R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Robisz kopie zapasowe swoich zdjęć?
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-08-04, 12:52   Robisz kopie zapasowe swoich zdjęć?

Dzięki fotografii cyfrowej możemy szybko i tanio zrobić wiele zdjęć. Jednak równie szybko możemy je stracić. Nie wszyscy robimy kopie zapasowe i rzadko drukujemy zdjęcia - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Symantec.

W ankiecie wzięło udział ponad 2,2 tys. osób, z których aż 89% posiada aparat cyfrowy lub telefon komórkowy z aparatem. Połowa z nich robi więcej niż 10 zdjęć miesięcznie. Wielu respondentów robi rocznie ponad 400 zdjęć.

Z ankiety wynika, że trzecia cześć użytkowników aparatów w ogóle nie robi kopii zapasowych swoich fotografii, narażając się tym samym na ich utratę w razie awarii twardego dysku lub zawirusowania komputera.

Badania wykazały również, że fotografia cyfrowa całkowicie zmieniła sposób oglądania zdjęć. Większości użytkowników (70%) wystarczy oglądanie ich na ekranie komputera lub telewizora. Tylko co trzeci użytkownik drukuje swoje zdjęcia.

Szybko rośnie popularność serwisów takich jak Flickr lub Photobucket, które pozwalają na umieszczanie kolekcji zdjęć w internecie. W tej chwili robi to 17% użytkowników aparatów. 40% amatorów fotografii cyfrowej do dzielenia się fotografiami z innymi używa po prostu e-maila.

Wszystkie zmiany, jakie zaszły w sposobie przeglądania i liczby robionych zdjęć, nietrudno wytłumaczyć. Niegdyś zrobienie każdego zdjęcia narażało posiadacza aparatu na koszty (utrata klatki na filmie, koszty wywołania itd.). Dzisiaj zrobienie np. 200 ujęć nie jest związane z ogromnymi kosztami.

A czy możliwość "wypstrykania" setek zdjęć w ciągu dnia wpływa na poprawę jakości zdjęć? Niestety, eksperci uważają, że wcale nie.

Źródło: Dziennik Internautów
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-04, 13:20   

Znacie może na jakich nośnikach najlepiej archiwizować zdjęcia. Chodzi mi na jakch konkretnie płytach trzymacie swoje zbiory. Ostatnio czytałem artykuł o żywotności płyt CD i sie przeraziłem bo po kilku latach trzeba kopiować na nowe nośniki bo dopada je korozja :-(
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bzyku 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 269
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-05, 20:49   

najlepsze są chyba płytki Verbatima :) ja zawsze zgrywając moje fotki na cd robię dwie kopie, prawdopodobieństwo utraty danych spada o połowę :)
_________________
>>>...całe życie to jedna wielka gra...<<<
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-04, 21:26   

Jedne z najbardziej trwałych są taśmy, ale napędy są bardzo drogie. Myślę że kopie zdjęć można trzymać na zapasowym dysku, np. USB. Jeśli walnie Ci dysk w komputerze to masz fotki na zapasowym, jeśli masz awarię zapasowego, to masz oryginały. Zaletą tego rozwiązania jest to, że na bieżąco znasz stan techniczny swojego "medium". Płytki to faktycznie sprawa dyskusyjna.[/center]
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Fides 
Przejeżdżał przez Wieluń
Ad Gloriam



Wiek: 47
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 68
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-21, 17:47   Archiwizacja danych

Według mnie, najlepszy wybór to płyta CD/DVD - oczywiście dobrej firmy - o długoletnim stażu na rynku - czyli "Verbatim"
Ostatnio robiłem porządki w swojej płytotece i musiałem wyrzucić kilkanaście płyt, ponieważ nie dało ich się odtworzyć lub były błędy. Z pośrod wyrzuconych nie było żadnej płytki w/w firmy, a to dla mnie wniosek jednoznaczny (oczywiście wykluczam błędy podczas nagrywania płyt).
Najstarsze płytki CD - w moim zbiorze - Verbatim, sięgaja XX wieku (tj roku 1996)

Dobre płytki CD charakteryzują sie srebrną i czarną powłoką (ta strona płyty, na której nagrywamy), gorzej wypadają niebieskie lub "wpadajace w niebieski"
Co do płyt DVD to trudno mi powiedzieć - używam ich dopiero od roku, ale póki co zasada "srebrnej" warstwy zdaje sie sprawdzać. Czas pokaże.

Pozdrawiam
_________________
Absit dicto invidia. - Niechaj słowo wolne będzie od nienawiści
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-09-23, 21:35   

Polecam bardzo ciekawy artykuł na stronie Wiedzy i Życie o płytach CD.
http://www.wiz.pl/poprzed...iec_2005/cd.htm
Natomiast tych co się martwią korozją informuję, że są płyty CD które nie korodują. Płytki te mają lustro ze złota i kosztują ok. 3 zł w hurcie.
Poza tym wydaje mi się, że najlepszy i sprawdzony w archiwizacji zdjęć jest... papier fotograficzny. To jednak nie dotyczy tanich odbitek wykonanych ekonomicznie przy regenerowanej chemii ze słabym procesem stabilizacji procesu. :grin: .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-25, 10:16   

Mama napisał/a:
CD które nie korodują.

możesz konkretnie podać firmę
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-09-26, 14:14   

To tzw. złote CD i DVD firmy EMTEC.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-26, 14:15   

Mama napisał/a:
To tzw. złote CD i DVD firmy EMTEC.

Emtec, czyli wcześniejszy BASF :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-09-26, 17:40   

A swoją drogą, popatrzcie. Płyty CD, DVD, różnego rodzaju dyski, dyskietki i inne cuda niewidy a jak przychodzi co do czego to i tak dane szlag trafia.

A taki neandertalczyk, człowiek prymityw przynajmniej w „oczach” dzisiejszych czasów, namazał coś tam kamyczkiem na ścianach jaskiń i… proszę, tysiące lat mija a rysuneczki dalej są.

Dziwne, czyż nie tak? :shock: ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW