R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-10-23, 16:33
Bykom STOP!!
Autor Wiadomość
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-23, 12:05   

Ryfka napisał/a:
falcomortale napisał/a:
ERĘ WIELKICH FUNKCJONALNYCH UPROSZCZEŃ.

stąd już blisko do prostactwa, dlatego także uważam, że nalezy przykładac się do tego jak sie pisze.




Dokładnie tak jak Ryfka pisze, a tONic zarazem szczegółowo wyjaśnia.
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-07-26, 18:47   

falcomortale napisał/a:
ERĘ WIELKICH FUNKCJONALNYCH UPROSZCZEŃ.


takie rzeczy to tylko w Eże :D

falcomortale - dobrze upraszczam?? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-12-26, 21:18   

Dla przypomnienia, a zarazem odświeżenia tematu :)

http://www.bykom-stop.avx.pl/


Btw. W/w strone polecam szczególnie nowym forumowiczom, których uprasza się o przestrzeganie zasad polskiej pisowni, oczywiście ze szczególnym uwzględnieniem stosowania się do zasad regulaminu :wink:

logo.jpg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 17,32 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-01-22, 23:42   Błędom STOP!

http://wiadomosci.onet.pl/1470193,16,item.html
- kolejne dysmózgowie zostało ozwane. Niedobrze.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2007-01-23, 00:29   

Archdevil,
To ja mam tą przypadłość,
Nie umiem matmy nigdy jej nie rozumiałam i miałam wielkie problemy z nią !!!
Dużo lepiej ucze sie przedmiotów humanistycznych. Matma to dla mnie koszmar bo chociaż siedze i sie jej ucze to i tak wszystko pokićkam !!!
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-01-23, 09:23   

Malinka, a nie uważasz, że po prostu masz umysł humanistyczny?

Niedługo każdą 'piętę achillesową' człowieka nazwą chorobą i tym sposobem ja np. będę dysfizykiem a inni dyschemikami, dyshistorykami itd... :wink:
Nie dajmy się zwariować.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-01-23, 09:27   

na sama mysl o matmie czy fizyce slabo mi... do tej pory pamietam jak tlumaczono mi przyklad z prawdopodobienstwem i skarpetkami :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2007-01-23, 14:08   

Archdevil napisał/a:
Malinka, a nie uważasz, że po prostu masz umysł humanistyczny?

Tak oczywiście mam.. ale dlaczego mam aż tak wielkie problemy z matmą? Nie z nieuctwa tylko po prostu jej nie rozumiem i nawet jak 15 razy powtarzam i umiem to pojde na egzama lipa.. :(
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-01-23, 15:04   

Malinka napisał/a:
Tak oczywiście mam.. ale dlaczego mam aż tak wielkie problemy z matmą? Nie z nieuctwa tylko po prostu jej nie rozumiem i nawet jak 15 razy powtarzam i umiem to pojde na egzama lipa.. :(


Najwyraźniej masz zły sposób nauki :wink: + fakt, że humanistyczny umysł jak już wspomniałem.

A matematyki to raczej się nie powtarza - co najwyżej rozwiązuje zadania. Umiejętności do tego albo się ma albo się wyćwicza - ale nie powinno się ich braku nazywać chorobą. :)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-23, 15:08   

Malinka napisał/a:
To ja mam tą przypadłość,


Malinka, to nie jest przypadłość tylko zaburzenie :D

Poza tym nie sądzę, żebyś miała dyskalkulię, po prostu matma nie jest twoja mocna stroną, tak jak moja historia. Nie umiem sie uczyć na pamięć, a to nie znaczy , że mam Alzheimera.

O dyskalkulii słyszałam już dawno ale prawda jest taka, że w szkołach traktowano ja po macoszemu. Łatwo zdiagnozować dysgrafię, czy dysortografię ale z dyskalkulia gorzej. z tego co wiem, to takie dzieci maja problemy nie z samym liczeniem ale z umiejscawianiem cyfr i liczb. Ze np 2 to dwa a nie łabędź. Jak można dodawać do siebie łabędzie? ( w sumie można, ale wynik będzie inny ) :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-23, 16:14   

Matematyki wykuć się nie da. Matematykę trzeba zrozumieć. Ja też myślałem kiedyś, że matma to czarna magia, a całki to był chiński dla mnie. Nauczyłem się całek sam, ale przede wszystkim znalazłem w internecie przejrzyste przykłady rozwiązywania. Dla chcącego nic trudnego. A może te wszystkie przypadłości to po prostu lenistwo i wmawianie sobie, że się nie da tego nauczyć?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-01-23, 17:07   

To nie jest tak jak mówicie - lenistwo. Sama wiem dobrze co to jest za nieprawidłowość... Do tej pory nie pamiętam tabliczki mnożenia (i to nie wina tego że jej się nie nauczyłam), licze na palcach bo nawet najprostsze rachunki sprawiają mi problemy (czuję wtedy totalny mętlik w głowie i niemożność poskładania wszystkiego w całość), nie potrafie ułożyć sobie w głowie etapu rozwiązywania zadania i nigdy nie wiem od czego i jak zacząć (mimo że znam procedurę, teorię), często zamiast pomnożyć dodam, zmienię cyfrę, opuszczę znak. O samodzielnym przeanalizowaniu i zrozumieniu języka matematycznego nawet nie ma mowy. Sprawdzić swojej pracy czy rachunku również nie potrafię, bo nigdy nie dostrzegę błędu. Mój problem polega na robieniu błędów w najprostszych rachunkach i nawet jeśli mój sposób rozwiazania zadania jest dobry, to jednach ZAWSZE pojawią sie błędy rachunkowe...

Ponadto dochodzi jeszcze u mnie coś takiego jak lateralizacja nieustalona. Przerysowując figury geometryczne rysuje często ich lustrzane odbicia (nieświadomie), myle literki np. d i b, p i b, płynnie piszę "od tyłu" tak że można przeczytac to później w lustrze, moje litery nie sa kształtne (nie posiadam stałego charakteru pisma), piszę w nierównych odstępach, opuszczam linijki a w dzieciństwie miałam problem z nauczeniem się która to jest prawa a która lewa strona :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-23, 17:10   

hasta, nie ma się czym chwalić... :) Po prostu uczysz się tylko tego, czym się interesujesz a resztę masz głęboko, bo się nie przykładasz... :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-01-23, 17:15   

Ferbik, problemy z matmą mam od szkoły podstawowej kiedy to uczyłam się WSZYSTKIEGO! Nigdy nie potrafiłam ogarnąć jak to jest że ktoś liczy coś w pamięci... Ja jak próbuje coś policzyć (np. pieniądze) to wszystkie cyfry mi sie plączą, nie wiem co do czego dodać, co odjąć. Żeby do 14 dodać siedem muszę pomyśleć dłuższą chwile... I to nie jest tak że uczę się tylko tego co mnie interesuje... Mam ogromny problem z rozwiązywaniem zadan z chemii bo nie potrafię ułożyć sobie w głowie kolejnego etapu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2007-01-23, 19:13   

Ferbik napisał/a:
Matematyki wykuć się nie da. Matematykę trzeba zrozumieć. Ja też myślałem kiedyś, że matma to czarna magia, a całki to był chiński dla mnie.


No to ja jeszcze nie zburzyłam tego chińskiego muru i chyba już nie zburze... Mam nadzieje że juz nigdy z matmą nie bede miał do czynienia .. nawet wybrałam sobie taki kierunek studiów w którym brak matmy albo jest w minimalnych podstawowych ilościach.


hasta napisał/a:
nie potrafie ułożyć sobie w głowie etapu rozwiązywania zadania i nigdy nie wiem od czego i jak zacząć (mimo że znam procedurę, teorię), często zamiast pomnożyć dodam, zmienię cyfrę, opuszczę znak. O samodzielnym przeanalizowaniu i zrozumieniu języka matematycznego nawet nie ma mowy. Sprawdzić swojej pracy czy rachunku również nie potrafię, bo nigdy nie dostrzegę błędu. Mój problem polega na robieniu błędów w najprostszych rachunkach i nawet jeśli mój sposób rozwiazania zadania jest dobry, to jednach ZAWSZE pojawią sie błędy rachunkowe...


No to mamy podobnie :) Może nie tak dokładnie jak opisujesz ale bardzo podobnie :) brrrrr

U mnie dochodzi taki problem że sama nigdy w życiu sie nie nauczę matmy.
Musi ze mna siedziec ktoś kto dobrze ja zna... potem mi ją tłumaczy ,,na chłopski rozum" ,,Jak krowie na granicy" - spoko ok wydaje mi sie ze rozumiem ... przykłądam sie i nawet pochwały dostaje ale..... gdy dostaje przykład w tym samym temacie ale liczby są zmienione albo coś jest minimalnie inaczej - KLAPA, i od nowa tłumaczenie - ide spokojnie spac z myślą ze wszystko jest na swoim miejscu w mojej głowie i ze może wkoncu dostane 4 z matmy. Moj sumienie jest spokojne bo wkońcu uczyłam sie 3 dni do tej klasówki. Budze sie rano i co? LIPA !!! Nic nie umiem mam pustke w głowie a to co wczoraj rozwiązywałam jakby sie upłynniło Rozpłyneło w powietrzu... Ni ma :(
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW