R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Premier o Warszawie: wraca stare
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-26, 23:52   Premier o Warszawie: wraca stare

Premier Jarosław Kaczyński - chwilę po ogłoszeniu sondażowych wyników II tury wyborów na prezydenta Warszawy, które dają zwycięstwo Hannie Gronkiewicz-Waltz (PO) - powiedział: wraca stare i temu musimy się przeciwstawić.
"Z jednej strony mamy PiS, a z drugiej sojusz PO-SLD, (...) mamy byłego prezydenta (Aleksandra) Kwaśniewskiego znowu na pierwszej linii" - mówił szef rządu w niedzielę wieczorem, nawiązując do poparcia, jakiego Kwaśniewski udzielił kandydatce PO przed II turą wyborów.

"Jestem pełen optymizmu, my prędzej czy później w tych najważniejszych wyborach zwyciężymy" - dodał premier.

Zdaniem premiera Jarosława Kaczyńskiego, do zwycięstwa Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie przyczyniło się m.in. poparcie jej przez b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i jednego z liderów Lewicy i Demokratów Marka Borowskiego oraz wcześniejsze zakończenie kampanii wyborczej w związku z tragedią w kopalni "Halemba" w Rudzie Śląskiej.

Według sondażu GfK Polonia dla TVP i "Dziennika", Gronkiewicz- Waltz (PO) uzyskała 52,8 proc. poparcia. Na jej kontrkandydata Kazimierza Marcinkiewicza (PiS) głosowało 47,2 proc. wyborców. Z kolei według sondażu PBS DGA na zlecenie TVN24, "Gazety Wyborczej" i "Przekroju, Gronkiewicz-Waltz uzyskała 53,4 proc. głosów, a Kazimierz Marcinkiewicz - 46,6 proc.

W TVP1 premier ocenił, że obecnie należy przekonywać Polaków, że PiS chce i zmienia Polskę na lepsze, a inni zamierzają wrócić do "tego, co było przed aferą Rywina".

Szef rządu zapewnił, że PiS będzie starało się zwrócić do tego elektoratu, który głosował na Platformę. "Jestem przekonany, że potrafimy go przekonać. Ale przede wszystkim sądzę, że przekonają go fakty. Rok minął i jakoś demokracja w Polsce zagrożona nie jest" - zwrócił uwagę. Zdaniem premiera, ci, którzy mówili o takim zagrożeniu, "kłamali świadomie".

J.Kaczyński zaznaczył, że PiS będzie konsekwentnie realizować "wszystko, co zaplanowano". Zapowiedział, że w przyszłym roku zostanie przeprowadzona reforma finansów publicznych, zostanie też przedstawiona propozycja zmiany polityki mieszkaniowej, poprawi się bezpieczeństwo, będą też wyniki reformy wymiaru sprawiedliwości.

Zdaniem premiera, w 2007 roku poprawi się też sytuacja w służbie zdrowia i będzie to "kolejny rok konsekwentnej polityki zagranicznej, która nie wyrasta z kompleksów, poczucia gorszości, tylko jest zwykłą polityką dużego europejskiego państwa".

W ocenie J.Kaczyńskiego, główną przyczyną dobrych wyników PO w wyborach samorządowych w dużych miastach była prowadzona przez nią negatywna kampania wyborcza.

"Ta wielka kampania antypisowska prowadzona przez kilkanaście miesięcy, jak się okazało zmobilizowała elektorat większych miast. Najwyraźniej z tą kampanią dużo łatwiej dotrzeć do tego elektoratu, niż do elektoratu mieszkającego w innych miejscach w kraju" - powiedział premier.

Jego zdaniem, część wyborców "dała sobie wmówić, że w Polsce źle się dzieje, chociaż jako żywo nic złego się nie dzieje, a można powiedzieć, że odwrotnie".

Pytany, co powiedział Kazimierzowi Marcinkiewiczowi, premier odparł, że jeszcze z nim "na poważnie" nie rozmawiał. "To było tylko takie krótkie spotkanie. Powiedziałem, że w porządku, dostał dobry wynik i nie ma powodu, żeby się tak bardzo martwił" - zaznaczył J. Kaczyński.

Jak podkreślił, według sondaży Marcinkiewicz jest nadal najbardziej popularnym politykiem w Polsce. Zdaniem premiera, wyniki wyborów potwierdzają, że jest on skuteczny i może skupiać wokół siebie poparcie.

Premier dodał, PiS bardzo chciało, żeby Marcinkiewicz wygrał wybory w Warszawie. Podkreślił, że osobiście podjął wszystkie potrzebne decyzje, "żeby te szanse były jak największe".

Pytany o przyszłość Marcinkiewicza, premier zaznaczył, że "na pewno znajdzie on bardzo poważne zatrudnienie".

Na pytanie, czy pogratuluje Gronkiewicz-Waltz, J.Kaczyński powiedział, że "zwykle gratuluje ten, który przegrał". Dodał, że Marcinkiewicz pogratulował już swojej konkurentce.

"To, co mówi pani Gronkiewicz-Waltz o mojej partii, bywa że o mnie, troszeczkę zwalnia mnie od takich towarzyskich obowiązków, bo naprawdę ten poziom agresji jest przede wszystkim straszliwie szkodliwy dla Polski, nie dla mnie, bo ja się tym niespecjalnie przejmuję" - zaznaczył premier.

Zdaniem J.Kaczyńskiego, PiS ciągle wyciąga rękę do PO i słyszy w odpowiedzi, że "zasadą jest bezwzględna eliminacja PiS".

źródło: onet.pl
--------------------------------

No jak widać Kaczory nie potrafią pogodzić się z przegraną...
Marcinkiewicz najpopularniejszym politykiem... prawie jak u nas w Wieluniu - Okrasę mało kto znał. Czyli popularność to nie wszystko. Ważne są efekty działania, które ludzie powinni oceniać podczas wyborów. Jak widać po frekwencji w Warszawie ludzie chcieli zmian.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-11-26, 23:54   

Proszę.. a myślałam że wygra Marcinkiewicz.. jak to w życiu niczego nie można być pewnym... :roll:
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-26, 23:55   

Malinka, pewnie cieszysz się, że w Łodzi wybrano Kropiwnickiego?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-11-27, 00:03   

Ferbik napisał/a:
Malinka, pewnie cieszysz się, że w Łodzi wybrano Kropiwnickiego?

Wiesz jestem z tego zadowolona, dlatego że Kwiatkowski to moim zdaniem w ogóle nie nadaje sie na prezydenta , vice prezydenta itd... a napewno nie takiego dużego miasta jak Łódz... :!:
Kwiatkowski był vice prezydentem w Zgierzu (przezd ostatnie 4 lata) , nic nie zrobił dla tego miasta, a wrecz przeciwnie , miał zająć sie ochroną środowiska a do tej pory wysypisko śmieci jest zaniedbane a ludzie narzekająna smród. Słyszałam że do czego sie nie dotknął to psuł ponieważ nie znał sie na zarządzaniu miastem ( takim małym - a co by było jakby został wybrany w Łodzi?? moim zdaniem tragedia :!: )
Kropiwnicki to też nie szczyt mich marzeń ale..już coś lepszego niż jego kontrkandydat. Kropiwnicki zakazuję parady wolnośći w Łodzi i to mnie denerwuje.
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-27, 11:21   

Ferbik napisał/a:
"Jestem pełen optymizmu, my prędzej czy później w tych najważniejszych wyborach zwyciężymy" - dodał premier.

Zdaniem premiera Jarosława Kaczyńskiego, do zwycięstwa Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie przyczyniło się m.in. poparcie jej przez b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i jednego z liderów Lewicy i Demokratów Marka Borowskiego oraz wcześniejsze zakończenie kampanii wyborczej w związku z tragedią w kopalni "Halemba" w Rudzie Śląskiej.



Kaczor zachwuje się jak dziecko...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW