R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zabójczy lek Corhydron
Autor Wiadomość
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-11-08, 15:16   Zabójczy lek Corhydron

Zabójczy lek - Piecha o skandalicznym bałaganie w Jelfie


Zamiana corhydronu na specyfik używany podczas operacji to skutek skandalicznego bałaganu w jeleniogórskiej Jelfie - powiedział wiceminister zdrowia Bolesław Piecha.
Główny Inspektor Farmaceutyczny Zbigniew Niewójt oddał się do dyspozycji ministra zdrowia.

"Musi odpowiedzieć ten, kto jest winny zaniedbaniom" - powiedział wiceminister. Jego zdaniem sytuacja ta jest wynikiem "skandalicznego bałaganu w Jelfie", a fiolki zostały błędnie oznakowane.
REKLAMA Czytaj dalej


Zarząd Jelfy podał na stronie internetowej firmy, że w środę o godz. 16 w hotelu Mariott w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa dotycząca preparatu Corhydron 250.

Decyzja o wstrzymaniu obrotu lekiem została podjęta 11 października, 30 października zdecydowano o wycofaniu tej partii leku. Jednak resort zdrowia dowiedział się o tym z mediów. W związku z tym Główny Inspektor Farmaceutyczny Zbigniew Niewójt oddał się do dyspozycji ministra zdrowia.

Piecha poinformował, że 1071 sztuk leku wycofano z obiegu. Wiadomo, że ta seria liczyła 6609 opakowań. Chodzi o partię leku, która ma numer 010705 i pochodzi z 2005 r. Na leku jest data ważności: lipiec 2009 r.

Środowy "Dziennik" podał, że w ciągu ostatniego roku na rynek trafiło ponad 5 tys. ampułek corhydronu, z których część, zamiast tego leku, używanego przeciw alergiom, zawiera bardzo silny specyfik używany podczas operacji. Jego zażycie mogło doprowadzić nawet do śmierci.

Minister Zdrowia Zbigniew Religa określił mianem skandalu sytuację, w której minister zdrowia i odpowiedni urzędnicy jego ministerstwa nie zostali poinformowani o tym, że na rynek przez pomyłkę trafił lek zagrażający życiu.

Minister zapowiedział, że wobec osób za to odpowiedzialnych wyciągnie konsekwencje personalne.

"Nie trzeba być mądrym ani geniuszem, żeby wiedzieć, że natychmiast trzeba wycofać te leki" - powiedział podczas konferencji prasowej w Poznaniu Religa. Dodał, że jeszcze po powrocie do Warszawy "niczym innym się nie będzie zajmował i wyda rozporządzenie w sprawie wycofania leku z obiegu".

"To jest nieprawdopodobny skandal, żebym ja jako minister dowiadywał się o takiej rzeczy z gazety" - mówił Religa.

"Konsekwencje takiej sytuacji, w której ktoś popełnił śmiertelny błąd muszą być takie, że ta osoba musi odejść z pracy" - mówił minister.

Zaznaczył, że zanim wyciągnie konsekwencje chce wysłuchać co ma do powiedzenia w tej sprawie człowiek odpowiedzialny za politykę lekową w Polsce".

Jeleniogórska prokuratura zaczęła badanie okoliczności pojawienia się na rynku wadliwej partii corhydronu.

"Jeśli okaże się, że taki lek został wypuszczony na rynek, rozpoczniemy śledztwo w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia ludzkiego oraz niedopełnienia obowiązków przez pracowników Jelfy" - poinformowała Ewa Węglarowicz-Makowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Prokuratur Węglarowicz-Makowska dodała jeszcze, że za narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia grozi do 3 lat pozbawienia wolności. "Na czynności sprawdzające mamy 30 dni, ale z cała pewnością prokurator będzie dążyć do jak najszybszego wyjaśnienia sprawy i ewentualnego wszczęcia śledztwa" - mówiła rzeczniczka.

źródło www.onet .pl
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-11-09, 11:16   Gdzie są śmiertelne ampułki?

Ministerstwo Zdrowia zaapelowało wczoraj o jak najszybsze zwrócenie do aptek leku o nazwie corhydron, stosowanego m.in. w leczeniu astmy i alergii. W ponad 6,6 tys. ampułek tego specyfiku, z winy producenta, znalazł się chlorsuccillin, silny lek zwiotczający mięśnie, stosowany do znieczulenia podczas operacji. Omyłkowe podanie go może spowodować nawet śmierć.

Niebezpieczna partia ma numer 010705 i została wyprodukowana w ubiegłym roku z datą ważności do lipca 2009 r. Według Romualda Boguszewskiego, wojewódzkiego inspektora nadzoru farmaceutycznego w Łodzi, apteki i hurtownie w naszym regionie 11 października otrzymały informację o wstrzymaniu sprzedaży. Lek mógł jednak wcześniej trafić do szpitali i domowych apteczek....

Wojciech Giermaziak, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi, uspokaja: - Apteki skrupulatnie notują serie sprowadzanych leków. W środę rano sprawdziłem, że ta partia corhydronu została wycofana ze wszystkich aptek szpitalnych w naszym regionie już w październiku.

Na wszelki wypadek Romuald Boguszewski wydał jednak polecenie, aby apteki przyjmowały każde zwracane opakowanie corhydronu, bez względu na numer serii.

Corhydron jest stosowany m.in. przez łódzkie pogotowie. Dr Janusz Morawski, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, zapewnia, że sygnał o niebezpiecznej partii leku dotarł tu już kilka tygodni temu, a pogotowie z niej nie korzystało.

W aptekach naszego regionu można kupić corhydron, ponieważ z obrotu została wycofana tylko niebezpieczna seria, chociaż np. na Śląsku obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży.

- Mamy go w sprzedaży, ale nie wykryliśmy ampułek z zakwestionowanej serii - mówi Barbara Siwek, kierowniczka apteki "Cefarmu" w Tomaszowie.

Waldemar Podhalicz, dyrektor departamentu polityki zdrowotnej łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, nie wie, czy niebezpieczny lek był używany w szpitalach naszego regionu. - Nie możemy przeprowadzić kontroli we wszystkich podległych nam placówkach, ale dziś wydam polecenie, aby dyrektorzy przeprowadzili wewnętrzne dochodzenia - mówi Podhalicz.

Według prof. Piotra Kuny, wojewódzkiego konsultanta ds. alergologii w Łodzi, prawidłowo leczony pacjent nie powinien mieć w domu corhydronu ani samodzielnie go aplikować. - To lek stosowany w ostrych stanach, podawany w izbach przyjęć, szpitalnych oddziałach ratunkowych i karetkach pogotowia. W ostatnim roku żaden lekarz z naszego szpitala nie wystawił choremu recepty na ten specyfik - zapewnia prof. Kuna.

Więcej na ten temat
czytaj w Dzienniku Łódzkim
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 13:45   

W związku z tą sprawą Min. Zdrowia Zbigniew Religa oddał się do dyspozycji premiera, co sam jak zauważył jest równoważne z jego dymisją.

Wreszcie jakiś normalny minister. Tak sobie pomyślałem jak rano przeczytałem tę informację. Ale... premier nie przyjął dymisji min. Religi. I teraz nasuwa się pytanie - celowe zagranie (bo i tak mnie nie odwołają bo kogo oni znajdą na moje miejsce) czy jednak uczciwa zagrywka. Co o tym myślicie?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 13:51   

ourson napisał/a:
Wreszcie jakiś normalny minister. Tak sobie pomyślałem jak rano przeczytałem tę informację. Ale... premier nie przyjął dymisji min. Religi. I teraz nasuwa się pytanie - celowe zagranie (bo i tak mnie nie odwołają bo kogo oni znajdą na moje miejsce) czy jednak uczciwa zagrywka. Co o tym myślicie?


Ourson ja wielbicielem tego rządu nie jestem, ale w przypadku Religi to raczej jego decyzja, nie oparta na jakichś socjotechnicznych zagrywkach.
Przynajmniej taką mam nadzieję.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 13:53   

Cytat:
Przynajmniej taką mam nadzieję.


ja też. Dlatego rano przyjąłem z ulgą wiadomość że mamy jednego porządnego ministra w rządzie (od niepamiętnych już czasów). Ale potem zaczęły rodzić się wątpliwości... W końcu kampania w toku a billboardy z ministrem wiszą...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 13:56   

ourson napisał/a:
ja też. Dlatego rano przyjąłem z ulgą wiadomość że mamy jednego porządnego ministra w rządzie (od niepamiętnych już czasów). Ale potem zaczęły rodzić się wątpliwości... W końcu kampania w toku a billboardy z ministrem wiszą...


Ourson, założmy, że jednak Religa jest porządny. Inaczej można stracić resztki złudzeń co do stanu państwa i i jego formalnie wybranych przedstawicieli.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 14:03   

baltazar napisał/a:
Ourson, założmy, że jednak Religa jest porządny. Inaczej można stracić resztki złudzeń co do stanu państwa i i jego formalnie wybranych przedstawicieli.


Dobrze że ktoś tak jeszcze myśli ;-) A czy w takim razie (odbiegając od tematu) są jeszcze w rządzie inni ministrowie o których można to powiedzieć?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 14:09   

ourson napisał/a:
Dobrze że ktoś tak jeszcze myśli A czy w takim razie (odbiegając od tematu) są jeszcze w rządzie inni ministrowie o których można to powiedzieć?



Hmmmm. Myślę, że pozytywnie można powiedzieć o :

1. Radek Sikorski - Minister Obrony Narodowej
2. Zyta Gilowska - Minister Finansów
3. K.M. Ujazdowski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

No to chyba niestety wszystko.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2006-11-09, 18:31   

Myślę że rozmowa odbiega od tematu .... Pani moderator !!!!!!
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 21:46   

MAR-COM napisał/a:
Myślę że rozmowa odbiega od tematu .... !!!!!!


Tak chłopcy to nie polityka działy wam sie pomyliły :D
Prosze rozmowe prowadzic na temat :grin:
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 21:53   

Paulina napisał/a:
Prosze rozmowe prowadzic na temat


Dobrze Pani Moderator!

A swoją drogą ciekawe uzasadnienie padło dzisiaj z ust bliźniaka. Wszystkiemu winna III RP :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 22:32   

Baltazar :tuba:
Musze mówic głośniej czy wystarczy że powiem ładnie - prosze na temat rozmawiac.
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-10, 09:58   

zboczę z tematu, ale tylko trochę :grin: bo też o lekach - byłam dziś w aptece i po prostu jestem pod wrażeniem, bo na opakowaniu tabletek, które kupiłam, jest informacja napisana Brailem :!: brawo dla producenta Ranbaxy Laboratories Ltd za znoszenie barier :)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW