R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Senyszyn: 5 mld złotych rocznie dla Kościoła
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-09, 15:43   

mareks napisał/a:
To spróbuj z tradycją ale bez kościoła ochrzcić.

NO WŁAŚNIE!!! wyszła cała prawda... Chrzest w tradycji religijnej jest sakramentem który ma zmyc grzech pierworodny i jest jakoby przyjęciem w poczet chrześcijan... więc powinien być ZA DARMO... A księża koszą na nim niezłą kasę. I co to ma wspólnego z Bogiem??? Biznes i tyle. podobnie zresztą z innymi sakramentami.
Najbardziej mnie załamuje ta hipokryzja w KK.
Nie potraficie odróżnić wiary od instytucji KK??? Do wiary w Boga nie potrzeba kolejnych monumentalnych budowli... Zobaczcie co robi Watykan w kwestii biedy i głodu na świecie. Trąbi tylko o miłości bliźniego itd. a tymczasem jedna wycieczka (zwana "pielgrzymką") "biskupa Rzymu" mogłaby pokryć co najmniej milion posiłków dla biednych.
Dlaczego nie chcą zniesienia celibatu??? Przeciez maja "gosposie" na boku. Ale wtedy zaczełyby sie problemy z majątkami i dziedziczeniem a to mogłoby poważnie uszczuplić majątki KK.
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-09, 16:53   

Ksiądz też człowiek i ma swoje potrzeby.
Ręcze Ci że gdybyś powiedział że nie masz kasy to by i tak ochrzcił bo to ksiedza obowiązek.
Tylko honor nie pozwala a póżniej takie oklepane zdania i opinie.Tylko nie tłumacz że szwagra siostry ojca syn słyszł......
:D :grin: :) :smile:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 17:09   

mareks napisał/a:
Ksiądz też człowiek i ma swoje potrzeby.
Ręcze Ci że gdybyś powiedział że nie masz kasy to by i tak ochrzcił bo to ksiedza obowiązek.
Tylko honor nie pozwala a póżniej takie oklepane zdania i opinie.Tylko nie tłumacz że szwagra siostry ojca syn słyszł......
:D :grin: :) :smile:


W wierze rzymskokatolickiej sakramentów się udziela a nie sprzedaje. Co do obowiązków udzielenia chrztu to nie wierzę, że ksiądz zrobi to za darmo. On ten sakrament sprzeda i to drogo. Społeczeństwo Wielunia nie dorosło jeszcze do zmian wyznania, ale z czasem dorośnie. Ja, ze swojej strony nie chciałbym dożyć momentu kiedy na kościele Bożego Ciała zamiast Krzyża będzie Półksiężyc. Jednak nasi księża nad tym pracują, a prace idą w dobrą stronę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-09, 17:23   

I tego sie najbardziej boje ale nie z powodu księży tylko politycznie poprawnych europejczyków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 17:37   

mareks napisał/a:
Ręcze Ci że gdybyś powiedział że nie masz kasy to by i tak ochrzcił bo to ksiedza obowiązek.
Tylko honor nie pozwala a póżniej takie oklepane zdania i opinie.Tylko nie tłumacz że szwagra siostry ojca syn słyszł......


Nie próbuj wmawiać nam, że ksiądz bierze bo ludzie dają...
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-09, 17:49   

Przysiegam że daję i biorą. :grin: :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 20:38   

mareks napisał/a:
Ręcze Ci że gdybyś powiedział że nie masz kasy to by i tak ochrzcił bo to ksiedza obowiązek.




Księża mają wiele obowiązków, które są tylko w teorii głoszone...


mareks napisał/a:
Przysiegam że daję i biorą.



I tacy jak Ty nauczyli tych co biorą brać i wiesz co, przez lata tylko brali i brali coraz więcej, aż doprowadziło to do 'taryfikatorów' kościelnych, co przyczyniło się do największej mojej pogardy tą 'instytucją'.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-09, 21:01   

Pomyliłeś z lekarzami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 21:23   

mareks, czy ja o lekarzach pisze, przeczytaj raz jeszcze, może zrozumiesz :?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 22:43   

Kościół jest instytucją...
Kościół mój wcale instytucją być nie musi, bo nie taka jest jego istota. Tak jest np. w krajach misyjnych...
Kościół może być sformalizowaną instytucją, jeżeli władze świeckie takie wymogi jemu stawiają.
Jednak przez takie działania władze szkodzą Kościołowi i sobie...
Kościół powinien być organizacją charytatywną...
Otóż nie. Wrogowie Kościoła zawsze chcieli wmanewrować go w tę koleinę. Nie szczędzili środków by tego dokonać.
Jeżeli Kościół godził się na to - zawsze przegrywał. Tak stało się w Holandii. Tamtejszy Kościół zrezygnował z NAJWAŻNIEJSZEGO!
Jest najlepszy Holenderski kościół w tej roli, a skutki tego odstępstwa widzimy w panującej w Holandii kulturze śmierci...
Wiele złego dzieje się w Kościele...
Kościół nie jest hermetyczny wobec grzechów społecznych. Księża wychowują się w kulturze społeczeństwa, w którym wyrośli i w części nią przesiąkają.
Są może nieco lepsi od swych świeckich rówieśników. I tak było w historii. Świecka i innowiercza inkwizycja wyrządzała wiele więcej zła niż inkwizycja kościelna, ale takie były metody postępowania ówczesnych ludzi...
Kościół nie jest mi potrzebny...
Kościół nie jest mi potrzebny, dopóki jestem młody/a/ i zdrowy/a/. Ale będę stary/a/ i chory/a/. Życie moich najbliższych może skończyć się jutro.
Mogę być samotny/a/ mimo moich pieniędzy i zrozumiem, że tak naprawdę to nie ma punktu zaczepienia dla mnie, kiedy okazało się, że byłem tylko zabawką dla najbliższej mi osoby...
Cena papieskich pielgrzymek...
Przez 1000 lat historii Polski Papież był w Polsce 9 razy, czyli średnio mniej niż 1 raz na 100 lat.
Myślę, że jeszcze jedna, góra dwie pielgrzymki w tym stuleciu i znowu może kilkaset lat będziemy czekać na następne.
Jest to zasadnicza względność w postrzeganiu historii. Brak u współczesnych zrozumienia uczestnictwa w czymś wielkim.
Zresztą u współczesnych Chrystusowi było to samo...
Kasa dla księży...
Największe zarzuty w tej kwestii mają i mieli ci, którzy latami nie dają NIC! Nie uczestniczą w życiu Kościoła, często plują nań, zarzucają mu OBŁUDĘ, a mimo to dla "tradycji"??? uczestniczą w czymś, czego tak naprawdę się wyrzekli.
Niech płacą! Zawsze jest przecież szansa, że zrozumieją swój błąd i docenią, że za tak niewiele - KASA, otrzymali tak wiele - SAKRAMENTY dla siebie lub dzieci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 23:09   

Zygmunt Stary napisał/a:
Niech płacą! Zawsze jest przecież szansa, że zrozumieją swój błąd i docenią, że za tak niewiele - KASA, otrzymali tak wiele - SAKRAMENTY dla siebie lub dzieci.



Zygmuncie Stary, piszesz jak byś był zwolennikiem jakiejś sekty...
Sam już nie wiem czy w taki sposób można nazwać dzisiejszy kościół, na który nań jeśli nie wykładasz gotówki, to 'nie jesteś' w jego wierze... :?

Mam tu na myśli, nie dasz na pogrzeb, na ślub, na chrzest na kolende to niby jak jesteś traktowany przez księży, ja odpowiedź znam, nie wiem czy Ty też.
A jak powinno to wszystko wyglądać wedle naszej wiary, proszę odpowiedz.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 23:20   

Jaro:
Zapewniam Cię, że nie jestem zwolennikiem żadnej sekty. Ale uczestnictwo w życiu Kościoła dla mnie to nie tylko "tradycja". Nie jest też moim problemem złożyć ofiarę na Kościół, czy opłacić księdza.
Nigdy nie spotkałem się w życiu z sytuacją, w której nie uzyskałbym zrozumienia u księdza podczas chrztu, ślubu, czy pogrzebu.
Ale zdaję sobie sprawę, że w stosunku do tych, dla których komunia, czy ślub kościelny to tylko "tradycja" stanowisko księży wobec "uregulowania opłaty" tak oni najczęściej to formułują może być znacznie bardziej sztywne i nieprzejednane...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW