R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Senyszyn: 5 mld złotych rocznie dla Kościoła
Autor Wiadomość
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 02:31   

Zygmunt Stary napisał/a:
Mają prawo z naszych ofiar żyć tak jak żyjemy my wszyscy i korzystać z dobrodziejstw XXI wieku.


Jasne, że maja prawo, przecież ja im nie bronię. Tylko niech od pieniędzy, za które kupują te dobrodziejstwa odprowadzają podatek. Skoro chcą żyć tak jak my wszyscy to dlaczego, tak jak to ma miejsce w wielu zachodnich krajach, u nas ksiądz nie może dostawać za posługę normalnej pensji i założyć rodziny :?:

Zygmunt Stary napisał/a:
A czy Kościół więcej daje państwu, czy otrzymuje od państwa?
Pomoc najbiedniejszym, Caritas, jadłodajnie, tańsze niż gdzie indziej wyjazdy wakacyjne dla dzieci... A wszystko bogactwo duchowe, które otrzymują wierni, którzy rzadziej w Polsce, niż w krajach Zachodu korzystają z pomocy psychoanalityków.


No dobrze ale to jest pomoc na zasadzie działalności charytatywnej i posługi, i nie może być mowy o jakichkolwiek pieniądzach od państwa za tą działalność. W kraju są jeszcze inne niekatolickie organizacje charytatywne, które działają bez jakiejkolwiek pomocy państwa i jakoś nie narzekają - na tym polega bezinteresowna pomoc.

Zygmunt Stary napisał/a:
A przecież nie należy zapominać, że Kościół ma za sobą bohaterską walkę o przetrwanie, że był przez komunistyczne państwo metodycznie niszczony, że używano wobec Kościoła wszelkich możliwych metod z fizycznym wyniszczaniem włącznie.
Tak poszkodowany Kościół ma moralne prawo do rekompensaty, niezależnie, czy ktoś, kto jeszcze nadal faktycznie sympatyzuje z komunistycznymi oprawcami tego sobie życzy, czy nie.


Tak wiecznie poszkodowanemu i biednemu kościołowi się zawsze należy. A kombatanci i weterani niech żyją za kilkaset złotych renty. Rząd przypomina sobie o nich tylko podczas ważnych uroczystości państwowych, żeby się przy nich sfotografować i pokazać jak to się ich szanuje. Śmiech na sali...

Zygmunt Stary napisał/a:
Że prawdziwymi ich przyjaciółmi jest matka, ojciec i ksiądz, który po to wybrał tę drogę, aby służyć: po pierwsze Bogu, w którego wierzy, a po drugie ludziom.


Rodzice jak najbardziej się zgodzę. Ale ksiądz :?: Litości :!:

Zygmunt Stary napisał/a:
Przeciwnie! Dopiero zaangażowanie Kościoła w politykę przywraca normalność w naszym społeczeństwie.


W jaki sposób niby :?: Ja patrząc na działania obecnego rządu jakoś tego nie widzę :roll:
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-09, 05:26   

Zygmuncie Stary... przepraszam ale brakło mi słów żeby wyrazić to co czuję , gdy przeczytałem Twoją wypowiedź rodem z Radia Maryja, które jest kolejnym przykładem działalności kościoła (wnoszącej wartość). Więc nie skomentuję tego chociaż lubię się pośmiać.
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 07:28   

Do Zygmunta Starego
Caritas utrzymuje się głównie z rent lub emerytur swoich pensjonariuszy, za obiekty w których się znajduje też nikt nie płaci (najczęściej) podatków. Pracownicy Caritasu częściowo są na pensjach państwa polskiego.
Ksiądz też nie musi jeździć wypasionym Passatem, Panda w zupełności by mu wystarczyła.
Jakoś nie zauważyłem aby w Wieluniu księża prowadzili działalność charytatywną. Jedyne obiadki fundują z okazji większych świąt prywatni sponsorzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-02-09, 07:40   

Zygmunt Stary - mądrze napisane.

Czy ktoś wyobraża sobie jakieś większe święto Narodowe (np. Uchwalenia Konst. 3 maja) bez uroczystości kościelnych? Ja sobie tego nie mogę wyobrazić.

Przez tyle wieków byliśmy narodem katolickim - nie rozumiem dlaczego nagle mamy się stać narodem świeckim.

Czy da się przeliczyć na pieniądze wkład Kościoła w walkę ze zniewoleniem i reżimami w Polsce.

Pisząc o podatkach miałem na myśli: podatek rolny, podatek od nieruchomości, podatek od osób fizycznych (księża, którzy uczą w szkołach). Dla niektórych musi być napisane jak byk bo nie zrozumieją!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-09, 10:50   

Zygmuncie Stary co kolwiek byś nie napisal i tak to nie ma dla niektórych żadnego znaczenia.PO PROSTU KOSCIÓŁ NIE JEST TRENDY a tylko to sie liczy. :cry:

[ Dodano: 2007-02-09, 10:51 ]
cokolwiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 10:54   

Dodam jeszcze do tego, że w czasach inkwizycji palono niewygodnych dla Kościoła ludzi na stosie ogłaszając ich heretykami i wiedźmami. Teraz ludzie, którzy narzekają na działanie KK w Polsce to tacy nowocześni heretycy. Na szczęście cywilizacja poszła do przodu i byłoby zbrodnią mordowanie w imię Kościoła. Dobrze, że coraz więcej osób przegląda na oczy na to, co się złego dzieje w kręgach religijnych.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-02-09, 11:37   

I ja dodam jeszcze jedno mądre zdanie.

Zmieniło się podejście ludzi do Kościoła Katolickiego bo i zmienił się sam Kościół Katolicki...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-09, 12:04   

Jesteście troche do tyłu bo takie poglady to Trybuna Ludu głosiła już pół wieku temu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-09, 12:09   

No dobrze mareks, my mamy takie zdanie, Ty masz inne... Nikt przecież nie będzie Ci narzucał czy masz chodzić do kościoła czy nie. Mnie też nikt nie przekona, że Kościół Katolicki może coś wnieść do mojego życia, chociazby dlatego, że mam oczy i mózg i widzę co się dzieje. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 12:45   

mareks napisał/a:
Jesteście troche do tyłu bo takie poglady to Trybuna Ludu głosiła już pół wieku temu.




Pół wieku w stosunku do 2000 lat to trochę niedawno...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-09, 12:58   

Każdy może mieć takie poglądy jakie mu odpowiadają-takie są prawa demokracji.Zastanawia mnie tylko jedno :czy Ci którzy tak jadą na KK będa w przyszłości chrzcili,dawali do komunii swoje dzieci,ja myślę że jednak tak.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-09, 13:00   

mareks napisał/a:
Zastanawia mnie tylko jedno :czy Ci którzy tak jadą na KK będa w przyszłości chrzcili,dawali do komunii swoje dzieci,ja myślę że jednak tak.

Myślę, że to już jest kwestia tradycji a nie wiary. pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 13:00   

mareks, wiara w Boga a ślepe zapatrzenie w instytucje jaką jest Kościół to dwie zupełnie różne sprawy, więc nie myl jednego z drugim.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 13:07   

Ferbik napisał/a:
mareks, wiara w Boga a ślepe zapatrzenie w instytucje jaką jest Kościół to dwie zupełnie różne sprawy...



Ot i cała prawda.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-09, 13:20   

To spróbuj z tradycją ale bez kościoła ochrzcić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW