R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wagarowicze, bójcie sie...SMSów
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-14, 13:30   Wagarowicze, bójcie sie...SMSów

"Schools-SMS" to nazwa nowej usługi uruchomionej przez firmę Clickatell UK. Jest ona przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku szkolnym, chcących mieć większą kontrolę nad swoimi pociechami.Aby skorzystać z nowej usługi, rodzice muszą się zarejestrować w szkole, do której uczęszczają ich pociechy. W przypadku nie pojawienia się dziecka w szkole, do rodzica automatycznie wysłany zostanie SMS z informacją o tym fakcie. System potrafi dostarczyć tekst w kilku językach oraz ( w przypadku osób nie dysponujących "komórką" ) skorzystać z syntezatora mowy ( dzięki któremu wiadomość zostanie odczytana użytkownikowi telefonu stacjonarnego ).

"System stwarza nam możliwość szybkiego i wygodnego kontaktu z rodzicami" - komentuje Peter Coats, nauczyciel z Wednesfield High School w Wolverhampton, która testuje nową usługę. "Schools-SMS jest imponującym i mało kosztownym rozwiązaniem dla szkół umożliwiającym komunikację z rodzicami i dziećmi w sposób szybki i posiadający ogólną akceptację społeczną" - dodaje Deon van Heerden z Clickatell UK.
"Schools-SMS" może być używany również w celu przypomnienia rodzicom o różnych wydarzeniach szkolnych, zastępując bardziej kosztowne połączenia telefoniczne i listy. Usługa na razie dostępna jest tylko w Wielkiej Brytanii

źródło: wp.pl

Dosyć ciekawe :grin:
Ciekawa jestem czy przyjęło by sie to w Polsce?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-14, 13:43   

Z tego co mi wiadomo co najmniej jedna szkoła we Wrocławiu robi coś takiego. Zresztą nie od tego roku ale od lat kilku. Jeśli dziecka nie ma na pierwszej lekcji lub którejkolwiek następnej nauczyciel informuje sekretariat na następnej przerwie i rodzic zostaje poinformowany o tym fakcie. System się sprawdza, rodzice są zadowoleni.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-14, 15:57   

ourson napisał/a:
System się sprawdza, rodzice są zadowoleni.


Rodzice na pewno zadowoleni, a co na to dzieci?Chyba troszke mniej :lol: :lol:
Na wagary chodzili, chodzą i będą chodzic i zaden system nie pomoże według mnie :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-12-14, 20:57   

glizda napisał/a:
Na wagary chodzili, chodzą i będą chodzic


Pomoże, pomoże :!: , oczywiście osoby chodzą na wagary będą nadal chodzić i tego sie nie zmieni, ale pocieszające jest to że szkoły staraja sie zapobiegać takim wyczynom. :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-14, 21:04   

glizda napisał/a:
Na wagary chodzili, chodzą i będą chodzic i zaden system nie pomoże według mnie Very Happy


Nie chodzili. Chyba że rodzice na to pozwalali ale wtedy to już chyba nie nazywa się wagary. Mam naprawdę informacje z pierwszej ręki bo moja żona chodziła do tego liceum.


glizda napisał/a:
Rodzice na pewno zadowoleni, a co na to dzieci?Chyba troszke mniej


Jakoś niespecjalnie mnie to interesuje czy dzieciom się to podoba czy nie. Ważne jest że rodzic jest informowany że jego dziecka nie ma w szkole - jeśli o tym wie to OK. A jeśli nie - to ma prawo natychmiast o trym wiedzieć.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-12-14, 21:20   

ourson napisał/a:
A jeśli nie - to ma prawo natychmiast o trym wiedzieć.


I taka informacja jest pierwszym krokiem do tego by dziecko takich rodziców na wagary nie chodzilo. :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-14, 21:40   

[quote="ourson"]

Nie chodzili. Chyba że rodzice na to pozwalali ale wtedy to już chyba nie nazywa się wagary. Mam naprawdę informacje z pierwszej ręki bo moja żona chodziła do tego liceum.


Nie chodziło mi o konkretną szkołe, tylko ogólnie.
Może to i dobry pomysł żeby dzieci na wagary nie chodziły.Ale wydaje mi sie, że i tak będą ucieczki z lekcji.
Chociaż z drugiej strony jak rodzice będą wiedzieli o nieobecności swojego dziecka w szkole,ukrucą ten proceder
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-14, 21:49   

Cytat:
Chociaż z drugiej strony jak rodzice będą wiedzieli o nieobecności swojego dziecka w szkole,ukrucą ten proceder

właśnie o to chodzi. Teraz jest tak że rodzic dowiaduje się o ewentualnych wagarach na wywiadówce. Czyli w praktyce raz na 2 miesiące albo rzadziej. Wizja natychmiastowej kary (bo natychmiast po powrocie do domu) odstraszy część wagarowiczów. Poza tym - jak ktoś między wywiadówkami wagarował trzy razy to i tak karę miał jedną. A w przypadku sms kary będą 3 - za każdym razem ;-)

I ja nie opieram swojego poglądu tylko na jednym liceum. Po prostu zdaję sobie sprawę z tego że świadomość takiej kontroli i natychmiastowej informacji o nieobecności wysyłanej do rodziców wielu po prostu będzie zniechęcała do wagarowania.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW