R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-11-04, 13:09
Pożądanie tworzy związki
Autor Wiadomość
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-17, 23:19   

Dla mnie wczesniej wspomniana "iskra" po prostu nie istnieje. Od razu kojarzy mi sie z wrozbiarstwem. Porzadanie- a i owszem. Co bedzie dla mnie porzadaniem? Gdy 60 letni dziadek wezmie za reke babcie i zaprosi ja na spacer do parku.

[ Dodano: 2007-01-17, 23:24 ]
przepraszam POŻĄDANIE mialo byc wszedzie :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-18, 01:40   

A mozna wtrącić swoje trzy grosze?? :D
W polemice między miko 005 a hastą zdecydowanie opowiadam sie po stronie miko. Nie można generalizowac że osoby z rodzin patologicznych itp sa mniej moralne niż ta "lepsza" część społeczeństwa. Przykładów możnaby mnozyc mnóstwo ale najważniejsze dla nas przedstwił juz miko więc nie będe się powtarzał. A tak ogólnie to nie lubie wszelkich podziałów społecznych na tych pseudolepszych (lekarzy, prawników, biznesmenów itp.) i pseudogorszych (bezrobotnych, wielodzietnych itp.).
Od wywodów Dominiki troche zabolała mnie głowa. Nie jestem psychologiem ale uważam, że nie można w tych tematach generalizować. Ludzie dobierają się w pary wg różnych kryteriów i pewnie często nawet oni sami nie wiedzą dlaczego jest tak a nie inaczej. To jest dla mnie własnie ta "iskra" o której pisze glizda, ale też i wiele innych, niezaleznych czynników (jest ich pewnie tyle ile par na świecie). gdzieś tam między nimi jest też i pożądanie... Tyle że nie w takie o jakim pisze Dominika - to wg mnie jest bardziej jakiś element przywiązania, szacunku czy też szeroko rozumianej miłości. Dla mnie pożądanie ma wymiar bardziej... hmm... erotyczny :?: Troche zabrakło mi odpowiedniego słowa a nie chciałbym być żle zrozumiany :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-18, 09:34   

red napisał/a:
Od wywodów Dominiki troche zabolała mnie głowa.

to wez APAP , IBUPROM,
red napisał/a:
Nie jestem psychologiem ale uważam, że nie można w tych tematach generalizować

to nie jest zadne generalizowanie, tylko dane pochodzace z badan. zakladamy ze jest malzenstwo, w ktorym "COŚ" nie wychodzi, idzie do poradni by dowiedziec sie gdzie tkwi ten blad, STAD sa te wyniki. taki zawod psychologa a nie inny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-18, 11:27   

Dominika napisał/a:
to wez APAP , IBUPROM,

Leki przeciwbólowe biore tylko na kaca :D

Dominika napisał/a:
to nie jest zadne generalizowanie, tylko dane pochodzace z badan. zakladamy ze jest malzenstwo, w ktorym "COŚ" nie wychodzi, idzie do poradni by dowiedziec sie gdzie tkwi ten blad, STAD sa te wyniki. taki zawod psychologa a nie inny.

Hmm... Ja wiem że to podobno tak ma wyglądać. Tylko jestem ciekawy na ile to pomaga. Bo znam takich psychologów którzy doradzają innym małżeństwom jak ratować ich związki a nie umieja uratować swoich własnych. Bez podtekstów osobistych :!:

Tyle ze to co piszemy to troche nie na temat (było o pożądaniu).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-18, 11:39   

to jezeli moje wywody przyprawiaja Cie o bol glowy, to po prostu ich nie czytaj.

red napisał/a:
Bo znam takich psychologów którzy doradzają innym małżeństwom jak ratować ich związki a nie umieja uratować swoich własnych.

podobno "szewc bez butow chodzi". Psycholog to tez tylko czlowiek jak kazdy inny, ma tez swoje problemy, ktorych inni nie dostrzegaja, bo wlasnie wychodza z blednego przekonania, ze POWIENIEN on poradzic sobie sam. Z drugiej strony najlatwiej jest radzic komus, wiec moze tutaj przechodzimy do tej GLOWNEJ roli psychologa.

O pożadaniu? Dla mnie nie jest sztuka pozadac kogos po 5-10 latach zwiazku, sztuka jest poządac jak juz wspomnialam w wieku starszym, gdzie ludzie znaja sie po 40 lat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-18, 11:50   

Dominika napisał/a:
to jezeli moje wywody przyprawiaja Cie o bol glowy, to po prostu ich nie czytaj.

Złośliwość = 10
Przepraszam że mam inne zdanie.
I przepraszam za wycieczki osobiste ale zostałem sprowokowany.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DOMINATOR 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 262
Skąd: WWW
Wysłany: 2007-01-18, 12:52   

Dominiko!!! Gdy 60 letni dziadek wezmie za reke babcie i zaprosi ja na spacer do parku - to RACZEJ jest to miłość !!!!!!!! :) A pożądanie to cos innego ....... Takie moje zdanie :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-18, 13:04   

Dominiku!!!! ;-) ja tak rozumiem to i dlatego upieram sie przy swoim zdaniu, oczywiscie wszystkim zycze duzo milosci i tego pozadania rownie rozumianego :wink:

[ Dodano: 2007-01-18, 13:08 ]
rownie-roznie :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-18, 14:05   

Dominika napisał/a:
Dla mnie nie jest sztuka pozadac kogos po 5-10 latach zwiazku,

o tak :D
uważam, ze pożądanie idzie w parze z miłością, jak sie kogoś kocha naprawdę to nawet po kilkudziesięciu latach patrzy sie na te drugą osobę z iskierką w oku :)

ja jestem w związku ponad 10 lat i ciągle iskrzy :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-18, 15:29   

Tak sobie mysle ze zwiazek oparty tylko na pożadniu przetrwa bardzo krótko choć może bedzie to bardzo intensywny zwiazek :D
Jsteśmy osobami myślacymi a nie zwierzatkami wiec oprócz pożdania co również jest bardzo waznym czynnikiem potrzeba jest jeszcze wiele innych składników (szacunek, miłość, torenacja, rozumienie, częste okazywanie sobie uczuc w zwykłych gestach, przyjaźń itd - wymienic można wiele) aby zwiazek był udany i trwał do poźnej straości :)

Wszystkim zakochanym życze aby w ich zwiazkach iskrzyło i ta bardzo długo :D
A wszystkim samotnym aby odnaleźli swoja iskierke :)
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-18, 20:49   

Paulinko, też tak uważam i też tego życzę :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-18, 21:24   

Podpisuję sie pod Paulina i Jarem - samotnym życzę znalezienie iskierki a "sparowanym" długiego i pomyślnego iskrzenia.
Natomiast tym którzy nie wierzą w iskierki życzę niskiego poziomu neurotyzmu i psychotyzmu w związku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-01-18, 21:30   

K. I. Gałczynski powiedział kiedyś bardzo mądre słowa "Nie wystarczy się tylko zakochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ja przez całe życie" :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-21, 22:42   

http://www.psychologia.ap...=1&limitstart=0

[ Dodano: 2007-01-21, 22:47 ]
Miłość od pierwszego wejrzenia

Jak donosi OBOP w miłość od pierwszego wejrzenia wierzy ponad połowa (55%) Polaków. Ponad jedna trzecia (35%) naszego społeczeństwa jest jednak przekonana, że w ten sposób nie można się zakochać. Co dziesiąty (10%) badany nie ma na ten temat zdania.
Czy wiara w miłość od pierwszego wejrzenia znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Z deklaracji badanych wynika, że od pierwszego wejrzenia zakochał się prawie co drugi (45%) Polak. Jednak wśród osób, które wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia, ogromna większość – 71% badanych – deklaruje, że zakochali się w ten sposób.

Niemal co drugi (49%) mieszkaniec naszego kraju przyznaje, że nie zdarzyło mu się takie uczucie.
Z opinią, że naprawdę kocha się tylko raz zgadza się co drugi (51%) Polak. Ponad jedna trzecia (35%) badanych uważa, że można prawdziwie kochać więcej razy, a 14% badanych nie ma na ten temat zdania.
Przy wyborze partnera życiowego sprawą dla Polaków najważniejszą – wskazaną przez ponad trzy czwarte (77%) ankietowanych – jest osobowość kandydata, jego cechy charakteru, to, jakim jest człowiekiem. Drugim ważnym kryterium – wskazanym przez niemal jedną trzecią (31%) osób – okazuje się podobieństwo poglądów na życie, a trzecim – wygląd i uroda kandydata (19%). W dalszej kolejności Polacy zwracają uwagę na wspólne zainteresowania (15%), warunki materialne, finansowe (14%) oraz wykształcenie (11%). Tylko nieliczni (3%) przyznają, że ważna jest dla nich atrakcyjność seksualna partnera.
Większość – prawie trzy piąte (59%) – Polaków uważa za właściwą sytuację, w której to dziewczyna proponuje chłopcu randkę. O niestosowności takiego zachowania przekonana jest ponad jedna trzecia (35%) naszego społeczestwa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2007-01-28, 22:31   

hasta,
hasta napisał/a:
K. I. Gałczynski powiedział kiedyś bardzo mądre słowa "Nie wystarczy się tylko zakochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ja przez całe życie"

Oj bardzo mądre słowa. Nieważne źże sie zauroczysz.. a co dalej? wady? czy potrafisz je zaakceptowac itd... Kiedyś to przerabiałam i nie skończyło sie fajnie i od tamtego momentu nie wierze w miłość od pierwszego wejrzenia.
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW