R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Tragedia w Halembie - histeria mediów i oszołomienie władzy
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-23, 13:22   

Mam tylko takie pytanie...
Jak państwo pomaga rodzinom ofiar np. wypadków samochodowych??? Bo dla rodzin górników: psycholog, pieniądze (coś koło 50 000pln) itd. Czy tak samo jest wobec wszystkich???
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 13:31   

daff, Prezydent (10tys) Premier (30tys) Min Pracy jakieś kolejne pieniądze jednorazowej pomocy i potem dodatkowe renty - również dla tych pracowników którzy nie byli górnikami tylko pracowali w zewnętrznej firmie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 13:32   

Chyba masz rację ourson. Niech każdy rozpatrzy tę sprawę we własnym sumieniu. To przypomina trochę śmierć Jana Pawła II. Brak żałoby równał się ze społecznym ostracyzmem.
Ogłoszenie żałoby to nic innego jak potwierdzenie smutengo faktu, że władza zawsze wie lepiej. Wie lepiej od nas, naszych rodzin, sąsiadów, znajomych.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-11-23, 14:47   

ourson napisał/a:
Prezydent (10tys) Premier (30tys) Min Pracy jakieś kolejne pieniądze

Ja to postrzegam jako populistyczną zagrywkę, chcą się pokazać przy okazji tragedii bo czym się różni śmierć 17 górników od śmierci 50 kierowców w weekend? Niczym ale taki kaczor jak by miał jechać do 50 miejsc w Polsce to by mu się nie chciało a tak ma wszystko na talerzu. W ogóle kto barana prosił do tej kopalni - aż mną trzęsło jak się dowiedziałem że tam jedzie. A oglądając w telewizji jak bełkocze yy, tak, mlask, yyy co się tam w kopalni dzieje jakby wiedział najwięcej - od tego jest rzecznik prasowy kopalni co ma stać przy szybie z telefonem na dół w ręku i mówić co się dzieje... A kaczor jak tak chciał pomóc to kask na łeb, kilof do łapy i na dół! Kasę da tez coś... ze swoich nie da ani grosika. Szum się zrobił, medialno-brudno-polityczny. Smutno mi jak ktoś ginie ale od takiego spektaklu pełnego łże-żalu się odcinam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 17:00   

dj arq napisał/a:
Ja to postrzegam jako populistyczną zagrywkę, chcą się pokazać przy okazji tragedii bo czym się różni śmierć 17 górników od śmierci 50 kierowców w weekend? Niczym ale taki kaczor jak by miał jechać do 50 miejsc w Polsce to by mu się nie chciało a tak ma wszystko na talerzu. W ogóle kto barana prosił do tej kopalni - aż mną trzęsło jak się dowiedziałem że tam jedzie. A oglądając w telewizji jak bełkocze yy, tak, mlask, yyy co się tam w kopalni dzieje jakby wiedział najwięcej - od tego jest rzecznik prasowy kopalni co ma stać przy szybie z telefonem na dół w ręku i mówić co się dzieje... A kaczor jak tak chciał pomóc to kask na łeb, kilof do łapy i na dół! Kasę da tez coś... ze swoich nie da ani grosika. Szum się zrobił, medialno-brudno-polityczny. Smutno mi jak ktoś ginie ale od takiego spektaklu pełnego łże-żalu się odcinam


Dj arq, masz całkowitą rację, tylko z drugiej strony pomyśl jaki byłby lament gdyby miał wszystko w du... i nie pojawił się w kopalni.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
aga 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Paź 2005
Posty: 132
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 23:10   

Ja by chciała zwrócic uwagę na jeszcze jeden ważny wdług mnie aspekt, otóż wszystkie loga tv sa czarne, obojetnie na którym kanale, wszystkie media łączą sie w bólu z rodzinami górników, nawet Lis odwołał program...ale pomimo takiego zaangazowania, zadna ze stacji komercyjnych nie pomyslała o tym, żeby nie emitować reklam, albo przeznaczyc jakaś cześć zysków z reklam na te rodziny!!!

Jedynie co mi sie obiło o uszy, to radio Z nie emituje reklam i zwolniło tempo granych utworków!!!
Dlatego mam wrazenie, że Ci którzy mowią o tym najwiecej, robia to po to, żeby wzrosła im oglądalność!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-11-23, 23:48   

baltazar napisał/a:
Dj arq, masz całkowitą rację, tylko z drugiej strony pomyśl jaki byłby lament gdyby miał wszystko w du... i nie pojawił się w kopalni.

Tak masz rację tylko zmienili by się lamentujący a to juz coś.
aga napisał/a:
wszystkie loga tv sa czarne, obojetnie na którym kanale, wszystkie media łączą sie w bólu z rodzinami górników, nawet Lis odwołał program...

To tylko głupe zachowanie na pokaz - wzorem lemingów wpadających do morza - bo nikt nie chce być napiętnowanym
aga napisał/a:
przeznaczyc jakaś cześć zysków z reklam na te rodziny

Taaa, tu mi kaktus wyrośnie. Górnik ma być tak ubezpieczony że w razie wypadku lub śmierci rodzina ma takie pieniądze dostać bez pieprzenia! A jak by zgineło dajmy na to 2? Nic by nikt nie dostał. Ale to jest juz w ich rękach żeby sobie wywalczyli coś takiego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-23, 23:56   

Cytat:
CZY JESTEM W CZYMŚ GORSZA OD RODZIN GÓRNIKÓW?

Dwa lata temu wyprzedzający na trzeciego tir zgniótł samochód moich rodziców. Zginęli oboje, a wraz z nimi dwuletni brat. Byłam wtedy w szkole. Przyszedł policjant, bez żadnych ogródek powiedział ze moi rodzice mieli wypadek i czy ma się kto mną zaopiekować bo jak nie to on musi mnie zabrać do pogotowia opiekuńczego. Nie ma sensu pisać teraz jak się wtedy czułam, tego i tak nikt kto nie był w takiej sytuacji nie zrozumie. Państwo nie tylko nie zainteresowało się moją osobą, ale jeszcze miałam wiele nieprzyjemność(mając wtedy 13 lat)w urzędach bo mój tato miał własną działalność. Straszyli mnie i moją babcie komornikami, licytacją mieszkania, wyliczali jakieś fantastyczne kwoty zaległego ubezpieczenia. Z wielkim trudem przy pomocy radcy prawnego(bynajmniej nie za darmo) udało nam się te sprawy pozałatwiać. Co roku w Polsce osieroconych w 100%wypadkach drogowych jest kilkadziesiąt dzieci. Setki tracą pojedynczych rodziców. W czym my jesteśmy gorsi? Rozumiem aż za dobrze tragedię rodzin tych którzy zginęli w tej kopalni. I nie ich pytam, pytam nasze władze, nasze organizacje charytatywne. Co, 3 ofiary nie robią aż takiego wrażenia jak 23, więc po co się tym zajmować. Za mało krwi i zainteresowania ludzi, żeby móc z zyskiem pokazać swój żal i dobroć....



~Agnieszka_15 lat, 23.11.2006 16:09


Poczytajcie jakie dziewczyna dostała odpowiedzi... :shock:

link

Głupota niektórych nie zna granic
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-11-24, 02:16   

gregg napisał/a:
Poczytajcie jakie dziewczyna dostała odpowiedzi...

Z wypowiedzi jakie napisali odpowiadając na posta tej dziewczyny winika dla mnie jedno - prawie każdy stracił przyjaciela/ojca/brata górnika i są wściekli. Ok, spoko, śmierć jest śmiercią ale dla nich śmierć górnika jest więcej warta niż śmierć np. kierowcy. Dlaczego? Ano dlatego że jak to mawia stare przysłowie pszczół punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Albo cytat z "Ally McBeal" Dlaczego mój ból jest największy na całym świecie? Bo jest mój.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-24, 10:49   

aga napisał/a:
zadna ze stacji komercyjnych nie pomyslała o tym, żeby nie emitować reklam, albo przeznaczyc jakaś cześć zysków z reklam na te rodziny!!!


TVN24, na tej stacji widziałem wczoraj osobiście informację przed reklamami, że przeznaczają dla rodzin poszkodowanych w tragedii w Halembie pewną kwotę pieniędzy. Nie chciałbym tu fantazjować bo nawet pokazywali jaka to jest suma, na pewno z przodu była jedynka i kilka zer ale nie chcę strzelać ile.

Co do Kaczyńskiego i jego obecności w Rudzie Śl., tak dzieje się w każdym kraju gdzie dochodzi do jakiś wielkich katastrof, że głowy państw osobiście zjawiają się na miejscach tych wydarzeń. Nie inaczej mogło być i u nas. I tak samo jak wszędzie, część społeczeństwa akceptuje ową wizytę, a część będzie przeciwko takiej demonstracji, uważając że to tylko chęć pokazania się a nie szczere współczucie. Jak tam z nimi (Vipami) jest naprawdę, to tylko sami diabli wiedzą.

Sprawa objęcia pomocą, poszkodowanych np. w zwykłych wypadkach drogowych a ludzi dotkniętych takimi tragediami jak niedawna w Halembie.
I tu też jest pewna prawidłowość, której trzyma się większa część świata, zawsze na piedestale będą stały katastrofy związane z wykonywaniem jakiegoś zawodu. U nas w Polsce górnictwo jest jakby oczkiem w głowie wszystkich opcji rządzących. I dlatego dzieje się tak a nie inaczej. Nie twierdzę że to jest mądre rozwiązanie, ale czy ktoś jest w stanie taki stan rzeczy zmienić, też w to wątpię.

Nie pamiętam jak to było z tragedią drogową, w której młodzież jechała przed maturami do Częstochowy. Spalony autobus, też kilka ofiar śmiertelnych, jednym słowem olbrzymia masakra. Czy wtedy była żałoba narodowa? Ktoś pamięta? Tam też jakieś deklaracje finansowe dla tych rodzin były.

A tak na marginesie, ciekaw jestem ile z tych wszystkich deklarowanych pieniędzy dostaną; wdowy, matki, dzieci.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-24, 10:56   

ourson napisał/a:
daff, Prezydent (10tys) Premier (30tys) Min Pracy jakieś kolejne pieniądze jednorazowej pomocy i potem dodatkowe renty - również dla tych pracowników którzy nie byli górnikami tylko pracowali w zewnętrznej firmie.


paweł. to nie jest odpowiedź na moje pytanie. czy oni daja z własnej kieszeni?

bo skarb państwa to nie jest ich prywatny portfel :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
aga 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Paź 2005
Posty: 132
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-24, 10:58   

miko 005 napisał/a:
aga napisał/a:
zadna ze stacji komercyjnych nie pomyslała o tym, żeby nie emitować reklam, albo przeznaczyc jakaś cześć zysków z reklam na te rodziny!!!


TVN24, na tej stacji widziałem wczoraj osobiście informację przed reklamami, że przeznaczają dla rodzin poszkodowanych w tragedii w Halembie pewną kwotę pieniędzy.


W takim razie przepraszam, że wprowadzam szanownych forumowiczów w błąd, dzięki miko 005 za sprostowanie!!!

Ja zazwyczaj w dzien słucham radia, a w trakcie wiczornego ogladania tv, wykonuje prace domowe, wiec mógł mi umknąc ten fakt...postaram sie wiecej nie plesc głupot :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-24, 11:39   

aga napisał/a:
W takim razie przepraszam, że wprowadzam szanownych forumowiczów w błąd


aga, no nie aż tak bardzo. ;)

Na tyle stacji komercyjnych działających na wizji, tylko jedną stać na taki odruch.
Jest jeszcze parę, które informują o jakiś kontach, czy fundacjach ale te raczej odwołują się do sumień szarego społeczeństwa. W dalszym ciągu nie jest to jednak wyłożenie własnej kasy.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-24, 11:52   

Najsmutniejsze jest to, że politytcy robią sobie z takich sytuacji kampanię wyborczą i licytują się kto da więcej poszkodowanym z kasy państwa. Za 2 tygodnie nikt o tym już nie wspomni, a w TVN wyjdzie afera że rodziny dostały jakieś grosze z obiecanych kwot.

Na polskich drogach ginie co roku ok. 5000 osób (cały wieluń w ciągu 4-5 lat) co daje około 14 osób dziennie. Czy ktoś robi z tego tragedię? Nic! Cisza! Co najwyżej komentują statystyki ile to % mniej w kolejnym roku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
aga 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Paź 2005
Posty: 132
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-24, 12:01   

Administrator napisał/a:
Za 2 tygodnie nikt o tym już nie wspomni, a w TVN wyjdzie afera że rodziny dostały jakieś grosze z obiecanych kwot.


I znow bedą mieli o czym mówić i robić UWAGĘ, oglądalność podskoczy...

Dlaczego Lis wczoraj odwołał swój program, zamiast zrobić go o bezsensownie podejmowanych decyzjach administracji, która wysyła ludzi na pewną śmierć!!! Czy nie ma winnych i odpowiedzialnych osób za tę sytuację??? W trakcie trwania programu, można było zebrać sms'ami jakąś kwotę pieniężną, żeby pomóc tym ludziom, wiadomo, że żadna kwota życia nie wróci, ale zawsze bedzie łatwiej żyć!!!! Puste słowa...pomagamy, wspieramy, relacjonujemy...po co???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW