R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Strajk w Wieluniu??
Autor Wiadomość
stokrotka12 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 24 Lis 2010
Posty: 15
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 18:28   

Ja również jestem za:) jeśli strajk będzie na pewno wezmę udział:)
_________________
Nie sposób kosztować rozkoszy miłości nie przyswoiwszy sobie jej cnót
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 22:47   

ja też dołączę. chociaż raz pojadę wolno :grin: dajćie znać kiedy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-01-31, 19:10   

Ruszają powoli różne formy protestów. A to blokowanie stacji paliwowych a to blokowanie ulic. Ale czytając tak o tych wszystkich protestach myślę sobie „komu Wy, protestujący utrudniacie życie?”. Rządowi? Koncernom paliwowym? Nie wydaje mi się, koncerny sobie poradzą z zablokowanymi stacjami na kilka godzin i zbytnio tego nie odczują. Nawet jak będą stratni z kasą przez Wasze protesty to sobie podniosą ceny paliw i wyjdą na swoje… Jak zablokujecie ulice to jedynymi poszkodowanymi będą inni kierowcy, którzy stracą czas, postoją w korkach a tym samym spalą więcej paliwa przez co znowu koncerny paliwowe zarobią na Waszych protestach. Nie tędy droga wg mnie. Podstawowym prawem od zawsze było prawo podaży i popytu. Idąc tym tropem to jeżeli chcecie protestować przesiadajcie się na rowery, komunikację miejską czy na własne nogi. Wiem że nie zawsze jest to możliwe, ale naprawdę nie musicie jeździć do sklepu na osiedlu samochodem, nie musicie jeździć do pracy samochodem. Zamiast tego wybierajcie komunikację miejską, naprawdę nie jest taka tragiczna a poczekać na autobus czy pociąg 5-10 minut to chyba Was nie zbawi? Może wybrać rower lub spacerek jak odległość nie jest aż tak duża? Wg mnie byłby to najskuteczniejszy protest przeciwko wielkim korporacjom, (...) Te Wasze protesty obecne utrudniają tylko życie innym obywatelom takim jak Wy a osoby władcze, korporacje itd. mają to po prostu w (słowo wymoderowano)…
by posuwacz.pl
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bloondas 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 32
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 8
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-02, 19:31   

Ekhm, zorganizowaliśmy 14.03.2012 mini strajk w Wieluniu ale nie było rozgłosu, następny prawdopodobnie będzie podczas trwania Euro.

Co prawda to prawda, utrudnia się w ten sposób życie innym kierowcom, ale w taki sposób można zwrócić uwagę rządu. Owszem, są to środki niemalże skrajne, ale czy można bardziej wyraziście zaznaczyć problem wysokich cen paliw, nie wchodząc w drogę innym użytkownikom dróg? Może i ceny są porównywalne do innych krajów UE, ale zarobki już nie. 27% ceny PB95 stanowi akcyza, a 19% VAT. Przecież od ceny paliwa zależą ceny innych produktów, więc jeśli ta cena będzie stale rosnąć, to wybaczcie, ale kogo z nas będzie stać na normalne życie? Nawet jeśli przesiądziemy się na rowery, to benzyna i tak będzie drożeć, bo koncerny i rząd lubią jak ich kieszenie są napełniane pieniędzmi podatników.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-04-02, 19:45   

Bloondas napisał/a:
Ekhm, zorganizowaliśmy 14.03.2012 mini strajk w Wieluniu ale nie było rozgłosu


Na facebooku Wielun.biz było info ;d
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2012-04-02, 20:00   

Bloondas napisał/a:
w taki sposób można zwrócić uwagę rządu

Bloondas, jeszcze masz jakieś złudzenia, że rząd jest zainteresowany losem zwykłych ludzi?? Każdy poseł dostaje 3000zł m-cznie na paliwo, bez obowiązku dostarczania jakichkolwiek potwierdzeń wydania tej kasy na paliwo. Więc cena na stacji benzynowej ich obchodzi jak zeszłoroczny śnieg, a głupi naród niech zaciska zęby i tankuje bo wyjścia innego nie ma... Poczekajmy jeszcze na podwyżkę akcyzy na LPG a wtedy dopiero się zacznie dramat!!! Każdy z tych "reprezentantów narodu" patrzy tylko i wyłącznie jak zasilić swoją kieszeń i niestety trzeba się do tego przyzwyczaić. Zobaczcie ile dały strajki Związkowców przed Sejmem przeciw podwyższeniu wieku emerytalnego... NIC NIE DAŁY!!!! PO przy pomocy PSL zrobiło co chciało i gdzieś mają biedaków, taka już polska rzeczywistość:/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-04-02, 20:27   

Na dzień dzisiejszy w rafinerii pb95 pobiło absolutny rekord w historii w przeliczeniu na litr kosztuje 5,82zł ta cena na stacje dojdzie w ciągu 14 dni oczywiście nie zapominajmy o koszcie transportu i marży stacji (w sumie 10-20gr).
Co do Autogazu w hurcie nieco zdrożał przez problemy logistyczne na granicy wschodniej lecz nie powinien drożeć ze względu na koniec sezonu grzewczego plus zmianę gatunku gazu na jakość B czyli letni.
Bardziej mnie martwi to że Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego i koncerny paliwowe domagają się podwyżki akcyzy na Autogaz bo... jest nadmiar benzyny na rynku a eksport sie nie oplaca.
Przed podwyżką Autogazu bronią nas tylko Polska Organizacja Gazu Płynnego i Stowarzyszenie na rzecz Gazu Płynnego.
Wiec po wielkanocnym jajeczku czas zatankować auto po 6 zł... :!:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-02, 20:35   

Bloondas napisał/a:
27% ceny PB95 stanowi akcyza, a 19% VAT.


Jakim sposobem 19% ceny paliwa stanowi VAT, skoro paliwo jest oprocentowane stawką 23% :wink:

A swoją drogą - jeśli paliwo przekroczy cenę 6 zł to ja przesiadam się na rower, poważnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-04-02, 20:39   

Pamiętajcie że paliwo jest podwójnie opodatkowane i gdy dodamy akcyzę plus kwota wartości paliwa z rafinnerii to z całej tej sumy wyciągany jest podatek Vat :!:
Chory kraj...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-04-02, 20:57   

dobrym dniem na mała blokadę będzie piatek od godziny 14 do 17 ul. Traugutta od Dąbrowy i od Warszawy :)
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-02, 22:16   

Marta napisał/a:
Jakim sposobem 19% ceny paliwa stanowi VAT, skoro paliwo jest oprocentowane stawką 23%


wystarczy policzyć "w drugą stronę"

cena netto = 100
VAT = 23% * 100 = 23
cena brutto = 123

i teraz - jaką część ceny brutto stanowi VAT?

23/123 = 18,699 %

co mozna zaokrąglić do 19% ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bloondas 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 32
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 8
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-04, 17:18   

MAR-COM napisał/a:
dobrym dniem na mała blokadę będzie piatek od godziny 14 do 17 ul. Traugutta od Dąbrowy i od Warszawy :)


No tak, ale jeśli mam działać sami to nic to nie da a jedynie podburzymy kierowców nie biorących udziału w akcji, więc lepiej czekać na kolejny ogólnopolski strajk.

A rząd dalej będzie się dziwił że ludzie emigrują za granicę...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-04-27, 20:50   

Podobno ma coś być w Wieluniu 28 kwietnia
http://regiomoto.pl/porta...-blokada-stacji
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zielonooka 
Słyszał o Wieluniu
Zielonooka



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 20
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-27, 22:23   

http://www.radiozw.com.pl...ge=news&id=1565
_________________
Zrozumieć trzeba, jak groźne są pozory,
przecież nie ma miłości bez pokory...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2012-04-27, 23:22   

bezcelowe... chyba, że dla własnego samozadowolenia :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW