R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Tragedia w Halembie - histeria mediów i oszołomienie władzy
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-22, 23:18   Tragedia w Halembie - histeria mediów i oszołomienie władzy

Dlaczego śmierć kilkunastu osób (lub kilkudziesięciu jak to miało miejsce w Katowicach) sprawia że naszej władzy zaczyna odbijać? Ja rozumiem że demokracja demokracją , że tv sprzedaje to co się dobrze sprzedaje. Ale to przecież jest już jakaś paranoja. Ja naprawdę szczerze współczuję rodzinom tragicznie zmarłych górników. Ale to naprawdę nie jest powód aby cały, 40 milionowy naród nagle nie mógł pójść do kina, na dyskotekę czy obejrzeć w tv ulubionego programu rozrywkowego. To jest jakieś nieporozumienie. Najdziwniejsze jest to, że zgodnie z ustawą jedynym wymogiem dotyczącym żałoby narodowej jest opuszczenie flag państwowych do połowy masztu. Nie ma ani zająknięcia o odwoływaniu imprez itp. itd.
Dlaczego nie szanuje się uczuć pozostałych obywateli, którzy mają swój własny rozum i sami potrafią odpowiednio zachować? Dlaczego państwo i media znowu na siłę chcą zmusić obywateli do zachowania według ich widzimisię? Doprawdy... nie rozumiem...

Dla wszystkich którzy będą chcieli zarzucać mi nieczułości, ignorancję i inne takie: Nie jestem pozbawionym uczuć draniem. Ale to jest tragedia tych ludzi, ich rodzin, bliskich, znajomych. Ale nie całej Polski. Tak jak nie była tragedią całej Polski śmierć 20 górników którzy zginęli w polskich kopalniach od początku tego roku do 20.11.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-22, 23:20   

Przecież jeszcze nawet nie ogłoszono żałoby narodowej... zgadzam się z Tobą ourson, zmuszanie kogoś do czegoś, solidaryzować się w bólu i tragedii my Polacy potrafimy najlepiej na świecie, szkoda tylko, że tej solidarności nie ma na codzień i nie potrafimy być wobec drugiej osoby po prostu w porządku.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-22, 23:22   

Cytat:
Przecież jeszcze nawet nie ogłoszono żałoby narodowej...


Ale Prezydent już zapowiedział - czeka tylko na zakończenie akcji ratowniczej.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 01:46   

Od siebie [*] [*] [*]
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
komuna
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-23, 07:32   

['] ['] [']
 
   
Tina 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 224
Skąd: K-ce\Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 08:34   

Ja przezywałam kiedys cos podobnego jak przysypało mojego ojca w kopalni, na szczescie skończyło sie na połamanych żebrach i potłuczonej głowie, ale wierzcie mi to są straszne chwile najgorsze jest czekanie i ja osobiscie łączę się z rodzinami.

["]["]["]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kami1227 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 99
Skąd: lututów
Wysłany: 2006-11-23, 09:13   

ourson napisał/a:
Ale to przecież jest już jakaś paranoja


Racja... Na drogach giną setki ludzi, często w jednym wypadku kilka osód. I co? Ogłasza ktoś żałobę? Często nawet nie wspomną w mediach... Oczywiście szczerze współczuję, ale jeśli będziemy ogłaszać żałobę narodową za każdym razem, gdy w Polsce zginą 23 osoby, to cały rok będzie trwała. Dziwna ta nasza władza... :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 10:08   

[*] [*] [*]
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2006-11-23, 10:20   

Wiem dobrze jak to wszystko wygląda ponieważ połowa mojej rodziny (męska część) pracuje bądz pracowała na KWK Halemba... Sam mieszkałem na Halembie 18 lat- 200m od tej kopalni, łącze się z tymi ludźmi w bólu. Na śląsku taka tragedia zawsze miała, ma i będzie miała taki ogromny wydźwięk jak to ma miejsce teraz. Dla ludzi tam mieszkających, naprawdę śmierć górnika w takich okolicznościach jest czymś więcej niż śmiercią...


Lecz zgodzić się muszę z twierdzeniem:

Ferbik napisał/a:
zmuszanie kogoś do czegoś, solidaryzować się w bólu i tragedii my Polacy potrafimy najlepiej na świecie, szkoda tylko, że tej solidarności nie ma na codzień i nie potrafimy być wobec drugiej osoby po prostu w porządku


Nie można nikogo do tego zmuszać :!: Jest to osobista kwestia każdego człowieka i ogłaszanie żałoby narodowej myślę, że tym rodzinom niewiele pomoże...

[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 10:37   

Prezydent Lech Kaczyński ogłosił żałobę narodową w związku z tragicznym wypadkiem w kopalni "Halemba" w Rudzie Śląskiej, w którym zginęło 23 górników.
Żałoba będzie obowiązywać od czwartku od godz. 10 do soboty włącznie.


Za- Onet.pl

Na całym świecie ogłaszane są „żałoby narodowe”, a w Wieluniu takie akty solidarności są piętnowane. Szkoda słów, brawo, brawo dla tych ludzi, którzy….. .

A może tak emigracja na inną galaktykę?

Odrębnym zagadnieniem jest fakt, że Ci ludzie wcale nie musieli zginąć. Gdyby szefowie owych spółek węglowych bardziej dbali o ludzkie życie, niż o maszyny. Ale to już odrębny temat.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 10:55   

miko 005, na całym świecie żałoby narodowe ograniczane są do opuszczenia flag do połowy masztu. Z reguły nikt nie apeluje o odwołanie imprez rozrywkowych, zamykanie kin, zmianę ramówek programów tv. Ja naprawdę współczuję rodzinom tych 23 górników. Ale to naprawdę nie jest powód aby cały naród pogrążał się w takiej żałobie na 3 dni.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 11:19   

miko 005 napisał/a:
Na całym świecie ogłaszane są „żałoby narodowe”, a w Wieluniu takie akty solidarności są piętnowane. Szkoda słów, brawo, brawo dla tych ludzi, którzy….. .

Miko - poczytaj chociażby wypowiedzi na onecie i nie ograniczaj się tylko do wypowiedzi z naszego forum. Bo stajesz się takim naszym forumowym malkontentem i ostatnio krytykujesz wszelkiego typu wypowiedzi.

Myślę, że pójście na imprezę w czasie żałoby narodowej leży w sumieniu organizatora jak i osób które mają ochotę na rozrywkę.

To co się stało na Śląsku to tragedia, każdy przeżywa to na swój sposób, tylko najgorsze jest to, że dopiero budzimy się w szoku po takim incydencie, zamiast podejmować kroki do unikania tego typu wypadków. Nagle się wszyscy obudzili i robią kontrole. Tak samo było ze śniegiem zalegającym na dachu hali w Chorzowie. Musi dojść do tragedii, żeby do ludzi dotarła ich bezmyślność. A teraz szukanie winnych i rozdmuchiwanie afer.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 11:53   

Ferbik napisał/a:
Bo stajesz się takim naszym forumowym malkontentem i ostatnio krytykujesz wszelkiego typu wypowiedzi.


Po pierwsze, nie wszystkie wypowiedzi, a w zasadzie nie krytykuję żadnych tylko się do nich odnoszę.

Po drugie, dyskutujemy na tym a nie innym forum, więc odnoszę się do tego co tu a nie tam.

Po trzecie, nie zalogowałem się na tym forum dla „klakierowania”, i jeśli mam inne zdanie choćby od wszystkich to je wypowiadam.

I na koniec, zrozumiałe jest że nikt na ten czas nie zamknie się w kościołach i nie będzie opłakiwał tych ludzi. Życia nie przywróci im już żadna forma demonstracji.
Z tym że czasami dla dobrego smaku, jest dobrze coś po prostu przemilczeć.

Takie jest oczywiście moje zdanie, a czy komuś ono pasuje czy nie to już….. .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 11:57   

oglądałam wczoraj teleexpress i podali ,że PREZYDENT wesprze każda z rodzin poszkodowanych : myslicie, ze da z własnej kieszeni?? :evil:

dlaczego nie mówią, że państwo pomoże rodzinom, tylko PRRRRRRR!!!

(')(')(')
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-11-23, 12:31   

daff napisał/a:
myslicie, ze da z własnej kieszeni??

No jasne.. Marzenia... :?

[*] [*] [*]
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW