R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-11-03, 18:09
Uśmiercili mi dziecko
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-06, 20:01   

Taka informację znalazłem o tym leku (w portalu leczniczym jest cała ulotka):
Cytat:
...Ciąża i karmienie: Ograniczone doświadczenia z lekiem w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży...

No jeżeli to nie jest przeciwskazanie to co???
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-06, 20:11   

hasta napisał/a:
W tekście nic nie pisze o tym, że Spasmalgon był przeciwskazaniem dla kobiet będących w ciązy


hasta jeszcze raz, może teraz się uda.

Cytat:
Lekarze dwukrotnie podali jej niezalecany podczas ciąży lek – spasmalgon


Zwróć uwagę, tam pisze niezalecany podczas ciąży, hasta, ja laik w dziedzinie medycyny rozumiem że, niezalecany, znaczy nie podawać. A jeśli już, to non-stop kontrola czy nie dzieje się coś złego. A nie czekać kilka godzin już po pierwszych oznakach że coś faktycznie jest nie tak.

Dla mnie wina jest ewidentna.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-06, 20:15   

Cytat:
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.
To jest przeciwskazanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-06, 20:17   

miko 005 napisał/a:
Zwróć uwagę, tam pisze niezalecany podczas ciąży, hasta, ja laik w dziedzinie medycyny rozumiem że, niezalecany, znaczy nie podawać

Teraz będziemy sie łapać za słówka. Tak piszą dziennikarze. Na ulotce od leku *pisze, że:
Cytat:
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.




*jest napisane
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-06, 20:18   

To jeżeli coś jest niezalecane to nie jest równoznaczne z przeciwskazaniem???
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-06, 20:20   

Sprawa, jak każda z "tego cyklu" jest kontrowersyjna. Całe zajście należy jakoś wyjaśnić i powiedzieć wyraźnie czy lekarz faktycznie popełnił błąd. Obojętnie gdzie do tego dojdzie, w sądzie, czy przed jakąś komisją dyscyplinarną. Nie można stawiać zawodu lekarza ponad innymi zawodami i zakładać, że pomyłka, której konsekwencje nie raz są tragiczne, jest czymś normalnym i wkalkulowanym w ten zawód.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-06, 20:24   

Karzełek napisał/a:
Sprawa, jak każda z "tego cyklu" jest kontrowersyjna. Całe zajście należy jakoś wyjaśnić i powiedzieć wyraźnie czy lekarz faktycznie popełnił błąd. Obojętnie gdzie do tego dojdzie, w sądzie, czy przed jakąś komisją dyscyplinarną. Nie można stawiać zawodu lekarza ponad innymi zawodami i zakładać, że pomyłka, której konsekwencje nie raz są tragiczne, jest czymś normalnym i wkalkulowanym w ten zawód.

Bardzo mądra uwaga. O to nam wszystkim chodzi. Błąd nie może byc wkalkulowany w działanie. Nie można do tego dopuścić w żadnym zawodzie, nie tylko lekarskim.
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-06, 20:26   

hasta napisał/a:
Jak na razie to tylko widze, że słusznie zrezygnowałam z kierunku jakim jest medycyna


hasta, dzięki serdeczne dzięki. Będę ze spokojem dożywał jakoś starości, może się uda ;) :P

hasta, za nic nie będziemy się tu ciągnąć. Ja odnoszę się do treści artykułu a nie do ulotki tego specyfiku.
Nie mniej skoro, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych twierdzi;

Cytat:
Dla mnie przeciwwskazanie jest rygorem. Lekarz powinien mieć mocne argumenty, żeby to przeciwwskazanie zlekceważyć


To pewnie wie co mówi, a może nie?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-06, 20:47   

miko 005 napisał/a:
hasta, dzięki serdeczne dzięki. Będę ze spokojem dożywał jakoś starości, może się uda

Nawet jeśli lekarzem zostanę to nie w Polsce. Najpierw wolontariat w Afryce, a potem Wielka Brytania albo Irlandia. W Polsce jest beznadziejnie... :) Także miko 005, możesz żyć spokojnie :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW