R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Paulina
2007-09-17, 20:54
Kofeina - fakty i mity
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 12:41   

raulmanka napisał/a:
bez cukru jest lepsiejsza;d


Ja tam wole z cukrem , pije mocną i cukier musi byc dla mnie :)
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-02-25, 15:42   

heh, tez pije mocna... tylko ze ja to w ogole nie lubie slodzic...herbaty tez nie slodze...i w ogole..
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 15:45   

Ja nie pijam kawy. Dla mnie może nie istnieć :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 15:57   

edzia i odziu napisał/a:
o tak tak w duuużym kubku

o tak w baaaaaardzo dużym :D
raulmanka napisał/a:
jak dla mnie kawa musi byc bez cukru...inaczej traci swoja wyjatkowosc;]

już taką teorie slyszałam(o tej wyjątkowości :) ),ale cóż dla mnie mniej wyjątkowa kawusia,ale o ileż smaczniejsza :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 21:19   

basteks napisał/a:
Ja nie pijam kawy. Dla mnie może nie istnieć

Ja też nie :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 21:23   

Ferbik napisał/a:



basteks napisał/a:
Ja nie pijam kawy. Dla mnie może nie istnieć

Ja też nie


Nie wiecie co tracicie chlopcy :D
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 21:25   

Mnie kawa nie pobudza - wręcz przeciwnie, staję się po niej senny i brzuch mnie boli. Co innego redbull :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 21:27   

Ferbik napisał/a:
Mnie kawa nie pobudza - wręcz przeciwnie, staję się po niej senny


Mnie też juz nie pobudza :grin: jestem po prostu chyba już uzależniona od kawy, ale lubia ją pić :)
Tylko moje serduszko jej nie lubi :D :D
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-02-25, 21:31   

mnie tez nie pobudza;] moge wypic kawusie i isc spac... :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 21:36   

ja piję dwie kawy dziennie.pierwszą zawsze rano i drugą w południe.
za każdym razem działa tak samo - stawia mnie na nogi.
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-27, 17:22   

Kawa z ławy… oskarżonych.
Jeżeli wciąż żyjesz w przekonaniu, że kawa jest używką, do której trzeba podchodzić z ostrożnością – niemal taka jak do narkotyków – pora zmienić zdanie. Kawa, a zwłaszcza stanowiąca jej esencję kofeina, jest znacznie zdrowsza, niż Ci się wydawało. Oto 18 świeżutkich, jeszcze pachnących faktów, które dowodzą tego czarno na białym…
KOFEINA…
…NIE POWODUJE ODWODNIENIA ORGANIZMU
Do tej pory z powodu moczopędnego działania kawy podejrzewano ją o okradanie organizmu z płynów. Przeczą temu aktualne badania. Osoby pijące regularnie do 4 filiżanek, nie wydalają więcej wody niż inni ludzie. „Nie ma takiej możliwości, żeby na skutek picia kawy mieć ujemny bilans płynów” – twierdzi dr Birgit Alteheld z Instytutu Żywienia i Środków Spożywczych w Bonn.
…NIE JEST ŚRODKIEM DOPINGUJĄCYM
Dotychczas, Międzynarodowy Komitet Olimpijski (IOC) uznawał za środek dopingujący kofeinę w ilości 12 miligramów na mililitr krwi, co odpowiada 3 filiżankom kawy. W ubiegłym roku Światowa Agencja Antydopingowa z Montrealu unieważniła tę decyzję.
…ŁAGODZI BÓLE MIĘŚNI
Tak wynika z badań University of Georgia, w trakcie których naukowcy podawali kolarzom przed treningiem preparat z kofeiną. Mimo przemęczenia, sportowcy odczuwali po próbie znacznie mniejszy ból mięśni nóg.
…ZMNIEJSZA RYZYKO RAKA WĄTROBY
Badanie przeprowadzone przez uczonych z Uniwersytetu Tohoku w Japonii na 90 000 osób pokazało, że kawa może znacząco chronić przed rakiem wątroby. Jedna, dwie filiżanki dziennie zmniejszają zapadalność na nowotwory o 48 procent, a 5 filiżanek aż o 75 procent. Jednak kofeina nie chroni przed najgroźniejszym wrogiem wątroby – alkoholem.
…CHRONI ZĘBY
Kofeina i inne zawarte w kawie substancje: kwas chlorogenowy, kwas nikotynowy i alkaloid trygowelina niszczą bakterie streptokoki (paciorkowce) – tak wynika z badań włoskiego uniwersytetu w Anconie. Hamuje to rozwój płytki nazębnej i próchnicy. Ale filiżanka kawy nie zastąpi regularnego mycia zębów.
…POPRAWIA EREKCJĘ
Przynajmniej u królików. Badacze z uniwersytetu w Singapurze dowiedli, że w następstwie kuracji kofeinowej poprawiło się ukrwienie ciał jamistych penisów tych zwierząt.
…ZWIĘKSZA PŁODNOŚĆ
I to nie tylko u królików! Według uczonych z uniwersytetu w Sao Paolo, ruchliwość plemników u nałogowych kawoszy jest znacznie wyższa niż u kofeinowych abstynentów.
…POMAGA CHUDNĄC
Pobudza przemianę materii i przyspiesza spalanie energii. Dowiodły tego badania przeprowadzone w klinice Cheng-Kung uniwersytetu w Tajwanie, w których uczeni wzięli pod lupę zawierającą kofeinę zieloną herbatę. Ponadto kofeina poskramia apetyt.
…NIE POMAGA WYTRZEŹWIEĆ
Rewelacje o tym, że po mocnej kawie szybciej się trzeźwieje – to bajki. Kofeina potrafi wprawdzie pokonać zmęczenie, ale nie poprawia ograniczonych przez alkohol zdolności postrzegania, czasu reakcji i oceny sytuacji. Kofeina może nawet przyśpieszać przedostawanie się alkoholu do krwi, przez co ryzyko wypadku znacznie się zwiększa. Dlatego, jeśli wiesz, że będziesz jechać samochodem, wypij kawę. A alkohol przed pójściem do łózka…
…JEST AFRODYZJAKIEM
…albo jeszcze jedną kawę. Z ankiety uniwersytetu w Michigan, przeprowadzonej wśród 744 amerykańskich małżeństw, wynika, że osoby pijące kawę są znacznie bardziej aktywne seksualnie. Aż 62 procent tych par deklarowało, że znajduje spełnienie w swoim pożyciu seksualnym. Wśród par niespożywających kofeiny odsetek ten wynosił tylko 38 procent. Być może Twoja dziewczyna słyszała już o tych badaniach i właśnie dlatego zawsze proponuje Ci kawę. Nawet gdy przychodzisz po 22. Zwłaszcza wtedy…
…MOŻE WYWOŁAĆ LĘKLIWOŚĆ
Żeby nie było zbyt pięknie - przesada też jest niewskazana. W trakcie pewnego testu naukowcy moskiewskiego Instytutu Badań nad Bólem wprowadzili szczury w stan kofeinowego rauszu. Wywołało to u gryzoni nagły lęk przed ciemnymi kątami.
…ELIMINUJE SZKODNIKI OGRODOWE
Badacze z Agriculture Study Center na Hawajach odkryli, że spryskanie kawą grządki kwiatowej odstrasza żarłoczne ślimaki. Powód: kofeina działa jak trucizna na układ nerwowy. „Kontakt z kofeinową ziemią zmusza je do ucieczki” – mówi dr. R. Hollingsworth.
…ZAPOBIEGA CUKRZYCY
Tak twierdzą uczeni z Harvardu. Powodem jest wpływ, jaki kofeina wywiera na przemianę węglowodanów/cukrów. Przypuszczalnie również inne składniki kawy, na przykład wapń, magnez i antyutleniacze, zapobiegają cukrzycy.
…CHRONI PRZED CHOROBĄ PARKINSONA
Zagorzali kawosze napadają na tę chorobę 5 razy rzadziej niż osoby stroniące od kawy. Przyczynę odkryli badacze z Veteran’s Affairs Clinic na Hawajach – kofeina może wyraźnie pobudzać aktywność najważniejszych komórek nerwowych mózgu.
…POBUDZA WZROST KOMÓREK MÓZGU
Neurolodzy z Instytutu Weigmana w Izraelu stwierdzili, że kofeina podnosi zawartość wapnia w komórkach mózgowych o 33 procent, dzięki czemu komórki tworzą nowe połączenia, co poprawia koncentrację, zdolność uczenia się oraz pamięć długotrwałą.
CZY WIESZ?
Że kawa zwiększa wytrzymałość i kondycję fizyczną?
Badania Niemieckiego Towarzystwa Żywienia dowodzą, że kofeina ułatwia pozyskiwanie energii z kwasów tłuszczowych i chroni rezerwy węglowodanowe w mięśniach. W efekcie wytrzymałość zwiększa się do 50 procent. Ponadto kofeina wspomaga uaktywnianie niewykorzystywanych włókien mięśniowych.
Że kofeina zawarta w kawie skraca czas reakcji? Ale tylko w umiarkowanych ilościach! Dowiedli tego badacze z Oklahoma State University. Podawali oni ochotnikom dwa środki o różnej zawartości kofeiny. W grupie, która otrzymała niższą dawkę zaobserwowanego wyraźną poprawę czasów reakcji. Natomiast silna dawka nie przyniosła żadnego efektu. Optymalna ilość to 3-4 filiżanki.
Że kofeina pomaga łagodzić ból głowy? Kombinacja kofeiny i kwasu acetylosalicylowego zwalcza ból głowy około 26 razy szybciej niż sam lek. W połączeniu z paracetamolem działanie zwiększa się nawet stukrotnie. „Mieszanka wszystkich trzech substancji już w małych dawkach wykazuje lepszą skuteczność niż wysokie dawki substancji podawane oddzielnie” – mówi dr Bernd L. Feibich, kierownik laboratorium neurochemicznego kliniki uniwersyteckiej w Freiburgu.

Men'sHealth Nr 12 (22) Grudzień 2005
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-27, 17:28   

Ferbik napisał/a:
redbull
jak dla mnie ma żeby nie napisać brzydko -brzydko pachnie :P
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW