R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Włącz światła! (zapnij pasy)
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-09-30, 22:48   Włącz światła! (zapnij pasy)

:idea: Od jutra tj. 01.10.2006r. kierowcy zobowiązani są do jazdy z włączonymi światłami mijania.
Za jazdę bez świateł grozi mandat w wysokości 100 zł i 2 punkty karne.
Przepis będzie obowiązywał do ostatniego dnia lutego.
:idea:


Badania wykazują, że jazda z włączonymi światłami w dzień może doprowadzić nawet do 25-procentowego spadku liczby wypadków.


W niektórych krajach, m.in w całej Skandynawii, na Łotwie i Estonii jazda na włączonych światłach mijania w dzień jest obowiązkowa przez cały rok. W Polsce od kilku lat istnieje obowiązek włączania świateł w okresie jesienno-zimowym.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bzyku 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 269
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-01, 23:06   

dobrze, że dzisiaj nigdzie nie jechałem samochodem, bo pewnie zapomniałbym włączyć światła :grin: zupełnie wypadło mi z głowy
_________________
>>>...całe życie to jedna wielka gra...<<<
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-10-02, 03:02   

Badania wykazują że może... może marchewka ma więcej witamin od pietruszki... dla mnie to kolejna polska durna sprawa. Niedługo zrobią cały rok na światłach i zarobią na żarówkach, benzynie itp. znów polski kierowca załata dziurę w budżecie. Dla mnie światła powinny być włączane jak sa potrzebne (zmierzch, noc, mgła)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-02, 07:10   

dj arq napisał/a:
Niedługo zrobią cały rok na światłach

Moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Pojazd jest wtedy lepiei widoczny i widać z daleka czy coś jedzie w twoją strone czy nie. Co do oszczędzania na żarowkach to niektórzy kierowcy oszczędzaja cały rok żadko używając (lub wcale) ... kierunkowskazów :-) Przykre ale prawdziwe. zdarzyło mi sie ostatnio jechać za takim który bardzo późno włączał kierunkowskazy a miejscami wcale.
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-02, 10:47   

dj arq napisał/a:
Dla mnie światła powinny być włączane jak sa potrzebne (zmierzch, noc, mgła)

A dla mnie powinno się jeździć przez cały rok na światłach. Co powiesz gdy wyprzedzasz auto w lesie pod słońce i nie widzisz zbliżającego się auta z naprzeciwka, które nagle pojawiło się na drodze, bo nie ma włączonych świateł?
Ja jeżdżę cały rok. A jak ktoś mi powie, że akumulator dostaje przez to po (słowo wymoderowano), to go wyśmieję, bo jakoś mam akumulator 5 lat, auto nie garażowane, akumulator bezobsługowy, i zawsze jakoś zapali od pierwszego.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-02, 10:51   

DeMarco napisał/a:
Przykre ale prawdziwe. zdarzyło mi sie ostatnio jechać za takim który bardzo późno włączał kierunkowskazy a miejscami wcale.



DeMarco, bo ten ów jegomość, uważa że wszyscy go znają i wiedzą gdzie on będzie akurat skręcał.
Nienawidzę takich kierowców :evil:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
macek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-02, 11:09   

DeMarco napisał/a:
Przykre ale prawdziwe. zdarzyło mi sie ostatnio jechać za takim który bardzo późno włączał kierunkowskazy a miejscami wcale.

W wiekszych miastach norma.
W wieluniu pol biedy, gorzej we wspomnianych wiekszych miastach, gdzie wiekszosc ulic ma więcej pasów, i jedzie taki swoja "wypasiona fura" i trzeba mu w myslach czytać, że za chwile wskoczy przed ciebie itp

Akumulator i światła... faktem jest że chocby nie wiem jak to bylo zrobione w aucie, na krótkich dystansach bilans energetyczny będzie zawsze ujemny, stąd problemy zimą (wiele rozruchów <akumulator pracuje praktycznie na zwarciu>, plus dodatkowo swiatła i niska temperatura) pozdrawiam
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-02, 13:29   

Popieram wprowadzeni obowiązku njazdy na światłach przez cały rok. Fajnie mają to rozwiązne Węgrzy, bo u nich światła obowiązują cały rok, ale tylko poza obszerem zabudowanym. Po mieście można jeździć bez świateł (oczywiście przy dobrej widoczności).
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-10-02, 18:51   

Jeśli pozwolicie, wtrącę swoje trzy grosze do tematu;

- No cóż, następna rzecz zerżnięta z Zachodu ( czy my doczekamy się jakiegoś rodzimego, dobrego pomysłu?)
- Mówicie tu o zdecydowanej poprawie widoczności, oczywiście zgadzam się z tym, nie mniej nie zwalnia nas to od poruszania się po drodze ze szczególną ostrożnością, nie będziemy np. wyprzedzać innego pojazdu bo nie widzimy z przeciwka świateł mijania ( a co gdy inny kierowca zapomniał ich włączyć?). Przed takim, i tysiącem innych manewrów musimy być stu procentowo pewni że możemy cokolwiek uczynić.
- kwestia Węgier i jazdy na światłach w „kratkę”, czy to jest dobry pomysł…, no nie wiem, a w zasadzie to wiem, to takie masło maślane (ale przynajmniej mają coś swojego)

Reasumując, do jazdy na światłach w okresie jesień-wiosna już się przyzwyczailiśmy i niech tak zostanie, ale jazda na światłach przez cały rok, to dla mnie oczywiście, zbyteczna nadgorliwość. A może inaczej, jeśli ktoś ma taką potrzebę jeżdżenia na światłach non stop to OK. Wymuszanie zaś takiego działania poprzez kodeks drogowy to… głupota.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
macek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-02, 19:17   

Hmm ogólnie to ja też "na trasie" uzywam zawsze swiateł, mi to nie przeszkadza, może tylko pomóc. takie moje zdanie.
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-10-03, 19:07   

ourson napisał/a:
Popieram wprowadzeni obowiązku njazdy na światłach przez cały rok


A co sądzisz o obowiązku zapinania pasów?
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-03, 19:11   

ourson napisał/a:
Fajnie mają to rozwiązne Węgrzy, bo u nich światła obowiązują cały rok, ale tylko poza obszerem zabudowanym. Po mieście można jeździć bez świateł (oczywiście przy dobrej widoczności).

Hehe dla mnie to idiotyczny przepis, bo znajdą się tacy, co miną tabliczkę "koniec terenu zabudowanego" i światła wyłączą :P A co w terenie zabudowanym jest lepsza widoczność niż poza nim? :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
macek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-03, 20:35   

baltazar napisał/a:
A co sądzisz o obowiązku zapinania pasów?


Ja jak najbardziej "za"
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-03, 23:11   

baltazar napisał/a:
A co sądzisz o obowiązku zapinania pasów?


wolna wola kierowcy, pasażera. Ich pasy, ich bezpieczeństwo.

[ Dodano: 2006-10-03, 23:12 ]
Ferbik napisał/a:
Hehe dla mnie to idiotyczny przepis, bo znajdą się tacy, co miną tabliczkę "koniec terenu zabudowanego" i światła wyłączą n A co w terenie zabudowanym jest lepsza widoczność niż poza nim?


Nie, ale w terenie zabudowanym znacznie częściej zdarza się że przemieszczasz się na krótkim odcinku. Wg mnie zapobiegałoby to łapaniu kierowców właśnie na krtótkich odcinakch w mieście. Ale obowiązek jazdy na światłach powinien być cały rok.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
macek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-03, 23:53   

ourson napisał/a:
wolna wola kierowcy, pasażera. Ich pasy, ich bezpieczeństwo.


Tu się nie zgodze, nie zapinając pasów bezpieczenstwa, jestesmy smiertelnym zagrożeniem dla zapiętych pasami pozostałych jadących pojazdem,
polecam strone www.pasybezpieczenstwa.pl tam więcej info, ciekawy jest dział mity i fakty.

P.S robi sie mały offtopic, ten wątek jest o światłach ;]

Pozdrawiam serdecznie
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW