R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Komuna ciągle żywa?
Autor Wiadomość
narodowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 212
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-17, 13:43   Komuna ciągle żywa?

Władze Wielunia szukają „wandali”, którzy na pomniku ku czci Pogromców Hitleryzmu (dawniej zwanym „braterstwa broni) zawiesili plakat przypominający o agresji ZSRR na Polskę.

Jeszcze w sierpniu na łamach portalu Niezależna.pl opisywaliśmy sprawę zniszczenia ustawionej w Wieluniu wystawy „Warto być Polakiem” poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu. Wówczas okazało się, że miejskie kamery, które powinny sfilmować całe zajście, znajdują się obecnie w konserwacji, więc miejscowa policja nie dysponuje nagraniami z monitoringu, co uniemożliwiło wykrycie sprawców. Dzisiaj jednak dostaliśmy informację o kolejnym skandalu, który miał miejsce w Wieluniu.

Okazuje się, że w nocy na pomniku ku czci Pogromców Hitleryzmu, przez wiele lat znanym pod nazwą pomnika „braterstwa broni” zawieszony został plakat upamiętniający agresję ZSRR na Polskę i wyliczający skutki tej napaści.

Władze miasta są oburzone i zapowiadają dochodzenie, ponieważ pomnik przedstawiający m.in. żołnierza polskiego i radzieckiego ramię w ramię odpierających hitlerowskiego agresora, został niedawno odrestaurowany. Na ten cel przeznaczono 30 tys. zł. Monument usytuowany jest w sąsiadującym z miejskim ratuszem parku, więc władze Wielunia postanowiły stanowczo działać.

- Plakat zniknie. Powiadomiliśmy organy ścigania, muszą obejrzeć, przeprowadzić dochodzenie i wtedy plakat ściągniemy. Trudno mi powiedzieć, kiedy się pojawił. Jak przyszliśmy do pracy to już wisiał – tłumaczyła w rozmowie z Radiem ZW przedstawicielka Wydziału Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Planowania Przestrzennego w wypowiedzi dla Radia ZW.

http://niezalezna.pl/3295...iec-historyczna
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-09-17, 21:25   

Zamiast rozwalić ten gruz to jeszcze kasę w niego ładują ....żal.ru
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2012-09-17, 21:37   

Dobrze, ze sa jeszcze ludzie ktorzy maja otwarta swiadomosc i nie boja sie wyrazac swoich pogladow :)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-17, 21:50   

widząc ten pomnik mam ochotę go sprayem zamalować...

Komunistom będziemy hołd oddawać. Żałosne
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-17, 22:02   

Mateusz napisał/a:
Komunistom będziemy hołd oddawać. Żałosne

Nie jest to pomnik komunistów, tylko ŻOŁNIERZY którzy także oddawali życie w wyzwoleńczej walce. Wieluń sam się wyzwolił? Ale skoro komuś trudno zrozumieć że w tej wojnie walczyli i ginęli zwykli ludzie (zwykli Rosjanie oderwani prosto od pługa również), to wypisuje takie pierdoły jak posty powyżej.
Nevermind napisał/a:
Dobrze, ze sa jeszcze ludzie ktorzy maja otwarta swiadomosc i nie boja sie wyrazac swoich pogladow

Ja również mam świadomość i pomnik ten mi nie przeszkadza. Do tego nie boję się wyrażać swoich poglądów ( i wsadzę kij w mrowisko narodowców i będę nazwany komunistą :D )

Mateusz napisał/a:
widząc ten pomnik mam ochotę go sprayem zamalować...

Jest przed biblioteką taki jeden pomnik osoby która chroniła księży pedofilów... i na pewno są tacy którzy chętnie wymalowaliby go spreyem. Jak widzisz nie wszystko jest czarnr i białe. :D
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 49
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-17, 22:23   

Gregg Sparrow napisał/a:

Jest przed biblioteką taki jeden pomnik osoby która chroniła księży pedofilów..

Masz moderatorze jakieś dowody na poparcie tej tezy ? Tylko nie przywołuj świadectwa cogito lub danych z www.racjonalista.pl , bo to trochę mało. :roll:
p.s. ale n.p. w sądzie obronisz się, jakby co ? :idea:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-17, 22:29   

panteon, a co ma moderacja do wyrażania własnych poglądów? Nie bądź śmieszny i pokaż, gdzie moderacja/administracja nie może wyrażać swojego zdania. Czy na czas pisania posta ma się zrzec pełnionej funkcji na forum? Jesteś żenujący i dziecinny, a co za tym idzie, nie warto odpisywać na Twoje zaczepki.

Ps. I sądem nie strasz...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-09-17, 22:38   

Gregg Sparrow napisał/a:
Jest przed biblioteką taki jeden pomnik osoby która chroniła księży pedofilów
to teraz wandale pójdą i kolejny pomnik "oznaczą" jak już wiedzą, gdzie szukać. Za te 30 tysi to mogliby plac zabaw kolejny zrobić albo pomyśleć o Skate Parku, a nie na jakieś mega pomniki wydawać. No, ale Wieluń rozrzutny, więc co sie dziwić. Ja bym sie nie obraziła, gdyby ten pomnik zniknął z tamtąd-ale to tylko moje zdanie. :evil:
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 49
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-17, 22:58   

Ferbik napisał/a:
panteon, a co ma moderacja do wyrażania własnych poglądów? Nie bądź śmieszny i pokaż, gdzie moderacja/administracja nie może wyrażać swojego zdania. Czy na czas pisania posta ma się zrzec pełnionej funkcji na forum? Jesteś żenujący i dziecinny, a co za tym idzie, nie warto odpisywać na Twoje zaczepki.
Ps. I sądem nie strasz...

Nic nie ma, ale bycie moderatorem tego forum chyba do jakiegoś minimalnego poziomu zobowiązuje ? Widać się mylę.
Zdążono mnie już poinformować z kolei, że na Ferbika można tu zawsze liczyć. Nikt tak jak Ty nie potrafi kwalifikować innych do śmiesznych, żenujących i dziecinnych.
A sam jaki jesteś ? ( xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ) Sam wiesz najlepiej, sądzę. :D
p.s. Sądem go nie straszę, tylko prowokuje do zastanowienia i przemyśleń...Co widzę ruszyło kogoś innego ( nie do przemyśleń ) i już nie jestem zdziwiony.
Aha....jeszcze jedno....
Cytat:
nie warto odpisywać na Twoje zaczepki.

No to nie rób tego....a jednak zrobiłeś. Post był skierowany do ciebie ?
No....ale też mnie to nie dziwi. Już więcej w tym gorrrrrrącym temacie nie napiszę.

Pierwsze ostrzeżenie za trollowanie.
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2012-09-18, 06:43, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-17, 23:03   

panteon napisał/a:
Masz moderatorze jakieś dowody na poparcie tej tezy ? Tylko nie przywołuj świadectwa cogito lub danych z www.racjonalista.pl , bo to trochę mało.
p.s. ale n.p. w sądzie obronisz się, jakby co ?

Dla ciebie może mało a dla mnie wystarczająco. Takie jest moje zdanie i mam prawo je wyrazić.
A przed czym mam się bronić w sądzie? Złamałem jakieś prawo? W którym miejscu???
Poczytaj "NIE" i jak ci się nie spodoba to podaj Urbana do sądu, on tylko na to czeka. :D

Po prostu nie jestem za niszczeniem żadnych pomników. Jak dla mnie zarówno zniszczenie wystawy dotyczącej Prezydenta jak i zniszczenie pomnika to są zwykłe akty wandalizmu. Dla jednych taki pomnik jest symbolem a dla innych inny. Ktoś wydał pieniądze, na zdaniem jednych ważną sprawę a ktoś inny na inną. I jeżeli nie jest to sprzeczne z prawem (jak np wystawa antyaborcyjna) to niech sobie jest i nikomu nie wadzi. Pójdą obejrzeć ci którzy chcą.

PS. Nie było mnie godzinkę przy kompie, bo gdybym był napisałbym ci dokładnie to samo co Ferbik
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-09-18, 07:57   

_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-18, 10:15   

A ja napiszę inaczej, dlaczego mamy nie zapomnieć o tym co się stało? Czy nie możemy stworzyć nowe stosunki dyplomatyczne z Rosją, z Niemcami i z innymi narodami? Wojny były od zawsze i wszędzie, ludzie zawsze, pisząc kolokwialnie, prali się o władze, ziemie, pieniądze itd. To niestety leży w naturze niektórych ludzi. Czy naprawdę musimy cały czas płacić za to, że ktoś nas napadł itd. Niestety walcząc cały czas z państwami ościennymi tracimy na tym niż zyskujemy. Mam tutaj na myśli współpracę handlową. Naszym firmom, jest teraz tragicznie trudno zaistnieć na rynku wschodnim. Po co rozdrapywać zaleczone już rany. Czy nie lepiej zacząć myśleć o naszym interesie i zacząć się zastanawiać co tu zrobić aby poprawić stosunki ale na takich warunkach abyśmy mogli normalnie jak równy z równym handlować. Dlaczego Polska jest nadal tak biednym państwem, bo my cały czas grzebiemy sie w historii zamiast myśleć o teraźniejszości i przeszłości. Porażki były, wojny były ale takie jest życie teraz trzeba się brać do roboty i zacząć działać w naszym interesie. Takie jest moje zdanie, chociaż wiem że pewnie ktoś zaraz na mnie skoczy. Ja patrzę po prostu z punktu widzenia ekonomicznego.
Czy ktoś może wie dlaczego Chińczycy chcą wejść na nasz rynek? Na pewno widzieliście lub słyszeliście o tym, jak Komorowski wraz z firmami pojechał do Chin aby współpracować z nimi. To oni bardzo tego chcieli, usilnie nas na to namawiali. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu - Chińczycy uznali że jesteśmy idealnie położeni, to u nas jest granica z Unią Europejską i nazwijmy to Wschodem. Od nas jest blisko i tu i tu i można stworzyć sobie bazę do współpracy zarówno z krajami zachodnimi jak i wschodem. Szkoda, że my nie potrafimy myśleć tak samo i w końcu wyciągnąć korzyści z tego położenia.
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
narodowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 212
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-18, 13:29   

Lepiej wydać 30 tys. zł na renowację postkomunistycznego pomnika, niż na promocję piłki nożnej w Wieluniu! Fuck yeah!

monikzy napisał/a:
A ja napiszę inaczej, dlaczego mamy nie zapomnieć o tym co się stało?
Dlatego, że naród który nie pamięta o swojej historii, nie ma prawa istnieć.
monikzy napisał/a:
Po co rozdrapywać zaleczone już rany.

Zaleczone rany? Uważasz, że manipulacje w sprawie Zbrodni Katyńskiej, czy Katastrofy Smoleńskiej, to wg. Ciebie zaleczone rany?
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2012-09-18, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-18, 14:33   

Ja po prostu jestem ponad partie polityczne i ponad systemy. Mnie nie obchodzi kto aktualnie rzadzi ani jaki niby jest system byleby spoleczenstwu jako ogolowi zylo sie lepiej. Aby panowal dobry klimat ekonomiczny ktory sprzyjalby rozwojowi firm, co przelozy sie na prace dla ludzi.Popyt napedza podaz takze bezrobocie niestety przeklada sie na zubozenie calego spolecz. Wiadomo, ze sam popyt wewn. nie jest wystarczajacy aby gospodarka kwitla potrzebny jest eksport. A zeby byl eksport to niestety musimy miec dobre stosunki handlowe z innymi panstwami. Jako narodowcy powinniscie wedlug mnie przede wszystkim dazyc do tego aby zmienic poglad naszego spoleczenstwa na nasze polskie marki, mam na mysli produkty. Niestety to jest minus tzw. komuny ludziom wmawiane bylo to ze to co zachodnie jest lepsze. Wszyscy kupuja nike, danone itp. A co nie ma polskich produktow, ot chocby bakoma. Uswiadomienie spoleczenstwu ze to co polskie jest lepsze jest o wiele bardziej wartosciowe niz wmawianie im ze trzeba sie zajac smolenskiem. Historia "geby" nie wyzywisz. ps. sorry za brak polskiej czcionki ale pisze z komorki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-18, 15:15   

monikzy, popieram Twoje myślenie jak najbardziej.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW