R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Okaleczyli córkę, by zawsze była dzieckiem
Autor Wiadomość
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-01-08, 10:51   

no oki niech ci będzie lubię ustępować ale zdanie i tak mam swoje....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-08, 11:03   

Ryfko nie mozna generalizowac i wrzucac wszystkiego do jednego worka. Mysle ze sa to skrajne sytuacje na pewno o innym podlozu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-08, 11:18   

można jeszcze spojrzeć na to z drugiej strony, mysle że każdy, ja na pewno, byłby w stanie zrobić wszystko aby pomóc rodzicom. Ashley gdyby mogła decydować o sobie, pewnie też. Poza tym ta straszna choroba polega na nieodwracalnym uszkodzeniu mózgu, więc dla Ashey nie ma większego znaczenia czy jest w ciele dziewczynki, czy dorosłej kobiety. Widziałam w telewizji chłopca, też z taką chorobą, własciwie młodego mężczyznę, który tak na oko wg mnie ważył z 80 kg. Nietrudno sobie wyobrazić jaka to jest katorżnicza praca, opieka nad takim dzieckiem. Należy podziwiać rodziców, że kochają, że chcą być razem i nie idą na łatwiznę oddając np takie dziecko do specjalnego ośrodka opieki. Zresztą myślę, że każdą decyzję rodziców, które mają takie dzieci należałoby uszanować i nie potępiać, taką o oddaniu dziecka także.
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-08, 13:46   

Chciałbym zapytać Ferbika, Paulinę, Dominikę, Jaro i innych, którzy są skłonni potępiać rodziców Ashley i lekarzy, czy zetknęli się z takim przypadkiem?
1.Rozwój intelektualny takiej osoby pozostaje do końca życia na poziomie małego dziecka.
2.Osoba taka wymaga całe życie opieki dorosłych-czytaj rodziców, lub zakładu opiekuńczego.
3.Jakże kłopotliwa jest opieka, kiedy dochodzą problemy z menstruacją i bądź co bądź reakcjami seksualnymi, ta osoba nie jest zdolna do realizacji funkcji seksualnych.
4.Czasami trzeba usunąć zdrowy organ, jeżeli nie może on spełniać swoich funkcji.
5.Znacznie lepiej jest, jeżeli człowiek przebywa w gronie kochających go rodziców, niż wśród obcych osób w ośrodku opiekuńczym. Tylko w rodzinie takie dzieci nie umierają po kilku miesiącach, czy latach, ale dożywają pełnoletności
Podsumowując to wszystko, nie traktuję operacji wykonanej na Ashley, jako szkodzącej jej w jakimkolwiek stopniu.
Nie zgadzam się z Tobą Ryfka, kiedy używasz jako argumentu, dla uzasadnienia głoszonych przez Ciebie tez: o operacji żołądka, aby schudnąć - uważam to za dziwactwo i niedozwolone okaleczanie się!
We wszystkim pozostałym Cię popieram.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-01-08, 13:48   

Ryfka napisał/a:
Należy podziwiać rodziców, że kochają, że chcą być razem i nie idą na łatwiznę


no jasne! równie dobrze mogą sobie kupić świnkę morską np i zamknąć ją razem z Ashley w jednym akwarium. Wtedy będą już mieli 2 zwierzątka do zabawy!
Czyli w Twoim mniemaniu każde chore dziecko należy naszprycować hormonami, żeby nie było zbyt uciążliwe dla jego bardzo "kochających" rodziców!
Niestety natura tak "wyewoluowała" człowieka, powodując iż człowiek rośnie. A rodzice, jak chcieli mieć wiecznie malutką córeczkę mogli ją sobie sklonować i zażyczyć od lekarzy, żeby była zdrowa.
A Tobie brakuje chyba zdrowego rozsądku wypisując takie głupoty o takich świrach!

[ Dodano: 2007-01-08, 13:52 ]
Zygmunt Stary napisał/a:
Jakże kłopotliwa jest opieka, kiedy dochodzą problemy z menstruacją i bądź co bądź reakcjami seksualnymi, ta osoba nie jest zdolna do realizacji funkcji seksualnych.

a do tego najlepiej jeszcze chore dzieci wykastrować!!
Czy aby Wy jesteście zdrowi z takimi poglądami?
Masz problem z dzieckeim - okalecz je! To nawet ekstremalna LPR takich propozycji nie podrzuca w programie "Zero tolerancji".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-08, 13:55   

A czy Ty zetknales sie z takim przypadkiem?
Kazdy z nas ocenia to wedlug wlasnych kryteriow. Skad tak naprawde mozemy wiedziec, czym kierowali sie rodzice? Na jakiej podstawie mozesz w 100% stwierdzic ze byla to BEZGRANICZNA, BEZWARUNKOWA MILOSC do czlowieka, do wlasnego dziecka? Ja rozumiem BEZWARUNKOWA MILOSC jako pelna akceptacje czlowieka takim jakim on jest. A na pewno taka miloscia jest milosc RODZICIELSKA, a przynajmniej taki mam o niej obraz.

[ Dodano: 2007-01-08, 14:00 ]
oczywiscie moj post kieruje do Zygmunta Starego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-08, 14:04   

Collina:
Tak jak napisałem w odpowiedzi Ryfce odnośnie żołądka oczywiście nie zgadzam się i protestuję, gdyby przypadek Ashley zastosować do zdrowego dziecka!!!! i tu moglibyśmy szukać zgody. Wówczas Twoje komentarze uznałbym za słuszne i uzasadnione. A to niestety niektórym jak powiedziałeś "świrom" w niektórych krajach mogłoby przyjść do głowy...
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-08, 14:14   

Zygmuncie Stary troszke nie rozumiem Twojego postepowania. Najpierw zwracasz sie do kogos personalnie proszac o odpowiedz, po czym jej nie zauwazasz. Czy moja odpowiedz odstaje merytorycznie od pozostalych, czy tylko nie zasluguje na odpowiedz gdyz jest ona inna niz Twoja? Moje wrazenie jest takie,ze mam do czynienia z WYROCZNIA, niejako decydujesz co jest sluszne lub nie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-08, 14:18   

Collina napisał/a:
no jasne! równie dobrze mogą sobie kupić świnkę morską np i zamknąć ją razem z Ashley w jednym akwarium. Wtedy będą już mieli 2 zwierzątka do zabawy!

przykre to, że Ashley traktujesz jak zwierzątko, wg mnie to Ashley mimo uposledzenia to człowiek!
Collina napisał/a:
A rodzice, jak chcieli mieć wiecznie malutką córeczkę mogli ją sobie sklonować i zażyczyć od lekarzy, żeby była zdrowa.

gdyby byłoby to możliwe na pewno wszyscy rodzice, którzy mają chore dzieci skorzystaliby z tego
Collina napisał/a:
Czyli w Twoim mniemaniu każde chore dziecko należy naszprycować hormonami, żeby nie było zbyt uciążliwe dla jego bardzo "kochających" rodziców

nie pisałam o każdym chorym dziecku, ale konkretnie o Ashley

[ Dodano: 2007-01-08, 13:21 ]
Zygmunt Stary napisał/a:
Nie zgadzam się z Tobą Ryfka, kiedy używasz jako argumentu, dla uzasadnienia głoszonych przez Ciebie tez: o operacji żołądka, aby schudnąć - uważam to za dziwactwo i niedozwolone okaleczanie się!

miałam tu na myśli taką operację przy olbrzymiej nadwadze (np 180 kg. to na pewno jest chorobliwa otyłość, zagrażająca życiu, zdrowiu i uniemożliwiające funkcjonowanie), kiedy inne sposoby zawodzą.
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-08, 14:23   

Dominika:
Tak zetknąłem się z przypadkiem takiego dziecka i ofiarnością rodziców!
Dziewczynka ma teraz 40 lat. Tak dziewczynka, bo nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, trzeba ją przewijać, jest na poziomie intelektualnym małego dziecka.
Żyje dzięki niezwykłej ofiarności rodziców, którzy podporządkowali jej całe swoje życie.
Właśnie analizując ich gehennę doszedłem do przekonania, że ich życie byłoby znacznie bardziej znośne, gdyby Kasia nie rosła i nie było problemów z zachowaniami seksualnymi które są przecież w tym wypadku reakcjami czysto zwierzęcymi, nie kontrolowanymi przez mózg...
Pozdrawiam
PS.
A ile takich dzieci trafia do zakładów opiekuńczych... Myślę, że Kasia tam nie przeżyłaby roku...

[ Dodano: 2007-01-08, 14:26 ]
Dominika:
Trochę cierpliwości...
Już odchodzę od kompa i będę dopiero późnym wieczorem
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-08, 14:33   

Zygmunt Stary napisał/a:
Trochę cierpliwości...
Już odchodzę od kompa i będę dopiero późnym wieczorem


Jestem cierpliwa. ;-) , ok, wiec do zobaczenia wieczorem :wink:


jesli chodzi o przetoczony przez Ciebie przyklad, to chyba znam ta rodzine. Swoim wczesniejszym postem chcialam zwrocic uwage na apsekt MILOSCI, ktora pod swoim pojeciem kryje wiele wartosci, m.in odpowiedzialnosc za drugiego czlowieka, troske, akceptacje, odpowiedzialnosc (skoro rodzice bardziej lub mniej decyduja sie na dziecko to musza brac pod uwage rowniez ta smutna ewentualnosc, ze dziecko nie bedzie w pelni zdrowe) a co za tym idzie konsekwencjami jakie sie z tym wiaza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-01-08, 14:45   

Ryfka napisał/a:
przykre to, że Ashley traktujesz jak zwierzątko, wg mnie to Ashley mimo uposledzenia to człowiek


cóż jak się nie ma jakiś silnych argumentów, to najłatwiej jest zacytować, a później przekręcić sens zdania!
tyle, że to nie ja popieram nieludzkie eksperymenty nad własnym dzieckiem dla własnej wygody.
A takie postępowanie rodziców przypomina hodowlę zwierzątka, które jak się ma kaprys można wykastrować lub dożywotnio okaleczyć nie licząc się z jego odczuciami, czy funkcjami życiowymi.


Ryfka napisał/a:
nie pisałam o każdym chorym dziecku, ale konkretnie o Ashley



tylko weź pod uwagę, że jeśli pojawił się już pierwszy taki przypadek i niestety są tego zwolenicy np. Ty i Zygmunt Stary, to jeszcze może taki idiotyczny pomysł zrodzić się komuś innemu i wtedy wszystkie chore dzieci będzie czekał taki los....

Dlatego trzeba takim zabiegom powiedzieć wyraźne NIE!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-08, 15:25   

Collina napisał/a:
cóż jak się nie ma jakiś silnych argumentów, to najłatwiej jest zacytować

to czekam na Twoje silne argumenty
Collina napisał/a:
A takie postępowanie rodziców przypomina hodowlę zwierzątka, które jak się ma kaprys można wykastrować lub dożywotnio okaleczyć nie licząc się z jego odczuciami, czy funkcjami życiowymi

w sytuacji rodziców Ashley to z pewnością nie kaprys, ale poważna przemyślana decyzja na którą wyraziła zgodę Komisja Etyki Lekarskiej
Collina napisał/a:
jeśli pojawił się już pierwszy taki przypadek i niestety są tego zwolenicy np. Ty i Zygmunt Stary, to jeszcze może taki idiotyczny pomysł zrodzić się komuś innemu

medycyna na szczęscie idzie naprzód i musimy się liczyć z tym, że i w Polsce pojawi się wcześniej czy później taka możliwość, dlatego lepiej wczesniej przedyskutować i
rozważyć takie możliwości i przygotować odpowiednie normy prawne regulujące takie przypadki, żeby właśnie nikt nie nadużywał możliwości nowoczesnej medycyny dla własnych kaprysów czy eksperymentów.

[ Dodano: 2007-01-08, 14:30 ]
Collina napisał/a:
A Tobie brakuje chyba zdrowego rozsądku

czasami też miewam wątpliwości co do mojego zdrowego rozsądku ;) :lol:
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-01-08, 16:40   

Ryfka napisał/a:
czasami też miewam wątpliwości co do mojego zdrowego rozsądku



dzięki za rozładowanie emocji. jestem pod wrażeniem i sorki, jesli się trochę uniosłem, ale dla mnie jest to po prostu złe i naganne. Ale coż.... ile ludzi, tyle tez może być opini na dany temat.
Pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-09, 00:06   

Dominika:
Przykład, o którym pisałem nie jest z województwa łódzkiego. Nie znaczy, że jest niemożliwym, żeby TEN przypadek był znany przez Ciebie.
Dziecko najczęściej prosi się na świat w najbardziej "nieodpowiednim" momencie, a sztuką jest przyjąć je w tym momencie. Rodzice oczekują dziecka zdrowego. Tak zresztą jak wszyscy. Nie wyobrażają sobie nawet, że ich dziecko może być niepełnosprawne. Żyją głęboką nadzieją, że to ich nie spotka. Kiedy spotyka ich TO "najgorsze" potrafią, lub nie potrafią tego przyjąć. Niektórzy proponują im "łatwiejsze" rozwiązanie. Zamordowanie tego dziecka w okresie prenatalnym. Inni oddanie do zakładu...
Najwięksi tylko wybierają ŻYCIE i opiekę nad dzieckiem w domu. Czy nie zasługują na pomoc i ulżenie w ciężkiej doli przez pozbawienie dziecka jemu samemu nieprzydatnych funkcji, a faktyczne jego uszczęśliwienie.
Kto nie chciałby być dzieckiem przez całe życie? Temu konkretnemu dziecku od początku nie był zresztą pisany inny los, tylko być dzieckiem zawsze...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW