Wysłany: 2007-03-09, 10:36 Skarbówka bierze się za aukcje internetowe
Handlujesz na dużą skalę na Allegro? Twój sklep internetowy nie płaci VAT? Uważaj - ostrzega "Puls Biznesu". Już jutro zapuka skarbówka. W realu. Liczba polskich internautów przekroczyła 11 milionów. I rośnie. Odsetek tych, którzy nie tylko surfują w sieci, ale także robią w niej zakupy, sięga 25%. I rośnie. Wartość handlu internetowego w 2006 r. zbliżyła się do rekordowych 5 mld zł. I rośnie. Firma Gemius szacuje, że w 2010 r. nie około 1,5%. (jak jest dziś), ale 4% całego handlu detalicznego przypadnie na e-commerce. Wydamy w internecie 16 mld zł.
Wiedzą o tym nie tylko analitycy. Zauważył to też fiskus. Wystarczy zajrzeć do "Zadań dla urzędów kontroli skarbowej na rok 2007". Spenetrowanie handlu w internecie jest jednym z priorytetów. - Rosnąca skala tego zjawiska zmusza organy kontroli skarbowej do wnikliwego zainteresowania się tym segmentem rynku i wypracowania adekwatnych metod kontroli - czytamy w dokumencie.
Nie ma wątpliwości - uważa gazeta - fiskus chce śmielej wkroczyć w wirtualny świat. Co to znaczy w praktyce? - Po raz pierwszy w historii kontrole handlu w internecie będą koordynowane przez Ministerstwo Finansów. Każdy Urząd Kontroli Skarbowej otrzyma jasno określony ambitny plan kontroli, z którego wykonania będzie rozliczany - wyjaśnia naczelnik wydziału informatyki w Departamencie Kontroli Skarbowej Ministerstwa Finansów Tomasz Korzecki.
Na razie jednak rzeczywistość skrzeczy. Inspektorzy czasem nie tylko nie wiedzą, jakie zagrożenia niesie e-commerce, ale nawet, czym tak naprawdę jest sam internet.
- Inspektorzy muszą się nauczyć, że internet to bardzo cenne źródło informacji - mówi Korzecki. - Jeśli na wizytówce kontrolowanej firmy czy jej samochodzie widnieje adres strony internetowej, to trzeba ją sprawdzić. Zawsze może wyjść na jaw, że za jej pomocą prowadzona jest nieewidencjonowana sprzedaż. Sam spotkałem się z taką sytuacją. Kontrolowałem hurtownię i okazało się, że jednocześnie prowadzi ona sprzedaż detaliczną w internecie. Bez wymaganej kasy fiskalnej - dodaje rozmówca "Pulsu Biznesu". Zrodło; o2.
Pomógł: 17 razy Dołączył: 08 Mar 2006 Posty: 1805 Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-03-09, 11:12
handel w internecie jest jak każdy inny - więc nie rozumiem dlaczego ludzie zarabiający na tym mają nie płacić podatków. Uczciwi na pewno płacą a kontrole "pogonią" oszustów. Słuszna inicjatywa!
Ehh skończyło się eldorado na allegro, gdzie zawsze można było kupić coś taniego i od nieuczciwego sprzedawcy
Ale czegóż niekiedy oczekiwać, podobno Cena Czyni Cuda
Pomogła: 4 razy Wiek: 36 Dołączyła: 10 Lis 2006 Posty: 1014 Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-03-11, 01:31
Bzyku napisał/a:
ja tam do Allegro nic nie mam. Dużo rzeczy kupiłem i bez żadnego oszustwa.
Kupilam raz perfumy ktore miały byc oryginalne. Oryginalne okazało się tylko opakowanie. Kupilam buty (Nike), które również mialy być od rzeczywistego producenta a jednak nie byly. Od tego czasu nie robie zakupów na Allegro .
też udało mi się kupić sporo fajnych rzeczy na allegro i dużo taniej,
ale ostrzegam przed kupowaniem płyt i programów lub czegokolwiek co nagrane zostanie na płycie, za kilak miesięcy może zapukać policja !!!
kupowanie nielegalnych programów jest wykrywalne i drogo kosztuje jak złapią
Uwazam, ze powazne kwoty powinny byc sciagane od oszustow, a od wiekszosci? U nas naprawde nie ma mozliwosci sie "wzbogacic" bo od razu chca odebrac jakis % .
Kilka razy kupiłam coś- telefon, książki po naprawde przystępnej cenie.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum