R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie stacje radiowe oprócz RadiaM i RZW?
Autor Wiadomość
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2012-05-06, 14:22   Jakie stacje radiowe oprócz RadiaM i RZW?

Witam
Czy u Was również nie można złapać praktycznie w domach żadnej porządnej stacji radiowej by nie słyszeć echa jakiegoś świątobliwego radia? Posiadam w domu kilka odbiorników radiowych i mieszkam praktycznie w centrum Wielunia, niestety, wszystkie one są bezużyteczne bo odbieram wyłącznie jakieś ameny itp.
proszę o jakieś inne opinie na temat stacji radiowych dostępnych naziemnie w Wieluniu. U mnie zbiera tylko RZW, radia Amenów, bardzo źle RMF i ZET fatalnie, czasami ściągnę Katowice.
Czy na słabszych odbiornikach słyszycie na całym paśmie RadioM???
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-05-06, 14:37   

Jak wyp....lą nadajnik Tadeusza to wtedy będzie ok.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-05-06, 16:14   

Mi odbiera Eska Wrocław ale z dodatkowym drutem do radia
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-06, 21:52   

Teraz nie wiem jak to wszystko chodzi nie sprawdzałem, ale tak ze 2 lata temu odbierałem
rzw 88.60
radio zet 103.40
rmf fm 98.00
centrum 106.40
program 1 polskiego radia 87.50
merkury 91.10
radio biz 94.20
łódź 104.00
kępno sód 101.70
trójka 91.70
eska 99.80

dziś na 100% odbieram rzw/rmffm/zet/PR1. reszte nie wiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mmswln 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 36
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-07, 16:25   

http://wielun.biz/viewtopic.php?t=15288
Poruszałem ten temat niedawno, jak widać nie tylko ja mam problemy z odbieraniem radia. Często bywam we Wrocławiu czy Łodzi i tam mimo tylu nadajników można bez zakłóceń słuchać każdego radia mimo, że są one na bliskich częstotliwościach. A w Wieluniu nie wiem jakie trzeba mieć radio i antenę, żeby złapać coś poza Radiem ZW, Maryja i słabo zbierającym Radiem Zet. Ja mam poprowadzoną antenę przez pół pokoju aż do okna, żeby w miarę normalnie posłuchać Radia Zet (103,4 a Radio Maryja 105,2 i zakłóca!!!). Myślę, że nie zostawimy tak tej sprawy i wspólnie podejmiemy jakieś kroki do tego żeby przenajświętsze radio znacznie zmniejszyło sygnał w naszym mieście. Nasze wieluńskie radio można złapać nawet do 60km, odbiera w zasadzie bez anteny, ale żadnego sygnału nie zakłóca, a RM... Parę lat temu w Wieluniu potrafiłem posłuchać RMF Maxxx czy Eski, a dzisiaj jak bez szumów odbieram Radio Zet to jestem zadowolony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-07, 18:23   

niestety ja radio maryja łapię nawet na plombach w zębach, a Zetkę z czystym odbiorem mam tylko na dekoderze z satki i w necie.
Podobno, kiedyś (kilka lat wstecz) coś chyba mówili nawet w tv łódź, że komendant Policji w Wieluniu się nawet poskarżył do KRRIT, że to radio zakłóca im ich radiostacje. :D
Taki mały newsik zasłyszany , czy prawdziwy nie wiem :P
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-07, 20:14   

Też mam z tym problem. A radio Maryja to wszędzie chyba odbiera. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-07, 20:43   

A jakie macie radia? Ja mam z cyfrowymi tunerami. W jednym antena zwykła teleskopowa w drugim=wieży kawałek kabla długości metra.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mmswln 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 36
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-08, 14:49   

Mam różne radia, w tym dwie wieże, które po rozciągnięciu anteny (kabla) długości ok. 3 metrów dopiero łapią Zetkę na tyle, że idzie jej posłuchać, chociaż są momenty, że w tle i tak lecą "zdrowaśki". Przerabiałem też wiele odbiorników w różnych samochodach i z tych "lepszych" stacji poza Radiem Zet i w niektórych miejscach RMFem można pomarzyć. A w takim Kępnie posłuchanie Eski czy RMF Maxxx to żaden problem.. Chyba znów należałoby złożyć skargę w KRRiT, niech przyjadą zmierzyć siłę sygnału Radia Maryja, jestem pewien, że jest o wiele za mocny i zagłusza wszystko dokoła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
SysiO 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 31
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-09, 10:25   

Jak ma Radio Maryja nie odbierać jak są tylko 3 rozgłośnie w samym Wieluniu :D Podobno był przetarg Radio Maryja(a słoń trąbę) vs Rmf Maxxx Co wygrało ? :D
_________________
Nieustanna walka i dążenie po swoje
Wyznaczone cele przepędzają paranoje. Twardo tu stoję bo pewien jestem swego. Z podniesioną gardą nikt mi nie odbierze tego. Co nauczyło życie tysiącem dni. Nie raz konkretnie pozmazywały ślady krwi wiesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2012-05-09, 11:47   

SysiO napisał/a:
Jak ma Radio Maryja nie odbierać jak są tylko 3 rozgłośnie w samym Wieluniu :D Podobno był przetarg Radio Maryja(a słoń trąbę) vs Rmf Maxxx Co wygrało ? :D


Co masz na myśli? Są właśnie 3 ale nie 3xradio z buzią, tylko: RM, Fiat i RZW
a sprawa rywalizacji o czestotliwosc to chyba dotyczyla RMF Maxxx vs. RZW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
SysiO 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 31
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-09, 13:45   

http://nadaje.com/miasta/Wielun.html tu wykaz :D Nie mogę znaleźć tego forum, ale tam było napisane jak w poście wyżej u mnie. jest 2x RM + RF oczywiście pewnie połowa stacji z tego wykazu nie zbiera ;/
_________________
Nieustanna walka i dążenie po swoje
Wyznaczone cele przepędzają paranoje. Twardo tu stoję bo pewien jestem swego. Z podniesioną gardą nikt mi nie odbierze tego. Co nauczyło życie tysiącem dni. Nie raz konkretnie pozmazywały ślady krwi wiesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mmswln 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 36
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-09, 20:02   

Jakby nie zagłuszający sygnał RM i ZW to byśmy spokojnie odbierali Eskę i Rmf Maxxx, bo jeszcze parę lat temu bez problemu je odbierałem w Wieluniu. Teraz 90% częstotliwości to modlitwy albo nasze wieluńskie radio ;/ Myślę, że trzeba napisać jakieś pismo do KRRiT, żeby coś w końcu z tym zrobili, zmierzyli sygnał, bo to jest paranoja w takim mieście móc dwóch, no może trzech stacji posłuchać. Jak trzeba będzie zbierać jakieś podpisy to myślę, że bez problemu wielu mieszkańców by się podpisało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
SysiO 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 31
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-13, 09:41   

U mnie odbiera eske i maxxxa :D eska 101.1 - kalisz a Maxxx 92.5 :D Eski czasami nawet w samochodzie mogę posłuchać :)
_________________
Nieustanna walka i dążenie po swoje
Wyznaczone cele przepędzają paranoje. Twardo tu stoję bo pewien jestem swego. Z podniesioną gardą nikt mi nie odbierze tego. Co nauczyło życie tysiącem dni. Nie raz konkretnie pozmazywały ślady krwi wiesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-13, 23:10   

W biurze jak antenę sztucznie przedłużyliśmy można złapać RMF i ZET ale to różnie bywa Ale w samochodzie to już koszmar. W wieluniu RZW i MARYJA. Dziś jadąc do Opola zrobiłem taki eksperyment i co chwila szukałem stacji - na wysokości Kowali łapał mi już wszystkie ZET, RMF bez problemu. Nie wiem dlaczego u nas taki martwy punkt.
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW