodam do 30 czerwca b.r. zniknie marka TP zastąpi ją Orange oczywiście ;)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2012-03-30, 11:55   

Skusiłem się na internet w Play Online i żałuję bo mają słaby zasięg. W Wieluniu jeszcze jako tak ale gdy jadę na wieś do rodziców to nie ma szans a internet mobilny np. w Orange w tym samym miejscu spokojnie śmiga. Koleżanka w pracy miała telefon w Play-u i zmieniła bo często występowały wkurzające problemy z siecią a już na Widoradzu zasięg był słaby. Ceny mają dobre ale jakoś usług ... no cóż.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-30, 12:20   

yampress, mnie tez to nie interesuje, ale to Ty napisałeś ze głównym celem PLAY nie jest zysk. A ja się z tym stwierdzeniem nie zgadzam
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-03-30, 12:30   

stanmarc napisał/a:
Skusiłem się na internet w Play Online i żałuję bo mają słaby zasięg. W Wieluniu jeszcze jako tak ale gdy jadę na wieś do rodziców to nie ma szans a internet mobilny np. w Orange w tym samym miejscu spokojnie śmiga.

Na stronie Play.pl mogłeś sprawdzić gdzie działa Play Online i że jest tylko w miastach zazwyczaj (tzn. działa na nadajnikach własnych)...
Co do prędkości to Play Online jest najwolniejszy (z własnych doświadczeń, niechce mi sie szukać raportu UKE) mimo głośno zapowiadanej sieci 4G!!! która de facto... nie istnieje :!:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mihau 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 252
Piwa: 2/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-30, 14:26   

Na początku Play miał też drogie połączenia od 60gr w górę dopiero później zrobili 29gr nie zapominajcie o tym. Co do Play Online to dziwnie co piszecie bo ja mam go i działa mi bardzo dobrze nawet 7 km od Wielunia. Czasami trochę prędkość spada szczególnie pod wieczór, gdzie jeszcze rok temu takie rzeczy się nie działy, ale ogólnie nie jest źle. Poza tym jak już pisałem wcześniej Play w Wieluniu jest mocno przeciążony zarówno GSM jak i UMTS czyli internet.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2012-03-30, 17:11   

Przed chwilą ofertę Max przedstawiła również sieć Orange. Jest lepsza od oferty Play, ponieważ za free można również dzwonić do wszystkich sieci stacjonarnych :-)
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-03-30, 17:39   

W którym miejscu jest ta oferta?
Bo ja czytałem o konferencji rzecznika grupy TP i ofertę zaprezentują dopiero w ciągu kilku tygodni...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-03-30, 17:56   

Improwizują. Wprowadzenie nowej promocji trochę trwa :P
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2012-03-30, 18:08   

Ofertę mogą sprzedawać 2 kanały sprzedaży bezpośredniej, salony na razie nie.
Oferta wygląda identycznie jak oferta Play i T-Mobile, ale w kwocie 79zł w Orange są nielimitowane połączenia do wszystkich sieci stacjonarnych w Polsce. Jak już będę mógł, to wrzucę na stronę regulamin oferty.
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-31, 10:02   

dawid nie maja innego wyjścia gdyż stracą klientów. Zaraz plus ruszy z podobnym badziewiem :P

Szkoda tylko że te 3 sieci zawsze ostatnie wprowadzają takie rzeczy praktycznie PTRZYCIŚNIĘTE DO MURU. Nie mają za bardzo możliwości manewru i ratują się podobnymi promocjami. Lepsze zniżenie stawek niż strata klientów. Co wtedy jeśli klient przejdzie do innej sieci.. spodoba mu się i wciągnie w to swoich znajomych, a niechęć powrotu zawsze będzie jeśli będzie miał lepsze warunki ;) Ja mam taką niechęć do mojej poprzedniej sieci. Pragne dodać że ma lokalizacje na Kaliskiej :twisted: buhaha

ourson, No jak każda firma chce mieć zysk... Ale nie jak inne osiągnąć zysk w sposób pazerny ( już teraz/ od razu...) Wiadomo zdobywanie zysku rozłożone w dłuższym czasie no ale tylko klienci na tym zyskują bo mają mniejsze stawki za usługi.

mihau, skoro jest przeciążona oznacza to:
- ma dużo klientów
- ma na ten czas za słabą architekture sieci i powinni zainwestować w lepsze rozwiązania techniczno /sprzętowe i się troche bardziej rozwinąć. Nie wiadomo ile % mocy jest aktualnie wykorzystane....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW