R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wypisani z listy wiernych
Autor Wiadomość
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-17, 17:25   

Heh, no właśnie, to też jest dobre - grzech ciężki, grzech lekki. Trzeba sobie robić rachunek sumienia, żeby było wiadomo co można zrobić a czego nie można bo ma się lekki ;-) a w Biblii grzech to grzech - niezależnie jaki...

Do hipokryzji dodam zagadkę.
Czym się różni Matka Boska Fatimska od Częstochowkiej i od tej w Lourdes ? A czym one się różnią od tej w Licheniu ? I co za tym idzie - po jakiego grzyba ludzie wyjeżdzają tak daleko, jeśli mają na pęczki swoich ? Jedna jest lepsza od drugiej czy jak ? Idąc dalej - czy ta na "medaliku" też jest ważna ? A jeśli tak to czy jest "słabsza" od tej np. na obrazie w Częstochowie i dlaczego ?;-)
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-07-17, 18:29   

Tomku, tak dla odmiany, co się Tobie w KK podoba?
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-17, 20:30   

baltazar napisał/a:
Tomku, tak dla odmiany, co się Tobie w KK podoba?


Widziałem już kilka łądnych zakonnic ;-) Eh, jaka strata :-) [/fade]
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-07-17, 20:32   

a tak na serio?
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-07-17, 21:36   

Tomek napisał/a:
Chcesz mi wmówić, że wg Katolików ludzie chorzy, którzy nie są w stanie pójść do kościoła to ludzie, któzy nie mają szans na zbawienie ?


Po pierwsze Ja nic takiego nie napisałem!!!

Po drugie dodałem klauzule: Chyba że komuś nie pozwala stan zdrowia!!!

[ Dodano: 2006-07-17, 12:41 ]
Tomek napisał/a:
A ja pamiętam cytat z Biblii - gdzie dwóch lub trzech tam ja jestem pośród nich. I dodam, że nie ma tam ani słowa o tym, że "gdzie conajmniej dwudziestu, przed ołtarzem murowanym + kapłan tam ja jestem pośród nich". Cóż, to tylko taki kontrast między naukami Boga a KK..


Tzn. jesteś przeciwko Duchowieństwu??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-17, 21:59   

majk-el napisał/a:
Tomek napisał/a:
Chcesz mi wmówić, że wg Katolików ludzie chorzy, którzy nie są w stanie pójść do kościoła to ludzie, któzy nie mają szans na zbawienie ?

Po pierwsze Ja nic takiego nie napisałem!!!
Po drugie dodałem klauzule: Chyba że komuś nie pozwala stan zdrowia!!!


Ta, klauzule, ot taka logika zasad wg KK.

Cytat:
[ Dodano: 2006-07-17, 12:41 ]
Tomek napisał/a:
A ja pamiętam cytat z Biblii - gdzie dwóch lub trzech tam ja jestem pośród nich. I dodam, że nie ma tam ani słowa o tym, że "gdzie conajmniej dwudziestu, przed ołtarzem murowanym + kapłan tam ja jestem pośród nich". Cóż, to tylko taki kontrast między naukami Boga a KK..


Tzn. jesteś przeciwko Duchowieństwu??


Nie. Jestem przeciwko duchowieństwu wg KK. W Biblii jest też napisane, że Biskup powinien mieć żonę, żeby dobrze rozumieć problemy swoich podopiecznych. A przecież wiadomo, że celibat został wprowadzony jedynie dlatego, że kościół zbyt dużo majątku tracił na rozwodach księży ;-)
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-17, 22:08   

albo nie, lepiej będzie jak juz nic nie napiszę, bo sie naprawde pokłócimy. Usunęłam to co wcześniej tu napisałam.
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-17, 22:29   

Ryfka napisał/a:
a może żona byłaby balastem dla męża - biskupa (chociaż przykro mi to pisać ;) ), nie mając rodziny może sie skupic na szerzeniu Dobrej Nowiny. Jezus tez nie miał żony. A ewangeliści tez zalecali celibat


Hej, no widzę, że muszę Cię jednak doedukować.

Marek, 1.30

"A teściowa Szymona (Piotra) leżała w gorączce i zaraz powiedziano mu o niej". Ucinając spekulacje, słowo "teściowa", które zostało tu użyte występuje też w kilku innych miejscach w BIblii i zawsze w tym samym znaczeniu - teściowa ;-) A więc ewangelista Piotr miał żonę :)

Przypadkowo trafiłem jeszcze na takie coś:
"uwiedzenie obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich...":D

Dodam do tego jeszcze, że w tamtych czasach ludzie nie będący żonaci byli traktowani jako ludzie niższej kategorii i raczej dziwne by było, gdyby znaczna część uczniów nie była w związkach, myślę, że faryzeusze często by ich za to krytykowali, a w Biblii nie ma o tym wzmianki. Jezusa z kolei nie mieszaj do tego, bo jest Bogiem, nawet wg KK, choć ten woli go pokazywać albo jako umierającego na krzyżu, albo jako dziecko w rękach Marii.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-17, 22:42   

co z tym forum, ja usuwam, a Tomek to cytuje :evil:
Tomek, łatwo zacytowac mały urywek Biblii, wyrywając je z kontekstu i nadac mu całkiem inne znaczenie,dosłowne, które Tobie akurat pasuje. Z tego co wiem, wiele sekt to praktykuje. A o moją edukację sie nie martw, sama o nią dbam.
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-17, 23:09   

Ryfka napisał/a:
co z tym forum, ja usuwam, a Tomek to cytuje :evil:
Tomek, łatwo zacytowac mały urywek Biblii, i nadac mu całkiem inne znaczenie,dosłowne, które Tobie akurat pasuje. A o moją edukację sie nie martw, sama o nią dbam.


No jasne, to masz dłuższy fragment:

"I zaraz po opuszczeniu synagogi przyszli z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. A teściowa Szymona leżała w gorączce i zaraz powiedziano mu o niej. I przystąpiwszy, ujął ją za rękę i podniósł ją; i opuściła ją gorączka i usługiwała im."

Naprawdę uważasz, że może to cokolwiek innego znaczyć ? To może wyjaśnij mi co ? Może cały rozdział chcesz ? Zaręczam, że nawet cała wklejona ewangelia św. Marka nie zmieni znaczenia tych słów. Biblia jest dla każdego (myślącego). A co celibat robi z ludźmi (nie ze wszystkimi) to można poczytać - co się dzieje w klasztorach męskich. Dodam, że w samym Wieluniu za czasów gdy w nim mieszkałem była głośna sprawa, gdy dwóch młodych franciszkaninów płaciło małemu chłopcu za różne ciekawe rzeczy. Tylko mały w końcu pękł i zrobiono zasadzkę policyjną na osiedlug bugaj (czy jak to się tam nazywa). No cóż.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-18, 08:09   

Tomek napisał/a:
Przypadkowo trafiłem jeszcze na takie coś:
"uwiedzenie obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich..."


może przypadkowo w "Strażnicy" to znalazłes?
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-07-18, 09:30   

Oho , a gdzie tolerancja do innych wyznań? Już jedno wiem napewnoRyfka, biblię to ty tylko widziałaś ale napewno nie czytałaś , uważasz że tylko Św. Jehowy znają Biblię? Czepiasz się wszystkich ale jak do tej pory swoich argumentów nie popierasz Słowem Bożym w które przecież tak zagożale wierzysz. Usiądź sobie kiedyś wieczorkiem i poczytaj , to lepsza lektura niż romansidła.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-18, 09:49   

edzia i odziu, ja tylko pytam, czy wyczytał to w "Straznicy". Gdzie tu widzisz brak tolerancji? Szkoda, że braku tolerancji nie widzisz u Tomka, gdy tak zapamiętale krytykuje wiarę w której wyrastają Twoje dziewczynki. Macie tu tendencje do wmawiania człowiekowi tego, czego nie powiedział. Przecież napisałam, że nie jestem praktykującą katoliczką i nie robię z siebie wybitnego biblisty, w przeciwieństwie do Ciebie i Tomka. Nie będę tu wylewać brudów, w postaci oszczerstw i plotek, tak jak to zrobił Tomek nt księży. A zapewniam Cię, że i o świadkach Jehowy można znależć o wiele "ciekawsze" historie w internecie. Zainteresowanych zapraszam do googli.
A fanatyzmu nie toleruję w żadnej postaci.
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-18, 09:54   

Ryfka napisał/a:
Przecież napisałam, że nie jestem praktykującą katoliczką




W wierze katolickiej podobno nie ma czegoś takiego jak 'nie praktykujący' katolik...
Albo się się jest katolikiem albo nie :?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-18, 09:58   

albo może tak odpowiem: jestem grzeszną katoliczką. Ale z pokusami walczę :lol:
Ostatnio zmieniony przez Ryfka 2006-07-18, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW