R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Niektóre komórki oszukują na SMS-ach
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-22, 10:41   Niektóre komórki oszukują na SMS-ach

"Gazeta Wyborcza": Niektóre telefony komórkowe oszukują swoich właścicieli, nabijając większe opłaty za wysyłane sms-y, niż to wynika z cennika.

Dzieje się tak dlatego, że polskie litery w SMS powodują wykorzystanie przez komórkę znacznie większej liczby znaków niż deklaruje w regulaminie świadczenia usług każdy operator.

Gazeta wyjaśnia, że na przykład w nowym modelu Nokii wpisane polskie słowo "miś" "zjada" nie 3 a 90 znaków. Z kolei w niektórych aparatach Siemensa ten sam tekst "pożera" aż 400 znaków. Eksperci tłumaczą, że jest to wina oprogramowania, jakie zostało wgrane w telefon. Podkreślają też, że można by zniwelować to zjawisko, ale wówczas producenci telefonów komórkowych nie byliby w stanie zaoferować polskiej pisowni.

Dlatego też - póki co - kilkunastu milionów użytkowników "komórek" musi liczyć się z tym, że używanie przez nich polskich znaków w SMS-ach będzie się wiązać z podwójnymi lub potrójnymi opłatami za jedną wiadomość - pisze "Gazeta Wyborcza".

Źródło: onet.pl


Tak więc od dziś nie stosujemy polskich znaków, to tak prewencyjnie :wink:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-22, 10:44   

A to już dawno było wiadomo, że polskie znaki dziwnie wydłużały smsa :)
Ja i tak pisałem zawsze bez polskich :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-08-22, 12:52   

Podpowiedzcie które to są ekonomiczne :D chcę kupić i niewiem jaki...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-22, 12:53   

Ferbik napisał/a:
A to już dawno było wiadomo, że polskie znaki dziwnie wydłużały smsa



no tak, ale nie wiedzialam, ze az tak :


Jaro napisał/a:
na przykład w nowym modelu Nokii wpisane polskie słowo "miś" "zjada" nie 3 a 90 znaków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
morten 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 39
Skąd: Poland
Wysłany: 2006-08-22, 16:27   Re: Niektóre komórki oszukują na SMS-ach

Jaro napisał/a:
"Gazeta Wyborcza": Niektóre telefony komórkowe oszukują swoich właścicieli, nabijając większe opłaty za wysyłane sms-y, niż to wynika z cennika.

Dzieje się tak dlatego, że polskie litery w SMS powodują wykorzystanie przez komórkę znacznie większej liczby znaków niż deklaruje w regulaminie świadczenia usług każdy operator.

Gazeta wyjaśnia, że na przykład w nowym modelu Nokii wpisane polskie słowo "miś" "zjada" nie 3 a 90 znaków. Z kolei w niektórych aparatach Siemensa ten sam tekst "pożera" aż 400 znaków. Eksperci tłumaczą, że jest to wina oprogramowania, jakie zostało wgrane w telefon. Podkreślają też, że można by zniwelować to zjawisko, ale wówczas producenci telefonów komórkowych nie byliby w stanie zaoferować polskiej pisowni.

Dlatego też - póki co - kilkunastu milionów użytkowników "komórek" musi liczyć się z tym, że używanie przez nich polskich znaków w SMS-ach będzie się wiązać z podwójnymi lub potrójnymi opłatami za jedną wiadomość - pisze "Gazeta Wyborcza".

Źródło: onet.pl


Tak więc od dziś nie stosujemy polskich znaków, to tak prewencyjnie :wink:


Oczywiście mowa tutaj tylko i wyłącznie w kwestii telefonów z systemem operacyjnym Symbiane OS i Windows. Telefony bez platform nie robią takich ceregieli, ale i te które posiadają systemy, to wystarczy zaopatrzyć się w program, który będzie korygował ten problem, a więc... można pisać po polsku, ale podczas wysyłania wiadomości następuje załączenie programu który filtruje nam wiadomość (usunie polskie znaki) i wyśle wiadomość bez polskich znaków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-23, 21:28   

Miałem taki problem, z aparatem zakupionym niedawno w jednym z salonów. Z tym, że może nie pożerał mi aż tyle znaków, o ilu mowa w temacie. Nie mniej i tak pisząc ok. 60 znaków telefon informował mnie o trzech zapisanych wiadomościach. Ot i problem, w instrukcji nie doczytałem się niczego na temat, więc uderzyłem do źródła, czyli salonu gdzie telefon zakupiłem. Tam oczywiście „schody”, bo, i tu ciekawostka:
- operatorzy poszczególnych sieci, nie odpowiadają za sprzedawane aparaty telefoniczne, tylko za usługi, które oferują.
Kwestia aparatu to już problem między jego posiadaczem a producentem, ale do rzeczy.

Mówię o problemie, że piszę polskie znaki a on (telefon) zżera o dużo za dużo, że można pisać bez polskich znaków, ale jednocześnie bez T9 ( a to opóźnia pisanie ).
No niestety, pan X nie rozwiązał zagadki. Według niego, życie pokarało mnie takim aparatem, bo ten model tak ma. Warto dodać że to markowy producent.
Mała sprzeczka i powrót do domu z niczym.
Jeszcze raz zacząłem analizować i…. . Eureka !!! Odkryłem.

Trzeba w ustawieniach znależć opcję pisania, a w niej tzw. pisownie uproszczoną. Co ona daje? Powoduje że można pisać słownikiem T9 z polskimi znakami , a wiadomość zostaje wysłana bez nich czyli np. ą, ć, ś, ę, a pójdzie a, c, s, e itp.
I ilość znaków zgodna z przelicznikiem danego operatora. I oto chodziło.

W kontekście tej historyjki mam nadzieję że komuś przydadzą się te wiadomości.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
morten 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 39
Skąd: Poland
Wysłany: 2006-08-24, 22:00   

miko 005 napisał/a:
Miałem taki problem, z aparatem zakupionym niedawno w jednym z salonów. Z tym, że może nie pożerał mi aż tyle znaków, o ilu mowa w temacie. Nie mniej i tak pisząc ok. 60 znaków telefon informował mnie o trzech zapisanych wiadomościach. Ot i problem, w instrukcji nie doczytałem się niczego na temat, więc uderzyłem do źródła, czyli salonu gdzie telefon zakupiłem. Tam oczywiście „schody”, bo, i tu ciekawostka:
- operatorzy poszczególnych sieci, nie odpowiadają za sprzedawane aparaty telefoniczne, tylko za usługi, które oferują.
Kwestia aparatu to już problem między jego posiadaczem a producentem, ale do rzeczy.

Mówię o problemie, że piszę polskie znaki a on (telefon) zżera o dużo za dużo, że można pisać bez polskich znaków, ale jednocześnie bez T9 ( a to opóźnia pisanie ).
No niestety, pan X nie rozwiązał zagadki. Według niego, życie pokarało mnie takim aparatem, bo ten model tak ma. Warto dodać że to markowy producent.
Mała sprzeczka i powrót do domu z niczym.
Jeszcze raz zacząłem analizować i…. . Eureka !!! Odkryłem.

Trzeba w ustawieniach znależć opcję pisania, a w niej tzw. pisownie uproszczoną. Co ona daje? Powoduje że można pisać słownikiem T9 z polskimi znakami , a wiadomość zostaje wysłana bez nich czyli np. ą, ć, ś, ę, a pójdzie a, c, s, e itp.
I ilość znaków zgodna z przelicznikiem danego operatora. I oto chodziło.

W kontekście tej historyjki mam nadzieję że komuś przydadzą się te wiadomości.


Może komuś pomoże, ale tylko temu co będzie miał identyczny model jak Twój, ponieważ nie każdy telefon posiada identyczne funkcji ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
scottie 
Przejeżdżał przez Wieluń



Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-31, 17:57   

morten napisał/a:
Oczywiście mowa tutaj tylko i wyłącznie w kwestii telefonów z systemem operacyjnym Symbiane OS i Windows. Telefony bez platform nie robią takich ceregieli, ale i te które posiadają systemy, to wystarczy zaopatrzyć się w program, który będzie korygował ten problem, a więc... można pisać po polsku, ale podczas wysyłania wiadomości następuje załączenie programu który filtruje nam wiadomość (usunie polskie znaki) i wyśle wiadomość bez polskich znaków.


hmm dziwne.ja w swoich telefonach ( jeden z Symbianem OS oraz z windows mobile ) nie spotkalem się z takimi problemami. to prawda ze pozeraja wieksza ilosc znakow poniewaz dochodzi jeszcze dodatkowy fragmet kodu ascii który odpowiedzialny jest za "ogonek" ale bez przesady nie 300 lub 400 znaków.Sam pracuje u jednego z operatorów sieci komórkowej i nikt nie wspominał o takich problemach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW