R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Okaleczyli córkę, by zawsze była dzieckiem
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-01-05, 11:14   Okaleczyli córkę, by zawsze była dzieckiem

Cytat:
Okaleczyli córkę, by zawsze była dzieckiem

Ciężko upośledzona 9-letnia Amerykanka, znana jako Ashley X, nigdy nie urośnie. Gdy miała sześć lat, rodzice za zgodą lekarzy zaczęli jej podawać duże dawki estrogenu, hormonu hamującego wzrost. Dziecku usunięto również narządy rodne i zalążki piersi - pisze DZIENNIK.

O Ashley X wiadomo jedynie, że urodziła się w Seattle w stanie Waszyngton i prawdopodobnie nadal tam mieszka. Wykształceni i pracujący rodzice, którzy pragną pozostać anonimowi, nazywają ją "Poduszkowym Aniołkiem", bo poduszka to miejsce, na którym dziewczynka spędza najwięcej czasu.

Ashley od urodzenia choruje na niepostępującą encefalopatię, czyli ciężkie uszkodzenie mózgu; nie chodzi, nie mówi i jest karmiona przez rurkę. Jej rozwój intelektualny zatrzymał się na poziomie trzymiesięcznego niemowlęcia. Normalnie rozwijałoby się jedynie ciało dziewczynki, ale właśnie temu chcieli zapobiec rodzice. Po leczeniu hormonalnym dziewczynka będzie już na zawsze mierzyć 130 centymetrów i ważyć najwyżej 35 kilo. Po prostu "dziecko zamrożone w czasie", jak pisze o niej amerykańska prasa.

"Znając dokładnie stan Ashley, jako głęboko kochający rodzice zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić jej jak najlepszą jakość życia" – napisali rodzice na swojej stronie internetowej "Ashley Treatment" (leczenie Ashley), którą uruchomili 1 stycznia. Ojciec i matka tłumaczą, że świadomie zatrzymali dziecko w rozwoju, bo tylko w ten sposób mogli nadal dobrze się nim opiekować. Na ich prośbę zgodziła się Lekarska Rada Etyczna szpitala dziecięcego w Seattle.

Źródło: dziennik.pl



I co myślicie o tym :?:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-01-05, 11:24   

trudno oceniać rodziców Ashley. Zapewne bardzo kochają swą córkę skoro podjęli trud opieki nad nią.


http://ashleytreatment.sp...px?_c02_owner=1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-05, 12:04   

Nie wiem jaką karę powinni ponieść ci debilni rodzice ale wg mnie najsurowszą.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-01-05, 12:27   

Jak dla mnie bardzo dziwne, no i takie naprawdę amerykańskie.
Pewnie okaleczyli to biedne dziecko, chociaż sami myśleli inaczej. Swoją drogą to przykry przypadek myślę tu o samej chorobie Ashley , i teraz trudno polemizować nad tym co byśmy np. my zrobili w takiej sytuacji. Oby nigdy, nikt nie staną przed takim wyborem.

Dla mnie, to jednak dziewczynka została okaleczona nie dość że przez naturę, to dodatkowo przez własnych rodziców, bardzo smutne. :(
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-05, 13:44   

Jaro napisał/a:
Ashley od urodzenia choruje na niepostępującą encefalopatię, czyli ciężkie uszkodzenie mózgu; nie chodzi, nie mówi i jest karmiona przez rurkę. Jej rozwój intelektualny zatrzymał się na poziomie trzymiesięcznego niemowlęcia


Jest wiele takich dzieci, ale rodzice nie okaleczają ich!!!!

Jaro napisał/a:
Normalnie rozwijałoby się jedynie ciało dziewczynki, ale właśnie temu chcieli zapobiec rodzice. Po leczeniu hormonalnym dziewczynka będzie już na zawsze mierzyć 130 centymetrów i ważyć najwyżej 35 kilo.


Napewno ciężko jest opiekowac sie takim dzieckiem, ale posuwać sie do czegos takiego???
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-05, 13:48   

myślę, że zrobili to bardziej dla siebie, ale jestem w stanie to zrozumieć, bo codzienna opieka nad takim dzieckiem to na pewno straszliwy wysiłek, trzeba podnieść, umyć, ubrać itp. i to na pewno byłoby nad ich siły gdyby Ashley stała się dorosłą kobietą. Obejrzałam zdjęcia i widać na nich uśmiechniętą dziewczynkę, więc chyba szczęśliwą..
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-05, 13:49   

jako rodzice chorego dziecka powinni opiekować sie nią tak jak potrafią a nie dodatkowo ją okaleczać.zrobili to tylko dla własnej wygody a nie dla dobra dziecka :evil: .
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-01-05, 14:58   

Ryfka napisał/a:
Obejrzałam zdjęcia i widać na nich uśmiechniętą dziewczynkę, więc chyba szczęśliwą..


co to zdjęć, to zamieszczone są na stronie internetowej, przy budowie której wkład mają rodzice, więc trudno przypuszczać, żeby zamieścili tam zdjęcia zapłakanego i zaniedbanego dziecka.
A przed chwilą właśnie obejrzałem o tym materiał w TVN24 i wypowiadający się tam lekarz chyba sam nie był w 100% przekonany co do metod, jakie zastosowali.
Ja jestem osobiście na NIE!!
CHodzi tu tylko o wygodę rodziców, którzy z własnego dziecka zrobili sobie zwierzątko hodowlane...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-05, 20:19   

Jak dla mnie jest to pojscie na latwizne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-05, 22:30   

Pszczółka napisał/a:
zrobili to tylko dla własnej wygody a nie dla dobra dziecka .

Zgadzam sie z Toba - czysty egoizm :evil:
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-01-06, 09:17   

majk-el napisał/a:
trudno oceniać rodziców Ashley. Zapewne bardzo kochają swą córkę skoro podjęli trud opieki nad nią.

naprawdę trudno ich ocenić obiektywnie,ale może też być tak, że chętnie by ją oddali do jakiegoś domu opieki ale przepadła by kasa.Teraz mają mniej kłopotu już nie prawdziwego człowieka ale maskotkę,to tak jakby opiekować się małym schorowanym pieskiem.Jeszcze trochę a usłyszymy że usunęli jej jeszcze kilka organów żeby sobie ułatwić życie .Napewno nie jej!!!Straszne,według mnie powinni być ukarani rodzice ale również lekarze którzy podjęli się tych zabiegów,ciekawe ile wzięli w łapę...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-06, 11:53   

Czytam tak Wasze opinie i dochodzę do jedego wniosku, mianowicie lekarze jak i rodzice popełnili przestępstwo, robiąc z Ashley obiekt eksperymentu lekarskiego.

To, że ona dalej żyje nie oznacza, że w/w zabieg posłużył ratowaniu jej życia, a jedynie stał się fazą eksperymentu, którego skutki dopiero będą widoczne w miarę upływu czasu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-08, 09:23   

są osoby, które mają usuwaną część żołądka i nikt ich nie potępia i nie mówi, że okaleczają się aby być szczupłymi, w innym temacie było o kobiecie której przeszczepiono dłonie innej osoby i nikt nie powiedział o niej, że to pójście na łatwiznę, a przecież w tych operacjach też nie chodziło o ratowanie życia, ale o poprawienie jego jakości - tak jak w przypadku życia Ashley. W przypadku Ashley decyzje o operacji podjęła Lekarska Rada Etyczna i zapewne nie ma w niej ludzi przypadkowych.
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-01-08, 10:42   

podałaś przykłady które rzeczywiście miały pomóc , ale nie pasuja do historii tej dziewczynki,jej historia pokazuje, ze pomogły jedynie jej rodzicom.Nikt nie zmniejsza sobie zołądka zeby pomóc mamusi , czy nie doszywa rąk by pomóc tatusiowi...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-08, 10:47   

edzia i odziu napisał/a:
Nikt nie zmniejsza sobie zołądka zeby pomóc mamusi , czy nie doszywa rąk by pomóc tatusiowi...

osoba która waży 200 kg., albo osoba bez dłoni raczej nie jest w stanie samodzielnie radzić sobie z codziennymi obowiązkami i na pewno jest w jakimś stopniu uzależniona od innych
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW