R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Poznajemy samochody: mam na imię Bogdan
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-28, 22:05   Poznajemy samochody: mam na imię Bogdan

Cytat:
Carmel Rom się spodobał, no to kontynuujemy z nieznanymi markami i modelami.
Ostatnio na facebooku zwróciłem uwagę, że na Ukrainie sprzedaje się Chevroleta Aveo jako ZAZ Vida, i Ukraińcy to kupują, a u nas było FSO Lanos i jakoś nie szło. Wtedy ktoś rzucił, że powinni zrobić np. samochód FSO Bogdan. To od razu zainspirowało mnie, żeby napisać wpis o samochodach marki Bogdan. Bo one naprawdę istnieją.

Na Ukrainie nie ma oficjalnego przedstawicielstwa Łady. Znaczy do pewnego stopnia jest, ale nie ma oficjalnych salonów z Grantami, Kalinami i Priorami. Od jakiegoś czasu Avtovaz próbuje dogadać się z Ukravto, żeby składać na Ukrainie Grantę, ale wychodzi to tak średnio. Jest za to firma Bogdan, która dystrybuuje u naszego sąsiada chińskie samochody Lifan i Great Wall (przy czym Lifan 320 całkiem nieźle się sprzedaje, a Great Walle pochodzą z fabryki w Bułgarii), a przy okazji ma też w ofercie pojazdy pod własną marką Bogdan i są to Łady 2110. W tym mój ulubiony model Bogdan 2310, który jest Ładą 2110 w wersji dostawczej. W ofercie jest silnik 1.6 w wersji 8- lub 16-zaworowej, a cena bazowej wersji bez wspomagania kierownicy wynosi 23 350 zł, dzięki czemu jest to najtańszy dostawczak na tamtejszym rynku (Lanos typu „Bosto” kosztuje 28 300 zł). Że też tego nie ma w Polsce, przecież jak to wspaniale brzmi: czym jeździsz? Bogdanem. Kupiłem nowego Bogdana. I Bogdany zamiast oznaczeń numerycznych powinny mieć dodatkowe przydomki: podstawowa wersja sedan nazywałaby się Bogdan Grzyb lub Bogdan Działkowiec, sportowy hatchback – Bogdan Ekant albo Bogdan Słoik (ze specjalnymi przegródkami w bagażniku, żeby słoiki się nie wywracały), a wersja dostawcza – Bogdan Fachura. Nawet nie jestem w stanie myśleć, ile wspaniałych pakietów wyposażeniowych do Bogdanów można by zaoferować: pakiet Wąsaty z pokrowcami w panterkę, pakiet Disco Polo z układem audio marki MANTA albo MEDION i dyskografią braci Figo Fagot, seryjną rybkę na tylnej klapie… możliwości są nieograniczone. I było wstępować do tej Unii?




Ciekawy artykuł o mało znanej marce samochodów, być może w Polsce zdobyłaby popularność. ;)

http://www.zlomnik.pl/ind...na-imie-bogdan/
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kita 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-17, 21:08   

Ciekawe.......
_________________
WITANKO WSJEM<HEHEHE
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW