R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Okaleczyli córkę, by zawsze była dzieckiem
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-09, 00:27   

Nie Zygmuncie Stary, nie zetknąłem się z takim przypadkiem, lecz nie zmienia to zupełnie mojego podejścia do całej tej sprawy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-09, 08:46   

domyslam się co nas tak szokuje i przeraża w tym konkretnym przypadku. Oto człowiek ingeruje w prawa natury, w wyniku postępu medycyny dostaje takie możliwości, jakie przysługiwały tylko Bogu - dawanie życia (zapłodnienie in vitro, klonowanie), czy zahamowanie wzrostu (przypadek Ashley). Towarzyszy temu obawa, czy nie posuwamy się za daleko, trzeba ciągle modyfikować normy etyczne, tworzyć nowe zasady postępowania.
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-09, 08:57   

Ryfka napisał/a:
trzeba ciągle modyfikować normy etyczne, tworzyć nowe zasady postępowania.
Ryfko z cała wypowiedzią się zgadzam, tylko to co cytuje troszke mnie niepokoi. Jak mozna modyfikowac cos takiego, czym sa normy etyczne? Dojdzie do tego, ze malo sytuacji bedzie nas bulwersowac, bo to co teraz nas szokuje stanie sie po prostu rutyna. Nie chcac byc pesymistka martwie sie o to, jak beda wygladaly te nowe zasady postepowania.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-01-09, 09:09 ]
Zygmunt Stary napisał/a:
Dziecko najczęściej prosi się na świat w najbardziej "nieodpowiednim" momencie, a sztuką jest przyjąć je w tym momencie

DZIECKO NIEGDY NIE PROSI SIE NA SWIAT!!! :evil: Tu mozna jedynie mowic o checi DOROSLYCH, ODPOWIEDZIALNYCH osob. Chec moze miec podloze rowniez egoistyczne, jak np mysl, ze bedzie sie mial kto mna zajc jak bede stara, niedolezna, czy chocby zwykla chec przekazania genow.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-09, 09:28   

Ryfka, odbiegając na chwilke od tematu, a jakie jest Twoje zdanie na temat eutanazji, przypomnij nam :?:

Bo podobno do stosowania przymusu daleko Ci było...

Jaki to ma związek z tą sprawą, ano taki, że pod kołderką dobroci, rodzice Ashley bądź co bądź podjęli tą decyzję niejako pewien przymus.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-09, 18:55   

Jaro napisał/a:
jakie jest Twoje zdanie na temat eutanazji, przypomnij nam

byłam raczej przeciw
Cytat:
rodzice Ashley bądź co bądź podjęli tą decyzję niejako pewien przymus.

Jaro, ale każdy rodzic decyduje o swoim dziecku i nie pyta się za każdym razem o jego zdanie. Kochający rodzice znają swoje dziecko, chcą dla niego jak najlepiej i podejmują decyzje co do jego przyszłości.
Dominika napisał/a:
Jak można modyfikować coś takiego, czym sa normy etyczne?

też się nad tym zastanawiam. Ciekawa jestem, co o tym myśli Zygmunt Stary, bo z filozofią i etyką, ma chyba wiele do czynienia. Przejrzałam pobieżnie Historię filozofii Fullera i np Arystoteles sądził, że etyka skazana jest od samego początku na to by była nauką nieścisłą, więc chyba dlatego skazani jesteśmy na ciągłą niepewność co do słuszności naszego postępowania.
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-01-09, 20:06   

Zygmunt Stary napisał/a:
Dziecko najczęściej prosi się na świat w najbardziej "nieodpowiednim" momencie, a sztuką jest przyjąć je w tym momencie.


hehe
Nie wiem jak było w Twoim przypadku i Twojego ewentualnego potomstwa, ale jest coś takiego jak środki antykoncepcyjne. Jeśłi nie chciałeś dzieci mogłeś ich używać, lub żyć w celibacie :grin:

Ciekawe co myślą Twoje dzieic jak to czytają....

I nie uważam, że każdy chce być dzieckiem przez cały czas, albo czy jest dobre decydowaniu za nie o tym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-10, 01:00   

Collina:
Postępowałem i postępuję zgodnie ze swoim sumieniem.

Dominika:
Używasz dużego kwantyfikatora NIGDY. Myślę, że sądzisz wyłącznie po sobie. Uważam, że rzeczywistość jest dużo bardziej złożona. Jest realna, a nie życzeniowa.

Ryfka:
Uważam, że to nie normy należy dostosowywać do rzeczywistości, a wręcz przeciwnie, na rzeczywistość należy patrzeć w świetle norm.
Główną normą rozumu jest dążenie do prawdy, a woli do dobra.
Na tę konkretną sytuację patrzę przez pryzmat dobra tych wszystkich indywidualnych osób.
Jak również przyjmuję za prawdę fakt wrodzonego uszkodzenia mózgu dziecka, co czyni go trwale niezdolnym do realizacji pewnych zasadniczych funkcji życiowych (refleksja, funkcje seksualne, samodzielna egzystencja).
Eutanazja jest z pewnością złem indywidualnym dla tego, który jej dokonuje!!
Zło w przypadku operacji Ashley może się pojawić jako społeczna akceptacja precedensu, jako społeczne przyzwolenie na powielanie tych rozwiązań w innych okolicznościach.
Dzieje się tak, kiedy o sprawach natury filozoficznej(etycznej) nie przesądzają UNIWERSYTETY(Autorytety), a BIURA BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ!!!
W tym sensie demokracja na pewno się nie sprawdza!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2007-01-10, 01:00   

Myślę że wszyscy którym na ten temat zachciało się "patrzeć z innej strony" powinni się leczyć razem z rodzicami w białym pokoju bez klamek. A już blokowanie wzrostu i wycinanie narzadów płciowych to dla mnie kojarzy się tylko z dziką Afryką i okaleczaniem dziewczynek przez wycinanie im łechtaczek i warg sromowych.... Ku...a jasna mać, ludzie!! Dziczejecie czy co?? Może banana wam kupić? :sad:

Proszę przeczytać PW - Ferbik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-10, 08:18   

7) Wszystkie treści umieszczane na forum winny zachowywać ogólnie przyjęte zasady kultury i szacunku dla poglądów innych osób
dj arq, a Ty się nawet nie pofatygowałeś żeby przeczytać regulamin forum, to naprawdę nie jest trudne :twisted:

[ Dodano: 2007-01-10, 07:51 ]
Zygmunt Stary napisał/a:
Dzieje się tak, kiedy o sprawach natury filozoficznej(etycznej) nie przesądzają UNIWERSYTETY(Autorytety), a BIURA BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ!!!
W tym sensie demokracja na pewno się nie sprawdza!

świetny wniosek...coś mi się zdaje, że nie będziemy mieli okazji kłócić się do upadłego na tym forum ;) :)
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-10, 10:58   

Ryfka:
Przepraszam wniosek nie mój, zacytowałem tylko tezę Piotra Jaroszyńskiego profesora KUL, który jest moim autorytetem, z tezą tą oczywiście się utożsamiam.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-10, 11:05   

Zygmunt Stary napisał/a:
Dominika:
Używasz dużego kwantyfikatora NIGDY. Myślę, że sądzisz wyłącznie po sobie. Uważam, że rzeczywistość jest dużo bardziej złożona. Jest realna, a nie życzeniowa.


Nie jestes mi w stanie wmowic, ze ktorekolwiek dziecko "pchało sie na swiat". Nie mam na mysli tego, czy jest ono owocem milosci badz nie, tylko o sam fakt poczecia dziecka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2007-01-10, 14:30   

Zygmunt Stary napisał/a:
Tylko w rodzinie takie dzieci nie umierają po kilku miesiącach, czy latach, ale dożywają pełnoletności


Zygmunt Stary, to jest cytat z 5 punktu, który przytoczyłeś, a

Zygmunt Stary napisał/a:
1.Rozwój intelektualny takiej osoby pozostaje do końca życia na poziomie małego dziecka.


to jest pierwszy, który napisaleś .

Wydaje mi się, że samo sobie przeczysz w swoich wypowiedziach, a jak nie to proszę wyjaśnij jakim stanem dla Ciebie jest pełnoletność, w tym przypadku :?: :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-10, 16:04   

Lesiu:
Oczywiście przyznaję się do błędnego sformułowania!
Chodziło mi jedynie o przeżycie wielu lat.
O jakiejkolwiek dojrzałości nie ma w tym wypadku co marzyć.

Dominika:
Fakt poczęcia dziecka jest momentem, od którego "pcha się ono na świat" - to normalna fizjologia.
Natomiast myślę, że chodzi Ci o co innego, o tzw. "odpowiedzialne rodzicielstwo".
Ale to nie jest temat tej dyskusji.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-10, 19:20   

Zygmunt Stary napisał/a:
Dominika:
Fakt poczęcia dziecka jest momentem, od którego "pcha się ono na świat" - to normalna fizjologia.
Natomiast myślę, że chodzi Ci o co innego, o tzw. "odpowiedzialne rodzicielstwo".
Ale to nie jest temat tej dyskusji.

Zygmuncie Stary
mam o Tobie opinie na pewno inteligentnego czlowieka, wiec prosze niech tak pozostanie. Jak mozesz rozgraniczac wogole moment poczecia, cala ciaze i NOWE ZYCIE i mieszac jeszcze w to "pchanie sie na swiat"? nie powinno w ogole pasc takie stwierdzenie w zadym z wyzej wymienionych przeze mnie okresow.
A sama definicja ODPOWIEDZIALNEGO RODZICIELSTWA wedlug mnie pasuje jak ulał.
Pozdrowienia zwrotne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2007-01-10, 20:27   

Ryfka napisał/a:
dj arq, a Ty się nawet nie pofatygowałeś żeby przeczytać regulamin forum, to naprawdę nie jest trudne


Napiszę delikatniej - proponuję dzieciom ucinać głowy - bez ceregieli. Będą miały wszystkie problemy z głowy :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW