Pomógł: 46 razy Wiek: 44 Dołączył: 02 Sie 2006 Posty: 3905 Piwa: 79/18 Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-22, 18:31
Stefan napisał/a:
RZW napisał/a:
że urząd miasta przymierza się do wybudowania nowej, mobilnej sieci energetycznej
Mam przez to rozumieć że zamierzają przesyłać ciepło i prąd bezprzewodowo
Nie spodziewałem się, ze ten moment kiedyś nadejdzie
Otóz, drogi Stefanie... w trakcie dzisiejszego rajdu rowerowego odkryliśmy co kryje się pod hasłem "mobilnej sieci energetycznej". Dziwi nas jedynie fakt, ze jako główny specjalista ds infrastruktury nie wiesz o takich perełkach zlokalizowanych na terenie naszego powiatu... ale na naukę nigdy nie jest za późno
mobilna infrastruktura energetyczna.JPG zdjęcie autrostwa Mrówka - nie zdązyłem wgrać jeszcze swoich z telefonu
Plik ściągnięto 265 raz(y) 156,78 KB
_________________ Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
w trakcie dzisiejszego rajdu rowerowego odkryliśmy co kryje się pod hasłem "mobilnej sieci energetycznej".
To nie jest gdzieś w okolicach Załęcza?
ryba napisał/a:
Szpitalna kotłownia jest na biomasę i ma jakieś 10 lat. Ale czy ciepło z EC będzie tańsze, to się dopiero okaże. Wyliczenia są tylko wyliczeniami. Jednak w przypadku szpitala chodzi przede wszystkim o stworzenie dwóch źródeł ciepła, ze względów bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o gaz, to sam nie wiem. Nie sądzę, żeby był tańszym rozwiązaniem.
A ja nie sądzę, żeby ciepło z EC było tańsze niż gaz. A już na pewno nie jest tańsze niż własna kotłownia stałopalna. Do tego dziwi mnie, że przez tyle lat EC nie chciała podłączyć szpitala do sieci aż tu nagle udało się jej to zrobić w momencie, kiedy na lokalnym rynku pojawił się gaz ziemny. A jak wiadomo EWE jest w stanie pociągnąć kawałek gazociągu pod prywatny dom a co dopiero pod takiego dużego odbiorcę jakim jest szpital.
Ale być może się mylę i szukam dziury w całym...
Pomógł: 18 razy Wiek: 33 Dołączył: 25 Maj 2007 Posty: 1578 Otrzymał 8 piw(a) Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-22, 22:29
red, z tego co wiem, to w Praszce w blokach zrobiono ogrzewanie gazowe i teraz wszyscy tego żałują, bo wychodzi im bardzo drogo za ciepło... Tak samo w innych miastach, większość ma przyłącze do ciepłociągu, a tylko w starych budynkach, gdzie instalacja ciepłociągu byłaby nieopłacalna jest ogrzewanie na gaz. Znam osobę z Łodzi, która mieszka w starym bloku gdzie nie ma przyłącza do ciepłociągu, ogrzewanie wody jest w bojlerze gazowym i podobno rachunki za gaz wychodzą nawet po 200zł na miesiąc. Więc wydaje mi się, że jednak ciepło z EC może być tańsze od gazu.
_________________ I'd agree with you, but then we'd both be wrong
OK, być może gaz mógłby okazać się w ogólnym rozrachunku droższy od ciepłociągu ale na pewno nie droższy od własnej kotłowni (a o tym też była mowa). Dziwi mnie trochę, że EC dopiero teraz zauważyła, że może przyłączyć szpital do sieci.
Szpital ma do grzania ciepłej wody w sezonie piękną instalację solarną.
Roj [Usunięty]
Wysłany: 2012-05-15, 18:39
Mam nadzieje że firma która wygra przetarg na budowę węzła cieplnego w szpitalu powiatowym w Wieluniu sama zrealizuje to zadanie , a nie zatrudnioną bliżej nieokreśloną grupą pracowników na nie jasnych zasadach bez jakichkolwiek kwalifikacji i uprawnień do takich prac . Bo żeby w czasie zimy szpital nie został bez ogrzewania , jak jeden z bloków w którym mieszkam gdzie po oddaniu go do użytku w czasie zimy zabrakło ciepła , bo to w przypadku szpitala może to mieć skutki wręcz nieobliczalne dla pacjentów tego szpitala jak i dla firmy wykonującej to zlecenie .
Wieluń: Spore utrudnienia na Wodnej. W kolejce Zamenhofa i Nowy Rynek
2012-05-18,
Zbyszek Rybczyński
Od kilku dni na ulicę Wodną, przy której mieści się przedszkole i siedziba straży pożarnej, nie można wjechać od strony ulicy Głowackiego. Utrudnień w tym rejonie miasta można się spodziewać jeszcze kilka miesięcy. Powodem jest przebudowa kanalizacji deszczowej w ramach rewitalizacji zabytkowego centrum Wielunia
Inwestycja obejmuje ulice Wodną, Zamenhofa oraz Nowy Rynek. Roboty pod ziemią mają się zakończyć jeszcze w tym roku, ale wykonawcy pozostanie jeszcze odnowienie nawierzchni jezdni i budowa chodnika przy ul. Zamenhofa. Zgodnie z umową, przebudowa ma się zakończyć do końca maja 2013 r.
Roboty prowadzi wieluński Zakład Robót Wodociągowych Kanalizacyjnych i Drogowych Bernarda Rogackiego. Przy wymianie rur nie brakuje problemów, bo robotnicy co i rusz natrafiają na różne kolizje. Plany nieco pokrzyżowała im także dyrekcja dróg krajowych, która nie pozwoliła kopać pod ulicą Głowackiego przed mistrzostwami Europy.
Łącznie do wymiany jest blisko 1,3 km kanalizacji. - Modernizacja spowoduje, że skończą się problemy z niedrożnością studzienek i rur, których przepustowość była zbyt mała. Niedrożność kanalizacji dawała się we znaki szczególnie podczas ulewnych deszczy - tłumaczy Magdalena Kopańska, rzecznik Urzędu Miejskiego.
Cytat:
Rozpoczęła się przebudowa kanalizacji deszczowej w Wieluniu; sa utrudnienia
Od ulicy Wodnej rozpoczęła się przebudowa sieci kanalizacji deszczowej w Wieluniu. Mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami.
Przebudowa sieci jest konieczna - zapewnia Romuald Szewczuk z wieluńskiego urzędu miejskiego:
- Jest obawa, że przy większych opadach, a już mieliśmy taki przypadek dwa lata temu w maju, był problem z odprowadzeniem wód deszczowych.
Kanalizacja deszczowa funkcjonuje cały czas, ale po przebudowie będzie działać sprawniej:
- Dobudowujemy dwa nowe odcinki o większych średnicach. W tej chwili jest to 80 cm, robimy dwa razy po 1 m. Jest to odcinek od ul. Wodnej, poprzez Zamenhofa, dochodzimy do reformackiej - Zamenhofa i do Nowego Rynku.
To oznacza, że na wspomnianej trasie do końca roku będą pojawiały się utrudnienia. Technicznie inwestycja będzie polegała na wbudowaniu nowych kanałów po obu stronach jezdni, stary kanał - na środku jezdni - nie będzie zlikwidowany. Cała przebudowa ma się zakończyć do 31-go maja 2013 roku. W przyszłym roku nastąpi odbudowa zniszczonej podczas prac jezdni oraz chodników. Za przebudowę kanalizacji deszczowej odpowiada "Bernard Rogacki. Zakład Robót Wodociągowych, Kanalizacyjnych i Drogowych". Koszt inwestycji to około 2,5 mln zł.
Autor: Katarzyna Jaśko. Opublikowano 18-05-2012 w kategorii Region
O wodociągach (hydrofornia na Nowym Świecie i ujęcie wody "Częstochowska") ... a w końcówce o wysypisku.
TVK WSM napisał/a:
Inwestycje w komunalce
14.07.2012.
Przedsiębiorstwo Komunalne zainwestowało ostatnio 200 tys. złotych w nową hydrofornię, która znajduję się na Nowym Świecie. Powód inwestycji? Mieszkańcom tej miejscowości jak również pobliskich Rychłowic trzeba było podnieść ciśnienie. Ciśnienie wody w kranach oczywiście.
Jak informuje prezes Owczarek instalacja tego typu hydroforni w innych punktach miasta czy regionu nie jest konieczna. Ciśnienie wody jest wszędzie zadowalające, co nie oznacza, że nie ma potrzeby prowadzenia kolejnych inwestycji. Takowe niebawem mają rozpocząć się na ujęciu wody przy ul. Częstochowskiej. Na czym będą polegały? Zobacz wideo.
Może ktoś zna odpowiedź na któreś z poniższych pytań - wszystkie dotyczą sieci elektroenergetycznej:
1. Kiedy ostatnia linia średniego napięcia 15 kV w rejonie centrum Wielunia doczeka się skablowania (innymi słowy schowania do ziemi)? Linia ma charakter napowietrznej na odcinku: przedszkole przy Wodnej - południowa strona Głowackiego - Kochelskiego - Wodna/Poprzeczna -dw. PKS. Wersja napowietrzna w takim rejonie to prowizorka. MPZP zakłada jej skablowanie. Zauważyłem także że trwają tam jakieś prace elektroenergetyczne: nowe rozdzielnice, komory trafo SN/NN, złącza SN- nie wiem jednak czy wiążą się one ze skablowaniem linii.
2. Czy planuje się skablowanie linii niskiego napięcia 230V /400V na niektórych ulicach centrum takich jak: Krakowskie Przedmieście, Piłsudskiego, Reformacka, Zamenhofa oraz krótki fragment św Barbary (na odcinku Nowy Rynek) - Kopernika. W centrum miasta napowietrzna pajęczyna drutów też wygląda mało wyjściowo . W sumie najlepiej byłoby skablować całą sieć niskiego napięcia na terenie miasta ... ale na to póki co nie możemy liczyć.
Osiedla mieszkaniowe, nowe osiedla domków jednorodzinnych, uliczki odchodzące od Placu Legionów oraz Kaliska to jedyne skablowane dotychczas obszary miasta (w zakresie sieci NN)
3. Kiedy ma szanse powstać drugi GPZ na terenie miasta (GPZ "Sady") oraz jednotorowa linia wysokiego napięcia 110 kV łącząca nowy GPZ z dwutorową linią 110 kV w rejonie Widoradza.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum