R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Polacy nie są tolerancyjni!
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-24, 16:21   Polacy nie są tolerancyjni!

Sześciu na dziesięciu Polaków (59 proc.) uważa, że dyskryminacja osób homoseksualnych jest rozpowszechniona w Polsce. Czterech na dziesięciu (41 proc.) jest zdania, że zwiększyła się w ciągu ostatnich pięciu lat.

Tak wynika z opublikowanego w Brukseli sondażu Eurobarometru. W krajach UE występują ogromne różnice opinii o rozpowszechnieniu dyskryminacji gejów i lesbijek. Zjawisko to - zdaniem samych mieszkańców - na najszerszą skalę występuje w krajach Południa (Włochy, Cypr, Grecja, Portugalia: 73-67 proc.) oraz w Szwecji. Na najmniejszą - w Bułgarii, Estonii i Danii (25-27 proc.).

56 proc. Polaków uważa, że homoseksualizm pozostaje w Polsce tematem tabu. 78 proc. zgadza się z twierdzeniem, że ujawnienie swojej homoseksualności jest trudne w miejscu pracy.

Tylko co czwarty Polak (24 proc.) uważa, że w Polsce robi się wystarczająco dużo, by walczyć z wszelkimi formami dyskryminacji - to najmniejszy odsetek w całej UE.

Mieszkańcy krajów, którzy w największym stopniu dostrzegają rozpowszechnienie dyskryminacji wobec osób homoseksualnych, są też skłonni uznać to za temat tabu i najczęściej dostrzegają, że orientacja homoseksualna może stwarzać problemy w miejscu pracy.

Sondaż uwzględnia też inne formy dyskryminacji. Co trzeci Polak twierdzi, że w Polsce rozpowszechniona jest dyskryminacja rasowa (jeden z najniższych odsetków w UE, średnia unijna - 64 proc.). Co piąty (22 proc.) zaobserwował jej wzrost w ostatnich pięciu latach. 65 proc. zgadza się z twierdzeniem, że bycie Romem "nie jest rzeczą korzystną", ale 67 proc. twierdzi, że mniejszości etniczne wzbogacają polską kulturę.

Z porównania rezultatów z różnych krajów wynika, że dyskryminacja rasowa występuje w większym stopniu tam, gdzie liczba imigrantów jest relatywnie wysoka - w Szwecji, Holandii, Francji i Belgii.

Ponad połowa Polaków (53 proc.) uważa za rozpowszechnioną dyskryminację osób niepełnosprawnych, 40 proc. widzi problem dyskryminacji z powodu wieku, 30 proc. - płci, zaś 29 proc. - dyskryminacji z powodu religii i przekonań. Co trzeci Polak jest zdania, że jest "dość niekorzystną rzeczą" przynależeć w Polsce do Kościoła innego niż rzymskokatolicki. 70 proc. nie ma nic przeciwko noszeniu symboli religijnych w miejscu pracy.

W Polsce sondaż przeprowadził TNS OBOP na próbie 1000 osób.

źródło:interia.pl

Ja juz dawno twierdzilam, że nie jesteśmy narodem tolerancyjnym!! :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-01-24, 19:32   

ja ogólnie nie jestem przeciwna związkom homoseksualnym, a nawet homoseksualnym małżeństwom, jednakże adopcji w takich związkach nie potrafię zaakceptować...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2007-01-28, 23:11   

Ja nie jestem rasistką itp.. Nie dysryminuje nikogo !!!
Jestem bardzo tolerancyjna i nie przeszkadzają mi takie związki.
Aby tylko nie robiły nikomu krzywdy.
I nie mogłą bym patrzeć jak całują sie dwaj faceci... bllleeee
Ale jeśli są to dziewczyny to spoko. Jakoś tak estetycznej wygląda.
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kruk 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 224
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 00:44   

Malinka napisał/a:
I nie mogłą bym patrzeć jak całują sie dwaj faceci

No to rzeczywiście...
Malinka napisał/a:
Nie dysryminuje nikogo !!!


Ja nienawidzę białasów..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 00:59   

Też uważam, że jestem tolerancyjna.
Jednak kiedy weszłam do sklepu w Holandii i zobaczyłam specjalne gazety dla gejów trochę się zniesmaczyłam. To samo czułam, kiedy ogladałam na MTV program, gdzie homoseksualizm jest na porzadku dziennym. Takie coś po prostu nie pasuje do mojego poglądu o świecie. Ale myśle, że gdybym miała styczność z ludzmi o innej orientacji w pracy, na koncercie, czy innych miejscach, gdzie liczy się zgranie grupy, nie traktowałabym ich inaczej. W końcu gej to też człowiek i nalezy mu się jakiś szacunek.
Tylko nie pytajcie mnie, co bym zrobiła gdyby moje dziecko nagle oznajmiło mi, że jest homoseksualistą... To dla mnie niewyobrażalne :!:
Jeśli chodzi o nietolerancje wzgledem wyznania, koloru skóry, czy niepełnosprawności to jestem całkowicie przeciwna takiemu zachowaniu. Stop rasizmowi! Stop nienawiści! Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy TYLKO ludźmi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW