R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-01-04, 14:55
Czy prawda jest względna?
Autor Wiadomość
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-01-08, 20:47   

bolo napisał/a:
co to za forum na którum wolnosć wypowiedzi jest zachwiana matko boshka :P
jedna podsumowująca odpowiedź i odrazu ostrzerzenie :P Wstyd , spuscie psy z łańcucha.
Samouwielbienie i lizanie doopy nawzajem , to jakas małomiasteczkowa parodia na poziomie mega ekstra zajefajnego klubu pseudo muzycznego, którego poziom didżeji nie wykracza poza remize.
Dziekuje za pozwolenie wolnosci wypowiedzi chciałem powiedzieć co myślę i jesli jest to wolny kraj to ta wypowiedź powisi tu dłużej niż 5 minut.

Pozdrawiam
Mega mega mega zajesmieszne forum.


bolo - chłopie ja Cię proszę, lecz kompleksy na forum dla zakompleksionych!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-08, 22:31   

bolo, chyba pomyliłeś watki. Zresztą szkoda gadac - lecz kompleksy gdzie indziej. Kraj jest wolny ale forum jest prywatne.
bolo napisał/a:
to jakas małomiasteczkowa parodia na poziomie mega ekstra zajefajnego klubu pseudo muzycznego, którego poziom didżeji nie wykracza poza remize

Ciekawe gdzie siega twój poziom?? Bo patrząc po poziomie wypowiedzi sięgnął dna...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-09, 00:57   

Ponieważ bolo "ostro namieszał" swoim offtopic'iem pozwolę sobie przypomnieć o co chodzi w tym temacie...
Oczywistym jest dla mnie, że w dyskusji, albo nikt nie ma racji, albo ktoś ma rację. Rację ma ten, kto jest bliżej prawdy rozumianej w sposób absolutny. Dążenie do prawdy jest dla mnie powodem i podstawą wszelkiej dyskusji!
bolo, jak zrozumiałem nie lubi dyskusji, bo już wie wszystko i to,
Cytat:
że biały jest tylko ojciec dyrektor, wyrocznia najwyższa.

Zasadniczo zgadzam się z bolo w tej kwestii. Ponieważ już nie musi myśleć i zastanawiać się, bo już wszystko zrozumiał, to interesuje go tylko rozrywka. OK, ale dlaczego nie pozwolisz innym, którzy jeszcze tego wiedzą po prostu rozmawiać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-10, 09:02   

Bolo - po raz koleiny w swoim zyciu pokazałes jaki jestes infantylny myślałam,że życie nauczyło Cie troche rozumu ale jak widac nie - zycze szcześcia i mam nadzieje ze za pare lat bedziesz miał wiecej oliwy w swoim mozgu
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2007-01-10, 10:08   

No cóż moim zdaniem wszystko jest względne, a zwłaszcza prawda. Pozostaje tylko wiara. "Trudno nie wierzyć w nic ..."

Paradoksalnie ten temat pokazał jak względna jest prawda.

Ponadto względność prawdy wcale nie oznacza że ktoś nie ma własnych podlądów (myślę że każdy ma jakieś, a to prze kogo lub co ukształtowane to już inny temat)- oznacza tylko że każdy (lub pewne grupy osób) ma własne zdanie na pewien temat.

Uważam również, że kompromis nie musi oznaczać rezygnacji z własnych poglądów.

Nawet bolo ma własne zdanie :) i chętnie bym z nim podyskutował na ten temat ale dostał bana bo ktoś kto ma inne poglądą tak zadecydował - jak widać to one kształtują w dużej mierze otacającą nas rzeczywistość.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mariola5
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-10, 10:11   

Paulina napisał/a:
że życie nauczyło Cie troche rozumu


"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień."

Paulina napisał/a:
ale jak widac nie


Paulina podaj złoty przepis na dochodzenie prawdy wracając do wątku i na doskonałą miarę oceny ludzi.
Einstein był geniuszem. - na to nie ma dyskusji

pozdrawiam
M
"another world"

[ Dodano: 2007-01-10, 10:21 ]
stanmarc napisał/a:
Nawet bolo ma własne zdanie :) i chętnie bym z nim podyskutował na ten temat ale dostał bana bo ktoś kto ma inne poglądą tak zadecydował - jak widać to one kształtują w dużej mierze otacającą nas rzeczywistość.


Sądzę że nawet nie wiesz na jak cienkiej linii balansujesz i przyjdzie chwila że komuś nie spodoba się twoja wypowiedź bo zinterpretują ją za bardzo dosłownie i dostaniesz bana jak Bolo. To się tak ładnie nazywa "wycieczki osobiste", a że liczba adminów jest niezliczona , to niezliczona ilość banów za to samo może być.

pozdrawiam
M.

Pytanie : co z tą prawdą ?
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2007-01-10, 12:35   

mariola5 napisał/a:
Sądzę że nawet nie wiesz na jak cienkiej linii balansujesz i przyjdzie chwila że komuś nie spodoba się twoja wypowiedź bo zinterpretują ją za bardzo dosłownie i dostaniesz bana jak Bolo. To się tak ładnie nazywa "wycieczki osobiste", a że liczba adminów jest niezliczona , to niezliczona ilość banów za to samo może być.


Cóż, życie jest sztuką kompromisu (banał ale prawdziwy), a w wyrażaniu poglądów ważna jest nie tylko treść ale i forma. Myślę że gdyby bolo wyraził swoje zdanie w sposób nieco mniej dosadny to i reakcja administracji była by inna. Szczegółów konfliktu nie znam więc nie będę się zagłębiał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-10, 12:57   

mariola5:
Obowiązkiem administratora jest czuwanie nad przestrzeganiem regulaminu, ale to nie powód, by lękać się interpretacji, jeśli nie ma się nic na sumieniu.
Doskonała miara oceny ludzi: nie oceniać.
Złoty przepis na dochodzenie do prawdy: Czy znasz bajkę o zmarzniętym wróbelku, krowie i kocie?

stanmarc:
bolo dostał bana nie za poglądy, tylko za wyśmiewanie i lekceważenie innego uczestnika forum (Ferbika).
Czy jest to nieprawda?
Gdybym sam został w ten sposób potraktowany, również mógłbym zgłosić się do Administratora o uporządkowanie dyskusji.
bolo użył "języka", którego wyraźnie zakazano na wielu przyzwoitych forach.
bolo wyrażał się również w tonie pogardliwiym w swoim post'cie o innej publicznej osobie.
Uważam, że i tak pojawiające się offtopic'i są liberalnie traktowane przez Administratorów.
bolo swoje poglądy mógł przedstawić bez tego wszystkiego, co go naraziło na bana np:
"Dzielicie włos na czworo! Zajmijcie się działaniem, nie gadaniem!"
Jeżeli uważasz, że przestrzeganie regulaminu forum to kompromis, to owszem tak, taki sam jak nie chodzenie nago po ulicy, czy rezygnacja z kopania starca, jeżeli na to się ma ochotę.
Cytat:
Paradoksalnie ten temat pokazał jak względna jest prawda.

W którym momencie ????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2007-01-10, 13:11   

Co do użytkownika bolo wypowiedziałem się w ostatnim poście i tam znajdziesz odpowiedź na zadane mi pytania.


Zygmunt Stary napisał/a:
W którym momencie ????


Dyskutujemy o tym czy prawda jest względna. Kilka osób ma takie same poglądy w tej kwestii, ale generalnie można przyjąć że userzy przezentują swoje odmienne, często skrajnie, zdania - czyż to nie jest względność prawdy, która przejawia się w różnorodności poglądów.

Myślę, że prawdę możemy traktować jako dogmat, który albo przyjmujemy albo nie.

Postawię trochę przewrotne pytanie: Jeśli prawda nie jest względna, z czym się nie zgadzam, to jaka jest ta bezwzględna prawda i kto ją stanowi ??

Tak szczerze to przyznam, że jak dla mnie dyskutujemy o rzeczach oczywistych (to jest tylko moje zdanie, moja "prawda o prawdzie") no ale mogę się mylić, więc biorę udział w tej dyskusji - może ktoś przedstawi jakiś ciekawy pogląd, może nauczę się czegoś nowego albo spojrzę inaczej na pewne sprawy - jestem otwarty na dyskusję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-01-10, 13:22   

Prawda jest względna jak mówił stary baca mając dylemat gdy wsadził palec owieczce do rzyci.
CZY JA MAM PALEC W RZYCI CZY OWIECZKA MA PALEC W RZYCI?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2007-01-10, 13:26   

mareks napisał/a:
Prawda jest względna jak mówił stary baca mając dylemat gdy wsadził palec owieczce do rzyci.
CZY JA MAM PALEC W RZYCI CZY OWIECZKA MA PALEC W RZYCI?


Fajny przerywnik mareks

Chyba próbujesz rozładować atmosfere, ale spoko dajemy rade, trzymamy odpowiedni poziom :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-10, 13:34   

mareks napisał/a:
Prawda jest względna jak mówił stary baca mając dylemat gdy wsadził palec owieczce do rzyci.
CZY JA MAM PALEC W RZYCI CZY OWIECZKA MA PALEC W RZYCI?

no to jest argument, muszę to przemysleć :D

[ Dodano: 2007-01-10, 12:55 ]
z grubej rury można powiedzieć :P
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-01-10, 14:59   

Chciałbym się jeszcze odnieść do omawianego tu tematu prawdy.

Według mnie, niema czegoś takiego jak, prawda moja czy twoja. Prawda jest tylko i zawsze jedna potwierdzona odpowiednimi tezami, dowodami itp.

Gro dyskusji, które mają miejsce czy to tu na tym forum czy gdziekolwiek indziej, odnośnie jakiegokolwiek tematu jest niczym innym jak własnym poglądem na dane zagadnienie. I teraz dużo zależy od rozmówcy, czy jest w stanie przekonać słuchaczy do własnego punktu widzenia na ową prawdę. Ale tylko punktu widzenia. Bo zmienić już istniejącą prawdę na „swoją” jest rzeczą , no może nie niewykonalną ale bardzo, bardzo trudną.

To co tu wypociłem :P też pewnie prawdą nie jest, ale na pewno jest moją interpretacją prawdy. :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-10, 15:10   

"Mooooja jest racja (prawda :wink: ) i to święęęęta racja!!! Bo nawet jeżeli twoja jest twojsza to moja jest najmojsza!!!" :lol:
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-01-10, 15:50   

Jedyna niekwestionowana prawda to DOGMAT CZYLI WIARA /niekoniecznie chrześćjańska/.Wszystko inne to prawda subiektywna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW