R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy istnieje przyjaźń damsko - meska?
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-26, 21:58   Czy istnieje przyjaźń damsko - meska?

Przyjaciółce możesz o wszystkim powiedzieć, zawsze ci pomoże, gdy masz problem. Gdy jest ci smutno, zaprosi cię do siebie na noc, obejrzycie razem film, ona przytuli cię, pocieszy i poczujesz się lepiej. Podobnie gdy ona do ciebie zadzwoni z problemem, rzucisz wszystko, by tylko jej pomóc. Twój partner to rozumie, wie przecież, jak ważna jest dla ciebie przyjaźń. Co natomiast, jeśli twoim najbliższym przyjacielem jest inny mężczyzna? Czy w ogóle możliwe jest stworzenie takiej bliskiej, ale jednocześnie aseksualnej relacji z mężczyzną?

Przyjaźń opiera się na więzi emocjonalnej, czasem intelektualnej, nie ma w niej jednak mowy o zmysłowości czy erotyce. Przyjaźń powinna być bezinteresowna, czysta i szczera, zatem do miłości brakuje jedynie relacji seksualnej. Wobec tego przyjaciele, zwłaszcza jeśli są przeciwnej płci, nie powinni patrzeć na siebie jak na obiekt pożądania, nawet jeśli spędzają z sobą mnóstwo czasu, w różnych okolicznościach. Wiele osób nie jest więc w stanie pojąć i uwierzyć, że dwoje ludzi, przeciwnej płci, którzy zwierzają się ze swoich przeżyć i problemów, wiedzą o sobie tak wiele, potrafi pozostać jedynie przyjaciółmi. Natomiast ci, którzy takiego przyjaciela mają, twierdzą, że nie ma w tym niczego zaskakującego. Ludzie to nie zwierzęta zatem nasze relacje z ludźmi nie opierają się wyłącznie na relacji seksualnej.

Wiele kobiet wręcz deklaruje, że prawdziwa przyjaźń jest możliwa wyłącznie między kobietą w mężczyzną, gdyż nie ma między nimi wtedy zawiści, rywalizacji o partnerów. Często słyszy się o przypadkach, że dwie najlepsze przyjaciółki kłócą się o mężczyznę, bądź jedna odbija drugiej partnera. Jeśli przyjaciele są przeciwnej płci, takie sytuacje nigdy się nie wydarzą. Kobiety często też zauważają, że dzięki przyjaźni z mężczyznami, lepiej rozumieją punkt widzenia płci przeciwnej, mogą dowiedzieć się, jak dane zachowanie pań jest odbierane przez panów i dzięki temu, mają szerszy i pełniejszy obraz relacji damsko-męskich. (...)

Źródło WP

Ja uważam , ze przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa! Sama mam takiego przyjaciela, to jest fajna sprawa!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-11-26, 22:07   

Ten temat juz kiedys byl na forum, ale moze we wczesniejszych edycjach. Wszystko jest zalezne od tego jak definiujemy slowo PRZYJAZN.
Gdyby patrzec z perspektywy, ktora ktos ostatnio mi zaproponowal "nic nie jest czarne albo biale, sa rozne odcienie szarosci".... stwierdzam, ze PRZYJAZN jest mozliwa. Druga strona medalu jest inna...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-11-26, 22:18   

Dominika napisał/a:
Ten temat juz kiedys byl na forum

Pamiętam chyba nawet sama go zakładałam... :D

Moim zdaniem tak jak wczesniej napisałam nie ma nie było i nie bedzie przyjażni miedzy kobieta a mężczyzna... Moim zdaniem ...(ale oczywiście mogą być wyjątki... np: przyjażnie od dziecka ... chociaż i takie coś możę sie wczesniej czy pozniej przekształcić w coś innego a nie przyjażń)

[ Dodano: 2006-11-26, 22:22 ]
Może zamknijmy ten.. :?: :?: :?: po co dublować jak jest temat identyczny w tym samym dziale??? I tam swobodnie każdy możę sie wypowiedziec??
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-26, 22:26   

Dominika napisał/a:
Ten temat juz kiedys byl na forum


Przepraszam jeżeli zdublowałam temat,jestem nowa na forum i mam nadzieje, że zostanie mi to wybaczone ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-11-26, 22:28   

glizda napisał/a:
Przepraszam jeżeli zdublowałam temat,jestem nowa na forum i mam nadzieje, że zostanie mi to wybaczone

:D ;) My się tutaj na nikogo nie gniewamy.. :D sama na początku częśto dublowałam tematy a potem dowiadywałam się od Ferbika że już istnieją... :roll:
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-11-26, 22:29   

spoko spoko, Paulina posprzata :wink: , ja jakos nie moge znalezc tego tematu.... Malinka moze zakladala go w dziale dla babek.... co nie oznacza ze panowie tez nie moga sie wypowiedziec.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-11-26, 22:41   

Cytat:
ja jakos nie moge znalezc tego tematu.... Malinka moze zakladala go w dziale dla babek.... co nie oznacza ze panowie tez nie moga sie wypowiedziec.

No ja jakoś też nie znalazłam.. pomyliłam sie... teraz panowie też mogą sie wypowiedziec :) On istnieje ale w dziale dla pań :)
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-26, 22:49   

Ja też nie znalazłam tego tematu. Dlatego go poruszylam. Jestem ciekawa bardzo opinii panów na ten temat!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-11-26, 22:53   

panowie lubia miec duzo PRZYJACIOLEK :twisted: , ale spoko, niech sie wypowiedza :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-26, 22:56   

Oczywiście, że istnieje przyjaźń damsko męska. Prawda Paulinko?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-11-26, 22:56   

Dominika napisał/a:
panowie lubia miec duzo PRZYJACIOLEK

Oj tak i dużo koleżanek .. bo niektórzy podobnież lepiej sie dogadują z płcią przeciwną... :P
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-26, 23:03   

Tak potwierdzam ze istnieje taka przyjaźń. I nawet tutaj na forum prawda Marcinku :)
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-27, 13:06   

Problem stary jak świat. Przyjaźń między k a m jest możliwa i tyle. Każdy kto twierdzi inaczej ma chyba za sobą fatalne doświadczenia :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
AnnBlue 
Mieszka pod Wieluniem



Pomogła: 10 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Wrz 2006
Posty: 918
Skąd: W-n/prawie Wieluń
Wysłany: 2006-11-27, 14:19   

Ja też uważam, że przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną jest możliwa. Sama miałam takiego przyjaciela, który nigdy mnie nie zawiódł (czego nie mogę niestety powiedziec o "przyjaciółkach" :sad: ). Rozmawialiśmy naprawdę o wszystkim, nie było tematu tabu. Teraz oboje mamy swoje rodziny i kontakt trochę się urwał...ale i tak zawsze możemy na siebie liczyć...wszystkim zyczę takiego przyjaciela... :)
_________________
Nic nie jest tak silne jak delikatność; nic tak delikatne jak prawdziwa siła...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tina 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 224
Skąd: K-ce\Wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 15:20   

AnnBlue, tez mialam przyjaciela na dobre i na zle tylko w moim przypadku bylo tak, ze zaczelo cos iskrzyc miedzy nami, czułam ze to nie skonczy sie dobrze oddalilismy sie od siebie. Nasza przyjazn wymrla smiercia naturalna, drogi sie nam rozeszly kazdy ma swoja rodzine, mieszkamy daleko od siebie.
Sama do konca nie wierze w przyjazn damsko-meska, moze dla tego ze nie doswiadczylam jej w pelni tego slowa znaczeniu...



____________
Pozdrawiam...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW