R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Komuna ciągle żywa?
Autor Wiadomość
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-09-18, 17:39   

monikzy Pobożne życzenia masz, prawda jest taka że stosunki Polsko-Rosyjskie nie zależą od Polski tylko od samych Rosjan. Nie jesteśmy im do niczego potrzebni mają pewniejszych partnerów Niemców.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-09-18, 18:33   

Wandalizm, nie ważne na jakim obiekcie miał miejsce, powinien być piętnowany. Na wszystko jest miejsce i jest czas. Ktoś chciał zamanifestować rocznicę agresji Rosji na Polskę? OK., miał do tego prawo, ale ... . No właśnie, co mam myśleć o tych "odważnych", którzy postępują w ten sposób?
Każda "epoka" ma swoje pomniki. Dla mnie skrajną głupotą jest próba burzenia tamtych pomników, bo ... inne czasy mamy. A jak przyjdą jeszcze inne, to co? Będziemy burzyć te powstałe przed następnymi, "jedynie słusznymi" czasami? A takie kiedykolwiek były i czy kiedykolwiek nadejdą?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-18, 20:46   

miko 005 napisał/a:
Wandalizm, nie ważne na jakim obiekcie miał miejsce, powinien być piętnowany.

Rozumiem, że dla Ciebie wandalizmem jest również zaklejenie plakatem innego plakatu na płatnym słupie ogłoszeniowym? To też wbrew regulaminowi. Myślę, że wandalizmem tego określać nie można, ponieważ naklejenie plakatu na marmurze wyrządzi mniejsze szkody, a raczej żadne w porównaniu do przybicia plakatu wyborczego tackerem do drzewa. Mylę się?
Będziemy cały czas rozdrapywać rany, co się stało za naszych dziadków, pradziadków itd.? Czy jest sens? To, że przykładowo: mój ojciec, dziadek, pradziadek byli oprawcami, bo tak im na przykład nakazywał reżim kraju i szli owczym pędem, to ja mam teraz się za nich wstydzić, bo wyrosłem na porządnego obywatela? Przez takie akcje to ja też jestem barbarzyńcą i wg tego rozumowania najlepiej powinno mi się odciąć głowę. Chyba nie o to chodzi? Historię należy znać i szanować, ale nie być oszołomem i nie popadać w skrajności. Bez odbioru.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-09-18, 21:26   

Mateusz napisał/a:
Komunistom będziemy hołd oddawać. Żałosne


Nie każdy czerwonoarmista to komunista.
A nawet jeśli by był to co w tym złego.
A jeśli to żyd,mason,cyklista czy pederasta to tez nic nam do tego.

Ci ludzie zginęli na wojnie jako żolnierze i należy im się szacunek.


P.S.Czasem mam wrażenie że za parę lat powszechne się stanie mniemanie iz II Wojna Światowa nie zaczęła się 1 września a 17 września.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-09-19, 15:51   

Nasi "towarzysze broni"




ilin napisał/a:
Nie każdy czerwonoarmista to komunista.


Nie każdy żołnierz Wermachtu to nazista ;)

monikzy Niestety nie masz racji , nie można pewnych spraw fałszować zatajać okrywać milczeniem . Gdyby poprzedni system został rozliczony i powołani tutaj przez Ferbika ludzie "systemu" gnili w więzieniach nie mielibyśmy takiego bałaganu w kraju .

20 kilka lat po upadku komuny a my dalej drzemy o to koty , nawet są tu na forum ludzie którzy starają gloryfikować dawne dzieje (poczytaj trochę ) , według cogito komuny w Polsce nie było np .

30 tys kosztowała renowacja pomnika jestem ciekaw czyja to była inicjatywa ?? ktoś wie ?? .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-19, 16:08   

maaciej76 napisał/a:
monikzy Niestety nie masz racji , nie można pewnych spraw fałszować zatajać okrywać milczeniem . Gdyby poprzedni system został rozliczony i powołani tutaj przez Ferbika ludzie "systemu" gnili w więzieniach nie mielibyśmy takiego bałaganu w kraju .

Gdyby nie było takiej wrogości wobec Rosji mielibyśmy tak ogromny rynek zbytu że moglibyśmy eksportować od wykałaczek po statki. Nie jedna stocznia może uchowałaby się. Nie mówiąc już o surowcach jakie moglibyśmy pozyskać. Ale nieeeee my się nadal gniewajmy na Rosjan a gloryfikujmy USA i zachód bedziemy z tego mieli figę z makiem. Przez dwadzieścia kilka lat postkomunizmu mamy tylko wrogów za miedzą???
Ciekawy jest również ten wycinek z gazety co zamieściłeś. Jest tam obietnica jak postąpi "Anglja i Francja" (pisownia oryginalna), a jak było faktycznie wiemy.
Jesteś za rozliczaniem... ile lat jeszcze będziemy "rozliczać"??? I jak daleko sięgać do historii z tym rozliczaniem??? Czy za stosy też będziemy rozliczać i nie zapominać???
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-09-19, 16:49   

maaciej76 napisał/a:
Nasi towarzysze broni"


Nasi towarzysze broni w Abeville .Teheranie ,Jałcie i Poczdamie też dali wiele do myślenia.

Jakoś to ulega zapomnieniu.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-09-19, 17:22   

Ferbik napisał/a:
Rozumiem, że dla Ciebie wandalizmem jest również zaklejenie plakatem innego plakatu na płatnym słupie ogłoszeniowym? To też wbrew regulaminowi. Myślę, że wandalizmem tego określać nie można, ponieważ naklejenie plakatu na marmurze wyrządzi mniejsze szkody, a raczej żadne w porównaniu do przybicia plakatu wyborczego tackerem do drzewa. Mylę się?

Mylisz się. Dzisiaj pozwólmy na naklejenie plakatu na pomnik, jutro obudzimy się i zobaczymy na nim odręcznie napisaną opinię na jego temat. Oczywiście trudno zmywalną farbą.
Tak, dla mnie zaklejenie jednego plakatu drugim, na słupie ogłoszeniowym, to też rodzaj wandalizmu. Nie szanuje się czyjejś pracy i pieniędzy, bo za miejsce na słupie też się płaci.

maaciej76 napisał/a:
Nasi "towarzysze broni"

maaciej76, ale zdajesz sobie sprawę z tego ilu polaków w podobny sposób zginęło z rąk ... rodaków.

Trudno mieć chyba dzisiaj żal do szeregowca Wani, czy choćby lejtnanta Iwana Iwanowicza, za to że zanim oddali życie za wolny Wieluń, to wcześniej kto wie, może nawet tego 17 września w jego kierunku maszerowali. To byli prości, zmanipulowani ludzie. A przede wszystkim wykonywali rozkazy.

W końcu to ani my (Polska) dobrowolnie nie oddaliśmy się w ręce ZSRR-u, ani nawet Stalin aż tak mocno o nas nie "walczył" w Jałcie. Nas tak naprawdę; Winston Churchill i Franklin Delano Roosevelt, zaprzedali sowieckiemu systemowi. Taki, mały czwarty rozbiór. Bo nie można decydować o losach innego państwa, bez jego udziału. I jakoś nikt dzisiaj nie mówi o zdradzie Anglii i Stanów Zjednoczonych Ameryki. A jeśli chodzi o Anglię to ten "sojusznik" walną nas w rogi dwa razy, na początku i na końcu okresu wojennego.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-19, 17:26   

Och nie chodzilo mi o falszowanie ale raczej o zapomnienie. To dwie rozne rzeczy. A co do Rosji to slyszalam, ze ona nie jest juz taka potega jak chocby kilka lat temu a poza tym bardzo obawia sie Chin. Chce zawrzec sojusze z Unia Europejska a aby to zrobic musi sie z nami wzglednie pogodzic.
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-19, 17:34   

miko 005, nie zrozumiałeś. Wandalizmem wg mnie jest zniszczenie czegoś, a nie naklejenie plakatu. Ot co.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-19, 18:57   

Gregg Sparrow napisał/a:
maaciej76 napisał/a:
monikzy Niestety nie masz racji , nie można pewnych spraw fałszować zatajać okrywać milczeniem . Gdyby poprzedni system został rozliczony i powołani tutaj przez Ferbika ludzie "systemu" gnili w więzieniach nie mielibyśmy takiego bałaganu w kraju .

Gdyby nie było takiej wrogości wobec Rosji mielibyśmy tak ogromny rynek zbytu że moglibyśmy eksportować od wykałaczek po statki. Nie jedna stocznia może uchowałaby się. Nie mówiąc już o surowcach jakie moglibyśmy pozyskać. Ale nieeeee my się nadal gniewajmy na Rosjan a gloryfikujmy USA i zachód bedziemy z tego mieli figę z makiem. Przez dwadzieścia kilka lat postkomunizmu mamy tylko wrogów za miedzą???
Ciekawy jest również ten wycinek z gazety co zamieściłeś. Jest tam obietnica jak postąpi "Anglja i Francja" (pisownia oryginalna), a jak było faktycznie wiemy.
Jesteś za rozliczaniem... ile lat jeszcze będziemy "rozliczać"??? I jak daleko sięgać do historii z tym rozliczaniem??? Czy za stosy też będziemy rozliczać i nie zapominać???


Można robić z Rosjanami interesy tj nie przeszkadzać polskim firmom które eksportują. (w końcu nasz rynek jest zbyt mały)

Z drugiej strony robić politykę i dogadywać się z krajami Europy środkowo wschodniej.

Nie jestem za tym żeby Polska była sojusznikiem tj wasalem zachodu czy wschodu. Polska powinna sama być inicjatorem i samemu dbać o swoje interesy a nie liczyć na obce mocarstwa. Lepiej się dogadać z krajami bliskim nam kulturowo np Czechy Słowacja czy Ukrainą.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW