R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wystawa "Warto być Polakiem" w Wieluniu
Autor Wiadomość
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-08-22, 09:03   

Mrówek napisał/a:
Warto poczytać komentarze pod artykułem na onecie.


Żartujesz chyba :roll:
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-22, 09:40   

Ferbik, pytania pytaniami - ale jaki jest sens oburzania się, a tym bardziej niszczenia jakiejkolwiek wystawy w tym miejscu?

Nie podejrzewam aby wystawa o byłym prezydencie w jakikolwiek sposób naruszała dobre obyczaje...
Jeśli nie zgadzasz się z tym co jest tam napisane - zrób swoją wystawę - myślę że nie będzie problemu z uzyskaniem zgody władz miasta. A jeśli zgody nie wyrażą - wtedy będziesz mógł mówić o ograniczaniu wolności słowa.

Nie byłem jakimś szczególnym zwolennikiem prezydentury Lecha Kaczyńskiego, ale naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć tego, że ktoś może mieć problem z tym, że wystawa upamiętniająca ten okres i tą osobę jest wystawiana w miejscu publicznym.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-22, 10:17   

Cytat:

Ferbik, pytania pytaniami - ale jaki jest sens oburzania się, a tym bardziej niszczenia jakiejkolwiek wystawy w tym miejscu?

Nie zrozumiem nigdy aktów wandalizmu i również to potępiam.
ourson napisał/a:
Nie podejrzewam aby wystawa o byłym prezydencie w jakikolwiek sposób naruszała dobre obyczaje...

A gdzie tak napisałem?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-22, 10:36   

Ferbik napisał/a:
A gdzie tak napisałem?


Wprost nigdzie.

Ale głównym zarzutem do wystawy "antyaborcyjnej" było to, że zawiera drastyczne obrazy, na które nie powinny być narażane np dzieci - i ten argument przeciwko wystawie byłem w stanie zrozumieć. Ty stawiasz obie te wystawy w równym rzędzie - co sprawia wrażenie, że podobnie jak wystawa "antyaborcyjna" również i ta zawiera treści, które mogą być nieodpowiednie dla np. młodego widza.

Ja po prostu całkiem nie rozumiem sensu dyskusji nad samym faktem istnienia tej wystawy - ktoś miał taki pomysł, sfinansował go i tyle. A oglądający mogą się zgadzać z treścią przekazu lub nie, ale to już zupełnie inny wątek...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-22, 10:45   

Cytat:
Wprost nigdzie.

No to jak nigdzie, to nie doprawiaj ideologii.
ourson napisał/a:

Ale głównym zarzutem do wystawy "antyaborcyjnej" było to, że zawiera drastyczne obrazy, na które nie powinny być narażane np dzieci - i ten argument przeciwko wystawie byłem w stanie zrozumieć. Ty stawiasz obie te wystawy w równym rzędzie - co sprawia wrażenie, że podobnie jak wystawa "antyaborcyjna" również i ta zawiera treści, które mogą być nieodpowiednie dla np. młodego widza.

Kombinuj, kombinuj, na razie słabo Ci idzie ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-22, 11:09   

Ferbik napisał/a:
Przykre jest również to, że w publicznym miejscu nie związanym z Kaczyńskim czy aborcją takie akcje są przeprowadzane.


zatem pozwól mi zrozumieć... co przykrego jest w tym, że w publicznym miejscu znajduje się wystawa o Lechu Kaczyńskim?

Jeśli ktoś ma pretensje co do miejsca wystawy - to powinien zgłosić to do UM - w końcu to tam zapadła decyzja o pozwoleniu na zorganizowanie wystawy. Można było ją umieścić na plantach, koło muzeum, na pl. Legionów... Natomiast wg mnie nie ma żadnej, ale to żadnej podstawy aby zabronić wystawiania tych plansz...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Ostatnio zmieniony przez ourson 2012-08-22, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tumasz 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 236
Piwa: 8/5
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-08-22, 11:26   

Przykro trochę jest na ten przykład mi, że wystawa stoi w tym właśnie miejscu, bo planując zabawę z dzieciakami w ramach akcji Wieluń Czyta! miałem na myśli ponowne jej zorganizowanie w TYM, najbliższym Bibliotece miejscu, a tak muszę z dekoracją i oprawą wynieść się w jakiś inny kąt.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-22, 11:30   

tumasz, dopisywałem posta w tym czasie w którym pisałeś swojego...

rozumiem Twój problem, ale to wina "ratusza" że nie koordynuje różnych działań podległych sobie jednostek (bo Biblioteka chyba podlega pod Gminę, prawda?) - przecież nic nie stało na przeszkodzie aby wystawę umieścić w miejscach wyżej przeze mnie wymienionych. Można było ją umieścić np wzdłuż ruin fary - co zresztą miałoby nawiązanie do wizyty 1 września...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-22, 11:38   

Można było zrobić tę wystawę np. w Muzeum, dla mnie idealne miejsce na tego typu okoliczność. No i żaden kretyn by wtedy niczego nie zniszczył.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tumasz 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 236
Piwa: 8/5
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-08-22, 11:41   

ourson napisał/a:
wzdłuż ruin fary - co zresztą miałoby nawiązanie do wizyty 1 września...


To by było świetne miejsce, nawiązujące i symboliką i przesłaniem do prezentowanej wystawy (i łatwe do upilnowania), jednak poupychano ją jak sardynki na placyku, przytłaczając nią pomnik Papieża, tak na siłe, na wcisk, bo tak ma być i ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-22, 19:00   

Wystawa została przestawiona. Na wystawie nie ma żadnej reklamy, jest tylko informacja o wsparciu jej finansowania przez SKOK, co można znaleźć na każdej wystawie. Mecenat jest czymś innym niż reklama.

Obawiam się, że ludziom niszczącym wystawę bliskie były niektóre z poglądów zaprezentowanych przez Ferbika. Sądziłem, że źle zrozumiałem jego pierwszą wypowiedź w tym temacie. Okazało się jednak, że Ferbik pokazał swoją małość, jak to miało miejsce wielokrotnie na tym forum. Jeśli chodzi o pozostałe informacje to przekazuje:
- Terenem wokół pomnika zawiaduje Urząd Miasta i Gminy Wieluń
- Lech Kaczyński był doktorem habilitowanym, prof. UKSW. Nie wiem czy pan Ferbik studiował, a jeśli tak to czy byli tam profesorowie, ale zwyczajowo na uczelniach nie odróżnia się profesorów belwederskich od uczelnianych, nazywając ich profesorami.
- Nie wiem kto tu ma prawo do definiowania prawdziwej polskości, ale pewnie istnieją osoby, które mają takie zapędy
- Wystawa ma służyć przybliżeniu idei, postaci i spuścizny Lecha Kaczyńskiego jako polityka, Prezydenta RP, a także zwykłego człowieka
- Organizator wystawy o aborcji był inny. A nienawiść do takich wystaw bierze się ze złego wychowania i nienawiści do innej strony sceny politycznej czy innych poglądów moralnych. Chciałem zauważyć, że ja np. nie sikam pod pomnikiem "Pogromcom hitleryzmu", a niektórzy niszczą wystawę o Prezydencie RP, którego nawet po śmierci dotyczy prawo do ochrony czci, czyli można skazac człowieka za obrazę prezydenta, nawet za takie działania, jak to wandali w Wieluniu.

Jestem trochę zażenowany poziomem dyskusji.
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2012-08-22, 19:31   

Mam wrażenie, że niektórzy tutaj po prostu nie życzą sobie wystawy, która im nie odpowiada ideologicznie, ale żeby to jakoś retorycznie zakamuflować, podają różne inne argumenty przeciw. Mnie też nie było po drodze z prezydentem Kaczyńskim, ale nie przyszło mi do głowy zżymać się na wystawę o nim. Przy czym oczekiwałbym, że jeśli kiedyś zorganizowana zostanie ekspozycja przez jakieś środowisko z przeciwnego ideowego bieguna, to nie będzie protestów i szantażu moralnego lokalnych władz, że sprzyjają "cywilizacji śmierci".
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-08-22, 20:06   

tumasz napisał/a:
Przykro trochę jest na ten przykład mi, że wystawa stoi w tym właśnie miejscu, bo planując zabawę z dzieciakami w ramach akcji Wieluń Czyta! miałem na myśli ponowne jej zorganizowanie w TYM, najbliższym Bibliotece miejscu, a tak muszę z dekoracją i oprawą wynieść się w jakiś inny kąt.

Ale zdajesz sobie z tego sprawę, że wtedy komuś innemu przykro by było, gdyby w tym samym momencie i w tym samym miejscu (czytania dzieciom) chciał posiedzieć sobie w spokoju.
To tak tylko w kwestii wzajemnych "przykrości". Ludzie dajcie spokój.

tomow napisał/a:
Jestem trochę zażenowany poziomem dyskusji.

Z przykrością muszę się pod tym podpisać.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-22, 21:34   

tomow, nie obrażaj mnie, bo nigdy nie dopuściłbym się aktu wandalizmu, a to, jakie mam zdanie, powinieneś uszanować, mimo, że się z nim nie zgadzasz. Popieram w pełni tumasza i o to mi głównie chodziło. Z tego skwerku służącego ludziom do odpoczynku zrobił się prywatny folwark pisu i przyległej parafii. Tylko i wyłącznie o to mi chodziło, więc wrzuć na luz. Oczywiście to jest tylko moje spostrzeżenie.
Pytania powyższe zadałem z czystej ciekawości, nie znajdując wcześniej odpowiedzi, a zrodziły się po przeczytaniu wielu postów pod artykułem na onecie. To Ty poczułeś się zaatakowany, więc chamsko na nie odpisałeś, obniżając poziom dyskusji do swojego. EOT.

miko 005 napisał/a:
Ale zdajesz sobie z tego sprawę, że wtedy komuś innemu przykro by było, gdyby w tym samym momencie i w tym samym miejscu (czytania dzieciom) chciał posiedzieć sobie w spokoju.

A Ty zdajesz sobie sprawę, że to teren przed wejściem głównym do biblioteki? Za chwilę semafory na skrzyżowaniach będą w kształcie krzyży. Nie popadajmy w paranoję. Czy pierwotnie Brama Kaliska posiadała krzyż, czy może był to wymysł kogoś żyjącego w naszych czasach? Nie odpowiadaj, jeśli znasz historię.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-08-22, 23:14   

Wystawa została przestawiona trochę dalej od pomnika Papieża i już jest trochę lepiej z lokalizacją. Jest mniej "nałaźliwa". Co do wystawy. Kampanie wyborczą czas zacząć...
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW