R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy trojan na Gadu-Gadu
Autor Wiadomość
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-12-27, 21:50   

Marta napisał/a:
Przepraszam Dominiko, przecież wiesz, że nie zrobiłam tego specjalnie .. Kurde ale porażka

spoko Marta :) nie nerwuj sie. komp na razie hula, zainstalowalam pierwszy link podany przez Ferbika, i faktycznie zostala zmieniona strona startowa, probuje od Archa teraz :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kruk 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 224
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-27, 22:02   

wniosek? Trzeba używać opery :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-12-27, 22:09   

Kruk napisał/a:
wniosek? Trzeba używać opery :)


firefoks nie chciał otworzyć stronki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-12-27, 23:38   

uważajcie bo ja dostałem linka, który nie miał koncówki jpg tylko info www.mgxvhniobnla.info, jak napisałem do kumpla co mi wysyła to napisał mi ze nic nie wysyłał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-28, 10:53   

Trojan rozpowszechnia się przez sieć Gadu-Gadu 2006-12-28 00:53:44
Security, autor: Rafał Pawlak,

We wtorek wieczorem wielu użytkowników komunikatora Gadu-Gadu otrzymało pojedyncze wiadomości, w których znajdował się jedynie link do strony internetowej. Wiadomość możemy dostać nawet od nieznajomego, wystarczy, że on ma nas na swojej liście kontaktów.

Rozsyłane są wiadomości:

Kod:
www.google.pl
www.jhjhaliwgpee.info
www.hsqvyrpzeh.info/wcoiyw.jpg
www.sqvyrpzeh.info/?awbiby.jpg
www.hhsqvyrpzeh.info/?awbiby.jpg


Fakt, że link przychodzi jako pojedyncza wiadomość, każe przypuszczać, że do użytkowników GG trafia jako zagnieżdżony w rozmowie obrazek. Ludzie, którzy rozsyłają linki, nie mają pojęcia, o co chodzi, bo – jak twierdzą - nic nie wysyłali.

Użytkownik Smalu deobfuskował kod strony (wysyłany jest tylko do użytkowników IE), wygląda na to, że do wstrzyknięcia używa techniki Trojan-Downloader.JS.Agent.ab, dalej nie wiadomo, co (oprócz rozsyłania linka dalej) robi sam trojan.

Problem dotyczy również użytkowników przeglądarki Mozilla Firefox z aktywną wtyczką Windows Media Player, przez którą uruchamiany jest kod robaka. Można się przed tym uchronić poprzez wyłączenie wtyczki WMP. Można to zrobić wpisując w pasek adresu about:config. Odnajdujemy klucz plugin.scan.WindowsMediaPlayer i ustalamy jego wartość na 12.0.

Po uruchomieniu robak skanuje dysk w poszukiwaniu plików profilu Gadu-Gadu - gromadzi hasła do kont oraz kontakty.

Dane te są następnie wykorzystywane do rozesłania złośliwych linków.

Takie działanie może powoduje złudną obsługę komunikatorów innych niż Gadu-Gadu, gdyż wielu z ich użytkowników posiada na swoich dyskach profile programu Gadu-Gadu.

Warto wspomnieć że sposób rozprzestrzeniania się robaka sam w sobie zawiera mechanizm automatycznej aktualizacji - każda z ofiar pobiera na swój dysk najbardziej aktualną wersję.

Nie jest znane szkodliwe działanie (poza rozprzestrzenianiem się) obecnych wersji, lecz kolejne wersje robaka mogą zawierać kod którego szkodliwość będzie dużo wyższa.

W kodzie robaka znaleziono tagi kilkunastu emotikon, co wskazuje na to że wiadomości mogą znacznie różnić się od wymienionych wyżej schematów (chociaż nie jest to potwierdzone).

Robak krążył po Internecie już od początku listopada, ten atak to jego nieco bardziej rozwinięta wersja, której pierwsze symptomy (jak atak na Firefoksa) pojawiły się około miesiąca temu.

Masowe wysyłanie wiadomości do użytkowników z listy kontaktów komunikatora powoduje także, że działanie zaczyna filtr antyspamowy serwerów Gadu-Gadu i wiadomości wychodzące i przychodzące do konta zarażonego zostają zablokowane na jakiś czas.

Exploit jest, przynajmniej na ten moment, ściągany zawsze z tego samego adresu.

Wystarczy więc na firewallu wyciąć adresy zamieszane w aferę (64.202.189.170 - strona do której prowadzi pierwszy link, 66.185.126.34 - ostateczny kod robaka), by zaznać chwilowego przynajmniej spokoju. Dokonano już tego w wielu sieciach osiedlowych.

Źródło: Wikinews
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-12-28, 22:00   

i pozamiatane,komp szaleje, a raczej outlook, mam pytanko, zy u kogos kto dostal link tez outlook robi dziwne rzeczy? :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-28, 22:08   

Dominika, różne cuda sie mogą dziać, bo do końca nikt nie wie jak to badziewie działa i co w systemie zaatakuje.
Kupiłem gazetę PC World Komputer i tam była 30 dniowa wersja antywira Kaspersky'ego . Wyciągnąłem kabel sieciowy z gniazdka i zainstalowałem program... dalej juz poszło łatwo. Program znalazł różne zarażone pliki w zupełnie przypadkowych miejscach więc być może wir u Ciebie zaatakował outlooka.
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-28, 22:13   

Dominika napisał/a:
i pozamiatane,komp szaleje, a raczej outlook, mam pytanko, zy u kogos kto dostal link tez outlook robi dziwne rzeczy?


Dominiko, zrób "to coś" z tego linka co podał Ferbik. U mnie jest wszystko ok :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kdawka 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 40
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 17
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-28, 22:13   

Dominika napisał/a:
i pozamiatane,komp szaleje, a raczej outlook, mam pytanko, zy u kogos kto dostal link tez outlook robi dziwne rzeczy?


Mozesz przyblizyc jak sie te dziwne rzeczy objawiaja? Przede wszystkim polecam zainstalowanie darmowego Firefoxa 2.0 z wtyczka Adblock i Thunderbirda 1.5 zamiast Outlooka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-28, 22:14   

ja tam nie mam problemu z badziewiem typu wirus ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-12-29, 18:28   

kdawka napisał/a:
Mozesz przyblizyc jak sie te dziwne rzeczy objawiaja?

outlook wysylal jakas wiadomosc caly czas mimo ze nie chcialam nic wysylac:P, co najlepsze nic nie wyslal, bo za chwilke wyskakiwal blad. Teraz zmienilam otoczenie na "łódzkie" i wszystko gra i buczy! Dzieki za rady :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tokar1991 
Przejeżdżał przez Wieluń
VeB!



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 65
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-29, 19:01   

Dzisiaj znowu dostałem taki link:
Kod:
http://www.paperboy.nl/?PID1=M2E%3E5F%29N%3B%5C%20R%25%40%2FL%2DD%21%3A%5C%5F%3ET%26%3B5HDQU%3AZLVJ5L%27K%5D%24%5B%3C%3A6%3DV%2EG%5E%5D5%25%3FIA%25D%3F%5D%0A%26%5DG104IZR%0A
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-01-03, 21:02   

Dostajesz dziwne linki podobne do

Kod:
www.sqvyrpzeh.info/?awbiby.jpg



Trzymaj się od nich z dala! Zainstalują one na Twoim komputerze trojana identyfikowanego jako Trojan-Downloader.JS.Agent.ab. Szkodliwe działanie robaka nie jest znane, wiadomo jednak że po wejściu na złośliwą stronę trojan rozsyła się do znajomych z listy.

Problem dotyczy użytkowników przeglądarki Internet Explorer, jak również użytkowników przeglądarki Firefox z włączoną wtyczką Windows Media Player!

Użytkownicy Firefoksa mogą uchronić się przed zgubnym działaniem tego i innych robaków poprzez wyłączenie wtyczki WMP. Można to zrobić wpisując w pasek adresu about:config. Odnajdujemy klucz plugin.scan.WindowsMediaPlayer i ustalamy jego wartość na 12.0.

Aktualizacja: Udało się ustalić że robak wykrada hasła. Osoby które kliknęły w groźnie wyglądające linki powinny bezzwłocznie zmienić hasło dostępowe do konta!

Źródło: http://gg.wiadomosc.info/...d=arts&rid=4299
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW