R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Próba samobójstwa w szkole!!!!
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-15, 10:59   

Dominika napisał/a:
eszcze jeden aspekt, na ktory warto zwrocic uwage. Dlaczego ktos podejmuje decyzje o samobojstwie. Jest to nietylko przerost problemow, ale i chec zwrocenia na siebie uwagi bliskich otoczenia.


Myślę że to takie wołanie o pomoc!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-15, 19:11   

Co do psychologów szkolnych to macie racje... " Czy chciałbyś o tym porozmawiać?? Może masz jakiś problem?? "

Rzeczywiście nad Katolikiem jakaś klątwa krąży...

Najpierw Daria, później 2 groźne wypadki tego samego dnia(dziewczyna biegła przez sale gimnastyczną i zahaczyła głową o siatkę. Po czym upadła na podłogę uderzając porzadnie głową... Albo jakiś "nowy" chciał dowcip koledze zrobić, toteż gdy jego kolega siadał na krzesło, ten mu je odsunął. Tak że kolega uderzył głową o kant ławki i stracił przytomność. W sumie 2 razy karetka przyjeżdżała)
A teraz akcja podcinania żył...

Ale to jeszcze nic w porównaniu z tym jak w Pątnowie 5-letnia dziewczynka spiła się na "dyskotece"...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-15, 21:17   

Wypadałoby zaznaczyć, że psychologowie wykazali związek między nagłośnieniem w mass mediach faktu popełnienia samobójstwa a wzrostem liczby popełnianych samobójstw. Jest to tzw. efekt Wertera [socjolog, który prowadził badania nad tym efektem nazwał go, nawiązując do książki Goethego, po której wydaniu zaobserwowano podobny efekt masowych samobójstw]. Ich ilość najbardziej wzrasta, po nagłośnieniu samobójstwa sławnej osoby, bowiem fakt popełnienia tego czynu przez taką osobę jest dla potencjalnych samobójców wystarczającym powodem aby dojść do wniosku iż odebranie sobie życia jest właściwą decyzją. Ich wzrost jest tym większy im więcej czasu poświęcano w mass mediach na opisywanie i informowanie o popełnionym czynie. Problemem pozostaje więc to, czy środki masowego przekazu powinny w ogóle informować o samobójstwach mając świadomość iż podanie takiej wiadomości spowoduje śmierć kilkunastu kolejnych samobójców. Większość ostatnich prób samobójczych o których słyszymy, a które miały miejsce wśród nastolatków, są z pewnością skutkiem nagłośnienia samobójstwa Ani z Gdańska...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-15, 22:56   

ourson napisał/a:
glizda napisał/a:
Ale nie zawsze o wszystkim chce sie rozmawiać ze swoimi rodzicami.


Ale rodzice powinni zauważyć że coś jest nie tak i jeśli jest jakiś problem to oni powinni starać się go rozwiązać razem z dzieckiem - np. poprzez wysłanie go do psychologa. Szczerze mówiąc wątpię, a wpisują się w to dobrze głosy powyżej, żeby ktoś dobrowolnie ze swoimi problemami zgłosił się do psychologa szkolnego.



rodzice czesto nie mają czasu zajmować się problemami swoich dzieci. w końcu trzeba jakoś utrzymać rodzine...........................................
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2007-02-16, 00:43   

yampress napisał/a:
rodzice czesto nie mają czasu zajmować się problemami swoich dzieci. w końcu trzeba jakoś utrzymać rodzine



yampress, utrzymanie rodziny, nie może wpływać na to, że się nie rozmawia z dzieckiem o problemach.
Uwierz mi,że w wiekszości przypadków dziecko w domu nie okazuje żadne swojej słabości ze względu na to, ze nie umie albo nie niechce porozmawiać o nich z rodzicami bojąc sie, że oni tego nie zrozumieją.

Próba samobójcza to naprawde desperacki krok, ale nie rodzi się w głowie z dnia na dzień ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
gosia 
Słyszał o Wieluniu
gosia


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Gru 2006
Posty: 5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-16, 09:52   

hasta napisał/a:
Większość ostatnich prób samobójczych o których słyszymy, a które miały miejsce wśród nastolatków, są z pewnością skutkiem nagłośnienia samobójstwa Ani z Gdańska...
dokładnie hasta...mam wrażenie, że nagłośnienie tej sprawy spowodowało iz młodzież nie znajduje innej mozliwości rozwiązania trudnej dla nich sytuacji jak tylko samobójstwo...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Novosilcow 
Czytał o Wieluniu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 49
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-16, 17:49   

powinny zostać poczynione jakieś działania bo tak być nie może... coraz wiecej mlodycg ludzi podejmuje decyzje o odebraniu sobie zycia :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-17, 00:35   

Ostatnio oglądałam program o samobójcach, w którym podano, że około 420 osób w Polsce w ciagu roku chce targnąć na swoje życie, w czym 200 się to udaje... Straszne statystyki :!: :sad: Byłam zszokowana tymi wiadomościami, przecież to bardzo duża liczba.
Wydaje mi się, że pytania typu: "Jak on/ona mógł to zrobić, przecież w zyciu tak bywa!" są raczej wszechobecne. Jednak warto postawić się w sytuacji tej osoby, która odważyła się popełnić samobójstwo. Nie można jej oskarżać, ale spróbować pomoc. W końcu wszyscy jesteśmy ludźmi, a kiedy zaczniemy się nazwajem obwiniać nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Chciałabym poznać motywacje tej dziewczyny. Nie wiem w jakiej sytuacji się znalazła, więc nie oceniam, raczej współczuje i jest mi jej najzwyczajniej szkoda. :sad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-17, 15:52   

karcia napisał/a:
Jednak warto postawić się w sytuacji tej osoby, która odważyła się popełnić samobójstwo. Nie można jej oskarżać, ale spróbować pomoc. W końcu wszyscy jesteśmy ludźmi, a kiedy zaczniemy się nazwajem obwiniać nic dobrego z tego nie wyjdzie.


Masz racje. Powinnismy spierać takie osoby i próbować je zrozumieć.
To jest trudne, ale nie można ich samych sobie pozostawic.

Mój przyjaciel też kiedys próbował popełnic samobójstwo. W dodatku w trakcie popełniania tego czynu rozmawiałam z nim przez gg,dla mnie to był koszmar! On nie jest z Wielunia i czułam sie strasznie bezradna. Wiedziałam dlaczego to robi, on nie widział wtedy dla siebie sensu zycia.
Wiedządz duzo o nim rozumiałam go w jakis sposób ale straszne było to dla mnie to co chce zrobic.
Całe szczęście wszystko skończyło sie dobrze.
Utrzymuje z nim cały czs kontakt, dużo rozmawiamy ze sobą i myślę że zły okres ma już za sobą.

Ta dziewczynka też moze nie widziała sensu życia. Nie znam jej motywów, musiały być jakieś poważne. Wiem tylko, ze samobójstwo to nie sposób na rozwiazywanie problemów!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2007-02-18, 14:14   

glizda napisał/a:
ze samobójstwo to nie sposób na rozwiazywanie problemów


tylko że ludzie nie widzą najczęściej innego rozwiązania, a rodzice tego nie widzą ,nie ineteresują się własnymi dziećmi , a dziciak nie wie jak o tym problemie powiedzieć ,czy przedyskutować ,a oni chcą taką próbą zwrócić na siebie uwagę ... czasami jest już jednak za późno ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2007-02-19, 02:01   

MAR-COM napisał/a:
,a oni chcą taką próbą zwrócić na siebie uwagę ...



MAR-COM, ja się zastanawiam, ile osób próbuje się zabić tylko po to, żeby ktoś ich w pore odnalazł i uratował :?:

Moim zdaniem osoba, która targa się na swoje zycie, to jest w 100% przekonana, że się jej uda zejść z tego świata :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-19, 08:23   

Lesiu napisał/a:
Moim zdaniem osoba, która targa się na swoje zycie, to jest w 100% przekonana, że się jej uda zejść z tego świata

w 100% masz rację...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-19, 08:29   

Cytat:
Moim zdaniem osoba, która targa się na swoje zycie, to jest w 100% przekonana, że się jej uda zejść z tego świata Rolling Eyes


Ja akurat nie jestem o tym do końca przekonana

Bo np. dlaczego ten mój przyjaciel napisał mi na gg, ze chce się zabić??? Gdyby mi tego nie napisał już by nie żył a tak to mimo ,że byłam daleko to udało mi sie go uratować(telefon do jego przyjaciela)

Może w niektórych przypadkach rzeczywiście są na 100% pewni tego kroku, ale zdarza się że chcą zwrócić na siebie uwagę i w ten sposób wołają o pomoc.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-02-19, 09:10   

Lesiu napisał/a:
Moim zdaniem osoba, która targa się na swoje zycie, to jest w 100% przekonana, że się jej uda zejść z tego świata


Leszku nie zgodze sie z Toba. Pisalam o przypadkach zazycia witaminy C, ktore konczy sie rozwolnieniem, czy proba powieszenia sie na bandazu elastcznym, czy "nietrafieniem" na zyle tnac sie wzdluz... . Sa to przypadki o ktorych opowiadaja nam na zajeciach. Tym ludziom chodzi o "otoczke" jaka towarzyszy "probie samobojstwa" jako takiej. Nie umiem okreslic w ilu % jest tak jak ja pisze, ale na pewno do takich przypadkow dochodzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-19, 09:29   

Dominika napisał/a:
Tym ludziom
tzn. wszystkim bez wyjątku???
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW