co Cie tak mafik bardzo zaskoczyło?? Że koalicjanty będa przeciwko sobie głosować?? hmm dziwne masz podejście do sojuszy.
yampress, a Ty pewnie za każdym razem chciałbyś referedum jak mówi Kaczyński?? Mało Ci wyrzuconych pieniędzy w warszawie.
Ale spokojnie jak wygraja wybory i będą mieli większość to z całą pewnością to uchwalą wtedy będziesz głosował a głosował, co chwile
też jestem przeciwny tej ustawie no ale na tym polega demokracja. można sie zgodzić albo nie ale tak po prostu jest.
*** zresztą o co tu sie spierać. pewnie zaraz sie usłyszy a może już leciało że po następnych wyborach to sie zmieni
Pomógł: 13 razy Dołączył: 11 Lis 2006 Posty: 3119 Otrzymał 6 piw(a) Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-08, 20:43
Wbrew pozorom nie jestem tak zaPIS ale antyPO
Nie chodze na wybory od 18 roku życia.
a i Też jestem przeciwny 6 latkom w szkołach
i pracy do 67
i wielu innym.
Poza tym poczekam jeszcze te 2 lata na obalenie władzy bo wszystko mówi, że tak będzie, a może nawet wcześniej, bo już widać co się w tej partii dzieje. Podejrzewam, że to na wskutek słabnącej pozycji na rynku Wszystko dobrze jak jest dobrze, ale jak zaczyna być źle to są zgrzyty.
Jednocześnie jestem pełen nadziei , że PIS po tej porażce (poprzedniej kadencji i wielu innych) wyciągnął wnioski i się czegoś nauczy i teraz trochę inaczej będzie rządzić. Chociaż ten Macierewicz i ta ciągła błazenada zaczyna się nudzić. Kogo to obchodzi?
Cytat:
Milion podpisów zebranych pod wnioskiem w sprawie referendum edukacyjnego trafiło do kosza. Posłowie odrzucili wniosek o to, by między innymi w sprawie wysyłania sześciolatków do szkół, wypowiedzieli się Polacy. Ekspertów to nie dziwi, bo jak podkreślają, od ponad dwudziestu lat obywatele i tak praktycznie głosu nie mają.
Podpisy, które są zbierane pod projektami ustaw bądź wnioskami w sprawie referendum, przez polityków są lekceważone. - Odrzucenie wniosku o referendum obywatelskości Polaków nie pomoże - zauważa Piotr Ciąpa z Instytutu Spraw Obywatelskich. - Nasz instytut przeprowadził nawet takie obliczenie, że pod różnymi inicjatywami obywatelskimi podpisało się w ostatnich latach 5 milionów obywateli i tylko te projekty, które miały poparcie partii, miały szansę być procedowane - podkreśla.
Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich Rafał Górski zwrócił uwagę, że projekty ustaw obywatelskich, którymi politycy się zajmują i tak są praktycznie - po przejściu procesu legislacyjnego - nie do poznania. - Projekty trafiają albo do kosza albo do niszczarki, a potem do kosza - mówił. Jest jeszcze trzecia możliwość - tak zwane maglowanie w pralce. Ekspert tłumaczył, że projekt, który do pralki wpada, jak na przykład ustawa działkowa, po przejściu przez wszystkie komisje i podkomisje już nie jest tak naprawdę obywatelski, a partyjny.
Błędem Polaków jest to, zdaniem Rafała Górskiego, że działają niesystematycznie. Jak mówił, potencjał w społeczeństwie jest, co pokazała sytuacja z ACTA. - Brakuje nam jednak dobrego zarządzania i zorganizowania - podkreślił.
Politolog doktor Olgierd Annusewicz uważa, że za głosowanie w sprawie sześciolatków Platforma Obywatelska słono zapłaci. Nie jest bowiem łatwo, jego zdaniem, wykaraskać się wizerunkowo ze zgrzytu, jakim jest wrzucenie do niszczarki miliona podpisów.
Politolog doktor habilitowany Norbert Maliszewski z Uniwersytetu Warszawskiego jest zdania, że Platforma Obywatelska nie po raz pierwszy igra z obywatelskością. Przypomniał referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Donald Tusk zachęcał do jego bojkotu. To zachowanie może zaskakiwać, w opinii eksperta, zwłaszcza, że chodzi o partię, która ma w swojej nazwie "obywatelska".
Przed południem Sejm odrzucił wniosek o zorganizowanie referendum edukacyjnego. Wniosek poparło posłów 222, przeciw było 232. Zgodnie z projektem, obywatele mieliby odpowiedzieć na pięć pytań: czy są za obowiązkiem szkolnym dla sześciolatków, czy są za obowiązkiem przedszkolnym dla pięciolatków, czy są za przywróceniem pełnego kursu historii i innych przedmiotów w liceum ogólnokształcącym, czy są przywróceniem systemu "8 lat podstawówki, 4 lata szkoły średniej" oraz czy są za powstrzymaniem procesu likwidacji szkół publicznych.
Sejm przyjmuje obywatelski wniosek bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum