R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wojna przeglądarek
Autor Wiadomość
kdawka 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 40
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 17
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-02, 17:10   

Ja jestem zadowolony z Firefoxa :) Lubie miec pelna kontrole nad tym co instaluje i taka daje mi Firefox. Przegladarki uzywam do przegladania stron www, nie chce miec w niej zadnych klientow poczty, IRCa itp., jednym slowem ani jednej zbednej rzeczy :) Dzieki wtyczce Adblock mam calkowita kontrole nad animacjami we Flashu (nie denerwuja was reklamy, ktorych nie da sie zamknac, lub w ktorych krzyzyk do zamykania zamiast zamykac otwiera nowa strone?)

Instalacja wtyczek do Firefoxa odbywa sie zazwyczaj jednym kliknieciem na stronie, chociaz przyznaje, ze na wyszukanie wtyczek o interesujacej nas funkcjonalnosci trzeba stracic duzo czasu.

Opera chodzi na moim kompie porownywalnie do Firefoxa lub nawet wolniej. Ale za jej glowna wade uwazam brak kompatybilnosci ze specyfikacja Javascript (nie mylic z Java bo to dwa rozne jezyki programowania, jedyne co maja wspolnego to podobna nazwa :P )

Co do IE 7 - Microsoft jak zwykle wybral co lepsze z Opery i Firefoxa i zrobil z tego cos pod swoim logo (podobnie Vista do zludzenia przypomina Mac OS X :P )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-02, 19:50   

tak to już bywa z m$ ;p nie od dziś :D :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-03, 16:59   

W kwesti bezpieczeństwa i kontroli, to mi się wydaje, że raczej problem tkwi w konfiguracji systemu i zabezpieczeń oraz przede wszystkim w samym użytkowniku, niż w tym co oferują producenci. Z resztą ciekaw jestem ile osób czytających tego posta korzysta z konta z uprawnieniami administratora. Oby jak najmniej!

Z tego, co piszą na stronach Secuni, odnośnie bezpieczeństwa IE 7.X i FF 2.0.X wygląda to tak:
IE 7.X – 3 luki niezałatane.
FF 2.0.x- .1 luka niezałatana.

Luki IE 7.X:
SA22628 Możliwe jest fałszowanie zawartości wyświetlania stron.
Test podatności znajduje się tutaj
Zalecenia Secunii: Nie przeglądaj niezaufanych stron podczas przeglądania stron zaufanych (dosłownie :-D .) Próba przetestowania przy włączonym wysokim poziomie wyskakujących okienek zakończyła się niepowodzeniem – IE oczekiwało zgody na otwarcie wyskakującego okienka.
Poziom luki: umiarkowanie krytyczny

SA22542 Pasek popup przeglądarki podatny na nadawanie informacji fałszywych.
Test podatności znajduje się tutaj
Zalecenia Secunii: Nie otwieraj linków z niezaufanych źródeł. :-D Tutaj podobnie – blokada wyskakujących okienek na poziomie wysokim i brak zgody przy pytaniu również nie doprowadziło do przeprowadzenia testów.
Poziom luki: mało krytyczny

SA22477 Możliwe przeadresowanie ujawnionych informacji.
Test podatności tutaj
Zalecenia Secunii: Dezaktywuj wspomaganie aktywności skryptów.
Poziom luki: małokrytyczny

Luki FF 2.0.X:
SA23046 Menedżer haseł niepoprawnie sprawdza łącze przed automatycznym wypełnianiem w formularzu.
Zalecenia Secuni: Wyłączyć zapamiętywanie haseł :-D
Poziom luki: małokrytyczny

Pomijam luki załatane, bo to już historia.
A podsumowując:
Wszystko świetnie, ale po co mi dwie przeglądarki, skoro mam już jedną w systemie, a pozbycie się jej (o ile jest możliwe w postaci rozsądnych kroków, a nie jakiś dziwnych IE uninstaller) utrudni mi pracę i update.
__________
Pozdrawiam!
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW